Токуда Болница София - тема 23

  • 87 095
  • 753
# 210
В Токуда стерилизират помпата само за бебета в интензивно. За останалите - не. Майките ги мият на чешмата. В такива условия аз не бих давала млякото на бебето.

Именно. Каква е драмата да е на АМ няколко часа/дни?! Това няма да попречи на кърменето.
Помпата е по-скоро за облекчение на майката в най-първите часове, ако изобщо тръгне веднага кърмата.
Виж целия пост
# 211
Ама какво цедене с цел хранене на бебето в родилното. То е меко казано абсурдно!
Виж целия пост
# 212
Ама какво цедене с цел хранене на бебето в родилното. То е меко казано абсурдно!
Не е абсурдно, защото аз ако имах къде да стерилизирам бебето щеше да яде коластра, без да я хвърлям. Имам малки и плоски зърна, които без силиконови зърна нямаше как да се оформят. И понеже мъжът ми не успя да ми намери правилния размер зърна (най-малкия, който в аптеката долу нямаха налични), трябваше бебето да бъде на АМ. Не, че има нещо лошо в това да бъде на АМ, но тя после разви и алергия към белтъка на кравето мляко, което въперки хипоалергенното Хип е възможно да получи още в началото.
Виж целия пост
# 213
Докато бях сега в болницата (носех си моята помпа), една акушерка директно ми каза, че истината е в ръчното цедене. Опита се да стисне, за да ми покаже, но явно писъкът от моя страна не се хареса и след думите "ми тогава вярвайте на рекламите" или нещо от сорта, просто продължи към следващата майка. На мен лично двойната електрическа ми върши страхотна работа Peace
Виж целия пост
# 214
Ама какво цедене с цел хранене на бебето в родилното. То е меко казано абсурдно!
Не е абсурдно, защото аз ако имах къде да стерилизирам бебето щеше да яде коластра, без да я хвърлям. Имам малки и плоски зърна, които без силиконови зърна нямаше как да се оформят. И понеже мъжът ми не успя да ми намери правилния размер зърна (най-малкия, който в аптеката долу нямаха налични), трябваше бебето да бъде на АМ. Не, че има нещо лошо в това да бъде на АМ, но тя после разви и алергия към белтъка на кравето мляко, което въперки хипоалергенното Хип е възможно да получи още в началото.
Не може да си сигурна какво би излязло с помпата, особено в началото на кърменето. Най-вероятно почти нищо.
Виж целия пост
# 215
Аз цедях по 20 мл. коластра с помпата от следващия ден. Насърчаваха ни да се цедим с помпи, или ръчно, но при мен ръчното не беше приложимо, заради фиброаденом и кисти в мл. жлези (щях само да травмирам гърдите).
Виж целия пост
# 216
Хората затова са измислили помпита, за да са в помощ. Но все пак не мога да се съглася, че са необходимост. Удобство - да. Бяха ми дали ръчна помпа на Авент с първото дете, наистина е хубава. Използвах я веднъж, бебето беше болно и не сука цял ден - за облекчение. Можех да се изцедя и на ръка.
Виж целия пост
# 217
Цеденето на ръка е умениe, което трябва добре да бъде показано и възприето, тъй като съществува голям риск от травмиране на гърдите. С помпата е в пъти по-лесно, а и за някои по-ефективно. За мен беше единствен вариант.
Виж целия пост
# 218
Здравейте! Интересува ме дали можеш да родиш в болницата, без да се следиш там? И как на практика става уговорката с доктора, който си избрала? А ако трябва да се ходи на ЖК в болницата, каква е цената и със записване на час ли става?
Виж целия пост
# 219
Можеш да родиш, без да се следиш там. Правиш предродилна консултация с избрания лекар около 30-32а седмица и се разбирате какво, как, кога.
Виж целия пост
# 220
Бях чела, че напливът за раждане е много голям и вече отказвали раждане в болницата, ако не си се следил там. Радвам се, че не е така! Благодаря за информацията, Кристи!
Виж целия пост
# 221
Бях чела, че напливът за раждане е много голям и вече отказвали раждане в болницата, ако не си се следил там. Радвам се, че не е така! Благодаря за информацията, Кристи!

Не съм чула да са отказвали;по-скоро някой лекар вече може да е с прекалено много родилки, но няма как да ти откажат. Grinning
Виж целия пост
# 222
Бях го писала преди - Илиев ми беше казал, че е отказал на една жена да ражда при него, защото бил прекалено затрупан. Лично аз не бих оставяла уговорките с лекаря за последния момент, още повече, че за час се чака минимум месец и половина. За спокойствие не пречи да се иде по-рано на консултация с избрания лекар и да се говори с него.
Виж целия пост
# 223
Благодаря ви! Насочила съм се към д-р Бойко Димитров /секцио/. Негов личен номер ли да търся или си записвам директно час на регистратурата?
Виж целия пост
# 224
Благодаря ви! Насочила съм се към д-р Бойко Димитров /секцио/. Негов личен номер ли да търся или си записвам директно час на регистратурата?
Чудесен избор ! На регистратурата, той предполагам ще ти даде номера си след прегледа. Успех !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия