МАРТенските мами много се вълнуват, всяка нощ сладки бебета сънуват! - Тема 2

  • 42 623
  • 741
# 645
И аз пия само фалшива киселина Simple Smile
Като я свърша ще почна Pregnacare витамини Simple Smile Защото много ми се изтощи косата .... И много плодове Simple Smile
Виж целия пост
# 646
И аз пия тязи фолиева киселина и 2 по 2 вечер утрогестан
Виж целия пост
# 647
Момичета, искам да ви попитам някой  знае ли цените на ФМ във Фемина? Другият месец съм на преглед, а в сайта никъде не видях цени...
Виж целия пост
# 648
Искам да попитам момичетата, които сте забременели ин витро спряхте ли Фраксипарина и ако да правите ли изследвания за сгъстяване на кръвта, защотото моя доктор ми спря лекарството, но не ми назначи никакви изследвания. Сега като чета мнения пише, че трябва да се пускат периодично, за да се провери дали не се е сгъстила кръвта
Виж целия пост
# 649
Ох,съжалявам,че съм те притеснила.Няма страшно такива неща се случват,но за щастие много рядко.Според мен най-критичния период го минахме (6-7г.с.).Сега може да се отпуснем и да си мислим за пол,имена и т.н.
  Съжалявам, че е трябвало да го преживееш, дано на никого от нас не се налага. Сигурно е било много тежко, но виждам че си излязла по-силна от това. Стискам палци при всички ни вече нещата да се развият по най-добрия начин.  Опитвам се да не мисля за лошите варианти, ама някой път си ме тресат някакви страхове. Предполагам, че е нормално.  Hug

Аз вчера се предадох, спрях да търся и на случаен принцип се записах на ЖК в кварталното ДКЦ. Попаднах на една много луда бабка с допотопен ултразвук  Mr. Green  Заради изследванията се записах де, иначе при Чучумишев ще си ходим.
Днес ходих да ми вземат кръв. Акушерката ми направи картон и ми мери шкембака с едни шублери.  Laughing  Голямшко било бебето, да му е здраве!

Пия Фемибион 1 - имам още 5-6 хапчета и ще си взема другия вид.
Виж целия пост
# 650
И аз от вчера съм на нова фолиева, с метилирана с доста витамини ( B1.B2.B3.B5.B6.B7.B12)
Иначе пиен отделно фолиева и отделно витамини и реших да ги комбинирам в едно хапче, че ми идваха в повече.
И един въпрос ким мамите от инсе.
Утрогестан приемате ли още? Бях на вечер само х 1 ( вагинално+през устата)  но от вчера Док от клиниката ми ги направе само вагинално х1 до края на бременноста или поне 2 седмици преди термина. Не е ли мноого време?
А, и друго. Усищате ли ги вече? От седмица аз, да или поне си мисля, че е беба де. Grinning
Получава ми се едно хълмче ниско долу, усещам, че нещо ме бута. Не е да ми се надува сорема, а едно като топчица. Не е спазъм или въздух сигурна съм.
Виж целия пост
# 651
Елисавета аз също приемам Утрогестан. Доктора ми ги е назначил 2 пъти по 1 вагинално до края на бременността. От много места чувам, че Утрогестана е противопоказен в по-късните етапи на бременността, но мисля да се доверя на моя лекар.
Виж целия пост
# 652
Искам да попитам момичетата, които сте забременели ин витро спряхте ли Фраксипарина и ако да правите ли изследвания за сгъстяване на кръвта, защотото моя доктор ми спря лекарството, но не ми назначи никакви изследвания. Сега като чета мнения пише, че трябва да се пускат периодично, за да се провери дали не се е сгъстила кръвта
Аз бия клексан, ходих на ендокринолог, имунолог, спец. фетална и хематолог. Имам схема на биене през цялата Б и назначени изследвания на всеки три седмици. Нищо не спирам, само се коригира дозата, ако има нужда. Ще го бия и след раждането ... с това шега не бива Simple Smile
Ако искаш ще ти дам координати на доц, Русев, той сега ми следи всички терапии и изследвания. Пращам му резултатите по имейл. Ходила съм два пъти на консултация, като платих само първия преглед - 30лв.
Изследванията не са скъпи - ПКК и коагулация.
Виж целия пост
# 653
Аз също още съм с утрогестан - 2×2 до 15ти и после още 2 седмици 2x1 вагинално.До 16г.с каза АГ да го слагам.
Виж целия пост
# 654
Искам да попитам момичетата, които сте забременели ин витро спряхте ли Фраксипарина и ако да правите ли изследвания за сгъстяване на кръвта, защотото моя доктор ми спря лекарството, но не ми назначи никакви изследвания. Сега като чета мнения пише, че трябва да се пускат периодично, за да се провери дали не се е сгъстила кръвта
Аз бия клексан, ходих на ендокринолог, имунолог, спец. фетална и хематолог. Имам схема на биене през цялата Б и назначени изследвания на всеки три седмици. Нищо не спирам, само се коригира дозата, ако има нужда. Ще го бия и след раждането ... с това шега не бива Simple Smile
Ако искаш ще ти дам координати на доц, Русев, той сега ми следи всички терапии и изследвания. Пращам му резултатите по имейл. Ходила съм два пъти на консултация, като платих само първия преглед - 30лв.
Изследванията не са скъпи - ПКК и коагулация.

Къде е този доцент? В София ли и какъв специалист е? Иска ми се да си намеря лекар по-близко - в Пловдив, Стара Загора или Хасково, защото идва зима и ако ми се наложи да го посетя не се знае дали времето ще го позволи.
Виж целия пост
# 655
Момичета, отидох на аптеката с нагласа да си взема олио от бадеми против стрии, но както винаги аптекаркана успя да ме разубеди( редовен клиент съм), та ме убеди да взема Remescar, някой да го ползва ? (Такава цена ми заби, че можех да си взема почти 4 флакона от олиото...дано поне да има ефект..)
Виж целия пост
# 656
Искам да попитам момичетата, които сте забременели ин витро спряхте ли Фраксипарина и ако да правите ли изследвания за сгъстяване на кръвта, защотото моя доктор ми спря лекарството, но не ми назначи никакви изследвания. Сега като чета мнения пише, че трябва да се пускат периодично, за да се провери дали не се е сгъстила кръвта

И аз си ще си бия Клексан до края на бременността.Първоначално ми го изписаха от деня на трансфера и преди месец ми пуснаха едни изследвания,от които стана ясно,че имам ген за повишен риск от тромбофилия-поради което док ми каза,че ще си ги бия един вид превантивно до края на Б.Попитах го дали има някакъв заместител,който да е на хапчета и той ми каза за Vesel Due F.За съжаление лекарството не се внася в Бг,но проверих в Италия и там го има.Но за момента още не ми е натежало толкова с инжекциите и мисля да си карам на тях...
Виж целия пост
# 657
Къде е този доцент? В София ли и какъв специалист е? Иска ми се да си намеря лекар по-близко - в Пловдив, Стара Загора или Хасково, защото идва зима и ако ми се наложи да го посетя не се знае дали времето ще го позволи.
Доц. Русев и аз мога да го препоръчам, макар да не съм му била дълго пациентка. Чучумишев ме насочи към него след втория мисед. Пуснаха ми имунологични + още разни други изследвания, двамата ми сглобиха една терапия с вливания и хапчета и да чукна на дърво - за сега е доста успешна!
За доцента мога да кажа, че изглежда доста си разбира от работата, нищо че е малко завеян. Simple Smile
Можеш да се обадиш в клиника Малинов да си запишеш час и като говориш с него той ще ти даде после мейл и телефон за по-нататъшна комуникация.

Едит: Видях, че не си от София. доц.Русев работи в София, ин витро клиника Малинов, Красно село. Може би можеш да се разбереш с него да комуникирате по мейл след първата консултация, не знам..
Виж целия пост
# 658
Момичета от вчера имам едно опъване в областта на яйчника, но сякаш ми се схваща и малки по-надолу към крака. Пих вчера две но шпа, а днес сутринта като отидох до тоалетната по малка нужда ме схванаха бъбреците. Някой някаква идея какво е товА. Само да кажа че ходя на лекции и вчера цял ден бях седнала и място не можех да си намеря вече, може би съм притискала корема някак...уф идея нямам.
Виж целия пост
# 659
Искам да попитам момичетата, които сте забременели ин витро спряхте ли Фраксипарина и ако да правите ли изследвания за сгъстяване на кръвта, защотото моя доктор ми спря лекарството, но не ми назначи никакви изследвания. Сега като чета мнения пише, че трябва да се пускат периодично, за да се провери дали не се е сгъстила кръвта
Аз бия клексан, ходих на ендокринолог, имунолог, спец. фетална и хематолог. Имам схема на биене през цялата Б и назначени изследвания на всеки три седмици. Нищо не спирам, само се коригира дозата, ако има нужда. Ще го бия и след раждането ... с това шега не бива Simple Smile
Ако искаш ще ти дам координати на доц, Русев, той сега ми следи всички терапии и изследвания. Пращам му резултатите по имейл. Ходила съм два пъти на консултация, като платих само първия преглед - 30лв.
Изследванията не са скъпи - ПКК и коагулация.
Къде е този доцент? В София ли и какъв специалист е? Иска ми се да си намеря лекар по-близко - в Пловдив, Стара Загора или Хасково, защото идва зима и ако ми се наложи да го посетя не се знае дали времето ще го позволи.
Доц. Русев преглежда в клиника Малинов - София, може да отидеш сега да се запознаете, и после само по телефон или имейл. Много е отзивчив, аз че съм в София не ходя, ами само по телефона ми казва какво да правя. Сканирам резултатите или ги преписвам ... той ми се обажда или ми пише.
Иначе той е репродуктивен ендокринолог. И много добре си следи пациентите, нямаше да ходя на хематолог, ако нямах алергична реакция към клексана.
Мисля, че преподава с Плевен, може ако ти е по-удобно, да се уговорите да се срещнете там. Там също има добър специалист.

Лисичка, такъв е наистина, но трябва да сме благодарни, че се върна да работи в БГ ... той и д-р Калчев са хората на които цял живот ще съм благодарна за моята рибка.

Лети, нямам идея Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия