Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява натоварването с глюкоза и кога се провежда?
Какво представлява инсулиновата резистентност при бременни жени и как се различава от обременяването с глюкоза?
Какво представлява натоварването с глюкоза и инсулин при бременни жени с инсулинова резистентност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза и кога се провежда?
-
Какво представлява инсулиновата резистентност при бременни жени и как се различава от обременяването с глюкоза?
Инсулиновата резистентност при бременни жени е състояние, при което тялото не може да използва ефективно инсулина, което води до високи нива на кръвната захар. Обременяването с глюкоза по време на бременност се извършва за оценка на това как тялото реагира на глюкозата и дали има риск от развитие на гестационен диабет. Въпреки че и двете включват измерване нивата на кръвната захар, инсулиновата резистентност е състояние, докато обременяването с глюкоза е скрининг тест.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза и инсулин при бременни жени с инсулинова резистентност?
Натоварването с глюкоза и инсулин при бременни жени с инсулинова резистентност се провежда за оценка на реакцията на тялото към глюкозата и инсулина. Това изследване е важно за откриване на гестационен диабет, който може да се развие при жени с инсулинова резистентност по време на бременност. Обикновено се извършва между 24-та и 28-та седмица от бременността.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза и инсулин?
-
Какви са препоръките за предотвратяване на токсоплазмоза?
Сестра ми и котарака ми са родени на 1.03 - много хубава дата! 
В хола сме сглобили кошарка, в която мисля да ги слагам през деня, за да са ми наблизо и да мога да свърша нещо. Мда, обаче Царя на къщата ( котарака) реши, че това е новото му легло и няма изкарване от там. Изстяга си се като бей вътре на длъж и шир, и даже вече не идва при нас през ноща. Не разрешава и Котана да припари.
Та ще е забавно...надявам се да не го избие на ревност
, че незнам какво ще го правим, понеже му идват гениални котешки идеи в такива ситуации...
.

Но няма как да му се блокира достъпа до кошарата, после като се сглоби пак... Тя е 6-ъгълна и разкарването насам-натам също е близо до невъзможно. Постлала съм му едно одеяло, което после ще се маха, ще я дезифинкцирам и т.н. Идеята с лосиона също не е лошо. ММ искаше да я боядисва в бяло, да пасва повече на дюшека й на розички
. Както казва едната ми приятелка, трябва всичко по-скоро по 3 да купувате, да има и за него.
( Вече пробва ваните за количката и седалките, за миг го изпуснах в стаята, където ги съхраняваме в момента и това беше резултата.