дилема при избор на хладилник

  • 8 240
  • 43
Здравейте,

Моля, за Вашето мнение ! Колебая се при избор на хладилник за вграждане между такъв с една врата и 3 био фрост чекмеджета или хладилник с две врати с хладилна част и малък фризер с две чекмеджета.

също имам колебания дали да е Либхер или Сименс.

Ще съм признателна за всяко мнение!!! bouquet
Виж целия пост
# 1
Относно първото, за което питаш: нямам мнение, защото не знам какво е био фрост (най-вероятно поредната маркетинг простотия, която да вдигне цената на стоката). Смятам, че е по-добре да е с по-обемен фризер, защото ако е с малък е зле - не можеш една кутия сладолед и едно пиле да събереш вътре.

По второто: Либхер - такова бръмчене, придружено със звънене и свирене, не съм чувала досега от хладилник, а съм имала ЗиЛ (който потегляше и спираше със звук подобен на едноименните му камиони, но работеше без шум), Мраз, Силтал, един втора употреба, на който не му помня името, и Зануси. Така ме дразни, че не може повече. Съжалявам, че си дадох парите за него. Т.е., колебай си се, но имай предвид това за шума. Разбира се, няма гаранция, че твоят Либхер ще е шумен.
Виж целия пост
# 2
Благодаря горещо.  И аз клоня към хладилник с макар и малък фризер и не Либхер
Виж целия пост
# 3
Имам Сиеменс с Биофрост.
Най-доброто ми решение в кухнята.
Зеленчуците се запазват много по-дълго време свежи, а и трите чекмеджета са много практични като организация.
Сирене, кашкавал, мляко, извара салами и месо издържат поне седмица повече, отколкото с нормален хладилник.
Рибата също -около 3 дни повече.
Малката камера за замразяване не я ползувам много, понеже не харесвам замразени храни.
Виж целия пост
# 4
Интересен ми е отзива за Либхер. Имам такъв-в холокухнята. Въобще звук не чувам-сякаш не работи. Доволна съм. При това е произведен в България. Доколкото съм запозната- тези с 2 врати не се произвеждат у нас,а в Германия.
Виж целия пост
# 5
Аз вече се преориентира към Либхер с една врата.т.е с малка камера и 3 биофрост чекмеджета.
Виж целия пост
# 6
Относно коментарите за шума на Sekhmet - няма нужда от коментар сравняващ неопределен модел нещо си, с друг неопределен модел друго нещо. Аз поне от този пост, не можах да получа вярна и обективна информация. Затова бих препоръчала, за шума да се проверява съответната характеристика.
За модела либхер за вграждане, който аз съм си харесала, например, пише 35 dB ниво на шиво. За сравним Самсунг, пишеше 37 dB и т.н.
Мнението по темата за био фрост на същия потребител, също е изключително ценно - "не го знам кво е, ама знам, че е простотия". Благодаря, за споделеното мнение, страхотни изводи можах да си направя от него.

Mirella_, благодаря за споделеното мнение. Забелязах и при сестра ми, която си купи наскоро самсунг с такава технология, също по-висока дълготрайност и свежест на зеленчуците и плодовете.

Иначе хладилник, някак изсмуква влагата от продукт и го съсухря, а това с био фроста сякаш го пази нещо Simple Smile.
Виж целия пост
# 7
Аз вече се преориентира към Либхер с една врата.т.е с малка камера и 3 биофрост чекмеджета.

Много добре си се ориентирала алегра. Лирбхер е по-качествен от Сиеменс. И по-тих.
Био-фрост според мен е по-здравословно, защото се запазват витамините по-дълго време.
Спестява и много пари и време, понеже хвърлям по-малко неща. Обикновено пазарувам само веднъж в седмицата и за мен това е много практично.
Виж целия пост
# 8
1. Total No Frost
2.  Simple Smile
- chiller box (BOSCH)
Скрит текст:
- vita fresh (Siemens)
Скрит текст:
- stop frost (Whirlpool)
Скрит текст:
- .......
Цялата "технология" е:
 + 1бр. температурен датчик
 + 1бр. датчик за влага
/ вентилаторът се задейства да изсушава и при затворен хладилник/
Видео:
Скрит текст:

 
ПП От къде ли са плагиатствали "технологията"?
GrowBox  Mr. Green
Скрит текст:
http://rozarii.ru/inzhenernye-sistemy/kak-sdelat-grouboks-svoimi-rukami.html

Виж целия пост
# 9
Изобщо не погледнах в хладилника за точното наименование на системата, но мисля, че е ясно за какво става дума.

Независимо как се нарича- био фрост, вита фреш и т.н
Това са чекмеджета, в които темературата е около 0 градуса и в които се запазва някаква влага.
Затова и нещата остават свежи по-дълго време.
Виж целия пост
# 10
Това са чекмеджета, в които темературата е около 0 градуса и в които се запазва някаква влага.
Именно, да се запазва влагата, понеже No Frost изсушава.
Ако ги няма чекмеджетата,
то на най-долно ниво в хладилната част в кутии се съхраняват такива продукти.
Много добре систематизирано:
NO FROST или класическа статична система за охлаждане, какво да изберем ?
Скрит текст:
"Системите за охлаждане използвани в стандартните битови хладилници могат да се разделят на две – статична (класическа система за охлаждане); отвеждането на топлината от продуктите в която става чрез естественни конвекционни потоци въздух : топлината от продуктите отива нагоре, контактува с изпарителя , отделя се в системата за топлообмен , изстуденият въздух по естествен начин слиза надолу. Понякога за ускорение на процеса на отвеждане на топлина и създаване на равномерна температура на въздуха в хладилното отделение се използва вентилатор,такава система се нарича статична система за охлаждане със система за динамично разпределение на потоците въздух, вентилаторът работи периодично - от момента на повишаване на температурата до достигане на зададената.
Кондензът, образуващ се на изпарителя в хладилното отделение при поставяне на продукти със стайна температура и периодическото отваряне на вратата автоматически се отделя от време на време в процеса на работа чрез изкапване от хладилното отделение по специална тръба и в последствие автоматично се изпарява за сметка на топлината , отделяна при работата на компресора .
Кондензът образуващ се във фризера трябва да се отделя в някакъв период , зависещ от топлоизоляцията на хладилника , обикновенно 9 месеца , за старите модели от 2 седмици до 6 месеца. Расчетната температура на окръжаващия въздух, средно +16 С +32 С (климатическите класове могат да варират в зависимост от модела на хладилника и пазарът за който е предназначен, увеличение на допустимите температури за експлоатация се достига по пътя на удебеляване на топлоизолацията ,а това води към намаляване на вътрешния обем за сметка на дебелината на стените , или до увеличение на външните габарити , при запазване на вътрешния обем).Страните с най подходящ климат за използване на статична система за охлаждане са Европа ,Русия, Северната част на САЩ, Канада ,т.е. климатически условия – умерен по температура и средногодишна влажност климат.

Система NO FROST (без лед) е предназначена главно за топъл и влажен климат , така наречения субтропически тип , характерен за Азия , Южна Америка, Южната част на САЩ , и други места с тропически и субтропически климат , който се характеризира със средногодишна температура от +18 до +43С при повишена влажност.
В момента на отваряне на вратата на хладилника в такъв климат влагата кондензира интензивно и за статичната система за охлаждане е нужно не само усилена топлоизолация , но и по често изкапване , което лесно се решава при използване на динамична система за охлаждане NO FROST , топлообменът се осъществява по стандартна схема, но конвекционните потоци се създават за сметка на блок вентилатори , изпарителят се намира в отделна камера , контактът с вътрешния обем се осъществява чрез постоянна работа на блока вентилатори , образуващ се в процеса на топлообмен кондензатът се отделя автоматично с използване на нагревател , включващ се от таймер , в процеса на работа водния конденз се отлага във вид на лед се натрупва върху изпарителя, по сигнал от таймера се включва нагревателя и стопява леда , водата се стича по тръба в съд върху компресора и от топлината която компресора отделя в процеса на работа , водата се изпарява.
Конструкцията на класическия хладилник със статична система на охлаждане няма постоянно работещи части , такива като вентилаторите в системата NO FROST и съответно нагреватели , конструкцията е по проста, отвеждането на топлината от продуктите и от обема на камерата става за сметка на изпарители, разположени непосредственно във фризерната и хладилната камери , от техническа гледна точка простота на конструкцията - това е фактор за надежност при едно ниво на използваните технологии и материали.
Класическия хладилник работи само до достигане на зададената температура и след нейното повишаване , т.е през по голямата част от срока на експлоатация той е изключен , хладилникът със система NO FROST има подвижни части ,които работят както при достигане на зададената температура така и след това , което съкращава срока на използване на изделието до първия ремонт.
При запазване на продуктите при използване на описаните системи също има някои различия , продиктувани от техническите различия на системите за охлаждане ,потокът въздух създаван от вентилаторите в системата NO FROST способства за намаляване на влажността в хладилника , това не е важно за фризера в който продуктите като правило се държат опаковани и има доста голямо значение при запазване на продукти в хладилното отделение ,това е особенно актуално за плодовете и зеленчуците , за които е нужно определено ниво на влажност .
В хладилниците със статична система за охлаждане режимът за съхранение на влажността в продуктите се осигурява по естествен начин и създава така наречения "ефект на мазето" с ниска температура и висока влажност.
За хладилниците със система NO FROST е характерна ниска влажност , при която продуктите е по добре да се държат опаковани , проблема обикновенно се решава с наличие на специални закрити отделения с повишена влажност , в зависимост от модела , в които могат да се съхраняват продукти в продължение на седмица.
Всички досега изброени особенности са продиктувани от климата в който се предполага че ще се използва хладилника и характерни за дадения потребител , или група потребители тип продукти и обеми на закупените продукти.
Системата NO FROST е ориентирана към потребители , купуващи продукти "за един ден" и като правило опаковани : полуфабрикати или готова храна или хранещи се през седмицата в заведения за общественно хранене (ресторанти , кафенета и пр.)
Особенните климатически режими за запазване на продуктите в този случай не са важни , макар че има модели със специални отделения , които осигуряват такава възможност както понижена до 0+3 С температура (т.н. «нулеви камери» и «зони за съхранение на плодове и зеленчуци») , така и по повишена влажност (закрити отделения за плодове , в зависимост от модела с регулировка на достъпа на сух въздух от основната част на хладилното отделение ).
Хладилниците със статична система за охлаждане подхождат повече в случаи , когато продуктите се купуват за седмица и повече, за самостоятелно приготвяне на храна в домашни условия и възможност някои от неизползваните веднага при приготвянето на храната ингридиенти трябва да се запазят продължително време без загуба на влажност и съответно вкусови качества."
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=6&topic=36
Виж целия пост
# 11
Здравейте .
Поръчахме хладилник Морис ,https://www.oikiaonline.com/morris-t71525d-psygeio-ntoylapa-inoxпонеже го намерихме на промоция ,преди 10 дена .

 Платихме за доставка на 5 етаж , но в последствие се оказа ,че са направили грешка със цената на доставката и ни искаха още пари . На касовата бележка обаче ,пише “включена такса за доставка до вратата” тоест вътре в дома . Както и да е ,Практикер /тук в Гърция , ще плащат глоби ,понеже вече пуснах жалба до “Комисия защита на потребителите” .

Парите ми се върнаха и сега съм пак на дилема “хладилник”
Прочетох и доста отрицателни коментари за хладилниците Морис .
Дайте идеи за хладилник ,какъв да къпя ?
Пак ако може да е тип гардероб Simple Smile
Виж целия пост
# 12
  Платихме за доставка на 5 етаж ,
В БГ, когато се качва обемен товар по стъпала,
то ако има такава опция фирмата се плаща допълнително "на етаж".

 “включена такса за доставка до вратата” тоест вътре в дома .
До вратата на вход, пред вратата/на тротоара.
Пак ако може да е тип гардероб Simple Smile
side by side
Единствено, което мога да споделя, е че нa Samsung и LG са им еднакви частите.
Виж целия пост
# 13
Лирбхер е по-качествен от Сиеменс. И по-тих.

Това е малко висящо твърдение. Може би може да се каже, че най-високият клас на Либхер е по-добър от най-високия клас на Сименс, това  го приемам, но да се обобщава... Да не говорим за дефиницията за качество Wink

Аз обаче, когато си избирах хладилник (не за вграждане, а голям 200 см свободно стоящ с с хладилна част и фризер) установих, че за едни и същи пари може да се купи Сименс от най-висок клас и Либхер с доста по-малко екстри. А най-високият клас Либхер е доста по-скъп. Та затова нека не се сравняват марки, а параметри и после цена. И всеки да си решава.

За мен най-важното в един хладилник е:
- автоматично размразяване
- No frost
- максимално тиха работа
- функционално организирано вътрешно пространство.

Другите глезотийки са готини, ама човек може да си реши дали иска да ги плати.

П.П. Внимавайте, има хладилници наистина от инокс (е, само отпред, не и страниците) и хладилници с вид на инокс (някаква боя). Аз случайно загрях тази разлика по време на избора.

И си е гъдел да е с врата, по която не остават пръсти.
Виж целия пост
# 14
нека не се сравняват марки, а параметри и после цена.  
Хладилник side by side,
 с два компресора единствено намирам LIEBHERR SBSESF 7212
http://tobobulgaria.com/liebherr_sbsesf_7212-3793.html
От там всички други са с един. Добре е да е Danfoss.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия