Запознанство в интернет – рисковете

  • 135 320
  • 2 937
# 2 670
Ех, тази Дойче банк. Да взема да си отворя една сметка и аз там, че като гледам и круиз букват на клиентите си, че и четвърт милион им дават.. за да се порадват на круиза. А ние тук, хем банката ще ти изтегли парите "служебно", хем и по съдилища да ходиш пак няма да си видиш парите обратно. Личен пример. 

Калоян, запуснат и със закъглени форми са съвсем различни неща. Ако метаболизма ти е на закръгляване, то с тичането по пътечката ще постегнеш тук и там, но няма да си като закачалка.
Виж целия пост
# 2 671
Дебеланите поне се оправдават.
Докато Дебелаците направо се гордеят със шкембята и паласките си. Абе...дебелашка работа.
Виж целия пост
# 2 672
Дебеланите не може вечно да се оправдават с метаболитни проблеми, гени и др. подобни. Както писах вече всичко е въпрос на воля и нагласа. Стегнатият външен вид може да се поддържа и не е даденост като красотата. А всъщност и да я имаш, когато се запуснеш тя пак ще изчезне постепенно и няма да бъдеш привлекателен/привлекателна за другия пол.
Аз пък не разбирам защо се изказваш само за жени дебелани, сякаш няма мъже тлъстаци, и то все по-млади, и хич не използват оправдания за това си състояние. За разлика от повечето жени обаче доста от тия мъже си въобразяват, че шкембето им придава авторитет, и през ум не им минава да почнат да се подлагат на режими и да се морят с тренировки, докато жените масово пазят какви ли не диети. С което немалко си увреждат здравето необратимо, ама на - явно за тях да се впишат в наложения стандарт и да се водят по акълите на мъжете е по-важно от здравето им.
Виж целия пост
# 2 673
Оправдание или гордост, това променя ли фактите, че хората са затлъстели и не правят нищо за промяна на това? И не визирам пол.

Аз съм живият пример как се случват нещата. За малко над 7 месеца свалих малко над 10 килограма и стегнах тялото си с тренировки. Не съм станал Аполон, но дори и в техникума не съм бягал по 3 км , без дори да се задъхам.
Човек трябва да започне най-напред с осъзнаване, че има проблем, оттам следва всичко останало.
Виж целия пост
# 2 674
Не променя фактите, но променя отношението.
Когато се оправдаваш поне има някакъв, дори минимален шанс да искаш да се промениш. А щом се гордееш, значи се харесваш. Това също има своята добра страна.
Виж целия пост
# 2 675
Оправдание или гордост, това променя ли фактите, че хората са затлъстели и не правят нищо за промяна на това? И не визирам пол.
Ти не визираш пол, обаче в обществото все още битува схващането, че жените трябва да отговарят на зададените от не знам си кой стандарти, пък мъжете са си добре и с 50 кила наднормено тегло, да не им придирят много.
Поради това и често се срещат жени, които се тормозят с ненормални диети за щяло и нещяло, и мъже, гордо надбягващи се с шкембетата си с мазните кебапчета или баници в ръка. Често срещано е и такива табуретести мъже да си позволяват да коментират вида и теглото на жени. И като му кажеш да се погледне в правилното огледало и да спре да се мисли за Аполон, те гледа, сякаш си му нанесла кръвна обида.
Виж целия пост
# 2 676
Оправдание или гордост, това променя ли фактите, че хората са затлъстели и не правят нищо за промяна на това? И не визирам пол.
Ти не визираш пол, обаче в обществото все още битува схващането, че жените трябва да отговарят на зададените от не знам си кой стандарти, пък мъжете са си добре и с 50 кила наднормено тегло, да не им придирят много.
Поради това и често се срещат жени, които се тормозят с ненормални диети за щяло и нещяло, и мъже, гордо надбягващи се с шкембетата си с мазните кебапчета или баници в ръка. Често срещано е и такива табуретести мъже да си позволяват да коментират вида и теглото на жени. И като му кажеш да се погледне в правилното огледало и да спре да се мисли за Аполон, те гледа, сякаш си му нанесла кръвна обида.
Ама чакай сега, аз не съм казал, че мъжете НЕ трябва да се (чакай сега да ползвам една от новите купешки думи) "шеймват" !!!
А това схващане обществото трябва САМО да си го промени, няма никой външен да го направи. Това става със "шеймване". Така обаче противоречи на "политическата коректност"....
Виж целия пост
# 2 677
Шеймването всъщност е полезен обществен регулатор.
Ако спре съвсем, не ми се мисли какви фрийкове ще се нароят.

Мисля, че би било добре на една 150кг жена да се шеймне, да и се наруши комфорта и да се вземе в ръце, отколкото да я убедиш, че тя е такава, трябва да се обича така след година да е 200кг.
Виж целия пост
# 2 678
Шеймването всъщност е полезен обществен регулатор.
Ако спре съвсем, не ми се мисли какви фрийкове ще се нароят.

Мисля, че би било добре на една 150кг жена да се шеймне, да и се наруши комфорта и да се вземе в ръце, отколкото да я убедиш, че тя е такава, трябва да се обича така след година да е 200кг.
Само дето в днешно време е модерно "шеймване" да е равно на "мизогония/не знам как е женската форма, че да я пиша тук" и дори минава и за "опити за манипулация". Sunglasses
Виж целия пост
# 2 679
Да, нали живеем в ерата на чувствителните хора и чупливите душици Weary
Дадох примера с жена, но важи и за двата пола. Дори си спомням в училище момчетата бяха много по шеймвани.
Радо Двойкаджията в момента работи като асистент в един лондонски университет, true story Simple Smile
Виж целия пост
# 2 680
Шеймването всъщност е полезен обществен регулатор.
Ако спре съвсем, не ми се мисли какви фрийкове ще се нароят.

Специално съм чела за срама и вината. Точно така е. Еволюционните психолози смятат, че срамът се е появил на сравнително късен етап от човешката еволюция, когато сме започнали да живеем в по-големи общества. Т.е., няма го вроден и естествен и е по-скоро социален феномен, свързан с контролиране на индивида от групата.
Виж целия пост
# 2 681
Не става въпрос за шеймване, става дума за това, което казахте - че човек сам трябва да осъзнае и да предприеме мерки. Дотогава файда йок. При всички, не само при жени, е добре да им се наруши спокойствието и да ги изриташ извън зоната им на комфорт, най-малкото заради здравето. Ама не става по начина да се кискаш на оная колко била тлъста, докато твоето шкембе и паласки се тресат весело и неудържимо, докато се кискаш на друг за същото. Не знам дали ще си промени обществото тъпите схващания, но знам, че това неглижиране при мъжете на проблеми, които при жените се изкарват като едва ли не грях, не прави добра услуга на нито на едните, нито на другите.
Виж целия пост
# 2 682
Сомбра, ти говориш обаче за един друг проблем, който е не по-маловажен: да даваш съвет на хората да си оправят техните дворове, докато твоя е в (почти) същото състояние.
Но и това е масово разпространено по нашите ширини.
Виж целия пост
# 2 683
Да, нещо такова. Особено по отношение на външния вид.
Виж целия пост
# 2 684
Оправдание или гордост, това променя ли фактите, че хората са затлъстели и не правят нищо за промяна на това? И не визирам пол.
Ти не визираш пол, обаче в обществото все още битува схващането, че жените трябва да отговарят на зададените от не знам си кой стандарти, пък мъжете са си добре и с 50 кила наднормено тегло, да не им придирят много.
Поради това и често се срещат жени, които се тормозят с ненормални диети за щяло и нещяло, и мъже, гордо надбягващи се с шкембетата си с мазните кебапчета или баници в ръка. Често срещано е и такива табуретести мъже да си позволяват да коментират вида и теглото на жени. И като му кажеш да се погледне в правилното огледало и да спре да се мисли за Аполон, те гледа, сякаш си му нанесла кръвна обида.

Това не е вярно. Дебелите мъже са често изолирани, не се харесват и са стериотипирани като женствени, кекави, болни, мързеливи, вмирисани, безволеви. Печелят по-малко от елегантните си събратя, имат по-малко женско внимание, повече и по-големи рога.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия