Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 6

  • 148 392
  • 836
# 210
До комплекс Арда има и още един Перпера но миналата година не беше готов  само къщичките работеха.Можете да ги прозвъните и тях. От Арда до Ивайловград има два варианта.
1.През Маджарово. От к-с Арда през Странджево и Бряговец до Маджарово или през Силен и Горно поле.И после до Ивайловград по стената на язовир Ивайловград.
2,До Крумовград като минете по стената язовир Студен кладенец.Този път го асфалтираха и е хубав.И после до Ивайловград.
Има и трети вариант през Падало и други села до Ивайловград но по този път съм ходила само до Падало и не знам нататък как е.Можете да го видите на картата.
Виж целия пост
# 211
Много благодаря,  Panayotu!
Винаги е чудесно да има информация от минавали по пътищата, тъй като Гугъл не винаги дава най-добрите маршрути в тези райони.
А дали имаш впечатления от комплекс Luxor в Ивайловград?
(За комплекс Арда съм чела твои отзиви в темата, затова се насочихме към него).
Преди две години бяхме в Старите къщи (пак след твоя препоръка) и останахме очаровани Simple Smile

Всъщност сега колебанията са ни дали да нощуваме на двете места или само в Ивайловград? Това най-вече като места за разглеждане наоколо (около Кържали, Перперикон, Татул сме били) и условия в хотелите, разбира се.

Благодаря още веднъж и ще се радвам да чуя и мнението на други посещавали хотелите съфорумки.


Виж целия пост
# 212
В Св. Константин и Елена съм спала преди години  нормална чиста стая с хубаво ресторантче долу.Ползвали сме го при обиколка в района за една нощувка .Другия комплекс ми го препоръча аниматора в туристическия информационен център в Ивайловград според него Luxor бил по луксозен а и е по нов.
Около Арда са доста обекти но от типа скални светилища.Ако човек иска да ги посети са нужни поне 4 дена.Сега в жегите няма как да се посещават повече от 3 обекта на ден.А ако си отделите и време за слизане в коритото на р.Крумовица за ахати и други минерали само там не ви мърда ден, голяма зараза е .
Около Ивайловград са Лютица, крепост Бял град, Родостица, Вила Армира, могилата при Свирачи, Меандрите на Бяла река, с.Хухла , долмените при Пелевун и Железино,мемориала Илиева нива.А си струва и да минете в Гърция  до тракийската гробница между Микри Доксипара и Зони щом сте в района това е една от най впечатляващите забележителности след вила Армира.до там е най близо от Ивайловград, през Капитан Петко Войвода пътя е повече а и има по голяма вероятност човек да се обърка.
Виж целия пост
# 213
Благодаря още веднъж!
Ние планираме 4-5 нощувки, затова имах идея да ги разделим на двете места.
Аз се заинтригувах от слизането до коритото на реката за търсене на минерали - това близо до вливането в Арда ли е (т.е. близо до комплекс Арда) или някъде по течението?
И един страничен въпрос - не сме излизали с колата в Гърция, трябва ли да внимаваме за нещо по-особено? Знам, че често се говори по темата, но не съм се интересувала специално, а сега се зачетох за тракийската гробница, която споменаваш
Виж целия пост
# 214
Благодаря още веднъж!
Ние планираме 4-5 нощувки, затова имах идея да ги разделим на двете места.
Аз се заинтригувах от слизането до коритото на реката за търсене на минерали - това близо до вливането в Арда ли е (т.е. близо до комплекс Арда) или някъде по течението?
И един страничен въпрос - не сме излизали с колата в Гърция, трябва ли да внимаваме за нещо по-особено? Знам, че често се говори по темата, но не съм се интересувала специално, а сега се зачетох за тракийската гробница, която споменаваш
Задължително големия талон на колата и спазване ограниченията на скоростта .
Виж целия пост
# 215
Задължително големия талон на колата и спазване ограниченията на скоростта .

Благодаря много. А има ли проблем, че колата е на сина ни, баща му я кара с пълномощно в България. Трябва ли превод и на него? То май ще стане доста сложно за няколко часово преминаване на границата...
Виж целия пост
# 216
Задължително големия талон на колата и спазване ограниченията на скоростта .

Благодаря много. А има ли проблем, че колата е на сина ни, баща му я кара с пълномощно в България. Трябва ли превод и на него? То май ще стане доста сложно за няколко часово преминаване на границата...
За това не мога да помогна.Ако друг не се включи вижте тук http://www.bg-mamma.com/?topic=981609
Виж целия пост
# 217
За колата големия талон.На ГКПП Славеево има малък пункт няма много преминаващи и се минава много бързо и без проблеми.Големия талон ще ви е нужен ако ви спре пътна полиция в Гърция или при ПТП. До гробницата е около 20км.   https://photos.google.com/u/0/share/AF1QipOi2GhgYtxHLA864xTEi8t7 … 3S2dndUdQbkk2QWdn
Това са снимки от могилата, тя самата е била с диаметър 20 метра при разкопките са открити 5 погребални ями в които са погребани 3ма мъже и една жена чрез трупоизгаряне.Освен следите от погребения на мястото са положени колесниците с конете впрегнати и умъртвени на място както и много погребални дарове. Такъв тип погребение има край Караново. Предполага се че могилата е семеен некропол а някъде в околноста е имало голямо тракийско селище което все още не е открито.
До устието на р.Крумовица при вливането и в Арда най лесно се стига по разклона за Морянци.След махалата има черен път над който са скалните гробници, долу в ниското е коритото на реката до него се слиза лесно по това време едва ли има много вода в коритото и в наноса могат да се търсят най различни минерали.
https://photos.google.com/u/0/share/AF1QipO-Hwz24fRSuM4ucoy3s6Yz … jcGFTZV9wR3l1R1NB
Тук се вижда района и коритото на реката.
Виж целия пост
# 218
Благодаря ви, момичета:sunflower:
Много сте мили
Виж целия пост
# 219
Здравейте!
Има ли някой със скорошни впечатления от хотелски комплекс "Старите къщи" - село Врата? Интересува ме не като място за еднократно преспиване, а като по-продължителен престой / в рамките на 4-5 дни/. На снимките изглежда уредено и уютно място, но бих се радвала да чуя мнение на някой, който е бил там. Извинявам се, ако е коментирано и благодаря предварително!
Виж целия пост
# 220

..................в темата беше препоръчан хотел Св. Св. Константин и Елена, но аз видях и едно друго предложение - Луксор, който има и външен басейн. Дали някой го е посещавал, за да сподели впечатления?
Или да съчетаем два дни в комплекс Арда и два в Ивайловград в Константин и Елена? - Пътят между тях дали е добър?
"Луксор" и "Константин и Елена" са  почти един  с/у друг- първия  има басейн ......но поне миналата година бе със свободен достъп. Ние лично не сме търсили басейн ...обикаляме по забележителностите  и ни трябваше за нощувка  чисто и спокойно, не скъпо  място, с храна на място или наблизо... това го намерихме във втория хотел.
Относно комплекс Арда-ние също мислехме да отседнем там  но се отказахме по две причини: не се намира в град/село и  втората - на около 70км е от Ивайловград  а вече бяхме " нацелили" няколко други места за посещение в околностите на града

Виж целия пост
# 221
Благодаря много, tky !

За нас басейна също не е на първо място, тъй като не сме били в района и доста ще обикаляме, но ми беше трудно да избера между двата хотела, затова помолих за съвет.
Ние все пак решихме да останем два дена в комплекс Арда преди Ивайловград, за да пообиколим и около него. Въпросът с хапването също ме притеснява, в смисъл, че ще разчитаме само на ресторанта в комплекса, но дано да е вкусно и не много скъпо. Пътуваме в началото на август, така че ще разказвам как е било.
Виж целия пост
# 222
Прегледай назад където описвам к-с Арда.В цената на нощувката не влиза закуска.За закуска имаше само 3 варианта и не бяха кой знае какво. Веднъж вечеряхме там и пак не останах очарована от качеството на кухнята.Кухнята и доплащането на басейна за гостите 5лв. на ден за мен са двата минуса на страхотния к-с. Иначе в близките села има магазини няма да останете гладни а и аз като пътувам винаги имам заредена хладилна чанта с нас.
Виж целия пост
# 223
Здравейте, наумила съм си да "прескоча" поне за три дни пак до Родопи. Сега на прицел са ми село Равногор /бекови скали и червена скала/ и село Фотиново /водопади/. За друго в района сигурно няма да има време. Та въпроса ми е можете ли да ми препоръчате местенце за нощувка-две, няма значение дали е в горните села или нещо наблизо като Цигов чарк например. Не търся лукс и спа, важното е да е чисто и вкусна храна. Обичаме след дълги разходки вечер да седнем на родопски ястия....
Виж целия пост
# 224
Здравейте, наумила съм си да "прескоча" поне за три дни пак до Родопи. Сега на прицел са ми село Равногор /бекови скали и червена скала/ и село Фотиново /водопади/. За друго в района сигурно няма да има време. Та въпроса ми е можете ли да ми препоръчате местенце за нощувка-две, няма значение дали е в горните села или нещо наблизо като Цигов чарк например. Не търся лукс и спа, важното е да е чисто и вкусна храна. Обичаме след дълги разходки вечер да седнем на родопски ястия....
В с Равногор  сме ползвали хотели:Борика, хотел Равногор и Панорама.Най ни харесва в Борика/обслужване,кухня,цена/ Дори и да спим другаде ,предпочитаме  храната на Борика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия