Токуда Болница София - тема 23

  • 87 096
  • 753
# 240
Ама много се ядосвам значи... Имало АГ, които били членове на ЛКК и издавали болнични без хоспитализация и обикаляне по кабинети, но как да разбера кои са те?  #Cussing out И това е най-голямата простотия от всички: точно в 1вия триместър, когато често бременните се чувстват най-зле и трябва най-много да се пазят, няма кой да им издаде болничен! Пълна простотия  #2gunfire
Болнични се дават само при застрашаващи здравето на майката и плода състояния, за гадене никой няма да ти даде болничен.
Само аз си знам как изкарах 5 месеца ставайки в 4:30 ч и работейки по 13 часа, накрая ми се скъси шийката и спрях.
Дадоха ми болничен от болницата, където се следях платено, не съм лежала всеки месец, но си имах основание. Само за
Виж целия пост
# 241
Ух, и аз си спомням Евтимова едно време как назидателно ми редеше речи, че не съм болна, а бременна, че не трябва да се ограничавам от нищо и да се превземам и т.н, и т.н. Ама ни в клин, ни в ръкав - никога не съм си и помисляла по онова времв за болничен, бях си активна, информирана, не съм й задавала излишни въпроси. Обаче тя ей така, превантивно да си каже! :rolling eyes:
Виж целия пост
# 242
Много ме дразни като го изцепи някой това.. че не сме болни... а да чакам да се разболея, да се случи нещо с бебето, че тогава някой нещо да направи! Бруталното гадене е едно на ръка, работя с много хора в групи, изложена съм на бацили и вируси непрестанно и включва физическо натоварване, което не е много подходящо за бременни. АГ-то хем ми вика пази се, почивай повече, че си в голям риск сега, хем мииии то бабите ни едно време на къра все болнични са ползвали  #2gunfire (а тя дали се сеща как са се раждали и умирали деца на поразия). Както и да е... предпочитам да остана без работа, отколкото да ходя ни жива-ни умряла на работа и да треперя да не се случи нещо.
Виж целия пост
# 243
Много ме дразни като го изцепи някой това.. че не сме болни... а да чакам да се разболея, да се случи нещо с бебето, че тогава някой нещо да направи! Бруталното гадене е едно на ръка, работя с много хора в групи, изложена съм на бацили и вируси непрестанно и включва физическо натоварване, което не е много подходящо за бременни. АГ-то хем ми вика пази се, почивай повече, че си в голям риск сега, хем мииии то бабите ни едно време на къра все болнични са ползвали  #2gunfire (а тя дали се сеща как са се раждали и умирали деца на поразия). Както и да е... предпочитам да остана без работа, отколкото да ходя ни жива-ни умряла на работа и да треперя да не се случи нещо.
Преувеличаваш. Дай по тая логика 9 месеца да си седиш вкъщи, защото и в магазина можеш да пипнеш вирус. Ако няма реални предпоставки не виждам защо една бъдеща майка да пази леглото и да пълнее.
Виж целия пост
# 244
Много ме дразни като го изцепи някой това.. че не сме болни... а да чакам да се разболея, да се случи нещо с бебето, че тогава някой нещо да направи! Бруталното гадене е едно на ръка, работя с много хора в групи, изложена съм на бацили и вируси непрестанно и включва физическо натоварване, което не е много подходящо за бременни. АГ-то хем ми вика пази се, почивай повече, че си в голям риск сега, хем мииии то бабите ни едно време на къра все болнични са ползвали  #2gunfire (а тя дали се сеща как са се раждали и умирали деца на поразия). Както и да е... предпочитам да остана без работа, отколкото да ходя ни жива-ни умряла на работа и да треперя да не се случи нещо.
Преувеличаваш. Дай по тая логика 9 месеца да си седиш вкъщи, защото и в магазина можеш да пипнеш вирус. Ако няма реални предпоставки не виждам защо една бъдеща майка да пази леглото и да пълнее.

Мисля, че и ти преувеличаваш. Всичко опира до това как ТИ се чувстваш, а не как някой друг е решил че се чувстваш. Като ми се гади и едва ставам от леглото няма как да изкарам цял ден на крак с малки деца (какъвто е случая). Освен това не ставаше дума за цялата бременност на всяка цена, просто в момента периода е такъв, че едва мръдвам. Само жени, които са го преживявали, знаят какво е.
Виж целия пост
# 245
Аз съм преживяла доста, но ти казвам какъв е регламента и защо.
Виж целия пост
# 246
На повечето жени (да не кажа всички) през бременността им се гади, става им лошо, боли ги корем или имат някакви други неразположения. Ами дайте тогава всяка една да излиза в болничен за цялата бременност. Направо да се приеме закон всички бременни да са си вкъщи от ден първи.
Виж целия пост
# 247
Всичко зависи от естеството на работа и от работната среда, освен от съответните неразположения, не знам защо така генерализирате ехидно. Всяка жена знае кое е най-доброто за нея. Хайде със здраве, да не пълним темата.
Виж целия пост
# 248
Не всяка жена, а квалифициран специалист. Девет месеца, след това 2 години майчинство изобщо не се отравяват благотворно, чисто психически на една жена, и ако няма сериозни причини да се лишава от социална среда, не виждам кое му е доброто.
Със здраве !
Виж целия пост
# 249
Да ви питам нещо смешно, тези които са раждали или пък знаят; още ли е практика да се носят подаръци-уиски, бонбони на докторите на изписването? Laughing Laughing Laughing
Вижда ми се много соц практика, ама нямам идея как е в БГ. Shocked Rolling Eyes
Виж целия пост
# 250
Да, какво като е спц практика, пак е вървежна.
Виж целия пост
# 251
На моят лекар занесох бутилка с алкохол. В отделението букет за акушерката, която подаде бебето на баща му. Вътре оставих кошница с плодове, ядки и различни шоколадови бонбони. Едно от момичетата беше поръчала няколко големи пици за персонала. Друга подари по една кутия бонбони на аг и Неонатологията +  личен подарък да нейната лекарка.
Виж целия пост
# 252
За Димитров мога да кажа, че едва го накарах да вземе кутия с бонбони.
Виж целия пост
# 253
На лекаря си нищо не съм носила. Не ми идват отвътре подобни жестове. Мъжът ми донесе бонбони и вино на изписването. И това е излишно, според мен, ама нейсе!
Виж целия пост
# 254
Здравейте момичета, родих в Токуда преди 3 години дъщеря си и сега живот и здраве април месец пак там мисля да раждам второто. Имам следния въпрос. Когато раждах дъщеря ми приеха нов ценоразпис - можеш да родиш при дежурен лекар на смяна, срещу 900 лв. Въпроса ми е, дали това е още валидно, знаете ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия