ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-10

  • 85 237
  • 742
# 345
Здравейте момичета! След неуспешно инвитро пуснах имунологични изследвания и излезнаха стряскащи резултати-NK клетки 58 при норма до 13,5 и NK клетъчна активност 12,7 при норма под 10%. Имам назначени вливки от интралипид, но никой не ми обясни от какво може да са се увеличили толкова много. На вас назначавани ли са ви някакви допълнителни изследвания за откриване причините за увеличението им.
Виж целия пост
# 346
Здравейте момичета! След неуспешно инвитро пуснах имунологични изследвания и излезнаха стряскащи резултати-NK клетки 58 при норма до 13,5 и NK клетъчна активност 12,7 при норма под 10%. Имам назначени вливки от интралипид, но никой не ми обясни от какво може да са се увеличили толкова много. На вас назначавани ли са ви някакви допълнителни изследвания за откриване причините за увеличението им.

Доста са ти увеличени Confused Моите са стигали до 37, а причина не се откри. Правих си всевъзможни излседвания-токсопламоза, цитомегаловирус, хепатити а,б,ц, спин, стерилна урина, бруцелоза, листериоза, микоплазма, уреаплазма, снимка на зъби панорамна, да не би да има грануломи...
Виж целия пост
# 347
Здравейте и тук мили дами, моля за помощ да ми преведете, ако сте на ясно тези показатели добре ли са за първия опит, който ще правя януари месец платен, че сега подадох документите към фонда.

M.hominis (-) отрицателен
M.genitalium (-) отрицателен
Ureaplasma species (-) отрицателен

Анти-кардиолипин IgG       1.49    U/ml     N<12   
Анти-кардиолипин IgM       1.61    U/ml     N<12   
Aнти-b2GPI - IgG                  4.3     IU/ml    N<20   
Анти-b2GPI - IgM                 2.19    IU/ml    N<20

Ly                                                                        13.82     
Mo                                                                         3.62     
Gr                                                                        77.14     
Общи Т-лимфоцити              СD3+                     67.71           67-76
Популация NK-клетки           CD3-CD16+56+     10.56             9-15
Субпопулация NK-клетки     CD3-CD16-56+                            0-2

Хормони: Имам правена лапароскопия 2006 г. и сега разбрах, че тогава ми е одрязан част от левия яйчник (поради ендометриоза и някакви полипи). Сега правих отново лапароскопия и излезе малка фоликуларна киста, а влязох със съмнения за ендометриоза.
AMH-0.81 (референтни N>0.7
FSH-11.36
LH-3
Estradiol (E2)-64
Prolactin-12.93

Някакво друго изследване, не го знам него какво е, но пише "Нормална влагалищна флора. Няма данни за възпалителен процес.

Благодаря ви момичета, това е всичко правено до момента. Във вторник ще правим цитонамазка да видим и там положението как е и остава януари тогавашните изследвания.
Да ви попитам туморните маркери колко време са годни, че искам и тях да си пусна предварително, но нещо ми отказаха, сега да ги пускам  bouquet
Виж целия пост
# 348
Здравейте момичета,

може ли да ме насочите къде в София мога да пусна кариотип/хромозомен анализ?
И евентуално да направим някаква консултация с генетик?
Звънях в Геника но там ни казаха, че се чака между 1 и 2 месеца. Навсякъде ли е толкова много чакането?
Имате ли представа дали някоя лаборатория праща в КИРМ Плевен, докато рових в нета забелязах че ги хвалят..?

Имате ли представа ако излезне нещо хромозомно дали то се лекува?

Много благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 349
В Майчин дом в София правят генетични изследвания, има е генетик за консултация. Сигурно има момичета, които са ги правили там, могат да споделят детайли, но сякаш беше под месец срокът за резултати. Аз моите съм ги правила в МБАЛ Надежда, за 3-4 седмици излязоха също. Ако има някакви мутации, лечение няма какво да се приложи мисля. Ако са тежки, може да се направи предимплантационна диагностика на ембрионите (това в случай на инвитро) или да се препоръча амниоцентеза при успешна бременност.
Виж целия пост
# 350
Здравейте момичета! След неуспешно инвитро пуснах имунологични изследвания и излезнаха стряскащи резултати-NK клетки 58 при норма до 13,5 и NK клетъчна активност 12,7 при норма под 10%. Имам назначени вливки от интралипид, но никой не ми обясни от какво може да са се увеличили толкова много. На вас назначавани ли са ви някакви допълнителни изследвания за откриване причините за увеличението им.

Доста са ти увеличени Confused Моите са стигали до 37, а причина не се откри. Правих си всевъзможни излседвания-токсопламоза, цитомегаловирус, хепатити а,б,ц, спин, стерилна урина, бруцелоза, листериоза, микоплазма, уреаплазма, снимка на зъби панорамна, да не би да има грануломи...
buena
Какво е отношението наNK със токсоплазмоза хепатит спин итн? Мерси
Виж целия пост
# 351
Търси се хронична инфекция в организма  Peace
Виж целия пост
# 352
Доктор Въжарова е тази,която и на нас ни прави кариотипа, само че нашия материал беше взет в Майчин дом, цената е същата-110 лв на човек, моят беше готов за 2 седмици, на ММ-за 3.
Виж целия пост
# 353
Здравейте. Изчетох доста минах през много. С мъжки фактор сме и предстой операция варикоцеле при Кацаров идната седмица. Аз съм правила обстойни имунологични автоимунни и прочие плюс нк клетки и лапароскопия. Въпросът ми е какви ГЕНЕТИЧНИ изследвания да направим с ММ страх ме е вече да забременея.
Виж целия пост
# 354
SDI тест правил ли е мъжа ти? Ако не е хубаво да се направят. Хубаво е да пуснеш и пакета за тромбофилиите, както и кариотипите на теб и на мъжа ти.
Но може би всичко това след операцията, защото след нея ще му трябват 3-4 месеца да се възстанови спермогенезата. Тогава сигурно ще повторите спермограмата и т.н.т. и може да пуснете и другите изследвания.
Виж целия пост
# 355
Момичета,пуснах изследвания за предразположеност към тромбоза.

Мутация в ген за Prothrombin G20210A   Хомозигот по нормален алел
Мутация в ген за Фактор V Leiden   Хомозигот по нормален алел   
Алелна специфичност на PAI - 1 4G/5G   Хомозигот по мутантния алел
мутация MTHFR A1298C   Хетерозигот   
мутация-MTHFR C677T   Хомозигот по нормален алел   

Как е положението според вас ?
Виж целия пост
# 356
Здравейте,

Сходни са с моите, заключението е, че не е толкова зле, но риска е факт!
Моя лекар ми каза, че когато забременея ще трябва да си слагам някакви инжекции през цялата бременност.
Правила съм в Майчин дом изследванията на 5 мутации от тромбофилия. В заключение пише, че имам повишен риск от аборти от началото до самия край, така, че при положителен тест бързо се на консултация с генетик да ти назначи терапия.






Виж целия пост
# 357
Аз съм също хомозигот 4G/4G и имам мутация в MTHFR. Резултатът е повишен риск от тромбози, съответно след забременяване бях на терапия с Фраксипарин (или Клексан) до края. Mутацията на MTHFR сама по себе си означава проблем със синтезирането на ензим, който разгражда фолиевата киселина, затова трябва да се приема метилираната и форма, за да се усвои по-добре от организма.
Виж целия пост
# 358
Здравейте  bouquet.
Проспала съм, че я има тази тема.
Включвам се след години опити и неуспехи в създаването на второ човече.
Моля да споделите какво е мнението ми за ембриотоксините.
Освен доц. Русев в Малинов, друг лекар назначава ли ги (изследва ли ги). Има ли някой, при когото те да са били проблема и да е последвал успех, след вливка  newsm78?
Аз съм с ендометриозна киста и при изследванията в Малинов ми излязоха инхибиращи +/- каквото и да значи това и доц. Русев препоръча вливка преди и после след + резултат, но после се изместих в Надежда, а там не се изследват. НК клетките ми бяха ок и не сме вливали нищо. Нямах имплантация и сега се чудя дали да не повторя това изследване с ембриотоксините при доц. Русев  newsm78.
Виж целия пост
# 359
Момичетата на Интралипид, как сте? Аз честно казано се чудя дали да не отложим опитите за по-хубаво време. Всеки месец съм в болничен поне седмица. Постоянно ми тече носа, когато не съм съвсем болна. А иначе съм много здрав човек, бях забравила какво е грип и настинка. А сега - всеки месец, някои и по два пъти. Предстои ми вливка декември, чудя се дали да я правя..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия