Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 157 516
  • 802
# 435
Благодаря за отговорите момичета.На мен никой нищо не ми е препоръчвал,но нали съм на само лечение може и да си го назнача,защото четох ,че витамин Д е полезен при онкоболни независимо от вида рак. newsm78
Виж целия пост
# 436
Вигантол също е Д3.
http://apteka.framar.bg/03000473/вигантол-капки-10-мл-
Виж целия пост
# 437
След терапиите ли ги пиете тези витамини момичета?
Виж целия пост
# 438
Аз да докладвам докъде стигнахме -доникъде. Киров май е болен и ще отсъства до края на месеца. Смятах  да водя синковеца до Пейчева, ама доц Милев каза че няма смисъл щото вече е опериран и по-добре да го гледа Киров. Днеска говорих и с нашия хируг , той е на същото мнение. Каза че не е фатално до края на месеца да изчакаме,  зщото според него всичко е изрязано добре. Така че края на месеца ще се опитам пак да се свържа с Киров.
Виж целия пост
# 439

Vesta76,аз нямам лечение само операция.Саркома не се влияе от химио и лъче терапии.Не ,че някакво друго лечение ми е назначено.Само ме следят на ПЕТ скенер.Затова си само назначавам всякаква алтернативна медицина ,която си харесам. Joy Joy Joy Joy
То пък знае ли човек, може и по добре от докторите да се справя. Joy Joy Joy
Само Бог знае,какво е решил по въпроса.

Мама съни ,дано детенце да се справи с изпитанието и да ви радва дълги години. Hug
Виж целия пост
# 440
След терапиите ли ги пиете тези витамини момичета?
Аз си проверих витамин Д, защото лекар ми препоръча да го направя още щом откриха тумора. Каза ми, че витамин Д има противотуморно действие, а масово хората имат дефицит и никой не си го изследва. Аз се оказах със сериозен такъв и сега си го набавям. Ето тук инфо: http://www.bb-team.org/articles/4253_vitamin-d
Виж целия пост
# 441
Здравейте!

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!

Вчера майка прави контролен преглед. Проверявах й изследванията и се натъкнах на резултат 0.357 с референтна горна граница 0.285 на Plateletcrit (PCT). Не знам какъв показател е това, но като че ли разликата не е малка. И все пак това трябва ли да ни притеснява. Туморният маркер още не е готов.
Напоследък се оплаква от особени болки и усещания в областта на гърдата и подмишницата. Доктора казал, че е някакво усложнение от операцията и така ще си кара. Чудя се дали да не я накарам да направи контролен преглед в София при този който я оперира. Според вас имаме ли основание за притеснение?
Виж целия пост
# 442
Здравейте, какво ви е мнението за онкологията на болница Сердика?
Виж целия пост
# 443
Момичета и момчета, тези от вас, които са правили 5-скенер, могат ли да ми кажат малко повече за SUV стойността, която се дава след упоменаването на метаболитно активно огнище. Според лекуващ лекар нищо не значат цифрите, но аз съм сигурна, че не може да е без значение.
Виж целия пост
# 444
Мога да кажа само ,че не всичко което светна на ПЕТ е метастази.Този, който разчита изследването обаче си знае.Ако има съмнение, най- вероятно ще се назначи последващо изследване.Има си и гранична  стойност ,която  се приема за функционална активност.Което пак е условно ,защото и лезии с по-малка стойност на SUV  от граничната са се окозвали мети или тумори.Та всичко зависи от четящия изследването и дали правилно го тълкува.За съжаление нищо не е на 100%.
Не съм много полезна съжалявам.
Виж целия пост
# 445
Мога да кажа само ,че не всичко което светна на ПЕТ е метастази.Този, който разчита изследването обаче си знае.Ако има съмнение, най- вероятно ще се назначи последващо изследване.Има си и гранична  стойност ,която  се приема за функционална активност.Което пак е условно ,защото и лезии с по-малка стойност на SUV  от граничната са се окозвали мети или тумори.Та всичко зависи от четящия изследването и дали правилно го тълкува.За съжаление нищо не е на 100%.
Не съм много полезна съжалявам.

Иф...аз никъде не мога да видя тази гранична стойност? Категорично в разчитането на Александровска липсва. Уфф дали да не търся разчитане и в Сити на диска?
Виж целия пост
# 446
За ПЕТ скенера в Света Марина във Варна Референтната стойност е SUV max 2.6 и е написана най-долу на самото разчитане на скенера.Дано съм полезна.
Виж целия пост
# 447
Здравейте момичета, туморният ми маркер СЕА се е повишил на 22. Преди 4 месеца беше в норма. Някой имал ли е фалшиво повишаване на този маркер? В понеделник ще говоря с онколожката, но доста съм притеснена.
Виж целия пост
# 448
Здравейте момичета, туморният ми маркер СЕА се е повишил на 22. Преди 4 месеца беше в норма. Някой имал ли е фалшиво повишаване на този маркер? В понеделник ще говоря с онколожката, но доста съм притеснена.
СЕА общият ТМ ли беше?
Виж целия пост
# 449
Май е общият маркер, да, чувам че му казват и ембрионален, с реф.ст. 0-5. Той е май много чувствителен към възпаления в организма. Моят е бил 10, когато пиех тамоксифен. Пусни си го пак в някоя лаборатория.
Рори, това за което питаш нямам идея какво е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия