Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 85 435
  • 589
# 285
Диди и ние бяхме със същия вирус.Размина ни се аб,но около 20дни се влачихме със зачервено гърло.Давай и пробиотик за разтройството.Надявам се бързо да се оправите.
Ние вчера бяхме на ДК-около 14 кг(не успяхме да я премерим много точно,защото се съдра от рев).87см сме високи.Бихме и последната бебешка ваксина и вече можем да си отдъхнем.За щастие не вдигна и температура.
От няколко дни не спеше добре,но снощи дадох нурофен преди да легнем(заради ваксината)и спа доста добре .Вече съм сигурна ,че реве заради задните кътници.Дано бързо изязят та да се наспим.
Виж целия пост
# 286
Ох и ние го хванахме гадния вирус. В неделя като и тръгара сополи те като водачка и това е. В понеделник отиваме при личната и тя.вика има зачервено гърло и освен това тя си кашля ще и отпреди отивате при уши, нос, гърло. И тя като я погледна каза че имаме възпалено ухо и хайде антибиотик . Съответно 3 часа след антибиотика я хвана и разтройството. За капак вечерта вдигна и Т. На следващият ден температурата стигна до 39.00гр.
Голям филм. Дупето и стана червено като светофар макараш че я мия след всяко наакварел и отказа да яде. Отидоха и гривничкитее на китеници на крачетата. Просто пълна програма. Надявам се че вече е по добре, все пак пети ден на прием.на лекарства.
Виж целия пост
# 287
Честит празник на всички мами, да са здрави, обичани, обичащи и глезени!
 newsm51 Two Hearts
Виж целия пост
# 288
Честит празник и от мен на всики дами!!!😘😘😘
Виж целия пост
# 289
Днес бяхме на контролен преглед и вече сме напълно здрави.
И още една хвала пробили са и горните два кучешки зъба. Сега остана да и се нормализира храненето и ще  бъде шест, че от този вирус крачетата и станаха слабички като на манекенка.
Виж целия пост
# 290
Със закъснение - Честит празник и от мен мили мами! Да сте живи и здрави - Вие , цялото Ви семейство и малките съкровища! newsm51 smile3525

Божидара беше пред ангина , но Слава Богу й се размина антибиотика. Вече е по - добре , но продължава задната хрема и гадната влажна кашлица. От време на време вдига и температура. Слагах й капки Коларгол , но взе че прокървя и ги смених с Виброцил. Сега едновременно с капките за нос нанасям и Низита .А да не говорим как са й изранени ноздрите , пък се надявам мазилото да я оправи. Другата седмица ще ходим отново на преглед. Преди да  я  заведа при педатърката я водих при ЛЛ и тя ми каза , че няма нищо обезпокоително , само леко зачервени небесни дъги. Детето прежълтя и започнаха да се чуват някакви хрипове откъм гърдите и гръбчето. След прегледа при педиатърката се установи , че дъщеря ми е със зачервени сливици, гърло и фаринкс, отделно температура и задна и предна хрема. Вече не ми харесва тази ЛЛ и мисля да я сменям. Остана да й се бие последната ваксина , но все не може защото все някой покрай нас се разболява. Crazy

Докъде сте с гърнетата ? Дари скача като попарена от него , въпреки че й го сменихме и сега прилича на конче. Мислихме , че това ще я стимулира , но уви засега не се получава. Смятам след като се постопли времето да я пускам вкъщи само по гащички , пък да видим какво ще стане. Rolling Eyes

Пуснахме документите за ясла , но директорката обяви че няма да се отпускат повече свободни места , тъй като групата била запълнена. Въпреки това много родители подават специално за тази ясла , пък дано да се получи нещо - на 5 минути път пеша от вкъщи е. Дано да я приемат! Praynig

И да Ви споделя нещо - впредвид това което ми се случи след раждането мисля да си сменя работата или най - малко да искам да ме преместят в друг отдел. Работата ми е много натоварена и работя изцяло с клиенти. Peace

Извинявам се за дългия пост , но не съм писала от дълго време. Simple Smile
Виж целия пост
# 291
Привет и от нас. Софи изкара варицела. Почна с някаква суха кашлица 4-5 дни и не минаваше от нищо. И изведнъж пъпки. Първо една на вратлето и после започнаха по коремчето и ставаха все повече. Вече две седмици е в къщи и е направо нетърпима. Крещи и не иска с нищо да си играе. Само ни дърпа и вика"сюме коте", тоест да й рисуваме. Голям кеф й е. И тя драска нещо, но не й е достатъчно, трябва да й рисуваме. Утре вече ще я пратя на ясла, че да мирясаме. Избиха и горните кучешки, а май и долните почти са се подали, та се надявам скоро да има мир.
Мария Тереса, пуснахте ли проба на нослето? Може да има нещо и като не го лекувате с каквото трябва то затова да не минава. Да ти кажа и нашата лична/хем много я обичам и е читава/ не ни прати да й вземат, когато преди месеци имаше проблеми с носа. Аз й пуснах и се оказа стафилокок. Бая време го борихме, а симптомите бяха същите, като тези, които описваш. Ако не сте правили посявка, не й капи капки една вечер и я заведи сутринта да й вземат проба. Ако има нещо ще излезе, а от антибиограмата ще ти назначат адекватно лечение.
Аз с гърнето не давам зор - лятото ще се борим. Те в яслата ги учат, но то просто си трябва да дойде момента на детето.
Виж целия пост
# 292
Момичета, защо записвате отсега за яслите? Не излиза ли чак май класирането?
И да питам тези от вас, които сложиха МПР ваксината - как я понесоха децата?
Виж целия пост
# 293
Привет и от нас. Софи изкара варицела. Почна с някаква суха кашлица 4-5 дни и не минаваше от нищо. И изведнъж пъпки. Първо една на вратлето и после започнаха по коремчето и ставаха все повече. Вече две седмици е в къщи и е направо нетърпима. Крещи и не иска с нищо да си играе. Само ни дърпа и вика"сюме коте", тоест да й рисуваме. Голям кеф й е. И тя драска нещо, но не й е достатъчно, трябва да й рисуваме. Утре вече ще я пратя на ясла, че да мирясаме. Избиха и горните кучешки, а май и долните почти са се подали, та се надявам скоро да има мир.
Мария Тереса, пуснахте ли проба на нослето? Може да има нещо и като не го лекувате с каквото трябва то затова да не минава. Да ти кажа и нашата лична/хем много я обичам и е читава/ не ни прати да й вземат, когато преди месеци имаше проблеми с носа. Аз й пуснах и се оказа стафилокок. Бая време го борихме, а симптомите бяха същите, като тези, които описваш. Ако не сте правили посявка, не й капи капки една вечер и я заведи сутринта да й вземат проба. Ако има нещо ще излезе, а от антибиограмата ще ти назначат адекватно лечение.
Аз с гърнето не давам зор - лятото ще се борим. Те в яслата ги учат, но то просто си трябва да дойде момента на детето.

Да Диди и ние с педиатърката си говорихме за носен секрет , но засега няма нужда , защото хремата е значително намаляла , а кървенето е от предишните капки - Коларгол. Спираме мазането с Низита и оставаме на Виброцил.

Рафия , моето дете беше много нервно и раздразнително след тази ваксина. Успех!
Виж целия пост
# 294
Диди би ли ми разказала малко повече за варицелата, която е изкарала Софи? Дари е болна вече две седмици (към момента е с рядка отхрачваща кашлица, задна хрема и лека температура) и от вчера пие само мляко. Говорих с педиатърката и тя ми каза, че могат да се появят и пъпки и да изчакаме два дни и да я заведа на преглед.
Виж целия пост
# 295
Венци не е имал проблем с ваксината. Само малко по-дълго му беше твърдо мястото на убождането, но за седмица някъде мина Simple Smile В квартала част от децата седмица след слагането и вдигнаха еднократно температура.
Виж целия пост
# 296
Моята се разболя на 10-тия ден- сополи и ниска температура(37,3-4). ЛЛ каза,че не се знае дали е от ваксината, защото и батко и беше вече на градина, а той влачи редовно по нещо от там.
Виж целия пост
# 297
При нас вече не може да става дума за пъпки - снощи Божидара вдигна температура и започна да кашля. От два дни е само на мляко и отказва да се храни. Решихме с баща й да я заведем на снимка и излезе бронхит. Вече се чуваше днес и на слушалки. Ще съм благодарна ако мамите , чиито деца са пили Клацид да споделят мнението си за него. Simple Smile
Виж целия пост
# 298
Мария, моите го изкараха този вирус. Малкият само с Т, но при баткото слезе надолу между бронхит и пневмония беше. Пи Аугментин плюс инхалации задължително за да отхрачи, само с АБ не ставало. Иначе и Клацид са пили, било е ок,но вземи пробиотик задължително.
Виж целия пост
# 299
Клацида се гаден на разтваряне. Стои си един такъв на гранулки вътре. Беше ми много трудно да го давам на баткото, когато са му го изписвали. Разтварях дозата допълнително във вода и му я давах на порции в рамките на 10-15 мин. Малко АБ-чиста водичка да го пробутаме и така докато изпие всичкото. Иначе го повръщаше. Задължително пробиотик. Моя въпреки пробиотика го хващаше и разстройство от него понякога(пил го е поне 4 пъти за съжаление). Иначе като действие съм много доволна.
Бързо да минава Hug
И ние си завъртяхме нещо. Баткото само кашля, аз бях със сополи, а вчера с ужасен бронхоспазъм, а Бубето днес киха сополи цял ден. Ужас и половина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия