Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 84 097
  • 671
# 345
Snake, много е зле положението при теб... Tired
Не знам за пръв път ли правиш ОГТТ, но с тези резултати е опасно това изследване.
Ти имаш висока КЗ, не само инсулин.
Виж целия пост
# 346
Благодаря ти Amour* за бързия отговор.Мен ме притеснява дали не се касае за Диабет 2 с тези високи стойности на инсулина. Аз съм и с хиперфункция на щитовидната, и затлъстяване почти само около корема. Вече от четири дни минах на НВХ диета.
Виж целия пост
# 347
Благодаря ти Amour* за бързия отговор.Мен ме притеснява дали не се касае за Диабет 2 с тези високи стойности на инсулина. Аз съм и с хиперфункция на щитовидната, и затлъстяване почти само около корема. Вече от четири дни минах на НВХ диета.


Именно. Всички стойности са ти високи, НОМА също.
Виж целия пост
# 348
Snake, много е зле положението при теб... Tired
Не знам за пръв път ли правиш ОГТТ, но с тези резултати е опасно това изследване.
Ти имаш висока КЗ, не само инсулин.

Да за първи път го правя.Преди две седмици личната ми пусна ПКК и там кръвната захар беше 7.6 съответно веднага ме прати при ендокриноложката. Много съм притеснена...Cry какво следва от тук на татък?
Виж целия пост
# 349
Благодаря ти Amour* за бързия отговор.Мен ме притеснява дали не се касае за Диабет 2 с тези високи стойности на инсулина. Аз съм и с хиперфункция на щитовидната, и затлъстяване почти само около корема. Вече от четири дни минах на НВХ диета.

Не знам за диабет 2, не съм лекар.
Но паниката никога не е от полза.    Peace   Стресът повече пречи, отколкото самата болест.
Та, успокой се.Решение винаги има.Добре е, че си ограничила въглехидратите.Не знам как си се хранила досега, но наблягай на естествени храни-месо, риба, зеленчуци, яйца, зрели млечни.
Виж целия пост
# 350



Не знам за диабет 2, не съм лекар.
Но паниката никога не е от полза.    Peace   Стресът повече пречи, отколкото самата болест.
Та, успокой се.Решение винаги има.Добре е, че си ограничила въглехидратите.Не знам как си се хранила досега, но наблягай на естествени храни-месо, риба, зеленчуци, яйца, зрели млечни.

[/quote]

Хранех се с всичко каквото ми се яде без да се съобразявам.Ако има значение пия само бира. Не мога да спра да плача...
Виж целия пост
# 351



Не знам за диабет 2, не съм лекар.
Но паниката никога не е от полза.    Peace   Стресът повече пречи, отколкото самата болест.
Та, успокой се.Решение винаги има.Добре е, че си ограничила въглехидратите.Не знам как си се хранила досега, но наблягай на естествени храни-месо, риба, зеленчуци, яйца, зрели млечни.


Хранех се с всичко каквото ми се яде без да се съобразявам.Ако има значение пия само бира. Не мога да спра да плача...
[/quote]

Без да те плаша, но аз съм с диабет тип 2 и кръвната ми захар е по-ниска от твоята, беше и по-ниска когато ме диагностицираха. Добрата новина е, че това състояние е обратимо на този етап и с подходящ режим всичко ще си дойде на мястото. Simple Smile  Само не се връзвай на това да тъпчеш мазнини безразборно и да не броиш калории, защото от личен опит ти казвам, че не работи в нашия случай.
Виж целия пост
# 352
Благодаря и на теб Галактическа принцеса Hug Все още не знам на кой свят съм. Нали ще ме приемете в групичката ви Kissing Heart Ще се нуждая от вашата подкрепа.
Виж целия пост
# 353
Благодаря и на теб Галактическа принцеса Hug Все още не знам на кой свят съм. Нали ще ме приемете в групичката ви Kissing Heart Ще се нуждая от вашата подкрепа.

Няма да се плашиш  Hug  И аз в началото се бях шашнала и си мислех, че идва краят на света, ама се оказа, че всичко си има оправия. Ще влезеш в ритъм и нещата ще се наредят и високите стойности на захар и инсулин ще останат в миналото Simple Smile
Виж целия пост
# 354
Хранех се с всичко каквото ми се яде без да се съобразявам.Ако има значение пия само бира. Не мога да спра да плача...

Ааа, не така! Hug
Няма да плачеш!
Нищо фатално все още не се е случило.
С подходящо хранене, спорт или ходене пеш, малко метформин, всичко ще се оправи. Peace Hug
Мен ме е яд на тази лекарка, която при КЗ 7+ ти е назначила теста с глюкозата! Twisted Evil Супер безотговорно! Twisted Evil
Можеше да имаш инсулин на гладно, той е висок и да започнеш лечение.
Няма нужда да се изтощава още панкреаса с тази глюкоза. Tired

Галактическа принцеса, само не я съветвай да си яде пак въглехидратите, че съвсем ще се забатачи.
Виж целия пост
# 355
Кой говори за въглехидрати  newsm78 Просто я съветвам да не се тъпче с мазнини. Нека си яде ВМ, но и да ограничи калориите до 1600 примерно, че те от мазнините много бързо се трупат и по 2500 и по 3000 калории без да се усети човек.
Виж целия пост
# 356
Не, никой не предлага тъпчене с мазнини, абсурд даже!
И да, в нейния случай е добре за начало да следи калориите.
Виж целия пост
# 357
Snake, много е зле положението при теб... Tired
Не знам за пръв път ли правиш ОГТТ, но с тези резултати е опасно това изследване.
Ти имаш висока КЗ, не само инсулин.
С еднократно обременяване няма да се навреди чак толкова на панкреаса. Даже 2 обременявания може да и направят ( с минимум 6 мес промеждутък). На лекарите им е нужна цялостната картинка, не само на гладно. Така че, сега при и при тези стойности не може да се сложи диагноза Диабет2. До следващото изследване може и да се коригират нещата с правилно хранене.  И метформинът също ще си каже своето. Плачът не помага при диабет, напротив. Качва кр захар. Търсете положителни емоции.
Виж целия пост
# 358
[Плачът не помага при диабет, напротив. Качва кр захар. Търсете положителни емоции.

Аз съм си мерила захарта след парче торта и след като съм се ядосала и е по-висока от нерви. Така, че трябва да сме щастливи и спокойни Simple Smile
Виж целия пост
# 359
Да, от стрес много се вдига КЗ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия