Декемврийчето не спира да лудува, а мама е на вълна да пазарува! - Тема 5

  • 46 432
  • 728
# 300
Браво за резултатите, Патенце.
Говорите за ЖК по Здравна каса и имам един казус, за който се замислих вчера:
Следя се в болница Лозенец(т.нар. Правителствена) с платен пакет за предродилни грижи. Това е условието, за да ражда човек там. Не се следя на друго място по ЗК. Попадна ми инфо, че може да нямам майчински, защото не съм се записала на ЖК по касата. Вярно ли е това? Свързани ли са нещата според вас? От друга страна, Лозенец е държавна, че и университетска болница. Мислите ли, че наистина мога да имам проблем накрая?  Confused
Няма да ти издадат единствено болничния 45 дена преди термин, друг е въпроса, че после в НОИ понякога го търсят и него. Най - добре говори със счетоводителя на фирмата в която работиш, или се запиши някъде по ЗК, колкото да си взимеш болничния.  Whistling
Благодаря ти! Ще попитам утре Simple Smile
Виж целия пост
# 301
helios 13, засичаме се с теб по темите, че и в една клиника ходим, трябва да вземем да си уредим среща някой път.
И на мен в Щерев ми казаха, че няма проблем да ми издадат 45 дневния болничен. И си ми издават болнични всеки месец, така че държавата знае реално че съм бременна, нищо че не съм се записала по ЗК никъде. Хич и не държа на безплатните им ехографи- цели два и изледванията. Вярно, че плащам осигуровки откакто има здравноосигурителна система, ама аз и данъци и винетки за колата плащам, пък пътища пак няма.
Виж целия пост
# 302
Triangle  Hug Може, може да се видим там Simple Smile Ти при коя докторка беше, сигурно си казвала, но чета няколко теми и не помня. Видях на първа страница терминът ти. И аз съм за 5 или 6 декември. Доки каза в началото, но забравих. Може и заедно да раждаме, въпреки че ти си с близначета  Party Аз се чудех в началото дали да се следя и по ЗК, но не ми се разкарваше на друго място. После кървения, сериозно лежане и нямаше и как. Лека вечер!  Grinning
Виж целия пост
# 303
Askata, просто не ми е хрумнало, че някой иска на женската си консултация да се гледа допълнително на ехограф  Sunglasses
Ами иначе за какво ми е този преглед, аз не бих се разходила само за да ми видят килограмите и да ми измерят таза и кръвното  Rolling Eyes, но сигурно и аз съм пристрастна, защото така или иначе тази лекарка си ме следи над 5 години вече и не ми се налага да се доверявам и на друг лекар или да търся хубава техника, всичко ме устройва.
Виж целия пост
# 304
Аз се разхождам само заради безплатните изследвания, които ни се полагат по каса. На повечето места ехографите са по-стари и не толкова прецизни.
Виж целия пост
# 305
Cvete na Venera , patence браво за добрите новини

И нашата фетална мина вчера, всичко е наред с младежа, расте малко бързо и някаква моя вена не се е отворила достатъчно и ми предписаха някакви, не ги запомних какви омега 3, нямам магнезии, защото бебето е с ниско кръвно а магнезия го прави още по ниско....и така олекна ми  Hug
Виж целия пост
# 306
Helios13, благодаря и за твоя отговор. Обсъждахме вкъщи, че е много малко вероятно да не издават болнични в Лозенец. Те работят със ЗК, най-малко раждането е с направление. Ще попитам следващия път на регистратура  Peace
Виж целия пост
# 307
Здравейте,момичета Hug Моята фетална беше преди месец newsm78 По колко фетални се правят в Бг,не е ли около 12-та седмица и след това около 20-та?Поне тук е така newsm78
А относно сайтовете,за бебеки и детски неща от тук,аз все още не съм поръчвала online,защото ходя лично в магазините да ги гледам ( и без това съм безработна и се чудя какво да правя по цял ден).Като цяло гледам неща George,Next,Early days.До mothercare не мисля да ходя,защото нещата им не са кой знае какви,а са на малко по-високи цени.
Хубава вечер Hug
Виж целия пост
# 308
Mary, тук в Бг се правят които и при теб 11-13.6 седмица, после 19-23 седмица и има и трета 29-32. Третата май не я правят всички, само по собствено желание или по лекарска препоръка!  Peace
Виж целия пост
# 309
Благодаря за отговоора,helios Hug
Виж целия пост
# 310
И аз се чудя за тази трета ФМ и винаги забравям да разпитам за нея, в какви случаи се прави? Иначе ако е по желание се чудя има ли смисъл от нея или само за удоволствие?
Виж целия пост
# 311
Няма защо, Mary  Peace
Askata, на мен доки ми каза изрично, че иска да ме види в 32 седмица, заради евентуални проблеми с плацентата по показатели от БХС Sad та затова ще ходя! Една близка и с двете бременности не е ходила на третата, казали и, че при нея няма смисъл. Затова смятам, че е или по препоръка или ако жената много иска или просто така си го
чувства!  Flutter А смисъл има, ще огледат отново добре всичко, въпреки че бебо вече е доста свит...
Виж целия пост
# 312
Гануша, аз по принцип си пия водичка често. Явно съм се поизморила. Не работя вече и слава богу, но попътувах малко в жегите и забелязах отока, който вече е по добре.
 Днес бях на консултация и ми казаха да си направя захарен профил, а на изследванията на кръвта захарта ми е нормална. Дали да ги правя? Изписаха ми и витамини фемибион май, но дали се дебелее от тях или от магнезия?
 Бебчо е вече 730 гр. И съм много доволна Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Ivi_86, от витамините може да се напълнее. Магнезий пия редовно вече 2месеца и съм +6 за шести месец, в който съм Simple Smile
Виж целия пост
# 314
Иви, а колко ти беше захарта като стойност? При повече околоплодни води също искат такова обременяване с глюкоза, за да изключат гестационен диабет. Аз витамини засега не пия и се надявам и да не ми се налага, уж гледам да се храня разнообразно, но то няма гаранция. Браво за бебчо, голям е станал. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия