Лятото полека отминава, Декемврийска мама все по-нетърпелива става - Тема 6

  • 52 510
  • 713
# 420
Явно имам късмет, нито ме болят ребра, нито кръст, спя като пън само ставам да пишкам 1-2 пъти на нощ, но реално се придвижвам спейки. Може би наистина има значение движението, аз се движа много, напоследък все така се получава по 5-6 часа обикалям насам натам из града по задачи.

Днес ми биха Анти-Д-то , не ме боля, само голям страх брах. 100 пъти по-неприятно беше обременяването с глюкоза, което правих преди 5 дни. Общо взето тези дни ми се събраха все неприятните процедури.

Хелиос, ти какво смяташ да си вземеш за Щерев?

И на мен ми се струва супер готино да имаш близнаци, но като си представя двойно по-голям корем и някак се отказвам.  hahaha Сега коремът ми е малък, не ми пречи на нищо. Вие навеждате и сгъвате ли се без проблем? Аз - да, направо не усещам, че съм бременна, но терминът ми е чак към 23ти, може би ми е още рано за дискомфортите, които описвате.
Виж целия пост
# 421
Cvete na Venerq,в един ден са ни термините Hug Но аз все си мисля,че едва ли ще изчакам до термин...
Виж целия пост
# 422
Мона Лиза, дано пък не се сдобиеш с дискомфортите Wink Списъкът, съгласуван с мами от Щерев включва: Лична карта, тел, зарядно, джапанки, сутиен, подплънки за кърмачки, някакъв грим, гребен, део стик, самобръсначка, чорапи, бельо, сухи и мокри кърпички, някаква жилетка или суитчър. И на изписване дрешки за бебчето Simple Smile
Всичко друго го има там. И четка и паста за зъби, и нощници памучни и хигиенни материали, и помпи и дори сешоар се разбра, че дават ако ти потрябва Simple Smile Те и еднократни чехли дават, но не са удобни, лесно се мокрят. И хавлиена кърпа дават.
Виж целия пост
# 423
Мона Лиза, дано пък не се сдобиеш с дискомфортите Wink Списъкът, съгласуван с мами от Щерев включва: Лична карта, тел, зарядно, джапанки, сутиен, подплънки за кърмачки, някакъв грим, гребен, део стик, самобръсначка, чорапи, бельо, сухи и мокри кърпички, някаква жилетка или суитчър. И на изписване дрешки за бебчето Simple Smile
Всичко друго го има там. И четка и паста за зъби, и нощници памучни и хигиенни материали, и помпи и дори сешоар се разбра, че дават ако ти потрябва Simple Smile Те и еднократни чехли дават, но не са удобни, лесно се мокрят. И хавлиена кърпа дават.

хахаха, Хелиос, чета тел и се чудя, то че ще сме 5 дни там, ама чак тел да ни трябва за какво ли?  hahaha Благодаря много за списъка, гребен 100% нямаше да си взема, не че ММ не можеше да донесе де, но той след като присъства на раждането може да е по-дълго време в реанимация от мен.  hahaha
Виж целия пост
# 424
Ох, съкратих от телефон  Crazy Аз съм с къдрава коса и гребен ползвам само при миенето и, но го добавих заради повечето жени, които го ползват по-редовно  Party
ММ още се чудя да е при мен ли или да си чака отвън...
Виж целия пост
# 425
на мен термина ми е 25.12, корема не ми е огромен но вече трудно се сгъвам особено обуване на чорапи и връзване не обувки, направо ме прорязва не мога да две да се сгъна и гледа настрани полу наклонена май по се получава. Отказах се от педикюра вече, мин седмица реших поне едно бързо оформяне на педикюра без лакирване или гел лак ... еми едвам издържах 10-15мин сгъната и мисля следващия път ММ ще трябва да помага. Казах му той беше свидетел на случката и не му се понрави ама няма къде да ходи  Joy
Виж целия пост
# 426
Когато ММ си е вкъщи го моля да ми обува чорапки. Е, иначе и сама се кривя някакси. Милият вече 2 пъти ми се справя с педикюра, няма начин и не му пречи. Мразя като изпусна нещо на земята  ooooh! Ако е лист например, там си остава. Че като клекна, не мога да стана...
Виж целия пост
# 427
И на мен ми се струва супер готино да имаш близнаци, но като си представя двойно по-голям корем и някак се отказвам.  hahaha Сега коремът ми е малък, не ми пречи на нищо. Вие навеждате и сгъвате ли се без проблем? Аз - да, направо не усещам, че съм бременна, но терминът ми е чак към 23ти, може би ми е още рано за дискомфортите, които описвате.

Не е толкова страшно (поне засега)  Mr. Green Но аз съм в 28-ма седмица. Още мога да си се навеждам, да вдигам разни неща и сама си се обувам. Но всички ме предупреждават, че "най-доброто предстои".

Чета ви и вас още отначалото (освен януарките), понеже реално ме изчисляват като термин между 30.12 и 2.01. Не че ще е тогава - при всички случаи ще е най-късно докъм 16.12-ти раждането Simple Smile Та все ще са стрелчета.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 428
Mary,то и аз ще съм по-рано със сигурност.Аз ще съм секцио,а те го плануват 7-10 дена преди термин.Днес съм на ЖК и ще подпитам док,че досега не сме обсъждали раждането,а то вече си наближава. Simple Smile
Виж целия пост
# 429
Здравейте, мамчета Simple Smile И аз досега нямах никакви оплаквания, но вчера бях на ЖК и казаха, че бебчо е слезнал много надолу и трябва да лежа Sad А това по цял ден да го правя не го умея Sad Вкъщи все си има нещо за правене, отделно и батко, който все нанякъде да карам и чакам Sad Има ли как бебето да се вдигне пак или ще си е там докрая?
И друго да ви попитам.... Ние още се чудим какво да е леглото на бебчо... Много ми харесват тези модели, като за начало. Някоя от Вас има ли наблюдения върху тях? http://direct.asda.com/george/baby/moses-baskets-stands/little-r … 4,default,pd.html
Виж целия пост
# 430
Здравейте сладурки,

И мен вече почва да ме затруднява навеждането, макар че коремът ми не е много голям... По-скоро ме е страх, като се сгъвам да не направя нещо на бебка.
Иначе аз вече съм 32-ра седмица, но още не съм се спряла с обикалянето, въпреки че почва май да ме домързява напоследък...
Сисил, нямам идея дали може бебето пак да се качи нагоре, но ти за всеки случай апзвай съветите на лекарите. Знам, че не е лесно. Мен ми се наложи да полежа 4-тия месец доста и лежах какво да правя.
Подобна на тези люлки от линка и аз си бях харесала във Хиполенд за 200-300 лв. преди време. Много красива беше. Мъжът ми обаче ме разубеди с довода, че ще я ползваме много кратко, докато бебината почне да се обръща... Но тя наистина беше много нестабилна, само люлка и много мъничка. И накрая си купихме направо креватче.
Тези от asda-та ми изглеждат доста по-стабилни, а и са значително по-евтини... Струва си да се замисли човек.
Виж целия пост
# 431
Sisil, не можеш да лежиш, защото не ти се е налагало  Blush И аз доста полежах от 2 докъм 5 месец Sad Но има смисъл! Не мисля, че бебето ще се върне нагоре. То просто си се подготвя за раждането! А в този период бебчетата растат средно с 200 гр на седмица! Така че всяка седмица си е супер важна за малкото човече! Опитай се да ангажираш някой покрай домакинството и баткото!  Hug
Виж целия пост
# 432
Здравейте, мамчета Simple Smile И аз досега нямах никакви оплаквания, но вчера бях на ЖК и казаха, че бебчо е слезнал много надолу и трябва да лежа Sad А това по цял ден да го правя не го умея Sad Вкъщи все си има нещо за правене, отделно и батко, който все нанякъде да карам и чакам Sad Има ли как бебето да се вдигне пак или ще си е там докрая?
И друго да ви попитам.... Ние още се чудим какво да е леглото на бебчо... Много ми харесват тези модели, като за начало. Някоя от Вас има ли наблюдения върху тях? http://direct.asda.com/george/baby/moses-baskets-stands/little-r … 4,default,pd.html


незнам дали може да се вдигне или не ама лягай си на дупето и никакво мърдане още мало, на финала сме. Сестра ми и тя така не можеше да лежи и едвам докара до влизане в деветия, а резултата беше дребосъка се роди 2.200. Да не говорим че и по рано  може да излезе и от началото на деветия, стресни се малко сама, защото от теб зависи. За всичко друго все някой ще те отмени, задължение винаги има! Почивай, стискам палци да се вдигне нагоре ако може и бебчо да не е посмял да излиза рано, да си чака на топло  Hug
Виж целия пост
# 433
Благодаря Ви,за загрижеността и съветите Simple Smile Докато искаше в болница ме вкара и това ме стресна доста..иначе влезнах в 8я,а зная,че сега е по-опасно да се ражда,отколкото в 7я.Дано да устискам още месец Simple Smile
Виж целия пост
# 434
Относно това,че раждането в 8-ми е по-опасно от раждането в 9-ти,доста се интересувах и четох по въпроса и май не е съвсем така.Това мнение е широко популярно от много години назад,когато са битували тези схващания.Истината е,че всяка седмица плюс е по-добре,т.е няма как раждане в 7-ми месец да е по-безопасно от раждане в 8-ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия