Юлски бебета 2016 - тема 2

  • 41 677
  • 743
# 105
 mishletoooo89, ние сме така вече от месец и повече, 4 пъти прибягвахме и до клизма. Изцяло на кърма сме,а знам, че при АМ има запек. И от джипито и от педиатъра не получих отговор защо се получава така. Според педиатър на моя близка, чието бебче е било така,  кърмата не е хранителна и са минали на АМ и проблема се е оправил. Но всеки казва, че няма такова понятие нехранителна кърма.
Виж целия пост
# 106
Здравейте Simple Smile За цикъла просто се чудех  newsm78 Лохиите ми спряха около 45-я ден. Една приятелка ми каза, че докато кърмиш не ти идва и затова питам. Понякога имам чувството, че ще ми дойде, но не ми идва. На смесено хранене сме и не съм забелязала разлика в изпражненията. Напоследък много се притеснявам, че когато яде се поти ... Нали тук някъде някоя каза за симптоми за рахит и сега за това мисля ...
Виж целия пост
# 107
Наскоро ми дойде за 2ри път теча ми е същия само сега нямам симптоми,че ще ми идва преди ме болеше кръст и стомах сега нищо не разбирам.
Виж целия пост
# 108
Buzzz ти в коя държава си? Аз съм в Австрия, тука тъкмо имахме проблем със здравните осигуровки, защото децата са осигурени и в двете държави, а това не е разрешено и много трудно ги отписахме от българските осигуровки. С българско гражданство ли е детенцето ви?

Във Финландия. Детето ми е с финландско гражданство.
Скрит текст:
Няма българско, защото не ми се занимава с издаване на паспорти и документи, чиито срокове в България са твърде начесто. Не е необходимо също да представям на граница декларация от бащата, когато пътувам сама с децата. Ето и проблем с осигуровките няма да имаме, който дори не съм си и представяла, че би съществувал. Когато пораснат децата и решат, че искат бг гражданство, тогава ще им направя, но в момента не желая да си усложнявам живота.

И моят бебешор се заглежда в телевизора, а наскоро четох, че не е полезно за бебетата до годинка да гледат телевизия, компютри и пр. Опитвам се да го обръщам така, че да не се заглежда, но той хич не е глупав, обръща си се отново към телевизора.

Относно акото - от 2-3 седмици много разредихме изхожданията и аз се притеснявах. Обаче като се наака и акото му е полутечно, а знам, че ако е твърдо, тогава има запек. Питах на консултацията и момичето ми отговори, че било нормално за кърмените бебета дори до седмица да не акат. Дъщеря ми беше много редовна и такива проблеми не сме имали, а също беше изцяло на кърма.
Виж целия пост
# 109
mishletoooo89, ние сме така вече от месец и повече, 4 пъти прибягвахме и до клизма. Изцяло на кърма сме,а знам, че при АМ има запек. И от джипито и от педиатъра не получих отговор защо се получава така. Според педиатър на моя близка, чието бебче е било така,  кърмата не е хранителна и са минали на АМ и проблема се е оправил. Но всеки казва, че няма такова понятие нехранителна кърма.
Ако изцяло кърмиш бебето е нормално дори по седмица да не ака.Така беше с дъщеря ми,която бе изцяло на кърма.Акаше на 4-5 дена,даже и седмица е стигала,но не съм и правила клизми.Просто кърмата се усвоява почти на 100 процента за това.Ако има достатъчно напишкани памперси не се притеснявай за акото. Не бях чувала по-голяма глупост да спреш да кърмиш и да даваш АМ,защото бебето не акало всеки ден и кърмата не била хранителна. Напротив, точно защото е най-хранителна и най-доброто за бебето се усвоява почти изцяло.Тук педиатрите вместо да насърчават кърменето правят точно обратното.Веднага предлагат дохранване с АМ.
Виж целия пост
# 110
Дени, как точно преминава прегледа при ортопед? И на нас ни дадоха направление, но се чудя дали да водя бебчо. Не ми се ще да го мъкна по болници и то в друг град.


Ние бяхме в частния кабинет на Алексиев в Сф. Мн чисто и специализирани за деца с чудесна чакалня с много забавления за децата и шарени неща. Прегледа беше 10 мин. Опипа всички стави, дланите, ходилата и после за тазобедрената стави на ехограф само го завъртя на едната страна и на другата и с машинката на бедрото... бебчо почти не е плакал. Накрая го сложи да седне, нещо да види вратлето явно как е и как си държи главичката и това беше. Каза че всичко е наред, използваше и разни термини, които разбира се не запомних. Единствената му забележка беше т.нар. " къдрави пръсти" на едното краче, някакси показалеца и третия пръст притискат втория и той малконизкача по- нагоре от другите. Каза само старателно да мр опъвам пръстчетата при масажа ежедневно. Питах го специално за сядането дали е противопоказно да го слагам седнал преди 6 мес дори и за 1-2 минутки..той каза че това са глупости и нямало проблем и че нали като го носим на ръце или най- вече в раница/ слинг, той пак е седнал...Това беше.

А 30 минутите дрямки не ме притесняват толкова, колкото само ме е страх да не му повлияят зле на нощния сън. Вашата кака спеше ли си през нощта? Бебчо днес например е спал от 21:30 до 7:30, сега го нахраним и пак заспа, надявам още 1 ч да изкара. Сутрин като го приспивам след това хранене в 6-7 спи по още 1-2 часа без събуждания, НО през деня ТОЧНо 30 минути...Страх ме е само да не се преуморява много през деня, вечер очевидно е доста кисел и изморен...Знам само, че добре отпочинало бебе през деня спи по- добре и през нощта Simple Smile
Виж целия пост
# 111
mishletoooo89, ние сме така вече от месец и повече, 4 пъти прибягвахме и до клизма. Изцяло на кърма сме,а знам, че при АМ има запек. И от джипито и от педиатъра не получих отговор защо се получава така. Според педиатър на моя близка, чието бебче е било така,  кърмата не е хранителна и са минали на АМ и проблема се е оправил. Но всеки казва, че няма такова понятие нехранителна кърма.
Ако изцяло кърмиш бебето е нормално дори по седмица да не ака.Така беше с дъщеря ми,която бе изцяло на кърма.Акаше на 4-5 дена,даже и седмица е стигала,но не съм и правила клизми.Просто кърмата се усвоява почти на 100 процента за това.Ако има достатъчно напишкани памперси не се притеснявай за акото. Не бях чувала по-голяма глупост да спреш да кърмиш и да даваш АМ,защото бебето не акало всеки ден и кърмата не била хранителна. Напротив, точно защото е най-хранителна и най-доброто за бебето се усвоява почти изцяло.Тук педиатрите вместо да насърчават кърменето правят точно обратното.Веднага предлагат дохранване с АМ.
Изцяло на кърма сме,ще изчакам още няколсо дни,дано не се наложи клизма да правя  Tired
Напоследяк огладнява и по на често ,дано да не ми намаля кърмата
Виж целия пост
# 112
Buzzz ти в коя държава си? Аз съм в Австрия, тука тъкмо имахме проблем със здравните осигуровки, защото децата са осигурени и в двете държави, а това не е разрешено и много трудно ги отписахме от българските осигуровки. С българско гражданство ли е детенцето ви?

Във Финландия. Детето ми е с финландско гражданство.
Скрит текст:
Няма българско, защото не ми се занимава с издаване на паспорти и документи, чиито срокове в България са твърде начесто. Не е необходимо също да представям на граница декларация от бащата, когато пътувам сама с децата. Ето и проблем с осигуровките няма да имаме, който дори не съм си и представяла, че би съществувал. Когато пораснат децата и решат, че искат бг гражданство, тогава ще им направя, но в момента не желая да си усложнявам живота.

Абсолютно си права,големи главоболия са, просто ние и двамата с таткото сме с българско и нямахме право на избор при детенцето, но след 3 месечно тичане и пращане по пощи и консулства сме почти готови с всичко.
Виж целия пост
# 113
Дени, аз мисля, че твоето момченце спи по 30мин., защото се наспива много добре  и няма нужда да спи повече през деня, когато се измори.Моята бебка, когато е спала дълбоко и повече часове през нощта, през деня спи за кратко, когато се измори и обратното.

Възможно ли е на бебка да се подготвят венците за никнене на зъб/и? Вчера следобяд беше много кисела и плака доста с паузи за дрямка. Събужда се с рев и си тика ръката в устата и почва да " дъвче" пръстите си. Като й дам водичка се успокоява за малко.
Виж целия пост
# 114
Момичета, дайте насам едни координати на Алексиев!
 Катето е с кутре под другите пръсти, никой не го видя напрегледите. Аз го видях след тях Педи каза, че на годинка можело да се наложи операция, за да може да проходи.
Искам пак да я заведа на ортопед, но покрай случилото се с баща ми закъснях с месец.
Виж целия пост
# 115
Дени, аз мисля, че твоето момченце спи по 30мин., защото се наспива много добре  и няма нужда да спи повече през деня, когато се измори.Моята бебка, когато е спала дълбоко и повече часове през нощта, през деня спи за кратко, когато се измори и обратното.

Възможно ли е на бебка да се подготвят венците за никнене на зъб/и? Вчера следобяд беше много кисела и плака доста с паузи за дрямка. Събужда се с рев и си тика ръката в устата и почва да " дъвче" пръстите си. Като й дам водичка се успокоява за малко.
Smile възможно е при всяко бебче зъбите излизат по различно време, при детето на сестра ми сърбежа почна от към 4ти месец и първите 2 зъба бяха изникнали до 7мия, а при бебето на една приятелка зъбите изникнаха на годинката и то без температури и сърбежи. Опита ли да я храниш като плаче може да има период на разтеж и да се нуждае от повече храна и сън.
На мен генекологът ми каза че ще ми дойде като спра да кърмя, така че това явно е сигурно, че докато кърмиш не ти идва, и този факт ми е много интересен, къде тогава отиват неоплодените яйцеклетки, които по принцип по време на цикъл биват изхвърлени от тялото?
Виж целия пост
# 116
Дени, аз мисля, че твоето момченце спи по 30мин., защото се наспива много добре  и няма нужда да спи повече през деня, когато се измори.Моята бебка, когато е спала дълбоко и повече часове през нощта, през деня спи за кратко, когато се измори и обратното.

Възможно ли е на бебка да се подготвят венците за никнене на зъб/и? Вчера следобяд беше много кисела и плака доста с паузи за дрямка. Събужда се с рев и си тика ръката в устата и почва да " дъвче" пръстите си. Като й дам водичка се успокоява за малко.


Аз си мисля, че не му стигат тези 30 мин, защото се събужда винаги плачейки и мрънкайки и стои със затворени очи...Изчетох каква ли не литература...има много възможности за причини - или го слагам да спи преуморен след около 2 часа будуване, може би се изморява на около 1ч и 30 мин. , или му пречи дневната светлина, или не знае как да премине от един цикъл в следващ, т.е. да се самоуспокоява , (но странно че това го може през нощта), ще експериментирам с какво ли не... В крайна сметка навсякъде чета че е желателно да има поне 2-3 часа дневен сън и около 11 ч нощен. Ние докарваме нощния 10-11, но дневния ако го оставя само на 2-3 дрямки по 30 мин все е кисел и изморен..  МОже и да е заради рефлукса, или да му е жега/студено... Какво ли не...МОже и да е заради т.нар. 4 month sleep regression.
ДО колкото разбрах сега между 4 и 6 месец мозъчетата им много узряват и започват да стават като на възрастните...много специфичен е този период.

Благодаря за отговорите и съпричастността...но както се казва това са бели кахъри Wink

Напълно възможно е след 3-4 месец да започват да го сърбят венците и Дани е постоянно с пръсти и цели юмручета в устата.... Дори никненето на зъбче да стане към 6-7 месец , напълно възможно е да го сърби и да го мъчи няколко месеца преди това Simple Smile
Също така , четох, че бебетата на АМ са по-склонни към смукане на палеца и на ръчичките, защото изяждат набързо млякото за около 10 мин (особено като попорастнат) и не успяват да задоволят нуждата си , рефлекса за смучене... А бебетата като цяло знаем че обичат да смучат, нещо каквото и да е ... хаха... А пък и така опознават света Simple Smile

Относно Алексиев:
ЧАСТНИ ПРЕГЛЕДИ В СОФИЯ  
                 (клинични и 3-D ехографски)
                     без договор с НЗОК ) GSM: 0889 238190    

http://www.einet.bg/~alexiev/

Виж целия пост
# 117
Дени, аз мисля, че твоето момченце спи по 30мин., защото се наспива много добре  и няма нужда да спи повече през деня, когато се измори.Моята бебка, когато е спала дълбоко и повече часове през нощта, през деня спи за кратко, когато се измори и обратното.

Възможно ли е на бебка да се подготвят венците за никнене на зъб/и? Вчера следобяд беше много кисела и плака доста с паузи за дрямка. Събужда се с рев и си тика ръката в устата и почва да " дъвче" пръстите си. Като й дам водичка се успокоява за малко.

Да венците се подготвят Simple Smile
Виж целия пост
# 118
Благодаря за координатите, Дени!
Виж целия пост
# 119
Вашата кака спеше ли си през нощта? 
И през ноща се будеше поне  2 пъти - хранене, носене, приспиване...
При нас от няколко дни с бебчо е някакъв ад - не може да заспи през деня. Всъщност заспива, но след 2-3 минути е буден. Особено днес беше кошмар. И  той се изнерви. Спи му се, а нещо му пречи. Миналата седмица на 4-ти ни сложиха първата ваксина и беше много неспокоен. След това на 7-ми се поразболя - баща му донесе вирус и бебчо много кихаше и му прехъркваше нослето. Лекувах го с шуслерови соли 3 и4 , имунокинд, коризалия и вит С. Факта е , че оттогава взе да става кисел. Отделно за коликите почнахме от 8-ми да му даваме прехваления Лефакс. Та се чудя дали някое от тези неща му повлия така.
Ето и сега уж го приспахме, а се събужда вече 2 пъти и плаче
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия