Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 6

  • 148 389
  • 836
# 180
Здравейте, искам да попитам някой, който е ходил на аудиовизуалния спектакъл на Момчиловата крепост – колко време се върви от паркинга до крепостта? Искам да си предвидим времето, за което ще стигнем да сме навреме за спектакъла.. а и малко ме притеснява, че на връщане ще е тъмно..

 
Виж целия пост
# 181
dussie, не се извинявай, нали затова пишем къде-какво  Grinning
Виж целия пост
# 182
Здравейте, искам да попитам някой, който е ходил на аудиовизуалния спектакъл на Момчиловата крепост – колко време се върви от паркинга до крепостта? Искам да си предвидим времето, за което ще стигнем да сме навреме за спектакъла.. а и малко ме притеснява, че на връщане ще е тъмно..

 
5-10 минути от паркинга.Ако решите да минете по панорамните тераси а не направо си отделете поне половин час 40мин. за да се насладите на гледката и за снимки.Едната пътека се изкачва направо горе в крепостта, а другата /надясно/ минава по панорамните мостчета под нея и после се изкачва пак горе по стълби. Има поставено осветление няма проблем за слизането.
Виж целия пост
# 183
Супер! Много благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 184
Здравейте!

Бих искала да попитам за мнение, ако сте отсядали в х-л Чилингира на яз. Въча и х-л Варненци до Кръстова гора?

А и дали някой е бил на почивка в малките къщички на комплекс Романтика край с. Кирково (Кърджалийско)? Миналата година само ходих да ги видя какви са и много ми харесаха, но за да се класира там човек за лятото, е необходима резервация от зимата.... Въпреки това успях да запазя стая за септември, но да попитам все пак как са нещата от първо лице, ако някой е бил там?

Предварително благодаря!

Хубаво лято на всички и весело изкарване по Родопите! sohappy
Виж целия пост
# 185
Били сме в хотел  Варненци какво ви интересува
Виж целия пост
# 186
Били сме в хотел  Варненци какво ви интересува

Основно дали има постоянно топла вода и как е храната в ресторанта?
Виж целия пост
# 187
Били сме в хотел  Варненци какво ви интересува

Основно дали има постоянно топла вода и как е храната в ресторанта?
Ние бяхме 1 нощувка и си имаше топла вода.Относно ресторанта не ни хареса.А бих казала че хич не сме от капризните .Всичко беше толкова мазно и безвкусно.........дори пържения картоф не ни хареса.Беше пържен с мас сигурно /това не ни пречеше/но беше миризлива и гранива.Най простото айрян .ами сякаш бях смивала кофичката .Бяхме със закуска .същата работа.Имайте предвид че в селото има само един смесен магазин с най необходими стоки.Другото което ми направи лошо впечатление е че по телефона ни казаха една цена/по висока/ но ние решихме че ще проверим на място .Цената беше по ниска като отидохме.
Виж целия пост
# 188
Били сме в хотел  Варненци какво ви интересува

Основно дали има постоянно топла вода и как е храната в ресторанта?
Ние бяхме 1 нощувка и си имаше топла вода.Относно ресторанта не ни хареса.А бих казала че хич не сме от капризните .Всичко беше толкова мазно и безвкусно.........дори пържения картоф не ни хареса.Беше пържен с мас сигурно /това не ни пречеше/но беше миризлива и гранива.Най простото айрян .ами сякаш бях смивала кофичката .Бяхме със закуска .същата работа.Имайте предвид че в селото има само един смесен магазин с най необходими стоки.Другото което ми направи лошо впечатление е че по телефона ни казаха една цена/по висока/ но ние решихме че ще проверим на място .Цената беше по ниска като отидохме.


Ех...българска действотелност.... #Crazy Много благодаря!
Виж целия пост
# 189
Мацки,а около язовир Въча какво може да се види ?
Виж целия пост
# 190
Мацки,а около язовир Въча какво може да се види ?

Самия язовир е много живописен, особено за пътуващи на 2 гуми... Laughing
Аз за това се и интересувам от възможността за спане там... Има и плаващи къщички в самия язовир, но май не се дават под наем...
Виж целия пост
# 191
Мацки,а около язовир Въча какво може да се види ?

Самия язовир е много живописен, особено за пътуващи на 2 гуми... Laughing
Аз за това се и интересувам от възможността за спане там... Има и плаващи къщички в самия язовир, но май не се дават под наем...
Ох,много ми е трудно...Имах голямо желание за ''Старите къщи'',но заради ниската ни кола май ще се откажем от идеята /моят мъж,не аз.../ Сега търся друг вариант за почивка в Родопите и ми хареса комплекс Чилингира на яз.Въча.... В голямо чудене съм  newsm78
Виж целия пост
# 192
Мацки,а около язовир Въча какво може да се види ?

Самия язовир е много живописен, особено за пътуващи на 2 гуми... Laughing
Аз за това се и интересувам от възможността за спане там... Има и плаващи къщички в самия язовир, но май не се дават под наем...
Ох,много ми е трудно...Имах голямо желание за ''Старите къщи'',но заради ниската ни кола май ще се откажем от идеята /моят мъж,не аз.../ Сега търся друг вариант за почивка в Родопите и ми хареса комплекс Чилингира на яз.Въча.... В голямо чудене съм  newsm78

Много усилено чакам и аз да сподели някой мнение за него... На снимките изглежда много добре, а пък съм спирала там при пътуванията. Гледката е умопомрачителна. Само дано и сервиза да е такъв...
Виж целия пост
# 193
Днес бяхме на язовир Въча, красота и спокойствие, заслужаваше си разходката, останахме очаровани.
Плаващите къщи се дават под наем, разходи ни собственик на такава, взех телефон . Peace
Виж целия пост
# 194
Миналата седмица бяхме на язовир Широка поляна, във вилно селище Романтика Форест. Невероятна красота и спокойствие. Въпреки, че почти всички вилички бяха заети, наоколо цари райска тишина. Чуват се само птичките в гората и тук-таме някоя жаба от язовира  Joy. Менюто е ограничено, набляга се на скарата, но порциите са огромни и месото е прясно и сочно. Между виличките има барбекюта и може сам да си печеш скара, в ресторанта продават и сурово месо, кебапчета, наденици и прочие. Лека забележка имам към поовехтялата база  и факта че нещо се "ремонтира" точно на брега на язовира и загрозява гледката. Няма шум, но беше разкопан брега, явно ще го изравняват или нещо ще се строи, не разбрах точно, но това по никакъв начин не наруши хармонията ни. Направо не ми се тръгваше от там.
В Доспат мога да похваля и препоръчам ресторанта на хотел Тихия кът. Много разнообразно меню, много вкусно приготвена храна на народни цени. А гледката от терасата на ресторанта е уникална.
Обиколихме вилните селища около Сърница, основно ме интересуваше Романтика и вилно селище Ива. В Романтика нямаше почти никой, чак се учудих, пуснаха ни да разгледаме - виличките нови и обновени, тихо, спокойно, красива гледка.
Повече ми хареса вилно селище Ива, заплюла съм си го догодина. Всички вилички са реновирани има и няколко чисто нови. Брега е поддържан много добре, изкарани са шезлонги за плажуване, тревичката подкастрена, полята, цветни лехи и пътечки много добре оформени и поддържани, много приятно местенце Simple Smile.

За края на юли резервирах в Пампорово, Форест Глейд, дано не съм се прецакала много  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия