Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява натоварването с глюкоза и кога се провежда?
Какво представлява инсулиновата резистентност при бременни жени и как се различава от обременяването с глюкоза?
Какво представлява натоварването с глюкоза и инсулин при бременни жени с инсулинова резистентност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза и кога се провежда?
-
Какво представлява инсулиновата резистентност при бременни жени и как се различава от обременяването с глюкоза?
Инсулиновата резистентност при бременни жени е състояние, при което тялото не може да използва ефективно инсулина, което води до високи нива на кръвната захар. Обременяването с глюкоза по време на бременност се извършва за оценка на това как тялото реагира на глюкозата и дали има риск от развитие на гестационен диабет. Въпреки че и двете включват измерване нивата на кръвната захар, инсулиновата резистентност е състояние, докато обременяването с глюкоза е скрининг тест.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза и инсулин при бременни жени с инсулинова резистентност?
Натоварването с глюкоза и инсулин при бременни жени с инсулинова резистентност се провежда за оценка на реакцията на тялото към глюкозата и инсулина. Това изследване е важно за откриване на гестационен диабет, който може да се развие при жени с инсулинова резистентност по време на бременност. Обикновено се извършва между 24-та и 28-та седмица от бременността.
-
Какво представлява натоварването с глюкоза и инсулин?
-
Какви са препоръките за предотвратяване на токсоплазмоза?
Нямам представа какво ме очаква, немога и да си представя, че след някой ден вместо корем ще имам два Бонбона в ръцете, които ще са зависими от мен, първоначално ще трябва да гадая какво искат, какво им харесва или нехаресва и т.н и ще трябва да съм на тяхно разположение 24 часа. 
Аз съм леко суеверна, но за тези неща - никак. Исках аз да си избера и видя всичко, да си го подредя както аз си искам и т.н. Аз започнах с покупките от раничко, по-големите неща ги купихме към 8 месец и като излезнах в майчинство изпрах и изгладих в първите две седмици. Според зависи какви мебели ще купувате и колко сръчен и бърз е мъжа ви, калкулирайте си време и за това. Ние сглобявахме само през събота и неделя, упътването беше супер кофти и на ММ не му се оттдават много такива дейности, та бая часове изкарахме с мебелите в детската
. Да не говорим, че още миришат, а един прозорец е отворен постоянно... 

Вените ми са доста кофти и хич не искам да ме боцкат през ден, но очаквам вашия опит, за да реша .
тя вече не е нова де