Казармата

  • 42 651
  • 395
# 345

 Брат ми си го приеха висше, никой не го е дърпал да ходи в казарма. Завърши си средното, ходи във военното окръжие както си ходеха всички донаборници, яви се на изпит, приеха го редовно. След това ходи пак до военното някакви неща да попълни и си влезе в университета без проблем.


Моите съученици влизаха веднага след средно, независимо дали са приети в унивреситет.  Изключение бях тези, които не са навършили 18.
Брат ти изобщо ли не ходи в казарма?
Не, но той беше един от последните набори и тъкмо когато се дипломира вече нямаше наборна служба, но баща ми е с две висши и доколкото знам от него, е служил първо, защото ако не служи било голям срам, общо взето навремето ако не те вземат в казармата значи нещо ти има, дори на връзкарите децата са им служили само че на по-лека службица.
Виж целия пост
# 346
Малцина от вас се замислят за причината младежите да влизат в казарма. А тя (причината) съвсем не почива върху намерението някой да възмажава и да придобива навици. Just saying.
Виж целия пост
# 347
Много бързо ще схванат каква е ползата от казармата, ако ей тия ислямисти решат да наминат насам:

Виж целия пост
# 348
Първо, в Европа е по-добре да минеш малко по-различно обучение, не като това в казармата. Ислямистите действат по различен начин от конвенционална война. Т.е. казармата не знам колко ще ти е полезна.

Второ, колко пари са нужни, за да може хората да преминат службата в поне минимално нормални условия - храна, дрехи, сгради и т.н. Откъде ще вземем парите?
По-добре по-малка армия, но добре обучена и въоръжена. Както казах, предвид ситуацията, май е по-добре да се инвестира в обучението на специални части и гражданска защита, отколкото да източваме бюджета ш поредната каца без дъно,
Виж целия пост
# 349
 Еми щом е така, и аз съм против да плащам от мойте данъци заплата на някой дебел старшинка, който по цял ден само стои с ръцете в джобовете и нищо не прави. Тогава няма ли да е по-добре да си закрием изцяло армията и да пренасочим парите за пенсии и за здравеопазване?
Разбра се, че ако стане някакъв конфликт, инвазия или война, от българите никой няма отиде да се бие на първа линия, а всеки ще се изнася и ще се спасява поединично, кой както може.
Виж целия пост
# 350
Живеем във време, когато се обсъжда, дали  в официалните документи да фигурират както атака по суша, по море и по въздух, така и хакерската атака, като еднакво опасна. Къде ти пушка и войниклък по равно и за всички, и колко ще ни помогне. Трябва си учене, пари - които никога няма да наберем от бюджета, и преговори.
Аз не мисля, че има опасност ислямистите да ни "харесат", освен ако управляващите не направят някоя колосална глупост, която да ни направи таргет. По-скоро братята-роми ще се вдигнат, ако им спрат помощите.  Crazy Те папат повече от пенсионерите, които освен че имат по 40 години стаж, когато са внасяли в бюджета, и са служили в армията.
Виж целия пост
# 351
Не, но той беше един от последните набори и тъкмо когато се дипломира вече нямаше наборна служба, но баща ми е с две висши и доколкото знам от него, е служил първо, защото ако не служи било голям срам, общо взето навремето ако не те вземат в казармата значи нещо ти има, дори на връзкарите децата са им служили само че на по-лека службица.
Глупости. Изобщо не става дума за срам. Просто беше задължително. Кандидатстваш, приемат те. Следва задължителната военна служба и едва тогава отиваш да учиш. Имаше освободени, но бяха обвързани с някакви десетгодишни договори за работа след завършване. Не помня някой да се е притеснявал или срамувал, че няма да го вземат в казармата. Спомням си само търсене на връзки и борби служещите да са колкото се може по-близо до местоживеенето си към момента и на по-лека служба.
Виж целия пост
# 352
Много бързо ще схванат каква е ползата от казармата, ако ей тия ислямисти решат да наминат насам:

Пак няма да я схванат . Ако схващаха нямаше да пишат глупости за безполезната казарма .
Трябва да имаш и малко мозък, за да разбереш защо точно в днешния ден се говори за връщането на казармата..
Но си има дембели, които ще лежат и ядът и ще чакат някой друг да им пази мира ..даром да им дадат всички блага ....живеещи в някакъв паралелен свински свят на удоволствия, населен от крехки раними душици.
Виж целия пост
# 353
Против съм, естествено.

Но трябва да има по сериозно обучение по гражданска защита, че хората масово не знаят нито какво да правят, нито как да окажат рва помощ, ако се наложи, недай боже.

Иначе ако ни нападне някой по конвенционален начин - не знам кой ще е пък той -  все ще може да се окаже  съпротива, винаги така става, партизанска война, паравоенни фомирования, едно друго. Хората лесно се превръщат в зверове и оцеляват, това им е заложено.
Пък ще чакаме нашите да дойдат да ни спасят.
Виж целия пост
# 354
Не, но той беше един от последните набори и тъкмо когато се дипломира вече нямаше наборна служба, но баща ми е с две висши и доколкото знам от него, е служил първо, защото ако не служи било голям срам, общо взето навремето ако не те вземат в казармата значи нещо ти има, дори на връзкарите децата са им служили само че на по-лека службица.
Глупости. Изобщо не става дума за срам. Просто беше задължително. Кандидатстваш, приемат те. Следва задължителната военна служба и едва тогава отиваш да учиш. Имаше освободени, но бяха обвързани с някакви десетгодишни договори за работа след завършване. Не помня някой да се е притеснявал или срамувал, че няма да го вземат в казармата. Спомням си само търсене на връзки и борби служещите да са колкото се може по-близо до местоживеенето си към момента и на по-лека служба.

Ако не те вземат в казармата, то означава че или физически или психически се НЕ годен за военна служба.... или си от другия бряг.
 
Виж целия пост
# 355

Ако не те вземат в казармата, то означава че или физически или психически се НЕ годен за военна служба.... или си от другия бряг.
 

взимаха почти всички. негодини нямаше защото имаше една категория - ОГВС (ограничено годен за военна слжба) и почти всички в крайна сметка се оказваха ограничено годни, а не негодини. ОГВС попълваха гордите редици на Стройтелни войски, Транспортни войски и Кеча
Виж целия пост
# 356

Ако не те вземат в казармата, то означава че или физически или психически се НЕ годен за военна служба.... или си от другия бряг.
 

взимаха почти всички. негодини нямаше защото имаше една категория - ОГВС (ограничено годен за военна слжба) и почти всички в крайна сметка се оказваха ограничено годни, а не негодини. ОГВС попълваха гордите редици на Стройтелни войски, Транспортни войски и Кеча

А нямаше ли едно НГВС (негоден за военна служба)? И общо взето подигравките ако си НГВС бяха, че си хомосексуалист.
Виж целия пост
# 357

Ако не те вземат в казармата, то означава че или физически или психически се НЕ годен за военна служба.... или си от другия бряг.
 

взимаха почти всички. негодини нямаше защото имаше една категория - ОГВС (ограничено годен за военна слжба) и почти всички в крайна сметка се оказваха ограничено годни, а не негодини. ОГВС попълваха гордите редици на Стройтелни войски, Транспортни войски и Кеча

А нямаше ли едно НГВС (негоден за военна служба)? И общо взето подигравките ако си НГВС бяха, че си хомосексуалист.

поне по мое време НГВС почни нямаше. Даваше се ОГВС , влизаш заклеваш се и ако си наистина много зле те уволняваха по болест след клетвата.  Мисля и че имаше някаква далавера в тази врътка  защото уволнените можеха да кандидастват за статут на военно-инвалиди. НГВС се давше само за сериозна инвалидност.
Виж целия пост
# 358
Казарма или стабилно военно обучение трябва да има.
Виж целия пост
# 359

Ако не те вземат в казармата, то означава че или физически или психически се НЕ годен за военна служба.... или си от другия бряг.
 

взимаха почти всички. негодини нямаше защото имаше една категория - ОГВС (ограничено годен за военна слжба) и почти всички в крайна сметка се оказваха ограничено годни, а не негодини. ОГВС попълваха гордите редици на Стройтелни войски, Транспортни войски и Кеча

А нямаше ли едно НГВС (негоден за военна служба)? И общо взето подигравките ако си НГВС бяха, че си хомосексуалист.

Глупости. Пръсваха се от яд, че няма как и те да се изкарат негодни. Търсеха се връзки, за да те изкарат негоден и им дремеше на **** какъв те пишат и кой какво ще каже-важното беше, че си скатал две години казарма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия