Забременели след инвитро - тема 28

  • 46 556
  • 741
# 480
Електра, браво за резултатите! На мен ми казаха на БХС риск от недостатъчност на плацентата в късните седмици и оттогава съм на АП. Дали не е същото, всъщност  newsm78
Виж целия пост
# 481
О, да, за това забравих - предположението е за момче Simple Smile
Магнитче, прати ми добавката да се възползвам и аз от Сигридов hahaha - за него Hug - за теб

Хелиос, ако се има предвид кръвотока към плацентата, май за това става въпрос. В документите, които ми дадоха пише -
Прееклампсия преди 34 г.с. е 1:120, преди 37 г.с. 1:41. И има някакво интраутеринна ретардация преди 37 г.с. 1:124
Скрит текст:
Прееклампсията застрашава бременната и плода със сериозни усложнения. Това са:
Ограничаване на кръвтока към плацентата – прееклампсията засяга артериите, носещи кръв към плацентата. Ограничаването на кръвотока забавя растежа и развитието на плода, води до риск от преждевременно раждане и застрашава оцеляването на новороденото.
Плацентална абрупция – отделяне на плацентата от матката. Масивната абрупция причинява тежко кървене, което е животозастрашаващо за майката и плода.
Еклампсия – еклампсията включва симптоматиката на прееклампсията, плюс гърчове. Еклампсията може трайно да порази вътрешните органи и мозъка на майката. Тя увеличава риска от развиване на сърдечносъдови заболявания у нея след раждането.
HELLP синдром – включва разрушаване на червените кръвни клетки (хемолиза), повишаване на чернодробните ензими и понижаване на тромбоцитите в кръвта. Синдромът е особено опасен, защото може да настъпи още преди да се появят симптомите на прееклампсия.


Виж целия пост
# 482
Благодаря ти, Електра, за отговора!  Hug Не ми е ясно защо Чавеева така странно се изказа? Може би да не ме плаши! Ами ще правим трета фетална в 32 седмица ( да издържим дотогава) и каквото рекъл Господ!  Peace
Виж целия пост
# 483
Да се оплача и аз, от няколко часа имам тъпа болка ниско в дясната част на корема.Пих но шпа и съвсем леко ме успокои, ама и аз май утре ще ходя да ме видят, че се притесних нещо. Уф все има нещо за което да се притеснява човек Sad.
Виж целия пост
# 484
Уффф, явно на доста от нас днес не ни е ден. На мен пък ми нещо ми се втърди корема, няма болка, няма стягане, просто го усещам все едно ще се пръсне, особено стомаха ми. Втърдяването е по-скоро горе , отколкото долу. Това контракции ли са?Въобще не мога да се ориентирам. Пих две но шпа и си почивам.

 Електра, браво за добрите новини, все такива да носиш!

Виж целия пост
# 485
Хелиос, аз не мисля, че е толкова страшно, не е като да се е случило, а е някакъв изчислен риск от програма - всичко ще бъде наред Hug
Ще чакам Магнетична да даде добавката на Сигридов, да го видим този доктор с - цитирам една съфорумка, че много смешно ми стана - "диплома от луната" Laughing

Бананче, Краси, дано са ви фалшиви тревогите Hug

О, само да ви питам имате ли някаква идея дали може да ми изчисляват термина с един ден напред, защото трансфера ми на 5-дневни беше на 6-ти ден заради изместване на имплантационния прозорец, вместо на 5-ти? Пише дата на забременяване 19-ти, а реално нулевият ден ми беше на 18-ти. А това забравих да го кажа и се чудех от къде идва това разминаване newsm78
Виж целия пост
# 486
Аз утре съм на преглед при Генадиева в 8.00 сутринта,  а после в 2.00 при Сигридов следобяд.
Днес пуснах изследванията в Бодимед, но не вярвам утре да са готови всички и по-специално Б12. Те ли трябват най-вече за Сигридов, за да засече дали е стабилно натрупването на Б12. Вероятно той ще е готов в четвъртък. Явно трябва да запиша допълнителен час за него да коментираме изследванията. Така ли се процедира?

Иначе да ви кажа съм на вълна обзавеждане. До края на седмицата ще поръчаме детското обзавеждане. Харесала съм си нова спалня и почвам преговори с ММ за купуването й. Дано ме огрее  Mr. Green че трябва да сменяме матрака на настоящата, а не ми се дават много пари за матрак на настоящата ни спалня, при условие, че искам да я сменям. Вече е на 10 години-  откакто сме се сгодили сме я взели.

Ето това съм харесала. Тези светлини се гасят и не свети така в жълто, а много бледо осветява дървото и стои красиво и ненатрапчиво - дървото е като кафявите декоративни елементи на гардероба и не жълтее. Не може да се чете на нея, защото е много слаба - просто се светва с едно докосване на дървото и така се изгася.  Много удобно ми се струва за нощно ставане - да ти освети пътя, без да буди другия. Сега с всяко ставане нощем съветвам нощната лампа и ММ пита къде отивам.  Joy То къде да отивам? Или до банята или до кухнята  hahaha

Скрит текст:




Виж целия пост
# 487
Бананче, да не си яла нещо "подуващо"? Аз се разпорих направо от ядене на грозде и царевица. Милото ме гледа като извънземно. Толкова пък да ми се е услаждало това гроздее... Явно малката е фен на гроздето. Но резултата е налице - целия корем ми се изду, имах чувството, че някой ако ме бодне с карфица няма да спра да издишам  Joy е, всичко отшумяваше за няколко часа, но подуването и огромния корем си бяха факт. Аз даже се чудя дали тези леки неразположения не са от това, но утре ще разбера при док.
Виж целия пост
# 488
Магнолия, прекрасна спалня! Heart
Относно витамините - аз ги пускам в Цибалаб и не съм наясно с Бодимед, но пък може да имаш късмет и да излязат навреме за прегледа, предполагам, че там ще има закъснение, та след 2 часа може да са излезли. Ако ли не - питай го, но мисля, че не се запазва час за коментар, а просто отиваш да ги погледне, поне на мен ми се случи няколко момичета да са така, докато съм чакала  Hug
Виж целия пост
# 489
Бананче, да не си яла нещо "подуващо"? Аз се разпорих направо от ядене на грозде и царевица. Милото ме гледа като извънземно. Толкова пък да ми се е услаждало това гроздее... Явно малката е фен на гроздето. Но резултата е налице - целия корем ми се изду, имах чувството, че някой ако ме бодне с карфица няма да спра да издишам  Joy е, всичко отшумяваше за няколко часа, но подуването и огромния корем си бяха факт. Аз даже се чудя дали тези леки неразположения не са от това, но утре ще разбера при док.
Ох, Шоши аз ям какво ли не... ooooh! Ама е факт, че имам чувството, че стомаха ми ще се пръсне , не долу корема.
Виж целия пост
# 490
Аз утре съм на преглед при Генадиева в 8.00 сутринта,  а после в 2.00 при Сигридов следобяд.
Днес пуснах изследванията в Бодимед, но не вярвам утре да са готови всички и по-специално Б12. Те ли трябват най-вече за Сигридов, за да засече дали е стабилно натрупването на Б12. Вероятно той ще е готов в четвъртък. Явно трябва да запиша допълнителен час за него да коментираме изследванията. Така ли се процедира?
Аз затова казах, че Д и Б12 се работят определени дни от седмицата, да звъннеш да питаш Wink
Виж целия пост
# 491
Аз утре съм на преглед при Генадиева в 8.00 сутринта,  а после в 2.00 при Сигридов следобяд.
Днес пуснах изследванията в Бодимед, но не вярвам утре да са готови всички и по-специално Б12. Те ли трябват най-вече за Сигридов, за да засече дали е стабилно натрупването на Б12. Вероятно той ще е готов в четвъртък. Явно трябва да запиша допълнителен час за него да коментираме изследванията. Така ли се процедира?
Аз затова казах, че Д и Б12 се работят определени дни от седмицата, да звъннеш да питаш Wink
И в Цибалаб ли са така, че не мога да се сетя?
Виж целия пост
# 492
И моя корем се подува и втвърдява. Забелязала съм, че при мен е от някои храни.

Моето ТСХ не е мръднало от миналия месец, уж увеличихме дозата. Трябвало да бъде под 2, а моето е 3.60. Омръзна ми да се занимавам с лекари, лекарства, болници  Cry
Чувствам се изморена, вечер не мога да спя, имам главоболие.
Виж целия пост
# 493
krisss_bs, представа нямам. За Бодимед знам, защото от Надежда пращат пробите там.
Виж целия пост
# 494
Някой изследвания в бодимед ги пращат в Германия. Затова има забавяне. Мисля че и Б12 е сред тях.

За Сигридов не може да се запише час за коментар, понеже има часове за след 40дни. Изобщо програмата е претъпкана...
За резултатите може да се отиде към края на работния ден и да се изчака да приключи с часовете. На моя преглед имаше много закъснение, върнаха две момичета за другия ден Sad. Бях последна за деня ... имаше три спешни случаи, отделно и трима с резултати за коментар. Мен ме прати при Русев за доуточняване, за да не вися втори ден и да чакам.

Иначе дай Боже да има повече хора с дипломи от лунната, ако са отдадени на работата си като него. Спор че е чалнат няма, но квалификацията му за мен не може да се оспори. Работил е и в Надежда и в Малинов, просто е неуправляем до някаква степен и предпочита да работи сам. Ние като ставаме негови пациенти сме наясно с това 😂😂😂 , А като видях колко луди бременни имаше, направо го съжалих. Ние сме запознати, информирани, лесно комуникира с нас, но имаше една част, където бяха направили глупост след глупост следствие на своеволия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия