Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 84 097
  • 671
# 330
вчера правих изследвания и ето резултатите след  9 месеца  на Сиофор
захарен профил- 5.79, 4.16, 4.52  
Холестерол - 5.88
ХДЛ-холестерол 1.86
ЛДЛ-холестерол - 3.80
триглецириди - 1.33
гликиран хемоглобин - 5.09
ИРИ - 11.550
холестерола е над норма, май и кръвната захар доближава горната граница, какво ще кажете

иначе аз съм на нискокалорийно хранене -ограничавам въглехидратите и мазнините също, особено животинските
 
Мнение на лаик: триглицеридите, и ИРИ са ти високи.От високите триглицериди е и граничния холестерол.Макар че, за мен, той си е съвсем в норма....
Ограничавайки двата основни източника на енергия за тялото-мазнини и въглехидрати, тялото топи мускули за енергия.Не е най-удачния вариант...
Виж целия пост
# 331
Да не повтарям Амур, същото ми е мнението. Peace
Голяма грешка е да се ограничават животинските мазнини.
Виж целия пост
# 332
колко трябва да са триглециридите и ИРИ, аз мислех, че 1.33   при реф.граници 0.60-2.00  и 11.550 при реф.граници 2.60-24.90  е добре,  преди 10 месеца ми бяха 3.55  триглециридите и тъкмо се зарадвах, че гладът последните месеци е дал резултат
иначе за храненето аз просто се опитвам да докарам храната до 1000 кал. на ден, защото имах мнооого килограми за сваляне, от тях поне 40-50% са си въглехидрати, а поне 20-30 % мазнини, в никакъв случай не съм ги ограничила драстично
Виж целия пост
# 333
Триглицеридите е добре да са под 1.

Щом са били 3,55, имаш голям напредък. Peace
Обаче това с малкото калории не е ОК, също и 50% въглехидрати е ужасно! Кг се свалят с повече калории, но от натурални, нерафинирани, мазнини. Не от въглехидрати.
ИРИ трябва да е под 6. Твоят е двойно повече.
Виж целия пост
# 334
е, колко трябва да са пустите въглехидрати, в сравнение с огромните количества захар, хляб и тестени неща, които ядях преди, сега направо си гладувам, гледам да се вмествам между 100 и 120г. на ден, при условие, че диабетните организации дават за нисковъглехидратно  хранене под 130г. на  ден
Виж целия пост
# 335
Ами няма да гладуваш. Не е хубаво.
Ще ядеш следните неща - месо, зеленчуци, риба, яйца, масло, маслини, сирене/кашкавал/извара/мляко -пълномаслено, малко плодове. Без да смяташ калории. Peace
Виж целия пост
# 336
Моят е висок,
Скрит текст:
хем се храним еднакво с Амур. И двете не сме яли месо преди, аз малко повече.
Колко е?
Моят е 5.9 при горна граница 5.2 май беше.....    Simple Smile
Но предвид последните проучвания и изследвания, е в златната среда.Холестерол между 5-7 при хора над средна възраст е перфектен и гаранция за по-дълъг живот.Та така, ще живея с орлите....      Joy  
Горната граница вече е 6 за холестерола. Аз пък се чудя как сте сигурни във всички тия теории дето се ширят из нета и модерните книги. Не ги отричам, просто питам как отсявате кое е вярно и кое не? Понеже съм запозната с теорията за възпаленията и трупането на плаки и звучи доста логично. Но честно казано аз лично не се доверявам така лесно на всичко дето ми звучи логично. Доста често се спекулира с теориите и факта, че има доста по въпроса само ме стресира, че не мога да си изясня нещата Simple Smile
Виж целия пост
# 337
да, толкова теории се ширят, и всяка изключва другата... аз лично съм скептична към всичките, затова не смятам нито да спирам съвсем въглехидратите,  нито пък да увеличавам прекалено много мазнините, то си има достатъчно мазнини в месото, рибата и млечните... тя природата нито ни е направила тревопасни, нито пък само месоядни....
Виж целия пост
# 338
Тревопасни и месоядни се съчетават в ВМ хранене.
Само въглехидратите се намаляват максимално, остават от зеленчуци, млечни и малко плодове.
Всичко зърнено се изключва, картофи и ориз също.
Виж целия пост
# 339
Скрит текст:
Моят е висок,
Скрит текст:
хем се храним еднакво с Амур. И двете не сме яли месо преди, аз малко повече.
Колко е?
Моят е 5.9 при горна граница 5.2 май беше.....    Simple Smile
Но предвид последните проучвания и изследвания, е в златната среда.Холестерол между 5-7 при хора над средна възраст е перфектен и гаранция за по-дълъг живот.Та така, ще живея с орлите....      Joy  
Горната граница вече е 6 за холестерола. Аз пък се чудя как сте сигурни във всички тия теории дето се ширят из нета и модерните книги. Не ги отричам, просто питам как отсявате кое е вярно и кое не? Понеже съм запозната с теорията за възпаленията и трупането на плаки и звучи доста логично. Но честно казано аз лично не се доверявам така лесно на всичко дето ми звучи логично. Доста често се спекулира с теориите и факта, че има доста по въпроса само ме стресира, че не мога да си изясня нещата Simple Smile
В лабораторията, в която правих изследванията, е 5.2, сега погледнах.

Относно теориите, хипотезите и всякакви подобни:
когато повярвам на дадена такава, после следя себе си и вярвам на себе си.
повярвах във вегетарианството, обаче за 4 години то не ми донесе нито ползи, нито здраве.
повярвах във ВМХ, за година и почти 9 месеца видях досега само ползи:подобрени изследвания, постоянна жизнена енергия, намалено тегло почти 30 кг, намаление на лекарство за кръвното с тенденция да го спра.
Повече от това не мога и да мечтая на този етап.
Ако по някое време и ВМ НВХ не ми носи ползи, или усетя някаква вреда, ще "повярвам" в нещо друго.
Животът е динамика, хората също са динамика, нищо статично и постоянно няма, та аз съм избрала за себе си да живея динамично и да се променям в съответствие с тялото си.А то през годините има различни нужди.    Simple Smile
Виж целия пост
# 340

Amour*, в лабораториите още пишат 5,2, но лекарите приемат 6 за граница. Поне тия лекари, на които ходя аз Simple Smile Поне няколко ми казаха, че моя холестерол от 5,7 е в нормата, защото в световен мащаб вече е променена на 6, независимо какво дава лабораторията като референтна стойност.

За теориите аз лично съм умерена. Не влизам в крайности и слушам тялото си. Например аз не мога да ям овесени ядки... колкото пъти съм пробвала да ям такива "хубавини" съм се надувала ужасно. За моя организъм те не са в графата здравословни и нормално... едно време когато конете са ходели да вършат тежка работа са им давали овес. Моята тежка работа е на бюро Wink В същото време тия храни на мен дори не са ми вкусни, ям ги с отвращение. Ето.. организмът си знае какво е добро за него. Simple Smile ШОКОЛАААДДДД Simple Smile)))))))))
Виж целия пост
# 341

Amour*, в лабораториите още пишат 5,2, но лекарите приемат 6 за граница. Поне тия лекари, на които ходя аз Simple Smile Поне няколко ми казаха, че моя холестерол от 5,7 е в нормата, защото в световен мащаб вече е променена на 6, независимо какво дава лабораторията като референтна стойност.

Скрит текст:
За теориите аз лично съм умерена. Не влизам в крайности и слушам тялото си. Например аз не мога да ям овесени ядки... колкото пъти съм пробвала да ям такива "хубавини" съм се надувала ужасно. За моя организъм те не са в графата здравословни и нормално... едно време когато конете са ходели да вършат тежка работа са им давали овес. Моята тежка работа е на бюро Wink В същото време тия храни на мен дори не са ми вкусни, ям ги с отвращение. Ето.. организмът си знае какво е добро за него. Simple Smile ШОКОЛАААДДДД Simple Smile)))))))))
Възможно е, не знам.   

Аз съм си шокоманиачка открай време....сигурно от бебешка възраст.     Joy
Иначе, и на мен не ми понасят овесените ядки, не ги и обичам, де....също и останалите зърнени-просо, ечемик, елда....не ми допадат.
Виж целия пост
# 342
И аз не ям овесени ядки.
Нито елда, нито киноа, нито чия, нито нищо. Simple Smile

Обичам шоколад, но от години ям само тъмен. Heart Eyes
Виж целия пост
# 343
Здравейте момичета,
Моля запознатите да ми разчетат изследванията които правих сутринта,защото съм при ендокриноложката чак другата седмица и до тогава ще се побъркам от притеснение Cry от тези много завишени резултати. Благодаря ви.                 

ГТТ + Трикрат. Инсулин   Профил   *   *
Глюкоза ( Glucose )   7.32   mmol/l   3.30 - 6.10
Глюкоза - 60та мин   14.12   mmol/l   До 8.90
Глюкоза - 120 та мин   12.84   mmol/l   < 7.8 за мъже и небременни жени
Insulin ( Серумен Инсулин )   14.24   mU/l   2.6 - 25.0 на гладно
Insulin ( 60 м post 75g glucose )   194.2   mU/l   
Insulin ( 120 м post 75g glucose )   333.6   mU/l   
HOMA ( IR ) индекс   4.63   индекс   < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR
Виж целия пост
# 344
Здравейте момичета,
Моля запознатите да ми разчетат изследванията които правих сутринта,защото съм при ендокриноложката чак другата седмица и до тогава ще се побъркам от притеснение Cry от тези много завишени резултати. Благодаря ви.                 

ГТТ + Трикрат. Инсулин   Профил   *   *
Глюкоза ( Glucose )   7.32   mmol/l   3.30 - 6.10
Глюкоза - 60та мин   14.12   mmol/l   До 8.90
Глюкоза - 120 та мин   12.84   mmol/l   < 7.8 за мъже и небременни жени
Insulin ( Серумен Инсулин )   14.24   mU/l   2.6 - 25.0 на гладно
Insulin ( 60 м post 75g glucose )   194.2   mU/l   
Insulin ( 120 м post 75g glucose )   333.6   mU/l   
HOMA ( IR ) индекс   4.63   индекс   < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR
Ами, аз нямам претенции да знам много, но на пръв поглед си с ИР.Инсулина ти е висок дори на гладно, НОМА индекса също.

НАй-вероятно ще ти предпишат метформин под някаква форма.
И не се побърквай.    Hug   С подходящо хранене и лекарство (ако решиш да го пиеш), най-вероятно нещата ще се подобрят.

Моят инсулин на гладно миналата година беше 12 и нещо, само с хранителен режим след една година е 6.
Обременяване не съм правила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия