Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 84 097
  • 671
# 360
И аз се чудя защо и хапчета пия и внимавам какво ям и пак нещата не са по-добре...
Аз дори не си спомням кога за последно бях спокойна Sad
Виж целия пост
# 361
Snake, много е зле положението при теб... Tired
Не знам за пръв път ли правиш ОГТТ, но с тези резултати е опасно това изследване.
Ти имаш висока КЗ, не само инсулин.
С еднократно обременяване няма да се навреди чак толкова на панкреаса. Даже 2 обременявания може да и направят ( с минимум 6 мес промеждутък). На лекарите им е нужна цялостната картинка, не само на гладно. Така че, сега при и при тези стойности не може да се сложи диагноза Диабет2. До следващото изследване може и да се коригират нещата с правилно хранене.  И метформинът също ще си каже своето. Плачът не помага при диабет, напротив. Качва кр захар. Търсете положителни емоции.

Благодаря за успокоителните думи.Каквото зависи от мен ще го направя, а относно емоциите аз съм такъв тип човек,че от най-малкото щастие или нещастие почвам да рева.Интересното в моя случай е че нямах никакви симптоми които да ме доведат до мисълта за проблеми с кръвната захар.Висока съм 1.66 и тежа 80 кг. ,но самото ми телосложение е такова,че не съм дебела,а просто "яка българка" Blush
Виж целия пост
# 362
От известно време ви следя, момичета, но мисля и да попиша в темата вече. Съпругът ми е с ИР и от 2 дни е на хапчета. Въпреки лошият му НОМА индекс - 15, според лекарката положението е поправимо. Напълня зверски последните години +60 кг е. Моите диети не му влияеха и дълго време го обвинявах в лакомия и мързел. Е, сега вече има диагноза, лекарства и желание за промяна. Лека полека ще спира хляба. Със сладкото не е прекалявал. Според вас какви резултати може да очаква първите седмици с лекарството? Знам, че е индивидуално, но се опасявам, че ако не види резултат, бързо ще се демотивира.
Виж целия пост
# 363
80 кг са много за този ръст, не се заблуждавай. Колкото и да си яка, има норми.
Виж целия пост
# 364
Скрит текст:
Snake, много е зле положението при теб... Tired
Не знам за пръв път ли правиш ОГТТ, но с тези резултати е опасно това изследване.
Ти имаш висока КЗ, не само инсулин.
С еднократно обременяване няма да се навреди чак толкова на панкреаса. Даже 2 обременявания може да и направят ( с минимум 6 мес промеждутък). На лекарите им е нужна цялостната картинка, не само на гладно. Така че, сега при и при тези стойности не може да се сложи диагноза Диабет2. До следващото изследване може и да се коригират нещата с правилно хранене.  И метформинът също ще си каже своето. Плачът не помага при диабет, напротив. Качва кр захар. Търсете положителни емоции.

Благодаря за успокоителните думи.Каквото зависи от мен ще го направя, а относно емоциите аз съм такъв тип човек,че от най-малкото щастие или нещастие почвам да рева
.Интересното в моя случай е че нямах никакви симптоми които да ме доведат до мисълта за проблеми с кръвната захар.Висока съм 1.66 и тежа 80 кг. ,но самото ми телосложение е такова,че не съм дебела,а просто "яка българка" Blush
Самият факт, че имаш наднормено тегло, е симптом.
Напълняването е симптом за нарушена обмяна на веществата.А тя, в масовия случай, е в резултат от "хубава" храна.

Stella80 , едва ли може да се прогнозира какъвто и да е резултат.Може да е светкавичен, а може и да не е.Ако е от късметлиите и се придържа към стриктно ограничаване на въгл., възможно е бързо-бързо да източи няколко литра вода първите дни.А това ще го мотивира да продължи.Май зависи от него, колко е склонен да изтърпи ограниченията в началото.
Не знам какви твои диети е спазвал и как, но за да качи 60 кг, явно не са били подходящи за него.
Виж целия пост
# 365
И това лека полека спиране на хляба в неговия случай е все едно нищо.
Да го маха изцяло.
Виж целия пост
# 366
О, Амур, дано се окажеш права и да източи водата, ама едва ли Simple Smile)) Лека-полека ще спира хляба и въглехидратите. Иначе, аз преиодично съм на Системата -60. В нея има въглехидрати, но само до обяд, което за ИР не е ок, обаче.

Дева, съвсем ли да го спре от раз? Трудно, много трудно, но ще опитам да го мотивирам. Всъщност, проблемът му е закуската. И той като някои от вас, не признава овесени ядки, елда и пр. А е мъж все пак, не може с плодчета и ядки да мине - особено на закуска.
Виж целия пост
# 367
О, Амур, дано се окажеш права и да източи водата, ама едва ли Simple Smile)) Лека-полека ще спира хляба и въглехидратите. Иначе, аз преиодично съм на Системата -60. В нея има въглехидрати, но само до обяд, което за ИР не е ок, обаче.

Дева, съвсем ли да го спре от раз? Трудно, много трудно, но ще опитам да го мотивирам. Всъщност, проблемът му е закуската. И той като някои от вас, не признава овесени ядки, елда и пр. А е мъж все пак, не може с плодчета и ядки да мине - особено на закуска.

Ами да яде вратни пържоли на закуска  Simple Smile И аз не признавам елда и овес. За плодове пък на закуска.... явно още имате да четете по темата  Simple Smile
Виж целия пост
# 368
Ами с 60+ кг не трябва троха да хапва. Също картофи и ориз.
Нищо страшно няма, ако не ядеш хляб.
Аз вече девета година не го поглеждам. Даже ми е странно как хората ядат И хляб. За напълно излишен го намирам.
Виж целия пост
# 369
О, Амур, дано се окажеш права и да източи водата, ама едва ли Simple Smile)) Лека-полека ще спира хляба и въглехидратите. Иначе, аз преиодично съм на Системата -60. В нея има въглехидрати, но само до обяд, което за ИР не е ок, обаче.

Дева, съвсем ли да го спре от раз? Трудно, много трудно, но ще опитам да го мотивирам. Всъщност, проблемът му е закуската. И той като някои от вас, не признава овесени ядки, елда и пр. А е мъж все пак, не може с плодчета и ядки да мине - особено на закуска.
Ами, да яде пържоли на закуска.....    Grinning  и изобщо не се шегувам.
Ако закуси 2-3 яйца на очи, малко печен бекон/наденичка и домат например, едва ли ще остане гладен и ще се сети за хляб или кифли.

А щом лека-полека ще спира въглехидратите, бърз резултат едва ли ще има.Дори с хапчета.
Но не съм пила, нямам опит с лекарства.
Виж целия пост
# 370
Стела,мъжа си трябва да мотивираш за промяна и то,доживотна.За мъжете хлябът е голяма драма ,но постепенно ще свикне.Ако го напънеш да отказва изведнъж всички въглехидрати,има по-голяма опасност да се демотивира.
Виж целия пост
# 371
ММ закусва редовно яйца, бърка някакви ВМ рецепти, като  яйца със сметана например и не се оплаква да е гладен после Simple Smile
Виж целия пост
# 372
Браво! Simple Smile bouquet
А иначе яде ли хляб?
Виж целия пост
# 373
Няма хляб в системата Wink нито сутрин, нито обед, нито вечер.  Най-общо казано: закуска - яйца, обяд - пържола + салата, вечеря - като обяда. ММ отслабна адски много по тая схема, но почне ли да се изнервя в работата и все търси да натъпче нещо сладко. Аз за какво обяснявам, че трябва спокойствие.  Grinning
Виж целия пост
# 374
Значи имало мъже, които спокойно живеят без хляб. Simple Smile
Поздравления! bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия