Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 9

  • 103 406
  • 810
# 480
Момичета, аз съм в началото на бременността ми и започнах да се следя в Надежда, но да ви кажа досега не са ми правили никакви кръвни изследвания (8 г.с.) за кръвна група например. Аз я знам, но не е като някой да ме е питал. Иначе болницата ми допада изключително много, но това което ме притеснява е, че няма избор на екип и раждаш, при който попаднеш. Това не ви ли притеснява ?
Виж целия пост
# 481
Desert^girl, на този етап при спонтанно забременяване без здравословни проблеми при теб единственото, което трябва да видят е сакчето, сърдечна дейност и дали е на правилното място (вътреутробна бременност).
А за избор на екип- погледни по-назад в темата, в Надежда с естествено раждане това е въведеното правило и на мен лично ми допада- доволна съм от екипа там и съм уверена в това, че когато раждането започне- за мен до 10 седмици- ще съм в добри ръце независимо кой е на смяна. За секцио избор на екип има- просто се записваш за ден, в който твоят избран док е на смяна. Теб какво те притеснява?
Виж целия пост
# 482
кръвната група нея правят на място, изпращат я в мястото откъдето се очаква да изпратят кръв за кръвопреливане, ако се наложи.
та ако имате от тях картонче и един лист с номера на пробата май беше няма да ви искат нова проба.
Виж целия пост
# 483
Аз ходих вече на два прегледа в Надежда, знам за нещата коит оси изброила. в 6 г.с. видяха плоден сак, а в 8 г.с. пулс и ембрион с правилните размери.
Притеснява ме това, че ми се струва, че на едно родилка би и се създало повече спокойствие, ако лекарят, акушерката и т.н. които я израждат тя вече ги познава и може това душевно спокойствие да доведе до по-лесно и безболезнено раждане, отколкото когато са напълно непознати.


Desert^girl, на този етап при спонтанно забременяване без здравословни проблеми при теб единственото, което трябва да видят е сакчето, сърдечна дейност и дали е на правилното място (вътреутробна бременност).
А за избор на екип- погледни по-назад в темата, в Надежда с естествено раждане това е въведеното правило и на мен лично ми допада- доволна съм от екипа там и съм уверена в това, че когато раждането започне- за мен до 10 седмици- ще съм в добри ръце независимо кой е на смяна. За секцио избор на екип има- просто се записваш за ден, в който твоят избран док е на смяна. Теб какво те притеснява?
Виж целия пост
# 484
Рано е да се мисли за раждане в 8 г.с.
Тогава се ориентираш при кой ще правиш първата ФМ.
Виж целия пост
# 485
кръвната група нея правят на място, изпращат я в мястото откъдето се очаква да изпратят кръв за кръвопреливане, ако се наложи.
та ако имате от тях картонче и един лист с номера на пробата май беше няма да ви искат нова проба.

Точно това щях да напиша - аз имах картонче от преди години, но издадено от клинична лаборатория. След 12гс ми изследваха отново кръвната група, но в Национален център по трансфузионна хематология и ми дадоха оригиналния протокол (с отр. ресус фактор съм), а при тях оставиха копие.
Виж целия пост
# 486
Здравейте мами  Hug Доволни ли сте от женската консултация в Надежда ?! Аз уж се записах там при д-р Милена Стоянова (на случаен принцип). Първото посещение беше на 28.10; прегледа ме на ултразвука колкото да измери плода; пусна ми кръвни излесдвания и микробиология и ме изпрати на касата да платя пакета (т.е. изследванията). И от тогава ни вест ни кост. Звънях на инфорамация да питам как стои въпроса с разчитането на изследванията и отговора беше "ами ще трябва да си запишете час и докторката да ги разчете"...то това е естествено, само че докторката има свободен час чак декември (защото всичките й часове са заети през ноември още от октомври месец) та се питам....ами ако изследванията ми не са добри ?! това чакане на приемен час за разчитане, не е ли убийствено ?! И какво проследяване на бременост е това !? Сблъсквали ли сте се с такъв проблем !?
Виж целия пост
# 487
то и в профила, където си гледам изследванията е написана кръвната група и всичките подробности около нея.
Виж целия пост
# 488
 Desert^girl  знам много случаи от други клиники, където родилки са си платили една добра сума за избор на екип и в момента  в който раждането започва се оказва че екипа не може да е на линия и те изражда който е на смяна. А че си платил за екип си остава така, никой дори и парите не ти връща.
Така че за мен това е една пълна глупост , защото не се знае доктора дали ще има възможност да дойде когато ти започваш да раждаш. Може да е болен, в провинцията,  в чужбина и тн и да няма как да дойде.
Ако толкова държиш на екип си искаш секцио и си раждаш при твоя лекар.

Аз искам да ви помоля да ми препоръчате добър лекар гинеколог от който сте доволни. Не е за следене на бременност. Трябва ми за позната , която ще е тук декември и иска да си направи профилактичните прегледи  след раждане и тн.
Мислех при Цветков да я запиша, че за него знам много хубави неща, но той бил прехвърлен към Ин витро центъра сега.
Мисля си за Еленчев, но искам мнение и от вас  Hug
Аз лично съм при Димова, но не мисля че на нея ще й допадне като лекар.
Виж целия пост
# 489
Здравейте мами  Hug Доволни ли сте от женската консултация в Надежда ?! Аз уж се записах там при д-р Милена Стоянова (на случаен принцип). Първото посещение беше на 28.10; прегледа ме на ултразвука колкото да измери плода; пусна ми кръвни излесдвания и микробиология и ме изпрати на касата да платя пакета (т.е. изследванията). И от тогава ни вест ни кост. Звънях на инфорамация да питам как стои въпроса с разчитането на изследванията и отговора беше "ами ще трябва да си запишете час и докторката да ги разчете"...то това е естествено, само че докторката има свободен час чак декември (защото всичките й часове са заети през ноември още от октомври месец) та се питам....ами ако изследванията ми не са добри ?! това чакане на приемен час за разчитане, не е ли убийствено ?! И какво проследяване на бременост е това !? Сблъсквали ли сте се с такъв проблем !?
Не ти ли даде визитка с телефона си?
Обаждаш и се и се разбирате тя да ти провери резултатите в системата. Ако има нужда приемат извънредно без записан час в дните за ЖК или когато са на смяна в спешния кабинет.
Виж целия пост
# 490
Здравейте мами  Hug Доволни ли сте от женската консултация в Надежда ?! Аз уж се записах там при д-р Милена Стоянова (на случаен принцип). Първото посещение беше на 28.10; прегледа ме на ултразвука колкото да измери плода; пусна ми кръвни излесдвания и микробиология и ме изпрати на касата да платя пакета (т.е. изследванията). И от тогава ни вест ни кост. Звънях на инфорамация да питам как стои въпроса с разчитането на изследванията и отговора беше "ами ще трябва да си запишете час и докторката да ги разчете"...то това е естествено, само че докторката има свободен час чак декември (защото всичките й часове са заети през ноември още от октомври месец) та се питам....ами ако изследванията ми не са добри ?! това чакане на приемен час за разчитане, не е ли убийствено ?! И какво проследяване на бременост е това !? Сблъсквали ли сте се с такъв проблем !?
Здравей Ади, едно от първите неща, които трябва да знаеш при проследяване на бременност в Надежда е, че всеки лекар който води женска консултация има график. Този график излиза между 10-о и 15-о число на предходния месец. Т.е. ти от днес трябва да зпаочнеш да звъниш за час за ЖК за следващия месец и така всеки месец си записваш за следващия 1 или 2 прегледа, колкото сте се разбрали с лекарката ти.
Относно конкретния въпрос за иследванията: обичайно следящия лекар си дава мобилния номер на пациентките си и се уговарят след като излязат изследванията и ако нещо притеснява пациентката да се чуят, за да уговорят виждане извън ЖК.
Всички лекари освен ЖК правят прегледи и в 3-и кабинет ( не знам длаи е ведбъж седмично), дават и дежурства в отделението. Аз лично се следя при д-р Димова и на първата ми микробиология, около 14 г.с. излязоха някакви гадини. Обадих и се, помолих я да види в системата им изследванията ми и тя ми върна обаждане, за да се уговорим след няколко дни да ида в болницата, за да ми назначи лечение. Димова беше в отделението, слезе в спешния, уговорихме лечение и така. Друг път не ми се е налагало, защото като цяло сама си разчитам изследванията и не е имало ексцесии....
Та, така ако нещо те притеснява конкретно сега можеш да питаш тук за телефона на твоята лекарка, аз не го знам и д аи се обадиш с молба за спешна среща. Ако не те притеснява нищо конкретно, записвай час за ЖК за Декември и на прегледа вземи номера на док. и се разберете кога и как можеш да я търсиш.
Успех и лека бременност  bouquet
Виж целия пост
# 491
Здравейте мами  Hug Доволни ли сте от женската консултация в Надежда ?! Аз уж се записах там при д-р Милена Стоянова (на случаен принцип). Първото посещение беше на 28.10; прегледа ме на ултразвука колкото да измери плода; пусна ми кръвни излесдвания и микробиология и ме изпрати на касата да платя пакета (т.е. изследванията). И от тогава ни вест ни кост. Звънях на инфорамация да питам как стои въпроса с разчитането на изследванията и отговора беше "ами ще трябва да си запишете час и докторката да ги разчете"...то това е естествено, само че докторката има свободен час чак декември (защото всичките й часове са заети през ноември още от октомври месец) та се питам....ами ако изследванията ми не са добри ?! това чакане на приемен час за разчитане, не е ли убийствено ?! И какво проследяване на бременост е това !? Сблъсквали ли сте се с такъв проблем !?
Аз бях на преглед при нея, даде ми визитка и каза, кога да й се обадя.
Ако искаш пиши на ЛС и ще ти дам телефона й.

Виж целия пост
# 492
А някой да има мнение за д-р Павлина Арабаджикова?
Виж целия пост
# 493

Много бременни избират клиниката именно заради спешния кабинет.
Мърсотия, безхаберие, гълъби в стаята на родилките с недоносени деца
Боже, Магнолия не вярвай на всичко. Виждам че си страхотен ПР на болницата, ама това болднатото са пълни глупости. И да, мястото на недоносените е в Майчин дом, а не в Надежда.
Виж целия пост
# 494
Питам за тази лекарка, защото се обаждах в Надежда преди малко и ми казхаа, че единствените лекари, които през декември най-рано ще приемат за ЖК са:
д-р Анатолий Кръстев
д-р Павлина Арабаджикова
Д-р Стефчо Белкин
д-р Нели Димова
д-р Мирослава Генадиева

Тоест това ни е избора...

А някой да има мнение за д-р Павлина Арабаджикова?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия