Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 9

  • 103 406
  • 810
# 420
Момичета, да ви попитам, когато се записвате на женска консултация в Надежда, кой пакет избрахте  за проследяване ? Знам, че е много индивидуално, но все пак има ли медицински причини да се избере по-скъпият от 840 лв. например ? Има ли някой добре информиран по въпроса ?
Виж целия пост
# 421
Desert^girl, според мен ти трябва да си най- добре информирана по въпроса кой пакет би ти свършил повече работа. Ако сравниш двата пакета е очевидно каква е разликата, а тя в специализараните изследвания, които включва широкия пакет, като Халамидия, Микоплазма, Уреоплазма и т.н., чернодробни изследвания и профил на кръвна захар ( което е странно защото диабет по време на бременност се диагностицира с обременяване с глюкоза, а не с профил) .
Трябва ти да помислиш имала ли си някакви болести които могат да наложат да правиш гореизброениете, не дотам обичайни за бременност изследвания. За мен лично не си заслужава разширения пакет.  Аз повечето ги бах правила заради АРТ през които съм минавала, но никой дори не ме е питал за тях след като забременях и се записах на ЖК. От друга страна ми се наложи да правя множество изследвнаия които не са включени в нито един от пакетите, като Имунолигия, витамини, желязо, съсирване и т.н., което съвсем оправда избора ми на по- евтиния пакет.
Виж целия пост
# 422
Благодаря за информацията. Simple Smile

Desert^girl, според мен ти трябва да си най- добре информирана по въпроса кой пакет би ти свършил повече работа. Ако сравниш двата пакета е очевидно каква е разликата, а тя в специализараните изследвания, които включва широкия пакет, като Халамидия, Микоплазма, Уреоплазма и т.н., чернодробни изследвания и профил на кръвна захар ( което е странно защото диабет по време на бременност се диагностицира с обременяване с глюкоза, а не с профил) .
Трябва ти да помислиш имала ли си някакви болести които могат да наложат да правиш гореизброениете, не дотам обичайни за бременност изследвания. За мен лично не си заслужава разширения пакет.  Аз повечето ги бах правила заради АРТ през които съм минавала, но никой дори не ме е питал за тях след като забременях и се записах на ЖК. От друга страна ми се наложи да правя множество изследвнаия които не са включени в нито един от пакетите, като Имунолигия, витамини, желязо, съсирване и т.н., което съвсем оправда избора ми на по- евтиния пакет.

Виж целия пост
# 423
А с какво видя?
 
С лак видя ли?

Беше с оранжОв лак , дължината беше прилична
Но защо беше без ръкавици ,чак сега се замислям
Тя боравеше с техниката зад мен и ме милваше по лицето, много мило,през цялото време пита как съм
Виж целия пост
# 424
Я, виж ти.

Бе, те могат да затворят болницата заради оранжОвия маникюр на таз.

Ми, ако тоз маникюр и лак се отлюпАт и паднат нейде където не трябва...

Къде спят старшите и завеждащите - ходят само да се правят на шефове ли ?
Виж целия пост
# 425
При мен анестезиологът ме галеше по главата и ме питаше как съм. Момичето, което боравеше с апаратурата и записваше нещо, седеше отдясно и ме разпитваше разни работи. Не съм забелязала някой да е без ръкавици. В интерес на истината за всяка манипулация в болницата слагаха ръкавици.
Виж целия пост
# 426
Момичета, да ви попитам, когато се записвате на женска консултация в Надежда, кой пакет избрахте  за проследяване ? Знам, че е много индивидуално, но все пак има ли медицински причини да се избере по-скъпият от 840 лв. например ? Има ли някой добре информиран по въпроса ?

Мен ме посъветва лекарят,който установи Б.,след като мина БХС и 1-та ФМ, да взема обикновен пакет,но може би,защото наскоро си бях правила повечето от изследванията в разширения след неуспешна Б.След това си доплащах за някой неща,защото свършиха от пакета. При първото ми раждане там още нямаха пакети и проследяване.
Виж целия пост
# 427
Ще слагат ръкавици много ясно, то на всякъде клебсиели и  разни коки по пацентките с инвитрото.

Виж целия пост
# 428
Герда, ръкавиците пазят основно мен, не пациента
Виж целия пост
# 429
Аз за 5 дена престой не забелязах някакви груби нарушения от хигиенна и друга гледна точка. В държавните болници едва ли е по-добре. Тук на моменти забравях, че съм в болница. Не ми беше толкова стресиращо. Да, нямаше възможност за самостоятелна стая, но се паднах с много мило момиче в стая. Родихме заедно, бяхме в една стая после и ни изписаха заедно.
Виж целия пост
# 430
Само ако знаеш как ги следя. След трансфер  гледам санитарката какво прави с орлов поглед.
Чудя се тия подлоги дето ги слагат как ги почистват, защото ми се стори, че я изсипа в мивката.
И посел с тия ръкавици си подготви някакви дървени клечки, които бяха в стерилни опаковки, на мен ми каза, че си подготвяла за после нещата.

Обаче при Еленчев, като ме преглеждаха преди мен не бяха сменили хартията на стола от предната пациентка.
 И след мен не го направиха.
 А акушерката излезе от кабинета с мен, но пък след мен влезе друга пациентка.

 Аз  като пациентнка в инвитро клиника не знам с какво бих могла да навредя на персонала, като се изследвам на всеки 6 месеца за всичко, което може да ти дойде на ум.
Виж целия пост
# 431
Сериозно? Никога не ми се е случвало да не сменят хартията на стола. Веднага им казваш. Аз и на тоновете следях стриктно, дали се сменя хартията. Сменяше си я акушерката всеки път. Тази жена всеки път почти ме приспиваше на тоновете. Толкова тих и монотонен глас има. Simple Smile
Виж целия пост
# 432
Аз сама си я дърпам надолу.

Не съм изтрещяла достатъчно, да почна да си нося и еднократни спекулуми.
 Laughing

Виж целия пост
# 433
Въпроса ми беше некоректно зададен,заблудих се от това че в болницата няма избор на екип,имам едно раждане със секцио по медицински причини и се  бях разбрала с лекар от болницата за конкретна дата,влязох сутринта за раждане,за това си помислих че и в Надежда процедират по  подобен начин.
Виж целия пост
# 434
Въпроса ми беше некоректно зададен,заблудих се от това че в болницата няма избор на екип,имам едно раждане със секцио по медицински причини и се  бях разбрала с лекар от болницата за конкретна дата,влязох сутринта за раждане,за това си помислих че и в Надежда процедират по  подобен начин.
Ако влизаш за планово секцио, можеш да "избереш" лекар като избереш дата, на която е дежурен. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия