Фотография - 83 тема

  • 53 664
  • 735
# 45
Високият ключ е по-лесен, при ниския ми се струва зор  Grinning

На мен пък ми се струва обратното, ниския ми е лесен, с високия виждам зор  Simple Smile . Ето някои мои висок и нисък ключ: , ,


Последните две даже ги използвах за банери в моето портфолио: www.photowishes.eu
Виж целия пост
# 46
Благодаря още веднъж, момичета  bouquet Hug всичко да е наред, живи и здрави, другото ще го оправим  Grinning
Дафодил, прекрасна круша Heart Eyes
Виж целия пост
# 47
Дафодил, много ми хареса крушата. Ползвала ли си осветление (допълнително)?
Виж целия пост
# 48
daffodil, много ми харесва крушата ти Simple Smile На мен високия ключ ми се вижда по-труден. Поне доколкото си спомням на курса ми беше доста по-лесно с ниския, но пък това беше в студио. Вкъщи идея си нямам как ще ги докарам, но ще го мъчим ...  Simple Smile
Мъхче, и твоите орхидеи много добре са се получили  bouquet

bla_bla, много хубава снимка. И двамата са големи сладури  Hug

Скоро се надявам и аз да се отчета със снимка, че напоследък само спамя  Peace
Виж целия пост
# 49
Привет Hug

Включвам се с последния си 3-ти опит по темата:

portrait by maiamiii, on Flickr

Екзифа, пак нещо не се вижда целия.....но не знам защо на едни снимки е ок, при други не е пълен.

П.П. Обещавам повече да не се сърдя и обиждам.

Няма защо да се сърдиш Simple Smile. Според мен имаш фокус в тази снимка. Малко прегоряла ми е блузата и бих кадрирала на обратно - да има повече въздух в ляво. Ако искаш си копирай екзифа и го пусни.
Виж целия пост
# 50
Не съм ползвала осветление, снимах на терасата при силно слънце, с бял лист за фон.
Виж целия пост
# 51


Няма защо да се сърдиш Simple Smile. Според мен имаш фокус в тази снимка. Малко прегоряла ми е блузата и бих кадрирала на обратно - да има повече въздух в ляво. Ако искаш си копирай екзифа и го пусни.
И на мен нещо не ми харесва в блузата...но не може да се оправи прегорялото, ще внимавам другия път.
daffodil и аз ти се кефя на високия ключ. За мен висок и нисък ключ са мираж, но ще се опитам Wink
Виж целия пост
# 52
Може прегорялото, в АКР с аджастмънт бръш?
Виж целия пост
# 53
Дафодил, благодаря Simple Smile.

Майями, в камера роу има функция да ти маркира прегорелите участъци. много е полезно, защото можеш според това да нагласиш настройките.
Виж целия пост
# 54
Дафодил, благодаря Simple Smile.

Майями, в камера роу има функция да ти маркира прегорелите участъци. много е полезно, защото можеш според това да нагласиш настройките.
Така ли, ами ще го намеря това и ще разуча, на мен програмите не са ми още ясни. Благодаря ви Wink
Виж целия пост
# 55

Разкошна снимка между другото.
Виж целия пост
# 56
А как правите черен фон? Бял ясно, но черен с какви методи за обработка?
Виж целия пост
# 57
А как правите черен фон? Бял ясно, но черен с какви методи за обработка?

Днес се рових в разни статии и утре ще ти пратя линк, защото е запазен в офиса ми.

Принципът беше слаб източник на светлина (притворена врата, като светлината идва от вън). Обекта е на границата на светлината и фона излиза черен. Същото би следвало да се получи и със светлина от свещ или екран.
Виж целия пост
# 58
Привет Hug

Включвам се с последния си 3-ти опит по темата:

portrait by maiamiii, on Flickr

Екзифа, пак нещо не се вижда целия.....но не знам защо на едни снимки е ок, при други не е пълен.

П.П. Обещавам повече да не се сърдя и обиждам.

Няма защо да се сърдиш Simple Smile. Според мен имаш фокус в тази снимка. Малко прегоряла ми е блузата и бих кадрирала на обратно - да има повече въздух в ляво. Ако искаш си копирай екзифа и го пусни.
Напротив, не ѝ трябва въздух отляво, а отгоре и имам забележка за орязаните ръце Peace.
Фокусът трябва да е на по-близкото око, в случая - на дясното.
А блузата можеш малко да я затъмниш с маска.
Виж целия пост
# 59
Мерси за линка в аванс Simple Smile Бях се пробвала по Коледа с едни лампички, но пак не го докарах до черно. Има нещо и в обработката, надушвам го, само не знам какво е  Laughing

лампички
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия