Казармата

  • 42 652
  • 395
# 330
Не се заблуждавайте - връщането на наборната казарма е желание единствено за възможност за узаконени кражби в особено големи размери и за печалби от насилствен безплатен труд от населението.
+1
Но може пък тези, които искат да се върне да са от онези, които крадат. Тогава разбирам желанието им.
глупости.
Виж целия пост
# 331
Какви деца хранят 20 годишни момчета? Колко 20 -24 годишни управляват хора? 200, 300, 1000 човека!?
И когато казармата си беше задължителна тези дето учиха, едно, две висши, магистратури и докторантури никой не ги дърпаше в казармата, учеха си свободно. Същото се отнася и за тези, които бяха завършили елитни или добри училища, тях не ги пращаха в девета глуха. Тези завършили с тройки селскостопански техникуми и др. подобни си им беше гърч в казармата, ама от глупак какво да направиш пилот ли?
Що се отнася за "мъжете" по на 20 управляващи хора, и аз познавам 2-3 по на 25-26 г. на ръководни длъжности, да ама майките им са ми приятелки, ами това че управляват хора изобщо не означава че са мъже както им се иска на тях.....
Пресен пример единият учи в престижен университет в чужбина, в стаята му в кампуса на единия прозорец нямало перде, решил той ще отиде до някакъв магазин да купи две еднакви пердета или щори за двата прозореца в стаята. Купува умника, връща се  и що да види, щоричката по- късичка и слънцето сутрин точно в очите му блести. Звъни на майка си и й се жалва (пак казвам това е момче отличник, спечели стипендия и т.н.), а тя го пита, защо не е измерил прозорците преди да отиде да купува каквото и да е било, а той отговаря - ами защото нямах с какво. Ами с педи, с простия си модерен телефон, с лакти, с конец за зъби, с каквото се сетиш..... сетиш ама не. Та мисълта ми е много е лесно при всички удобства да управляваш, да правиш много неща, но само лишението и липса на удобства, всъщност ще направят от теб едно мислещо същество. Вече се повтарям, но пак ще кажа, само тока и топлата вода да спрат и просто не знам какво ще става, със сигурност до 168 часа ще има повече суицидни опити отколкото в цялата история на наборната казарма.
Виж целия пост
# 332
Не мисля, че в казармата има нещо наистина ценно, освен урока как се оцелява в колектив и с кофти началници, с неограничена власт. В по-малките населени места тока и водата и до днес ги спират, доста често без предупреждение. Иначе, урокът no money, no funny, може да ти се случи да го усвояваш без значение от пол и възраст, на български му викаме "и 2, и 200".
Виж целия пост
# 333
И когато казармата си беше задължителна тези дето учиха, едно, две висши, магистратури и докторантури никой не ги дърпаше в казармата, учеха си свободно.

Не е вярно.
Виж целия пост
# 334
...А междувременно "нашите деца" учиха в чужбина и казарма не видяха...
Бах ти и спомените мрачни!
И само да допълня -  двамата инициатори на тая идея , Каракачанов и Ангел Джамбазки , и двамата не са ходили в казарма . А са живели във времена в които тя беше задължителна . Нека всички които са за казармата , първо да ми обяснят защо тези двамата не са ходили в казарма , и след това да дискутираме останалите аспекти на тяхната гениална идея .
Виж целия пост
# 335
Да, и ако може да си пратят синовете, ако имат такива, не с връзките на тати, а където ги разпределят, заедно с другите. Да видим колко ще е хубаво.
Виж целия пост
# 336
И когато казармата си беше задължителна тези дето учиха, едно, две висши, магистратури и докторантури никой не ги дърпаше в казармата, учеха си свободно.

Не е вярно.

Е, сега до 28 г. мисля че беше те вземат, това е. Брат ми си го приеха висше, никой не го е дърпал да ходи в казарма. Завърши си средното, ходи във военното окръжие както си ходеха всички донаборници, яви се на изпит, приеха го редовно. След това ходи пак до военното някакви неща да попълни и си влезе в университета без проблем. В интерес на истината майка ми не искаше той да ходи войник, а баща ми, братовчеди, вуйчо, чичо и дядовците ми все й се смееха и подиграваха. Свекървата например толкова се гордее, че и двамата й сина са служили войници, че няма на къде. Пък те с дядо партизанин с един куп ордени и медали дали не са могли да избегнат казармата? Въпроса е че не са искали. Отделно от това мъжа ми 89-та ги изпращат млади войничета да пазят партийния дом, е, оцелял е. Стига драми и легенди с ужаса на казармата, шматиките и хората без позиция и самочувствие си ги юркат навсякъде и в детската градина, и в училище, в университета, в работата, в затвора.

Виж целия пост
# 337
Някои са оцелели, други не.
Там е затворено общество, не е като в университета или др. място, където ако някой те малтретира можеш да се спасиш.

Висшистите бяха прецакани с това късно ходене. Доста си работеха докато учеха, бяха и създали вече семейства и на 25 - хоп, влизай. Няма заплата, няма работа, няма нищо. Големи хора на майка си и баща да разчитат на дърти години.

Но най-важното е, че е безсмислено, не съм видяла нито един мъж, който след казармата да се е променил към добро.
Виж целия пост
# 338
Някои са оцелели, други не.
Там е затворено общество, не е като в университета или др. място, където ако някой те малтретира можеш да се спасиш.

Висшистите бяха прецакани с това късно ходене. Доста си работеха докато учеха, бяха и създали вече семейства и на 25 - хоп, влизай. Няма заплата, няма работа, няма нищо. Големи хора на майка си и баща да разчитат на дърти години.

Но най-важното е, че е безсмислено, не съм видяла нито един мъж, който след казармата да се е променил към добро.

Много жалко за теб, че не си виждала такива мъже. Аз пък не съм виждала нито един, който да е травмиран или съсипан след казармата.
Виж целия пост
# 339
Аз пък досега такова издевателство и в затворите не съм чула да има.
http://mishenabg.blogspot.bg/2010/01/blog-post_1862.html
ДВЕ АТМОСВЕРИ В АНУСА!
Страданието на печално известният редник Цветан Булиев надут с компресор от цигани!
Виж целия пост
# 340
Аз пък досега такова издевателство и в затворите не съм чула да има.
http://mishenabg.blogspot.bg/2010/01/blog-post_1862.html
ДВЕ АТМОСВЕРИ В АНУСА!
Страданието на печално известният редник Цветан Булиев надут с компресор от цигани!

не бих се доверила на медия, която пише атмосВера, без да се засрами
Виж целия пост
# 341
Има си официален списък с пострадалите, не е нужно да се доверявате на тази медия.
Конкретно този случай е известен навсякъде. Истина е, за съжаление, и човекът е инвалид.

Много жалко за теб, че не си виждала такива мъже...
Жалко, не жалко, това е положението, който е свестен си е свестен, който не е казармата само го обучава на по-голяма скатавка. Всеки ходил там ще ти го потвърди.
Виж целия пост
# 342
Аз пък досега такова издевателство и в затворите не съм чула да има.
http://mishenabg.blogspot.bg/2010/01/blog-post_1862.html
ДВЕ АТМОСВЕРИ В АНУСА!
Страданието на печално известният редник Цветан Булиев надут с компресор от цигани!

не бих се доверила на медия, която пише атмосВера, без да се засрами

Случаят го помня лично аз и въпреки че бях малка бях потресена. Отделно съм гледала преди година-две интервю с човека, който и до ден днешен е инвалид. Та историята е съвсем реална, въпреки правописната грешка. Затова и го постнах тук, защото не е измислица, а за жалост абсолютна реалност.
Виж целия пост
# 343
Разбира се, че е имало издевателства, къде "дребни", къде осакатяващи. Не е само плод на сценарий на филм, те сценариите от живота идват. Това си е заложено в подобни структури, малко ли филми сте гледали, където гърчат новобранците и все има заложена някаква такава драма, не случайно. Да вземем примера с редник Джейн на Деми Мур. Laughing Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 344

 Брат ми си го приеха висше, никой не го е дърпал да ходи в казарма. Завърши си средното, ходи във военното окръжие както си ходеха всички донаборници, яви се на изпит, приеха го редовно. След това ходи пак до военното някакви неща да попълни и си влезе в университета без проблем.


Моите съученици влизаха веднага след средно, независимо дали са приети в унивреситет.  Изключение бях тези, които не са навършили 18.
Брат ти изобщо ли не ходи в казарма?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия