Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 157 514
  • 802
# 210
Имам познат съдов хирург, отскоро практикува във Франция. Той дори се учуди на въпроса ми дали може поне кръв да ми взимат от оперираната ръка, защото другата много страда вече. Не виждал проблем. ..Явно колкото хора, толкова и мнения. Друг е въпросът, че каза, че на хората с химиотерапия те им слагат порт за около 15 мин. с местна упойка, явно на всички, за да спестят боденето на вените. Дори ми препоръма да отидат да ми сложат, но няма смисъл вече - само две ми бяха останали  (сега само едно вливане). Уф, не смея да се зарадвам, утре ще ходя на ехограф да видя всичко ли е наред, нещо съм се притеснила заради покачването на туморния маркер, сега пък е 39...продължава да расте.
Виж целия пост
# 211
Баба да пита - на коя ръка мерите кръвното си налягане. Лаишки въпрос, но за новак, като мен е малко объркващо. Напоследък редовното главоболие ме накара да си купя апарат и да си меря кръвното, ноооо на ръката от към операцията и премахнати лимфни възли е винаги с около 10-20 пункта по ниско от на другата ръка и баба е в питанка - дека сега да се меря Simple Smile , само не ми отговаряйте "при доктора", че иЧ не ми се занимава с него сега  Mr. Green
Добра вечер! С извинение за нахлуването ми  bouquet
Оперирана съм август месец, днес преполових химиотерапията!
Живея и съм оперирана в Анг. - веднага след операцията ме предупредиха никога да не се мери кръвно, да се взема кръв и да се правят вливки на ръката от оперираната страна! Тъй като на бележките ми пише диагнозата - винаги ме питат в лабораторията от коя страна да ми вземат кръв, сестрите на химиото също. Дано съм била полезна! Ако сами не се пазим - няма кой!!!
Прочетох всички теми от началото и искам да кажа БЛАГОДАРЯ!!!
А къде да меря аз, като и двете гърди са ми отрязани ?
Виж целия пост
# 212
Аз споделих как е при мен провокирана от конкретен въпрос. Всички сме различни и вероятно всеки си има своя истина.
Виж целия пост
# 213
Хули, страшно съжалявам, че така са се развили нещата при теб. В никакъв случай не искам да те засягам, или нещо подобно.  Hug
На мен лекарите също ми казаха, че не могат да ми вливат химията в ръката откъм операциите. За взимането на кръв от тази ръка, мисля, че не беше драма. Вливките бяха основния проблем, и дори имаше смъмрени сестри, задето ми бяха сложили абокат на грешната ръка.
Виж целия пост
# 214
Правилото е, че на оперираната страна не могат да се правят дълготрайни интервенции. Химиите и Херцептина са ми били винаги на здравата ръка и винаги вземането на кръв е била от оперираната. Вече осма година карам по този начин, защото ако правех всичко на здравата нямаше да ми остане здрава вена там. Разбира се, тези "правила" отпадат, когато има двойна мастектомия.  Mr. GreenКоето пък означава, че не са толкова важни и фатални:)
Виж целия пост
# 215
Момичета, трябва ми помощ. Мама има меланом от 15 год. До сега все беше в ремисия, за толкова години от време на време операция на проблемната бенка на крака. Сега обаче ходи на ЯМР и май има разсейки в белия дроб и в другия крак. Дайте ми съвет- има ли някъде из форума онлайн онколог където мога д аму покажа снимките от ЯМР и да ми каже и даде съвет. Мама не иска да ми пбясни какво точно са казали от болницата. В епикризата това което пише не разбирам нищо Sad
Виж целия пост
# 216
Напиши ни какво пише в епикризата  Hug
Виж целия пост
# 217
Напиши ни какво пише в епикризата Simple Smile

[urlhttp://prikachi.com/images.php?images/231/8951231X.jpg][/url]

[urlhttp://prikachi.com/images.php?images/237/8951237z.jpg][/url]
Виж целия пост
# 218
Виж целия пост
# 219
Момичета, трябва ми помощ. Мама има меланом от 15 год. До сега все беше в ремисия, за толкова години от време на време операция на проблемната бенка на крака. Сега обаче ходи на ЯМР и май има разсейки в белия дроб и в другия крак. Дайте ми съвет- има ли някъде из форума онлайн онколог където мога д аму покажа снимките от ЯМР и да ми каже и даде съвет. Мама не иска да ми пбясни какво точно са казали от болницата. В епикризата това което пише не разбирам нищо Sad
Онлайн онколог дори и да има не върши никаква работа.
Може и грубо да прозвучи, но не може да те лекуват онлайн.
Съжалявам за това, което написах.
Виж целия пост
# 220
Правилно си разбрала, за съжаление има разсейки...
Виж целия пост
# 221
Момичета, трябва ми помощ. Мама има меланом от 15 год. До сега все беше в ремисия, за толкова години от време на време операция на проблемната бенка на крака. Сега обаче ходи на ЯМР и май има разсейки в белия дроб и в другия крак. Дайте ми съвет- има ли някъде из форума онлайн онколог където мога д аму покажа снимките от ЯМР и да ми каже и даде съвет. Мама не иска да ми пбясни какво точно са казали от болницата. В епикризата това което пише не разбирам нищо Sad
Онлайн онколог дори и да има не върши никаква работа.
Може и грубо да прозвучи, но не може да те лекуват онлайн.
Съжалявам за това, което написах.

Аз не искам да я лекува онлайн бе хора! Що се правите на хептен праснати!!!!! Искам мнение, искам разчитане на снимка! Искам да знам това което аз мисля и виждам така ли е! Вие никога ли не сте искали мнение или просто е по лесно да хапем и скачаме? И не, не съжаляваш! Ако съжаляваше и мислеше, нямаше да го напишеш!!!!
Виж целия пост
# 222
Правилно си разбрала, за съжаление има разсейки...

Zigizagi не искам да те прочета в момента, не знам дали ми вярваш..... Какво да правя? Къде да я заведа? Чувствам се отвратително! ...............Sad
Виж целия пост
# 223
Виж целия пост
# 224
Щастливка, знам, че в момента не ти е леко, но Хули не искаше нищо лошо да каже...И според мен търсенето и ровенето в нета е губене на време. Бързо отивайте при онколог и започвайте лечение. Всичко друго е загуба на време! Всичко е написано ясно в заключението от изследването...
Бих ви препоръчала д-р Арабаджиев в Сити клиник. 65 лв. е прегледа. С направление се чака доста. Къде се е лекувала преди? Кой и назначи това изследване? Все от някъде трябва да се тръгне!!!
Кураж!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия