За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 52

  • 58 725
  • 757
# 240
Според мен е нормално акото да излиза под налягане. Поне при нас е било така. Пак ще кажа, че синът ми и той беше със зеленикава слузесто ако 2 месеца поне ( говоря за бебето, големият беше с кървавите точки). Даже щях да ходя да го изследвам вече, той па взе, че се пооправи. Обаче пък често хващаше вирусите на брат си, може от това да е било, знам ли. И той ядеше и все още яде много на често и по много  Rolling Eyes . Казвам това за да те успокоя до известна степен.
Виж целия пост
# 241
Пипа, препоръчвам ти да отидете при др. Лазарова от Токуда. Приема по ЗК, но се чака по няколко седмици, на частно приемат в по-кратки срокове.
Ние сме от Варна. Др Лазарова гастроентеролог ли е? Надявам се да не се налага да ходим до София,но ще имам предвид препоръката ти! Много благодаря  bouquet
 Зои , при вас как са нещата? Има ли подобрение след лечението?
Виж целия пост
# 242
Пипа, за Варна може да се обърнете към доц. Георгиева, детски гастроентеролог в "Св. Марина". Работи по ЗК. Чака се за час. Около 20-то число записват за следващия месец. Попитайте на регистратура. Много е добра.
Виж целия пост
# 243
Пипа, за Варна може да се обърнете към доц. Георгиева, детски гастроентеролог в "Св. Марина". Работи по ЗК. Чака се за час. Около 20-то число записват за следващия месец. Попитайте на регистратура. Много е добра.
Ох не знам. Много съм скептична към доцентката,защото когато имахме по- продължителна жълтеница с много висок билирубин искаше да лекува малката по изключително остарял метод с много силни лекарства със зелена рецепта. Нашата педиатърка пак така пусна 100 изследвания и като се увери, че всичко е наред ни остави без лечение. Жълтеницата си мина скоро след това. Лошото е, че във Варна няма голям избор на детски специалисти.
Виж целия пост
# 244
Pippa, мерси, че попита. Свърши АБ, чакаме 5 дни и утре ще пуснем урина да видим дали се е изчистила.
 Не иска да яде това дете и предричам голяма мъка по този въпрос. Никакъв интерес към храната, със зор две-три лъжички и това е. Няма за кога да я чакам, след няколко дни прави 6 месеца. Само на кърма не става, АМ не иска, трудно.
 Какви лекарства за жълтеница? Странно и то от доцент? Явно наистина някой стар метод, макар че стария беше глюкоза и лампа. Ние за тежката жълтеница я водихме всеки ден да я мерят с някакъв дигитален уред да я следим, но и дума за лекарства не е станала.
Виж целия пост
# 245
Зои, моя звяр днес става на 7 и ако ти кажа, че и той е почти само на кърма - 9200 тежи. Как ще го отбивам туй дете, не знам  Tired .
Виж целия пост
# 246
Здравейте момичета,
Имаме кака на 4 години, която ходи на градина и бебка на почти 2 месеца. Знаех, че каката ще донесе нещо от градината на малката, но не очаквах да е толкова скоро. Та значи каката има задна хрема, няма температура, няма стомашни проблеми, гърлото е розово. Лееееко прокашля, явно хремата я дразни. Та и малкото и то започна да прохърква леко и да киха, явно я дразни хремата, но сученето й е спокойно, явно не й пречи хремата. пръскам стеримар, пробвах с помпичка, секрет не излиза. След като не излиза и не й пречи на сученето, явно е навътре. Но иначе е добре. Иначе е доста спокойно. Дайте идеи, какво мога да направя освен морската вода?  newsm78 Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 247
Не прави нищо или попитай лекар, ама като ги знам о те как ще те засилят с капки. Два пъти беше така и моето бебе като втория път по-тежко- задна хрема, трудно дишане, рев. Нищо освен промивки с физиологичен разтвор и морска вода като нея не повече от 3-4 пъти на ден, че изсушава лигавицата.
Не можем да ги опазим малките.
Лейди, голяма беля си вкарах аз с това изключително кърмене, яд ме е! Баткото пиеше и ядеше каквото му дам, това не ще.
 Чудесни килограми имате, моята е 6600. Близо 3 кг. разлика за един месец. Сигурна съм, че на АМ ще дръпне, но как да го дам?!
Виж целия пост
# 248
Здравейте момичета,
Имаме кака на 4 години, която ходи на градина и бебка на почти 2 месеца. Знаех, че каката ще донесе нещо от градината на малката, но не очаквах да е толкова скоро. Та значи каката има задна хрема, няма температура, няма стомашни проблеми, гърлото е розово. Лееееко прокашля, явно хремата я дразни. Та и малкото и то започна да прохърква леко и да киха, явно я дразни хремата, но сученето й е спокойно, явно не й пречи хремата. пръскам стеримар, пробвах с помпичка, секрет не излиза. След като не излиза и не й пречи на сученето, явно е навътре. Но иначе е добре. Иначе е доста спокойно. Дайте идеи, какво мога да направя освен морската вода?  newsm78 Благодаря предварително  bouquet

Същата история е и при нас. Нашата каза Осцилококцинум (по няколко зърна) и по няколко капки Витамин С сутрин. Но аз засега нищо не давам, само инхалирам с физиологичен разтвор вечер. Ваксините ги отложих
Виж целия пост
# 249
Тоя Осцилококцинум за панацея го имат! Навсякъде го набутват с нужда и без нужда, сигурно щото и толкова работа върши. И Вит. Ц няма ли да раздразни стомаха на толкова малко бебе?
Добре, че нищо не даваш. Кърмене и това е лечението. Само дано да са по-леки вирусчета и да минават бързо.
Виж целия пост
# 250
Здравейте момичета,
Имаме кака на 4 години, която ходи на градина и бебка на почти 2 месеца. Знаех, че каката ще донесе нещо от градината на малката, но не очаквах да е толкова скоро. Та значи каката има задна хрема, няма температура, няма стомашни проблеми, гърлото е розово. Лееееко прокашля, явно хремата я дразни. Та и малкото и то започна да прохърква леко и да киха, явно я дразни хремата, но сученето й е спокойно, явно не й пречи хремата. пръскам стеримар, пробвах с помпичка, секрет не излиза. След като не излиза и не й пречи на сученето, явно е навътре. Но иначе е добре. Иначе е доста спокойно. Дайте идеи, какво мога да направя освен морската вода?  newsm78 Благодаря предварително  bouquet
Това, което правите е достатъчно.
Проветрявайте често, дръжте каката на разстояние и нека тя да се лекува.
След като не пречи на хранене и спане, може дори да чувате хъркане от засъхнали сополки или поради мъничките все още ноздри, което е типично за малките бебета. Успех и дано мине леко, ако въобще има нещо  Peace
Виж целия пост
# 251
Зои, не е до кърменето, а до дете. Моите и двете са кърмени на поискване, захранени след 5 месец. С каката не разбрах, че захранвам, ама ела да видиш сега.
Имах същият проблем с шишето. Не искаше и толкоз. Ще стои гладно, ама няма да яде. Смених 5 вида биберони и модели. Сега се радва на шишето с АМ, ама ми трябваха два месеца да се научи. Горе-долу толкова ми отне и да свикне на храненето с лъжица. Търпение и настояване, то друго не ни остава.
Виж целия пост
# 252
Да лечението за жълтеницата според нея трябваше да е с едно лекарство,което го изписват за епилепсия. Сега му забравих името.
 Зои вярвам, че изследванията ви ще са добре този път. И с яденето всичко ще се оправи! 😃
Виж целия пост
# 253
Разбирам, благодаря за съветите.  bouquet Знам, че ноздрите са мънички и сополките дразнят, дори и прашинките могат да предизвикат отделянето на секрет и честото кихане. Дано не е нещо сериозно, но за сега беба е спокойна.  bouquet
Виж целия пост
# 254
Лейди, не е нормално да е под налягане. Нито да е слузесто, колкото и да се опитват някои доктори да го изкартат нормално.

Пипа, гастро е, да. Много съм доволна от нея. Ако имате път насам, запишете си час.

Захранването няма нищо общо с кьрменето. Както и това дали иска да яде или не, може да се отдаде 100% на един фактор. Моето е на периоди - ту яде всичко и то по 300гр на ядене, ту пряко сили изяжда 100гр. Периодите на ядене/неядене могат да са по 1 седмица или 1 месец. И при захранването беше същата мъка.

Ели, а дали въздухът не е сух у вас? Може това да дразни бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия