Любители на кучета - тема 66

  • 49 225
  • 754
# 105
Бела като беше бебе, някъде до 10-тия месец я храних с Роял канин джуниър. Не е най-доброто. Има и по-добри.
В момента я храня с Дог Чоу на Пюрина за активни кучета. Ветовете казаха, че е мн добра за нейната порода. Но тя си хапва и много странични неща - гарнитури към гранулите. Crazy
Ако някой друг има мнение, нека сподели. То си зависи и колко средства могат да отделят стопаните.

Много е малко 2 пъти на ден да се храни кученце на тази възраст.
Ако искате да порасне здраво и в добра форма, обезателно трябва да го храните повече.

Всяка храна си има дажба за деня според възрастта, която следва да се спазва. Но така или иначе не е мн удачно да се разделя на два приема. Най-добре на този етап на 4-5.

В зряла възраст лабрадорите достигат тегло от 25-45кг., т.е. те са едра порода. Дажбата на Фрискас джуниър /не знам дали същата храна/, гледам в нета, че е 105 - 265 g на ден. Значи най-малко 105 грама на ден.
Писах, че е добре приемите на храна да са 4-5, защото когато попаднат в стомаха, гранулите се раздуват. Практически не е възможно да се даде на толкова малко кученце на два пъти да речем по 100 грама на веднъж.  Naughty

А гранулите, които даваш съобразени ли са за бебе и за породата?

Виж целия пост
# 106
Да, гранулите са Джуниър не са за определена порода, просто за малки - до годинка кученца. През почивните дни разделяме на 4-5 хранения, но през работно време ми е невъзможно.
Мога да разделям сутрин, следобяд и късно вечер - това е единствения вариант.
Виж целия пост
# 107
Еми опитайте!
На тази възраст Бела ставаше и през нощта да яде.  Crazy

След като кученцето е съвсем само по цял ден, обезопасили ли сте средата?!
Ние Бела от малка я свикнахме да прекарва в коридора докато ни няма вкъщи. В началото имаше достъп до стаите и след накъсани книги и учебници на децата, ограничихме достъпа.
Добре е да има повечко играчки и гризалки, с които да се забавлява и да не мисли за бели!

Да има винаги водичка!
Виж целия пост
# 108
Утро, този мечок ако попадне в лапите на моето психопатестото ще бъде за минута на хиляда части.
Красавица е твоята Бела!
Sivi, мисля, че и мен няма да ме хване сън няколко дни.
Дано вече е зараснала раната при момчето.
Аз все си мислех, че мъжкарите по-лесно минават при кастрация, но явно при кротки кучовци.
Ние имаме час за другата седмица петък-следобяд. Ошила съм и едно нещо да пази тумбата, но не знам дали ще го търпи на себе си. С яка няма и минута да седи.
Даже не знам как ще седи вътре и как ще я принудя да не скача.
Бе не ми се мисли...То да е кротко да го пусна свободно, но не!
Всеки ден е с нова рана и все одрана. В двора имаме много храсти и разни вечнозелени и все там се ровичка.
Alien, поразгледай в Ютуб, там има доста клипчета и може да намериш нещо което те интересува.
Вече стискаме лапички и се надяваме раждането да мине "като песен"

bety.m, бебешока има нужда от бебешка храна поне до третия месец-после може да се започне с храна за Junior кучета която трябва да се дава поне до 10-12 месец, според развитието и големината на животното.
Аз ако давам гранули винаги накисвам предварително. Докато се надуе гранулата в стомаха изсмуква много стомашен сок-но всеки преценява сам как ще храни кучето си.
Моята Зу се храни предимно с месо, сурово шкембе и понякога гранули.
----------------
Морско свинче, ваксина един път в годината. Би трябвало да има дата в паспорта и кога е била последната. Хапче за обезпаразитяване всеки 3 месеца.
----------------

Виж целия пост
# 109
Когато сме вкъщи може да ходи навсякъде, не че има желание добере ли се до дивана.
В момента е в коридора  и тоалетната, първия ден и бях отворила и кухнята, но беше напишкала и наакала, миришеше ужасно.
По принцип идеята е да живее на двора, но понеже идва зима ще трябва най-трудния период /бебешкия/ да е вкъщи. Пролетта ако не ми е жал ще обитава малък апартамент на двора.
matze не знаех че има бебешка храна, мислех че първия етап е Джуниър.
Виж целия пост
# 110
Ехааа, имаш си и персонален масажист, matze!  Grinning

Бела е красавица!
Виж целия пост
# 111
СПЕШНО! Търси се куче кръводарител над 35 кг. Много благодаря! СПЕШНО! 0898 47 20 50 Вили
Виж целия пост
# 112
Alien1 дали вече имат кученца?
Виж целия пост
# 113
daisyd, така бихте гарантирали живота, здравето и благоденствието на само едно от кученцата. Въпросът за останалите обаче ще стои. Нали осъзнавате, че едно или повече от тях може да се окаже в положение като "испанско водно духче в ръцете на балкански кални души". Отделно, че отнемането на 6-седмични кученца от майка им, каквато е калната балканска традиция, не е израз на любов към някоя любима на семейството кучка.

...
Исках да ви попитам за гранулите като марка-сега като се зачетох установих че не съм взела добра марка, а като гледам козинката на Бела сигурно се храни пълноценно. bouquet
Привет от мен. Някои производители правят отделни продукти, обозначени съответно като "Puppy" и "Junior". Марките в България, за които не мога да направя забележки, са Orijen (Puppy) и Naturea (Growth). Там виждаме ясно посочено съдържание на фосфор, магнезий, желязо, и вит. B12, което едва ли заслужава подценяване. Дневният прием на фосфор има ограничение и марките, които са сякаш около горната граница са малко, докато магнезият, желязото и B12 изглеждат недостатъчни при повечето от марките. Извън аналитическия аспект, тези марки осигуряват достатъчно протеин от истинско месо, не високогликемични въглехидрати и евтин растителен протеин, които просто не са присъща за кучето храна.
Виж целия пост
# 114
Искам да има кученца, защото безкрайно я обичам и искам поне още едно испанско водно духче  Heart Eyes. Не искам да я кръстосвам, но просто не мога да намеря нейната порода в България.
daisyd, така бихте гарантирали живота, здравето и благоденствието на само едно от кученцата. Въпросът за останалите обаче ще стои. Нали осъзнавате, че едно или повече от тях може да се окаже в положение като "испанско водно духче в ръцете на балкански кални души". Отделно, че отнемането на 6-седмични кученца от майка им, каквато е калната балканска традиция, не е израз на любов към някоя любима на семейството кучка.

...
Исках да ви попитам за гранулите като марка-сега като се зачетох установих че не съм взела добра марка, а като гледам козинката на Бела сигурно се храни пълноценно. bouquet
Привет от мен. Някои производители правят отделни продукти, обозначени съответно като "Puppy" и "Junior". Марките в България, за които не мога да направя забележки, са Orijen (Puppy) и Naturea (Growth). Там виждаме ясно посочено съдържание на фосфор, магнезий, желязо, и вит. B12, което едва ли заслужава подценяване. Дневният прием на фосфор има ограничение и марките, които са сякаш около горната граница са малко, докато магнезият, желязото и B12 изглеждат недостатъчни при повечето от марките. Извън аналитическия аспект, тези марки осигуряват достатъчно протеин от истинско месо, не високогликемични въглехидрати и евтин растителен протеин, които просто не са присъща за кучето храна.
[/quote]
Виж целия пост
# 115
matze и аз мислех, че леко минава при мъжките, но явно само при по спокойните и послушни. А пък Макс си е дивак, свикнал да скача и лудува. Вече започна да зараства раната, но все още трябва да го пазя от лудуване. Голяма мъка са разходките, защото са кратки и на къс повод, а той е свикнал все да тича свободен из полята. Стискам палци при вас да мине леко и кротко периода на зарастване. Иначе с яката свикна за ден. Просто падна малко каране като искаше да я маха
Виж целия пост
# 116
Привет и от нас с Флъфи


Бела е страхотна  Hug, изглежда много доволна Wink
matze,  персонална охрана си имаш Laughing

и един ушатко видях, душица малък, много е сладък.

Флъфи още е с  яката, утре стават десет дни от кастрацията и от приюта бяха казали че тогава можем да я махнем и да го изкъпем, но днес мъжът ми я е свалил и като се прибрах видях че едната рана се е отворила, та сега дивчо пак е с яка. Махаме я когато сме постоянно  с него за да следим да не ближе и дърпа, но основно е с яката.
Виж целия пост
# 117

нарочно е със сина ми, да го видите колко е голям, а в събота прави 7 месеца.  Laughing
Виж целия пост
# 118
Здравейте и от нас bouquet
Maslarska, много е хубав този мечо Simple Smile  И по-голям, ще става Wink
Белла май винаги е усмихната Simple Smile
Daysid, щом няма от вашата порода в България, търсете в околностите, но не смесвайте породите. Така не им помагате. Изобщо за цялата помощ около развитието на породите, която се указва в днешно време може много да се коментира, но по-добре не..
 За новото лабрадорче аз бих посъветвала да захраните вече с месо, смляни на кайма, прибавено към гранулата. И като стана въпрос за храна, някой опитвал ли е Taste of the wild? Гледам я, чудя се newsm78 Добра ми се струва, но ако има някой с лични впечатления, ще се радвам да сподели.
Дая е вече в 63-ти ден. Индикации за раждане няма. Поддържа температура 37,7-8, но тя е с такава температура от средата на бремеността. Чака да станат по 1 кило и тогава да ги роди.  Tired
Виж целия пост
# 119

нарочно е със сина ми, да го видите колко е голям, а в събота прави 7 месеца.  Laughing
Shocked това онова малкото кутре ли е, където го беше показвала на една тераса?  newsm78
Колко е голям  Heart Eyes Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия