Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 157 514
  • 802
# 525
Тамоксифен и Нолвадекс са за спиране на естрогените, а Золадекс за прогестерола. При мен туморът беше 90 % зависим от двата хормона, затова се страхувам да спра Золадекса. Притеснява ме и това, че онколожката в диспансера ( която всъщност е вътрешни болести ooooh!) ми каза, че ако си махна яйчниците, няма да имам нужда от хормонална терапия повече, което както знаем не е вярно Tired Аз бях на друга инжекция 3 г., докато бях в Италия и нямах никакви проблеми. Със започването на Золадекса, започнаха и проблемите ( за протокола- той струва 90 лв. , а инжекцията в Италия беше 170 евро #2gunfire).
Виж целия пост
# 526
Тамоксифен и Нолвадекс са за спиране на естрогените, а Золадекс за прогестерола. При мен туморът беше 90 % зависим от двата хормона, затова се страхувам да спра Золадекса. Притеснява ме и това, че онколожката в диспансера ( която всъщност е вътрешни болести ooooh!) ми каза, че ако си махна яйчниците, няма да имам нужда от хормонална терапия повече, което както знаем не е вярно Tired Аз бях на друга инжекция 3 г., докато бях в Италия и нямах никакви проблеми. Със започването на Золадекса, започнаха и проблемите ( за протокола- той струва 90 лв. , а инжекцията в Италия беше 170 евро #2gunfire).
Нали имаш предвид, че някои проблеми настъпват с натрупването. И моята дружка първите 3 години нямаше токсичен хепатит ама после се бъгна:)
Виж целия пост
# 527
Група, вярно ли е, че в българия се рабтои само с генерици на лекарствата за химия. От Сити са казали на мама, че терапията е паклитаксел, авастин и карбоплатина. Авастина бил оригинал, останлите два генерика. НА въпрос как да купим и от тях оригниал, отговор ми не знам дали въобще в Бг са работи с такива. Шах! Вече почвам да се чудя коя онкология е по-по-най в София...Онкологията, Сити, Исул, Надежда.
Виж целия пост
# 528
Момичета, моля насочете ме къде да направим ПЕТ Скенер София, Варна или Панагюрище?
Утре лекуващия ще даде направление и трябва да изпратя документите за насрочване на дата, и друго да питам може ли да подам на няколко места и да чакам откъдето дадат най-скорошна дата.
Виж целия пост
# 529
Група, вярно ли е, че в българия се рабтои само с генерици на лекарствата за химия. От Сити са казали на мама, че терапията е паклитаксел, авастин и карбоплатина. Авастина бил оригинал, останлите два генерика. НА въпрос как да купим и от тях оригниал, отговор ми не знам дали въобще в Бг са работи с такива. Шах! Вече почвам да се чудя коя онкология е по-по-най в София...Онкологията, Сити, Исул, Надежда.
Да, част от лекарствата, които се поемат от здравата каса са генерици. Но по мое време имаше хора, които си ги купуваха /не знам от къде!/ и им слагаха тях.
Виж целия пост
# 530
Момичета, моля насочете ме къде да направим ПЕТ Скенер София, Варна или Панагюрище?
Утре лекуващия ще даде направление и трябва да изпратя документите за насрочване на дата, и друго да питам може ли да подам на няколко места и да чакам откъдето дадат най-скорошна дата.
Миналия вторник звънях в Панагюрище и имаше възможност за 1-2 февруари.
Виж целия пост
# 531
zigizagi  bouquet ти ми беше казала, че натам са те насочили, успех!
На нас за Варна е направлението св.марина, чакам за дата.

Имунофан ампули имате ли информация откъде могат да се поръчат?
Виж целия пост
# 532
какви хранителни добавки и витамини  използвате по време и след химиотерапии ( майка ми е с рак на гърдата, ако това е от значение )
И също така за важен повод иска да е с грим - удачно ли е да се рисуват вежди с обикновен молив за вежди, да се залепят мигли ( защото нейните отдавна паднаха) или може да се получи някаква реакция
Виж целия пост
# 533
Аз ползвах ЕКОМЕР, Маоло и Герисан по време на химия. Също и други, но тези мисля най-имаха ефект.
Виж целия пост
# 534
За грима няма проблем.
Виж целия пост
# 535
Момичета, някой помни ли дали като се ходи на ЯМР (на корем и малък таз) трябва да си гладен както при ПЕТ-скенера и КТ-то  newsm78. Аз съм забравила как беше ....
Виж целия пост
# 536
Здравейте, момичета! Мисля, че е много важно да споделя тази информация.
Не си правете изследвания на туморни маркери до месец след прекаран грип и/или чревна инфекция. Рискувате излишни притеснения, което само по себе си може да разболее напълно здрав човек.
Така се случи с мен. Бях писала, че СЕА маркерът ми е 22. Сега е в норма (проверила съм го в 2 лаборатории) 3 седмици след първото изследване –толкова било нужно за протеините да се разпаднат, според лекаря, на който имам най-голямо доверие.
През времето, което бях страхотно притеснена си записах час при проф. Дудов. Сега вече е излишно да ходя при него. Ако някой има нужда, нека ми пише, мисля че е възможно да се обадя и да помоля да запишат друго име вместо мен. Часът ми е за 8 февруари 10ч. 
Виж целия пост
# 537
Диди Hug
Виж целия пост
# 538
Момичета, моля споделете какво правите за изчистване на организма от химията след края на терапията? Майка има ужасни странични ефекти от Капецитабин и се чудех дали може да взима някакви добавки, да пие сокове, билки за изчистване на тялото.
Виж целия пост
# 539
Момичета, моля споделете какво правите за изчистване на организма от химията след края на терапията? Майка има ужасни странични ефекти от Капецитабин и се чудех дали може да взима някакви добавки, да пие сокове, билки за изчистване на тялото.
Каквото и да пие, за да се изчисти химията трябва да мине доста време. Във всички случаи червеното цвекло, морковите са добър начин. Има и един препарат на Хималая - Лив52, който действа добре за черния дроб. Тялото се изчиства много добре и само /черният дроб това прави/, но му трябва време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия