Студенти в UK- 7

  • 128 025
  • 766
# 240
И моята имала вече НИН, от петък е писмото, снощи се сети да ми каже.
А да питам за втората година как става преместването в квартира, то рано още де. Тук съм чела че около м.февруари си търсят квартири, че по-евтините и хубави се заемат отрано, но дъщеря ми каза че вече им изпращали стайтове за квартири. Напр. някои са свободни от м.септември, други от юли, вашите деца как са процедирали? Нейното общежитие по договор е до 16.07, какво става с багажа, може би да търси квартира от юли и да пренася? А ако пък като свършат м.юни и се върне тук за лятото? Багажа няма къде да стои, в общежитието нямали опция за съхранение. Знам че е рано още за това, но ако някой се включи как са постъпили...
Виж целия пост
# 241
И моята имала вече НИН, от петък е писмото, снощи се сети да ми каже.
А да питам за втората година как става преместването в квартира, то рано още де. Тук съм чела че около м.февруари си търсят квартири, че по-евтините и хубави се заемат отрано, но дъщеря ми каза че вече им изпращали стайтове за квартири. Напр. някои са свободни от м.септември, други от юли, вашите деца как са процедирали? Нейното общежитие по договор е до 16.07, какво става с багажа, може би да търси квартира от юли и да пренася? А ако пък като свършат м.юни и се върне тук за лятото? Багажа няма къде да стои, в общежитието нямали опция за съхранение. Знам че е рано още за това, но ако някой се включи как са постъпили...

Има такъв студентски склад, където може да си оставиш багажа за лятото срещу заплащане от типа на: 4 months storage for £54.19 per box based on 3 standard boxes и т.н. Моя приятелка беше ползвала такава услуга за лятото. Потърсете за вашия град. Примерни сайтове:

http://www.studentstoragebox.co.uk/index.php
http://www.sevenseasworldwide.com/students/storage

Ако пък имате прекалено много багаж и смятате, че ще ви излезе колкото наем на квартира, направо наемете квартира и пренасяйте багажа. Имам познати които правят и така.
Виж целия пост
# 242

А да питам за втората година как става преместването в квартира, то рано още де. Тук съм чела че около м.февруари си търсят квартири, че по-евтините и хубави се заемат отрано, но дъщеря ми каза че вече им изпращали стайтове за квартири. Напр. някои са свободни от м.септември, други от юли, вашите деца как са процедирали? Нейното общежитие по договор е до 16.07, какво става с багажа, може би да търси квартира от юли и да пренася? А ако пък като свършат м.юни и се върне тук за лятото? Багажа няма къде да стои, в общежитието нямали опция за съхранение. Знам че е рано още за това, но ако някой се включи как са постъпили...
Към средата на декември вече се бяха разбрали кои ще са заедно. Започнаха търсене и оглед на квартири. Около 10 Януари вече беше избрана, платено капаро и към 25 Януари подписан договор.....
При нас общежитието беше до 19 Юни/ това помня/. Той напусна на 17. Новата квартира беше от 12 Юли. Разбраха се с наемодателя при напускането на общежитието да си оставят багажа в квартирата. Той си дойде тук. На 23 Юли  пътува обратно и вече си влезна в новата квартира. Плаща за Юли и август наем на половин цена..
Виж целия пост
# 243
Благодаря Ви за отговорите, да имаме някакви насоки. Значи квартири отрано се търсят.
А тия сайтове за багажа са много полезни.
Виж целия пост
# 244
Здравейте мами,
И аз като вашите деца съм студент в Англия - първа година. Попаднах на темата съвсем случайно, изчетох я цялата и честно да ви кажа, много се забавлявах! Исках само да ви кажа, че прекалено много ни мислите и се притеснявате. За да сме стигнали до тук значи сме отговорни и няма причина да не можем да се справим сами. Нормално е да имаме пречки по пътя, но така ще се научим. Някои неща ги мислите прекалено много - недейте. Ако нещо е наистина изключително важно и трябва да се направи - то ние ще бъдем уведомени за него от универститета. Аз например за първи път чувам за въпросната ваксина, която така е притеснила някои от вас.
Не знам какво друго да ви кажа, освен да отговоря на един въпрос за разговорите с България - мобилния оператор е Lebara! Сим карти се продават във всеки Паундленд, а също така могат да се поръчат и онлайн. Плановете им са наистина изгодни и съм много доволен от качеството на услугите. Аз лично ползвам план от 10 паунда на месец с 500 безплатни International минути, 500 минути към ЮК номера, неограничени към Лебара (когато казах на приятелите ми за нея всички си поръчаха), разни смс-и които аз лично не използвам и 1GB мобилен интеренет. Извън този пакет цената на минута към България е 1р, но до този момент без да се ограничавам в говоренето и ползването на мобилните данни всичко включено в пакета ми е стигало. Има и мобилно приложение, в което си следиш постоянно оставащите минути и МВ. Ако все още някой е с временен номер, посъветвайте го да си я поръча безплатно онлайн, удобно е да имаш минути към България защото можем да си говорим без ограничение и с приятели. (Ама май най-много намазват бабите, които не могат да ни чуват по "фейса" 😂😂😂) Simple Smile
Виж целия пост
# 245
Ти да не работиш за въпросната фирма... Така звучи хаха.  Помня те от 7класната тема. Нещо имаше тогава,  ма какво - ще се сетя.
Виж целия пост
# 246
Има нещо вярно в поста на Руменчо.  Grinning Аз преди, по време на и след кандидатстването, че и вече трета година всичко съм си оправила сама проучването на британската образователна система, проучване на отделни университети, специалности, условия за кандидатстване, интервюта, НИН номера, телефонни номера, битови сметки, банкови сметки и карти, общежития, квартири, изпращане на багажи, документи, преводи, плащания, самолетни билети, лекари и така нататък... Моите родители хабер си нямат, даже незнаят английски, а камоли нещо от тия работи дето се коментират в темата. Нямат си никаква представа, всичко което знаят е от мен и толкоз и то хич не е така детайлно както върви в темата. Grinning И без родителска намеса студента е способен да сколапса самостоятелно.  Blush  Понякога имам чувството, че майчетата се престарават да проучват и свършат всичко наготово за студента. Би трябвало студента сам да проучва такива въпроси самостоятелно, аз не мога да си представя майка ми да се занимава да ми купува моя самолетен билет или нещо подобно.  Grinning За родителите е достатъчно да осигурят средства, всичко останало студента сам може да свърши, да проучва и да борави с тях. Не го казвам с лошо преди някой да ме е нападнал,  Laughing просто явно факта, че след толкова много години съвместно съжителство сега май за първи път се разделяте за дълго време и разстояние и това оказва влияние. Което ми напомня за една моя съученичка, която замина на study abroad year в Австралия за 1 година и се върна след 2 седмици поствайки във фейсбук, че нямало кой да и пуска пералнята мама като е далеч.  Grinning (Не визирам никого и не е намек към никого).  Sunglasses
Виж целия пост
# 247
Браво. Малко оправи пълния член.
Виж целия пост
# 248
До порасналите и самостоятелни деца: Майки сме, мислим ви. Ще разберете, когато вие станете родители, сега ви е рано. Wink
Относно телефона, доколкото разбрах, няма особена разлика между тарифите на операторите. Моят засега няма английски телефон, според него не му трябвал. Всичко било съвсем наблизо, а със старите и новите приятели се виждал всеки ден на лекциите и упражненията.
Виж целия пост
# 249
първата година дъщеря ми беше на общежитие - най-евтиното. Не се е оплаквала, чей е студено в стаята. Дори каза, че ходи по тениска. почнаха да си търсят квартира още в началото на януари. В университета им бяха раздали брошури как да си подберат жилището. Те са с оценки като електроуредите - А, В, С и т. н. клас до колко са енергоспестяващи. От Д нататък не е много добре - или ще са много студени жилища или за отопляването им ще са високи сметките. Освен това и договорът им за наем беше прегледан от юристите на университета и ги бяха посъветвали да променят някакви клаузи. Сключиха договор през февруари. Наемът им започна от юли. 2-ма от съквартирантите й останаха в Англия и пренесоха на останалите багажа в квартирата. Двуетажна къща е с 4стаи, хол, кухня и 2 тоалетни и баня. Имат и малко дворче. На 5 мин. е от университета. През лятото са пребоядисали някои от стаите, сменена е печката и то без те да искат. Нещо е имало с един от прозорците и хазяинът им е взел мерки и за 1 седмица са сменили прозореца. Дъщеря ми разказа как са дошли майсторите. Обули са калцуни за 1 ден са направили всичко, като са размествали някои от вещите им . После са върнали всичко на място и са почистили и не си е личало въобще, че е правен някакъв ремонт. Освен това пак хазяинът им е решил да смени и входната врата. Сега също каза, че не е студено в къщата. За сега са много доволни, а и наемът им заедно с разноските на месец им излиза колкото общежитието. Не знам как е при останалите. Може би са имали късмет с намирането на квартирата.
Виж целия пост
# 250
zuri , сега ми стана ясно за тия А В С D и т.н. , по обявите ги гледах, ясно че първите букви са по-добре, но не разбрах за какво са. Но мисля че само в сайта на rightmove ги има.Ето http://epc.rightmove.co.uk/generateEpc?filetype=jpg&graphtyp … ;graphquality=web
повечето жилища попадат в тези букви.
Рядко се срещат :http://media.rightmove.co.uk/hips/epcs/17k/16620/56886850/16620_26624191_EPC_01_0000.png
http://media.rightmove.co.uk/hips/epcs/17k/16620/56886850/16620_ … 1_EPC_02_0000.png

А тези значи не са за предпочитане
http://media.rightmove.co.uk/hips/epcs/17k/16620/56886862/16620_ … 4_EPC_01_0000.png
http://media.rightmove.co.uk/hips/epcs/17k/16620/56886862/16620_ … 4_EPC_02_0000.png

първите /в зелено и оранжево/са за енергийния ефект, но вторите/ които са в синьо и сиво/ не мога да разбера?

Виж целия пост
# 251
A B C D E F G са класове на сградите, които показват какви енергоспестяващи мерки има сградата. Това го има и в България. Които го интересува може да прочете повече това
Скрит текст:
НАРЕДБА № Е-РД-04-1 от 22.01.2016 г. за обследване за енергийна ефективност, сертифициране и оценка на енергийните спестявания на сгради  има графика в последните страници. Не ми дава да взема линк.
Дъщеря ми вече също гледа тези класове когато си търси квартира. Колкото буквичката е по-напред в азбуката толкова по-добре и по-икономично е затоплянето. Няма загуби на топлина
Виж целия пост
# 252
Здравейте , момичета!

Влизам да ви информирам ,че тази вечер,  опитвайки се да изпратя колет със Спиди бях неприятно изненадана.
Оказа се ,че медът вече е включен в списъка със забранените за транспортиране  предмети и вещества.
В сайта им  тази подробност липсва , винаги проверявам за промени преди да тръгна към офиса.
Реших ,че нещо служителят не е наясно ,затова се обадих и ми потвърдиха забраната,било от скоро.
Затова си грабнах колета и  си се прибрах.
В крайна сметка реших да ползвам друг куриер.Отзиви за Интерлогистика!?
Прозвъних ги,обясниха, че не е проблем  меда при тях!

Виж целия пост
# 253
точно преди 2 седмици пратих мед и други продукти - чушки и т.н. с Арамекс. Провери дали има промени. Аз съм изключително доволна от Арамекс, пращах 3 пъти колети...
Виж целия пост
# 254

В крайна сметка реших да ползвам друг куриер.Отзиви за Интерлогистика!?
Прозвъних ги,обясниха, че не е проблем  меда при тях!


Смятам да ги пробвам тия дни, защото ще изпращам пратка с нестандартни размери, а повечето фирми имат ограничения за размер. То и тези имат, но се включваме. После ще докладвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия