Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -52

  • 132 350
  • 738
# 510
Josellyn, и на мен ми харесва много кухнята! Аз бих сложила също щори. Допълнителни рамки не бих.

Чакам с нетърпение да видя на Макарон-чето кухнята, защото от това, което беше пуснала, стилът много ми допадна.
Виж целия пост
# 511
Ядосана съм и идвам да питам. Тъй като скоро започваме ремонта, тия дни събираме оферти. 1 от фирмите е на мой познат - до сега съм ползвала различни негови услуги и съм била доволна. Днес, обаче, като отишъл да прави измерванията за оферта обяснил на свекърите ми, че едва ли не ми прави услуга и компромис - при други обстоятелства вземал по 100 лв. за изготвяне на оферта. На вас някой искал ли ви е такива суми за изготвяне на оферта?
Виж целия пост
# 512
Преди време ние викахме фирма за оглед и ни казаха следното: 50лв за идване и даване на груба сметка на уста колко горе-долу ще излезе всичко, материали, работа, ориентировъчни срокове, евентуални плюсове/минуси. Ако искаме оферта, с разбивка, писмено - 100лв. За София говоря, за известна фирма (тук също популярна, форумна).
Майсторите, които ни работиха, бяха познати, на познати, на познати... последния да затвори вратата. Те ни направиха оглед и се договорихме за пари устно, горе-долу разбира се, без да ни взимат пари за това. Майсторите на съседите също.
Според мен е до фирмата и практиката. Понякога е оправдано - звънят им постоянно хора, ходят на огледи, което е загубено време, транспортни разходи и т.н., дават оферти, хората събират по няколко и накрая наемат някоя фирма, която в огромен процент не е тяхната.
Виж целия пост
# 513
работя с определена фирма, например сага за хидроизолации на тераса на апартамента-мечта. И независимо, че работя и ползвам само тази фирма, винаги идват, мерят, оферта и така.
Без оферта, и то приета от нас, които и да е не започва работа.
Пари за изготвяне на оферта не давам, не че някой ми е поискал де.
Виж целия пост
# 514
При нас беше с безплатен първи оглед (1 час за апартамент от 50 кв.м.) с груба оценка (която се оказа малко по-висока от окончателната оферта) на стойността на труда и материалите. Втори подробен оглед за изготвяне на оферта с разбивка на всички дейности и материали беше 150 лв., а огледът продължи 4 часа. Когато решихме да наемем фирмата, подписахме договор и стойността на офертата ни я приспаднаха от стойността на ремонта. 150 лв. изглеждат много за няколко листа хартия, но майсторите бяха перфектни. Sunglasses Знам, че не вземат пари за оферта, ако ще свършат една единствена работа.

Josellyn, кухнята ти е разкошна, а най-много ми харесва съчетанието между семплите бели шкафове без дръжки и геометричния гръб. Heart Eyes
Виж целия пост
# 515
   Момичета, кокичета понеже досега съм имала мноооогократно работа с майстори за ремонти на ново и старо жилище, не че си нямам мъж /ама имам ли си и аз понякога това се питам, щом като единствено и само аз се занимавам с майстори/ едва напоследък се научих, че при работа с тях ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се сяда пред един бял лист хартия на който черно на бяло се написва от-до каква работа ще се върши и за какви пари. А според мен съвсем редно е да се платят 10-15 лева /за бензина/ не и повече. Предполага се, че по телефона основните компоненти са изяснени и тогава човек вика съответния майстор. Естествено, че ако не се разполага с много средства няма да си лепи плочки за 32 лв, а ще викне майстора с оферта за 22. Та да се върна на основната си мисъл - този лист донякъде ще възпре майстора да не си измисля и несвършени дейности/а това много от тях яко го могат/. И непременно да не се правим на скромни и ощипани моми, а постоянно да наблюдават работата на майстора. Защото скоро трябваше да избирам ламинати, нямаше ме почти цял ден, а като се върнах майстора ми заяви, че е шпакловал стаята с груба и фина шпакловка. С каква космическа скорост е ставало това, кога е изсъхнала едната за да се нанеси другата шпакловка не зная, но не и питам тук, за да не се ядосвам. Кой ми е виновен - естествено аз. Та човек цял живот се учи. Хубавото е, че и тук във форума обменяме съвети и  опит.
Виж целия пост
# 516
   Момичета, кокичета понеже досега съм имала мноооогократно работа с майстори за ремонти на ново и старо жилище, не че си нямам мъж /ама имам ли си и аз понякога това се питам, щом като единствено и само аз се занимавам с майстори/ едва напоследък се научих, че при работа с тях ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се сяда пред един бял лист хартия на който черно на бяло се написва от-до каква работа ще се върши и за какви пари. А според мен съвсем редно е да се платят 10-15 лева /за бензина/ не и повече. Предполага се, че по телефона основните компоненти са изяснени и тогава човек вика съответния майстор. Естествено, че ако не се разполага с много средства няма да си лепи плочки за 32 лв, а ще викне майстора с оферта за 22. Та да се върна на основната си мисъл - този лист донякъде ще възпре майстора да не си измисля и несвършени дейности/а това много от тях яко го могат/. И непременно да не се правим на скромни и ощипани моми, а постоянно да наблюдават работата на майстора. Защото скоро трябваше да избирам ламинати, нямаше ме почти цял ден, а като се върнах майстора ми заяви, че е шпакловал стаята с груба и фина шпакловка. С каква космическа скорост е ставало това, кога е изсъхнала едната за да се нанеси другата шпакловка не зная, но не и питам тук, за да не се ядосвам. Кой ми е виновен - естествено аз. Та човек цял живот се учи. Хубавото е, че и тук във форума обменяме съвети и  опит.
Никакви пари за бензин, който работи си калкулира тези разходи в цената на услугата. Не съм плащала за оферта, единствено за да си вържат гащите, понякога вземат 50-60 лева за оглед и след това ги приспадат от сметката, но след подписан договор.

Че тогава за какво им е да работят, могат само оферти да изготвят - 5 оферти и надника готов!

Не ми се говори за майстори Stop Защо постоянно трябва да сме като котка и мишка, да им стоиш на главата за да не направят някоя глупост или да не сложат тези материали, които си поискал и то цялото количество?!

Виж целия пост
# 517
 Дорис, съгласих се с теб. Сега се и замислих - две фирми ми направиха напълно безплатно подробни оферти с чертежи за кухненски шкафове гардероби в коридор, а аз избрах едната. Нима трябваше да плащам нещо на неизбраната фирма. Нещата със строителните услуги са идентични.
Виж целия пост
# 518
Не си спомням дали тук ,или в друга тема ,коментирахте една по-скъпа боя за стени,която според вас била една от най-хубавите.Може ли да ми припомните как се казваше?
Виж целия пост
# 519
Не си спомням дали тук ,или в друга тема ,коментирахте една по-скъпа боя за стени,която според вас била една от най-хубавите.Може ли да ми припомните как се казваше?
Аз ползвам Dulux. Нещо средно е като цена, други може би Бенджамин Мур, Левис, Бенетон, Ойкос.
Виж целия пост
# 520
И аз съм доволна от Дулукс, конкретно Light and Space серията, както и миещия се латекс.

По темата с плащането за оферта - някои фирми ми поискаха 20 лв за посещение, които после се приспадат. Това беше след като аз бях уточнила ориентировъчни размери и какво точно искам, те ми бяха дали груба оферта, а аз бях относително сигурна, че ще ползвам услугите им. Идването за уточняване на всички детайли, взимане на точни размери и разбивка на всички компоненти. Повече от 20 лв за това не бих дала за услуга "взимане на размери и изготвяне на оферта".

Играх си с Planner 5D и визуализирах актуалния тапет, камината и светъл килим, който съм харесала. За да е пълна визуализацията, изберете 3D изглед, бутонът се намира в дясната страна на страницата. Ще бъда благодарна за коментари:
[url]https://planner5d.com/view/?key=457798daf35a511252f2d04cff445d7b[url]

Виж целия пост
# 521
Не си спомням дали тук ,или в друга тема ,коментирахте една по-скъпа боя за стени,която според вас била една от най-хубавите.Може ли да ми припомните как се казваше?
Флюгер. fluger. Датска. Уникална.
Виж целия пост
# 522
Макарон, добре изглежда. Пердетата какви ще са?

Ние боядисахме двете спални на горния етаж, утре ще поръчвам матраци и предстои боядисване на първия етаж.
За нашата спалня съм избрала едни грозни пердета... Трябва да ги сменям.
Виж целия пост
# 523
Пердетата са комбинация от много, много тънко и прозрачно перде в екрю, което кореспондира с цвета на тапета, и плътна тип кадифена завеса с цвета на латекса, материята на която е много подобна на материята на дамаската на креслото и дивана. Целта ми беше пердетата да не отвличат внимание от другото в стаята, а да се впишат незабележимо.

Ето и HD snapshot - голямото ми колебание е дали десенът на килима би стоял недобре с десена на тапета, защото ще са точно един до друг. Иначе жълтото на креслото и петроленото от дивана мисля да пресъздам в аксесоарите:




Понеже една приятелка обзавежда къща, а пък майка скоро също ще има повод да ползва Planner5d, купихме си тричките unlimited access в Planner 5D, да ви кажа - много съм доволна от програмата.
Виж целия пост
# 524
И аз съм доволна от Дулукс, конкретно Light and Space серията, както и миещия се латекс.

...

От готовите цветове на Light and Space ли избра? И наистина ли визуално увеличава пространството? Тази серия не съм я пробвала и ѝ е време Simple Smile

Аз съм в голяма чуденка, във Варна ги няма и трябва да си поръчам, колеая се за just walnut и cornflower white, светло за домашен офис. Ще ходя в хоуммакс да видя дали ги няма като мострички.

just walnut
Скрит текст:

и
cornflower white
Скрит текст:

Относно килима, ако търсиш да повториш тапета ще е трудно, различните нюанси понякога дразнят, затова пробвай да сложиш черен/графит килим в проекта, със сигурност няма да сгреши, а и имаш черно по камината и тв. Сиво шаги е много хубаво също, неутрално, преливащо и обиращо разликите дали пък румбата няма да се справи? Няма ли черно тв за проекта, така сивеещо може да подведе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия