Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 9

  • 103 404
  • 810
# 465
И какво се очаква - да си мерим кой колко пари е налял някъде ли или колко пъти е престъпил прага на дадена болница, че да заслужи да роди там? Някои изобщо не се следят в болница, да си раждат вкъщи тогава...
Несериозно е единствено да смяташ, че имаш по-голямо право от всеки друг да родиш в тази болница.
Виж целия пост
# 466
Аз още имам някакви, а съм вече 35 дни след секцио.
Мерси! И при мен не са постоянно, но се появяват. Докторът ми каза, че до към 40-я ден се чисти организмът.

аз се чистих до към 45 ден след раждането, после намаля и постепенно спря, но беше много дълго
Благодаря! Peace

При претоварване все още чувствам дискомфорт и леки болки. До 30 дена след операцията трябва да отида на преглед в болницата, нали?

Аз бях на кантар, дали да раждам там и то заради мненията за претовареност и т.н., но все пак реших да си спестя стреса от непознатото. Там съм се следила и обстановката + доста от докторите са ми познати, което не е определящо, но понякога помага.
Всеки има право да избира място за раждане и ако някой реши само да роди в тази болница, няма лошо. Самата болница трябва да направи така, че да може да поеме бр. пациенти. Не забравяйте, че има и пациенти, които се следят в "Надежда", а раждат в друга болница.
Виж целия пост
# 467
И какво се очаква - да си мерим кой колко пари е налял някъде ли или колко пъти е престъпил прага на дадена болница, че да заслужи да роди там? Някои изобщо не се следят в болница, да си раждат вкъщи тогава...
Несериозно е единствено да смяташ, че имаш по-голямо право от всеки друг да родиш в тази болница.


Нищо не мерим,  защото парите, коеито аз съм дала са нищо на фона на огромна част от момичетата, които и апартамент могат да си купях с тях. Казах, че за мен е несероизно да не си стъпала нито веднъж на преглед там и да заявиш, че искаш да раждаш там  -  когато се случи - тогава, а даже не са ти правили кръвни изследвания.
Както и да е. Адмирирам решението на болницата да не връща пациентки, защото е опасно.  Не съм съгласна с жените, които идват със изтекли води без никой никога да не ги е виждал и да не знаят дори кръвната им група.
Виж целия пост
# 468
Скрит текст:
И какво се очаква - да си мерим кой колко пари е налял някъде ли или колко пъти е престъпил прага на дадена болница, че да заслужи да роди там? Някои изобщо не се следят в болница, да си раждат вкъщи тогава...
Несериозно е единствено да смяташ, че имаш по-голямо право от всеки друг да родиш в тази болница.


Нищо не мерим,  защото парите, коеито аз съм дала са нищо на фона на огромна част от момичетата, които и апартамент могат да си купях с тях. Казах, че за мен е несероизно да не си стъпала нито веднъж на преглед там и да заявиш, че искаш да раждаш там  -  когато се случи - тогава, а даже не са ти правили кръвни изследвания.
Както и да е.
Адмирирам решението на болницата да не връща пациентки, защото е опасно.  Не съм съгласна с жените, които идват със изтекли води без никой никога да не ги е виждал и да не знаят дори кръвната им група.
Тук вече говорим за безотговорност на АГ-то, който води ЖК. Той трябва да даде инструкции, ако се случи това или онова, къде се ходи и какво се показва като документи.
Аз си ходех с торбата с изследванията, подредени в една папка. Не се знае, дали (недай Боже) няма да ти се наложи да отидеш в МД напр.
Виж целия пост
# 469
Ако раждането е по-спешност няма кой да гледа папки с изледвания.
Виж целия пост
# 470
missence в Надежда не се доверяват на изследвана кръвна група на друго място и правилно. Преди 2 години, когато на мен ми правиха една много тежка операция за малко да изпуснат една родилка, защото тя беше дошла точно така - с кървене в 9 месец (т.е. доносено бебе) но с голям кръвоизлив, не тяхна пациентка. Наложило се кръвопреливане, заради спешно секцио и много кръвозагуба.Оказа се с грешна кръвна група. Спасиха и нея и детето, но голяма борба е била. После слушахме коментарите на персонала в болницата. Всички бяха настръхнали и много доволни, във все пак добрия изход.
Виж целия пост
# 471
И на мен не ми признаха кръвната група, а ми правиха нова при тях.
Виж целия пост
# 472
Герда, точно заради онзи случай е. Точно и заради това за мен е безумие да цъфнеш в спешния раждайки. Защото после отговорността е тях.
Виж целия пост
# 473
За да цъфнат в спешния е от притеснение, не от безумие.
Като се притесни жената, като я върнат от държавните, като са груби.
Виждала съм 7-8 родилки пред спешния наведнъж.Помислих, че е някаква шега или има училище за бременни.
Много бременни избират клиниката именно заради спешния кабинет.
Виж целия пост
# 474

Много бременни избират клиниката именно заради спешния кабинет.

И заради това, че са много добри.
Една приятелка се следеше в Щерев и щеше да ражда там. С близначки. Отиде в МД,защото тръгнаха около 34 седмица. Потресена е от всичко там. Мърсотия, безхаберие, гълъби в стаята на родилките с недоносени деца и за капак и разменили едното бебе. Докато го намери беше полудяла. Та от тази гледна точка разбирам защо предпочитат Надежда.
Виж целия пост
# 475
Ако раждането е по-спешност няма кой да гледа папки с изледвания.

Това е ясно, но ако не е раждане по спешност, а някакъв проблем. Хубаво е да знаеш какво ти е правено, какви са били резултатите. Никоя болница няма да ги вземе наготово, но поне може да се види как са се променили.

Мagnollia, и на мен не ми признаха кръвната група от първото раждане. Имах определена кръвна група и от "Надежда" в началото на бременността и пак ми я определяха в деня преди секциото. Презастраховат се и аз съм напълно ОК с това. Peace
Виж целия пост
# 476
Магнолия, на всички бременни се правят изследвания и се определя кръвна група още на първата консултация - където и да е била тя. Със започнало раждане се отива в която и да е АГ болница и няма как някой да бъде върнат - процедурата е една и съща навсякъде, дали в Надежда ще й видят за пръв път очите или в Майчин дом - няма значение, не всеки се следи при израждащ лекар или прави избор на екип. Лекарите в Надежда са работили и по другите болници и със сигурност нямат проблем да се справят с такива "нахалници".
Всяка раждаща иска най-доброто за себе си и за бебето си. Когато жената е преценила, че дадена болница отговаря на представите и изискванията й, няма нищо несериозно в това да "цъфне" там с изтеклите си води и контракциите си.

Ако пък всички се следят последните 2 месеца от бременността си в Надежда с оглед да бъдат познати, като отидат да раждат, пак ще пропищят някои, че заради такива нахалитети не могат да си запишат час за преглед на своята по-важна бременност. Явно като е голямо натоварването в болницата и започват да се търсят виновни и всеки смята, че е по-прав и той заслужава повече да бъде там за сметка на друг.
Виж целия пост
# 477
Магнолия, на всички бременни се правят изследвания и се определя кръвна група още на първата консултация - където и да е била тя.
Скрит текст:
Със започнало раждане се отива в която и да е АГ болница и няма как някой да бъде върнат - процедурата е една и съща навсякъде, дали в Надежда ще й видят за пръв път очите или в Майчин дом - няма значение, не всеки се следи при израждащ лекар или прави избор на екип. Лекарите в Надежда са работили и по другите болници и със сигурност нямат проблем да се справят с такива "нахалници".
Всяка раждаща иска най-доброто за себе си и за бебето си. Когато жената е преценила, че дадена болница отговаря на представите и изискванията й, няма нищо несериозно в това да "цъфне" там с изтеклите си води и контракциите си.

Ако пък всички се следят последните 2 месеца от бременността си в Надежда с оглед да бъдат познати, като отидат да раждат, пак ще пропищят някои, че заради такива нахалитети не могат да си запишат час за преглед на своята по-важна бременност. Явно като е голямо натоварването в болницата и започват да се търсят виновни и всеки смята, че е по-прав и той заслужава повече да бъде там за сметка на друг.
И все пак политиката на болницата изисква кръвната група да се определени в тяхна лаборатория, която работи 24 часа, за да се избегнат грешки като горепосочената. Все пак носят отговорност.
Виж целия пост
# 478
медицинските стандарти изискват определяне на кръвна група при всяка нужда от кръвопреливане + кръстосана проба с банката която ще се кръвопрелива. Незнам кой ще тръгне да кръвопрелива без директна проба серум от пациента - кръв от банката. Случва се банката да е същата кръвна група и Rh фактор и пак да няма съвместимост. А и макар и мн. минимална я има възможността и за грешен етикет на самата банка.
Виж целия пост
# 479
Магнолия, на всички бременни се правят изследвания и се определя кръвна група още на първата консултация - където и да е била тя.
Скрит текст:
Със започнало раждане се отива в която и да е АГ болница и няма как някой да бъде върнат - процедурата е една и съща навсякъде, дали в Надежда ще й видят за пръв път очите или в Майчин дом - няма значение, не всеки се следи при израждащ лекар или прави избор на екип. Лекарите в Надежда са работили и по другите болници и със сигурност нямат проблем да се справят с такива "нахалници".
Всяка раждаща иска най-доброто за себе си и за бебето си. Когато жената е преценила, че дадена болница отговаря на представите и изискванията й, няма нищо несериозно в това да "цъфне" там с изтеклите си води и контракциите си.

Ако пък всички се следят последните 2 месеца от бременността си в Надежда с оглед да бъдат познати, като отидат да раждат, пак ще пропищят някои, че заради такива нахалитети не могат да си запишат час за преглед на своята по-важна бременност. Явно като е голямо натоварването в болницата и започват да се търсят виновни и всеки смята, че е по-прав и той заслужава повече да бъде там за сметка на друг.
И все пак политиката на болницата изисква кръвната група да се определени в тяхна лаборатория, която работи 24 часа, за да се избегнат грешки като горепосочената. Все пак носят отговорност.
Писах от телефона и не бях видяла предните отговори. Но така или иначе това няма отношение към спора, даже оборва мнението, че са несериозници тези, които отиват да раждат там без предварително обаждане. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия