Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -52

  • 132 355
  • 738
# 315
За преход между две настилки може да се сложи корк и да се избегне лайсната (четох го в някоя съседна тема).
Ако имаш предвид като подложка да, но ако имаш предвид като снадка, то пак е преход newsm78. Отделно, че рядко ще се намери майстор да го направи паркет/гранитогрес без лайсна. Обикновено един майстор слага паркет, друг гранитогрес и всеки казва, че другият си е оставил ръцете и бааам лайсна  Joy
Виж целия пост
# 316
Да, като снадка имах предвид Simple Smile
Личи си пак, но е по-добре от грозните лайсни. Живот и здраве да стигнем до там, и ние мислим корк да сложим между паркета и гранитогреса в холо-кухнята. Ще видим как ще стане и ще покажа резултата Simple Smile
Виж целия пост
# 317
Да, като снадка имах предвид Simple Smile
Личи си пак, но е по-добре от грозните лайсни. Живот и здраве да стигнем до там, и ние мислим корк да сложим между паркета и гранитогреса в холо-кухнята. Ще видим как ще стане и ще покажа резултата Simple Smile

Ще се радвам да споделиш, наистина не ги харесвам тези лайсни и това е! Разбирам, че ги затрудняваме горките майстори, тоооооо трябвало нивото да се съобрази, настилките са с различна дебелина, отделно за гранитогреса трябва лепило... изобщо трудна работа.
Виж целия пост
# 318
Доста съм ви изпуснала, идвам с малко есенно настроение.


Miss_Bingley, приключихте ли с ремонта?
Виж целия пост
# 319
Привет и от мен!

Днес имах супер ползотворен ден и съм на върха на щастието! Grinning Успях да доизбера всички оставащи ми настилки и бани и вече ама наистина супер много нямам търпение всичо да си дойде на мястото. Най-хубавото от всичко е, че цветовата палитра взе лека-полека да си идва на мястото и изборът на отделните елементи става все по-лесен. Обединяващи елементи във всички стаи ще ми бъдат бялото, дървото и синьото, като дървото и синьото ще бъдат в различни, но допълващи се нюанси. Ще има и малко мрамор тук-таме Simple Smile А от днес вече си имам и едно таупе много интересно като плочки за кухненския бокс, защото дървото от кухненския ми плот има подтон на изсъхнала лавандула и това таупе също, та двете неща се комбинират отлично и създават чудесен контраст с беличката ми кухня. Ако ми остане време довечера, ще сглобя набързо една палитра да ви покажа, ако не - по-натам тези дни.

И мен много ме тормози въпроса с лайсните и се чудя - ясно е, че са грозни, но ако няма друг по-културен начин, дали поне има различни цветове (признавам си, много съм боса по въпроса), за да се минимизира грозотията по пода? Направо няма да е истина - избрала съм си страхотни настилки и нещо такова да ми убие ефекта...  ooooh!

Виж целия пост
# 320
Лайсната може да е в цвета на паркета, тогава е доста по-поносимо и почти незабележимо.
Виж целия пост
# 321
Да, стига да се намери точния цвят като на паркета.

И понеже днес пак съм на вълна Бани, ето няколко интересни дизайнерски изпълнения от нета:

Скрит текст:










В тая чаша според мен могат да се къпят и деца - огромна е, ама то си има и грандомани по принцип Grinning
Виж целия пост
# 322
Скрит текст:
Да, като снадка имах предвид Simple Smile
Личи си пак, но е по-добре от грозните лайсни. Живот и здраве да стигнем до там, и ние мислим корк да сложим между паркета и гранитогреса в холо-кухнята. Ще видим как ще стане и ще покажа резултата Simple Smile
Ще се радвам да споделиш, наистина не ги харесвам тези лайсни и това е! Разбирам, че ги затрудняваме горките майстори, тоооооо трябвало нивото да се съобрази, настилките са с различна дебелина, отделно за гранитогреса трябва лепило... изобщо трудна работа.

Doris, и на нас ни обясняват в магазин за паркети как НЯМА да стане, защото са с различна дебелина, но мъжът ми има огромното желание да им докаже, че не са прави и дано наистина да успее, че иначе той ще го отнесе Grinning

Madeline, страхотна е тази чаша! Simple Smile Наистина става за къпане на бебета/деца! И мивката след чашата страшно много ми хареса!

П.С. Къде и как ги намирате тези интересни и нестандартни неща? Много ви се радвам на няколко човека тук, винаги онагледявате това,, за което се говори, със снимков материал Simple Smile
Виж целия пост
# 323
Много трудно може да се намери лайсна с точния цвят и фладер /така ли се казваше?/ за да се преглътне прехода и това боде очите ужасно много. А за метални лайсни да не говорим ....
Не си представям с корк как би стояло. То пак ще е като лайсна или  newsm78
Виж целия пост
# 324

И мен много ме тормози въпроса с лайсните и се чудя - ясно е, че са грозни, но ако няма друг по-културен начин, дали поне има различни цветове (признавам си, много съм боса по въпроса), за да се минимизира грозотията по пода? Направо няма да е истина - избрала съм си страхотни настилки и нещо такова да ми убие ефекта...  ooooh!

Няма особено богат избор на лайсни.
Виж целия пост
# 325
Ето малко преходи как ги правят хората
Паркет - паркет
Скрит текст:

с лайсна, обаче елегантна Simple Smile
Скрит текст:






Този преход фриз  го знам от Нивиана

Скрит текст:

И още...
Скрит текст:




При монтаж на широки английски первази идея за завъшване на касата.

Скрит текст:




Виж целия пост
# 326
На мен много ми хареса преходът с двете лайснички и този с фриза. Ще видим какво ще измислим за нашия случай, навсякъде преходът ни ще бъде гранитогрес-ламинат.

И сега да се оплача - половинката днес ме стресна, че няма да имаме  време да ходим 1000000 пъти да избираме боя за хола конкретно, тъй като ще започнем с него. Причината е, че след месец някъде ще ми доставят кухнята и ще трябва да има къде да я монтират.. така че трябва бързичко да се ориентирам и да приключа въпроса с максимум 2-3 ходения до магазина за боя. Моля, помагайте:

Това е гранитогресът в цвят таупе (тук излиза малко по-тъмно и по-сиво, но иначе е много хубав), който ще бъде под на кухненския бокс, а това до него е паркетът, който съм харесала, но все още не съм видяла на живо дали цветът кореспондира. Да кажем, че ще търся нещо такова. Въпросът ми е този цвят латекс дали стои добре с тези две неща или не? Харесала съм още няколко вида, но този като че ли най-ми допада. За протокола, води се бяло, ама с някакъв нюанс:



Харесла съм си го от нета и ще нося снимкови мострички, за да ми е по-лесно да избирам от каталозите в магазина и при всички случаи ще си взема реални мости за тест, но искам това да стане с минимален брой ходения. Приемам и всякакви адекватни предложения за светла цветова комбинация.
Виж целия пост
# 327
Ние избегнахме проблемът с лайсните, тъй като навсякъде сме с ламинат (кухня, коридор, стаи) като той е еднакъв за всички помещения. Eто така изглежда без никакви преходи при врати и между стаи - тук, тук и тук.
Това, което се сещам за преход между два вида настилки, е да купите тънички алуминиеви лайснички и да ги боядисате в максимално близък цвят, или евентуално в контрастен като акцент (като тези показани по-горе в медено и златно - много хубави  Peace ). Питайте в специализираните магазини за паркети, сигурно могат да предложат нещо интересно.
Виж целия пост
# 328
Josellyn Браво! Много ми харесва! Няма лайсни и накъсване на пространства, единственото ми притеснение в личен план е опазване на ламината в коридор, кухня и пред банята, у нас трябва нещо много яко, или да ги мятам с колана хуните Joy Ама аз съм виновна, много съм либерална и ми се качват на главата!
Виж целия пост
# 329
И на мен много ми харесаха тъничките златнички лайсни, показани от Doris, и търся от един час в нета и не ги откривам - може би не мога да търся, но нищо не намирам. Утре ще ходя на място в Хоум Макс, че ми е близо до работата, да  видя на място има ли такива.
Josellyn, много добре се е получило при вас. И просторно... И страхотни прозорци!Много ми харесва всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия