Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 157 511
  • 802
# 615
Голям прас. Нали не са те хванали  Joy Joy Joy Утре ще се поправиш.

Абе, то така е, ама що трябва да се стресирам?  hahaha
Виж целия пост
# 616
Ами не се стресирай, не свикна ли вече ?
Виж целия пост
# 617
Здравейте, мами

Ще искам второ мнение от клиника Анадолу за състоянието на майка ми и ми трябва фирма, която да преведе документацията на български. Моля дайте препоръки

Също ме интересува с изследванията на диск как се процедира?
От техния офис тук си транспортират цялата документация,вкл. и блокчета от хистология и връщат становище на български...
Виж целия пост
# 618
Всички са се побъркали с тази Турция и с техните клиники Mr. Green
Живеем в Европа все пак..Как пък не чух някой да поиска второ мнение от Германия, Франция, Белгия и т.н.? Ама какво ли не прави рекламата и инерцията? newsm78
Виж целия пост
# 619
Всички са се побъркали с тази Турция и с техните клиники Mr. Green
Живеем в Европа все пак..Как пък не чух някой да поиска второ мнение от Германия, Франция, Белгия и т.н.? Ама какво ли не прави рекламата и инерцията? newsm78
Аз пък съм чула,и тук във форума има момичета,които са се лекували в Австрия напр.А защо в Турция,която все пак географски има и европейска територия.Та защо Турция...ще отговоря за себе си..защото всичко е много лесно и елементарно организирано.А в първоначалния шок или когато се състезаваш с времето,действаш по най-прекия път.
Виж целия пост
# 620
Здравейте мили момичета!
Искам да споделя с всички жени които нямат финансовата възможност да се "състезават с времето" в друга "по-европейска" държава, че  тук в България има прекрасни онколози които ни лекуват по всички световни стандарти. Всички момичета които познавам от форума и много обичам са се лекували в България, вкл. и аз и  слава Богу, се чувстваме добре, радваме се на деца и внуци, хапваме, пийваме и се наслаждаваме на живота! bouquet 
Виж целия пост
# 621
И един мармот завива шоколад....
Виж целия пост
# 622
По-точно един АНОНИМЕН мармот........
Виж целия пост
# 623
Здравейте мили момичета!
Искам да споделя с всички жени които нямат финансовата възможност да се "състезават с времето" в друга "по-европейска" държава, че  тук в България има прекрасни онколози които ни лекуват по всички световни стандарти. Всички момичета които познавам от форума и много обичам са се лекували в България, вкл. и аз и  слава Богу, се чувстваме добре, радваме се на деца и внуци, хапваме, пийваме и се наслаждаваме на живота! bouquet 

Ако имам финансовата възможност да потърся лекарска помощ не по „пракрасната” ни здравна каса си е моя лична заслуга.И това е така не защото не си плащам данъците/моите и на още 50 човека/,а защото след 15 дневно чакане за резултат от биопсия и оклончив резултат,бях отпратена за още 15 дни,защото наближавали празници...Е,и след като приключих лечение и отидох да се регистрирам в диспансера ми обясниха,че ще ме следят само година...”стадия ми бил такъв”...
А тук в България,наистина има прекрасни лекари на които свалям шапка..дума няма..и аз се лекувах при такива...а за лечението по „световни” стандарти  може да поспорим...
И за теб margi4...поздравления.Най-накрая някой да каже,защо е това „подскачане”,като стане
дума за лечение извън „българската здравна система”....
И margi4,да разбирам ли ,че тези момичета от форума,които в момента карат втора и трета линия химиотерапия,поради лекарски недоглеждания и отлагания,ти просто ни ги обичаш?
Пестете си нервите ,момичета,и злобата си пестете,защото от там идват най-много проблеми...
Успех желая на всички!
Бъдете здрави,усмихнати и позитивни!
Виж целия пост
# 624
По-точно един АНОНИМЕН мармот........
Ами те мармотите са такива,за това се пишат с малка буква,защото са много....веселяци....
Виж целия пост
# 625
Как може изобщо накой да си помисли, че нормален човек може да е злобен без да го познава! Нямам обяснение и не искам и да имам. Прекланям се пред всички хора които водят битка с неканения гост!!!!Абе въобще не говоря за никакви данъци, не обсъждам здравната система изобщо, защото не желая да влизам в такава полемика.  Кой, как и къде се лекува е въпрос на лична преценка! Не мога обаче да се съглася, че ей така ще си позволяваме да хулим нашите доктори. Между тях има такива които заслужават признание! Колкото до човешкия фактор грешка - има го по цял свят!!! (Казвам го със съжаление!). Спрях да пиша в темата преди много време точно поради тази причина, че когато човек си позволи да изрази собствено мнение по някакъв въпрос, трябва след това да влиза в обяснителен режим!

p.s. Забравих да допълня, че аз съм вече на уважителна възраст и цял живот не съм обичала "анонимните"!!!
Виж целия пост
# 626
Е а де. За теб като не си изживявала лекарската грешка, ще си ги хвалиш, ама ако не беше случила баш на правилното мнение/лечение, а те бяха пообъркали таман няколко пъти, друга песен щеше да пееш. И пари за чужбина щеше да събираш ако нямаш. Човек има право да търси надежда, все пак.
И няма как да знаете колко е световно лечението ако не сте се лекували и на двете места. За такива дето знаем, по неволя, картинката ни е ясна, но няма да я опишем пък.
Виж целия пост
# 627
Те в чужбина защото никога не грешат лекарите, а са някакви извънземни. Лошо няма, който иска да се лекува в по-добра обстановка, но да се твърди, че тук са някакви безжалостни касапи, които едва ли не ще те уморят, е грубо и изобщо не отговаря на истината. Коментират се в повечето случаи прехвалени частни болници, на които единствено рекламната стратегия им е по-добра - какво толкова различно ще предложат - в общия случай малко повече скъпи изследвания, които ще потвърдят диагнозата.  Да, и алтернативни методи, които не са доказано работещи, или лечения на етап проучване - който има възможност и желание нека да опитва. Стандартното лечение е сходно навсякъде, тук лекуват по същите методи, по които и в чужбина, единствено са по-склонни да се презастраховат, вместо да щадят максимално пациента.
Виж целия пост
# 628
....И пари за чужбина щеше да събираш ако нямаш. ...

Не може да се съберат толкова пари, никакъв шанс, кредити, студент, неща .... абсолютно невъзможно. За дете, с някакви ДМС кампании и пр. иди дойди, но за нормален човек като мен  Crazy  Flutter кой ще ми даде пари хахах
Аз преди поредния контролен при мамолога почвам да си въобразявам и съчинявам какво ще стане и как ще ми каже ха-айде сега мастектомия... и си мисля би ли имало смисъл на моята преклонна възраст от импланти или не  Thinking  Mr. Green
Скоро гледах някаква инициатива за плетени - "протези" съвсем не е точната дума - 
http://www.ravishly.com/2017/01/27/stranger-crocheted-me-new-boob


Виж целия пост
# 629
Момичета, аз също съм в статистиката с грешка- объркан ХЕР2 и ако не беше моя инициативата за повторни изследвания, сигурно нямаше да получа правилното лечение с Херцептин. Но искам да допълня колко са важни добрия контакт и разбиране от лекаря, освен правилният избор на терапия. Така пациентът чувства сигурност и доверие в своя лекар. Проведох лечението си в КОЦ Пловдив, правих консултация в Европейския онкологичен институт в Милано/ Всичко излезе 700 евро с пътни и хотел/. Да те потвърдиха,че нашите онкологични стандарти отговарят на Европейските, но отношението е друго. С грижа и разбиране.
Сега започнах наблюдение в Сити клиник и първите ми впечатления бяха ОК, докато не се срещнах с д-р Големанова/ Проф. Дудов ме прехвърли при нея след проведена консултация/. Тя започна с един укор, че ми прави услуга като ми копирали досието, продължи с това как ми звъняла по телефона, за да ме попита дали съм алергична и едно наставническо и грубо отношение. На позвъняване по телефона да я попитам кога ще бъдат готови протоколите за лекарствата изпадна в недоумение и шок как съм си позволила това и никога да не съм го правела отново!!
Ами какво да кажа, просто това е България!Абсолютно неадекватно поведение на лекар, излязъл от дупката на държавни болници, разчитащ единствено на репутацията си като специалист!

Знам, че ние пациентите сме по-чувствителни..
И ще добавя също , че аз не мога да си позволя например такова отношение с мой клиент.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия