Австрийска тема - №53

  • 141 085
  • 759
# 120
Здравейте и честита Нова година на всички! Да е здрава и мирна!
Влизам тук с една молба, ако имате път към Линц или сте от там и ще идвате към Виена, ако можете да вземете от една болница една чанта /дарение за децата със спина бифида в България/ с катетри. От Виена за България има начин да бъдат изпратени, но вече повече от месец не мога да намеря начин да вземем тези катетри от там и затова реших и тук да пиша. Болницата е Бармхерциге Швестерн- в центъра на Линц е. Много ще се радвам, ако някой откликне.
Благодаря ви предварителнио!
Виж целия пост
# 121
здравейте,

дали сте срещали сайт за имоти, в който имотите са повече ориентирани към малки селски райони и се търси сънаемател или наемател, който да се грижи за дадения имот (фермерска работа или строителна, прочие) срещу нисък или липса на наем?
Прегледах тези, които знам - willhaben, bazar, за да помогна на приятел, но там не виждам нещо такова, доколкото си превеждам с Гугъл транслейт.
Виж целия пост
# 122
Здравейте и честита Нова година на всички! Да е здрава и мирна!
Влизам тук с една молба, ако имате път към Линц или сте от там и ще идвате към Виена, ако можете да вземете от една болница една чанта /дарение за децата със спина бифида в България/ с катетри. От Виена за България има начин да бъдат изпратени, но вече повече от месец не мога да намеря начин да вземем тези катетри от там и затова реших и тук да пиша. Болницата е Бармхерциге Швестерн- в центъра на Линц е. Много ще се радвам, ако някой откликне.
Благодаря ви предварителнио!
Честита и на Вас!
И поздравления за доброто дело. Копирах поста в една фейсбук група и вярвам, че някой ще се отзове.
Виж целия пост
# 123
Хеликаза, много благодаря за споделения пост- дано наистина се отзове някой и да помогне.
 bouquet
Виж целия пост
# 124
Здравейте отново!
Катетрите вече са взети от болницата. Благодаря и на единствената мама, която ми писа на лични и беше готова да помогне. Тя помогна по един чудесен начин, като ми напомни (индиректно) за едни хора, които всъщност свършиха работата... Благодаря ти от сърце!  bouquet
Хеликаза радвам се, че и ти опита - благодаря! bouquet
Поздрави на всички и се пазете здрави Simple Smile
Виж целия пост
# 125
Много се радвам. На мен ми писа и един човек, изглежда се занимава с превози, който беше готов специалн да отиде да ги вземе, но той пътува чак следващата седмица.
Виж целия пост
# 126
Здравейте Simple Smile, знаете ли дали историята на лечение и заболявания се пази в обща система, посредством е-картата. И ако си смениш доктора, новия ще може ли да види всичко или ще трябва по някакъв начин да пренесем тази информация?
Виж целия пост
# 127
Според мен да, вчера бях при нашия за нов имунизационен паспорт и той не можа да се сети за датата на една ваксина и ми поиска картата. От това съдя, че тая информация е там. Но пък не съм сигурна, че документи от болница са вътре.
Виж целия пост
# 128
Според мен да, вчера бях при нашия за нов имунизационен паспорт и той не можа да се сети за датата на една ваксина и ми поиска картата. От това съдя, че тая информация е там. Но пък не съм сигурна, че документи от болница са вътре.
Виж целия пост
# 129
Всичко се пази и излиза веднага. Peace
Виж целия пост
# 130
Здравейте,
Как стои въпроса с детските надбавки в Австрия ? Мъжът ми работи в Австрия на трудов договор , а ние с детето сме засега в България. Полагат ли му се детски надбавки или някакви облекчения (водят го 1 Steuerklasse) . Какво е необходимо да представи? Той е в ИТ сферата , но е с английски и ще му е трудно да се справи сам, затова аз се заех със задачата да проуча, за което ще съм Ви много благодарна за мнения  Hug
Виж целия пост
# 131
Мисля, че въведоха правило, според което детето трябва да живее в Австрия.
Поне нас ни караха да носим адресна регистрация на детето. А ако детето е градинска или училищна възраст се иска и бележка от учебното заведение. МОже и да има някакви заобиколни неща, но аз поне не ги знам.
Виж целия пост
# 132
Трябва детето да е тук Peace
Виж целия пост
# 133
Благодаря! Знам че в Германия сега ще гласуват за това , детските надбавки да се изплащат ако детето е там, но не знаех как стои въпроса с Австрия... Peace Peace
Виж целия пост
# 134
Трябва детето да е тук Peace
Това трябва да е нещо ново, въведено преди не повече от половин година. Преди това получавах за  дъщеря ми, която беше в България.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия