Юлски бебета 2016 - тема 2

  • 41 677
  • 743
# 120
Моята дъщеря много отдавна спря да спи през деня. Само подремвах,но бях чела че това е нормално и мен никога не ме притеснявало.
 Аз днес успях да се напъхам в старите ми дънки и даже ги закопчах  Grinning . Дори излязох на разходка с едните. Не съм се теглила,но миналия месец изобщо не можех да вдигна ципа.
Виж целия пост
# 121
Моята маймунка днес е много крива. Спи си, яде си, като постои малко и почва да се мъчи да се обръща по корем, но не успява и се сърди, слагам я по корем и почва едно лигавене, цялото одеалце става в лиги и пак почва сърдене и цял ден така. Като е по гръб и си протяга ръцете нагоре, стиска юмруците и се напряга нещо. Не мога да я разбера какво иска, но днес цял ден го прави. При някоя от вас случвало ли се е? А и също като е по корем пуска ръцете и почва да мърда ръцете и краката и сякаш се опитва да пълзи и се ядосва, че не мърда, побърка ме днес цял ден.
Виж целия пост
# 122
Вашата кака спеше ли си през нощта? 
И през ноща се будеше поне  2 пъти - хранене, носене, приспиване...
При нас от няколко дни с бебчо е някакъв ад - не може да заспи през деня. Всъщност заспива, но след 2-3 минути е буден. Особено днес беше кошмар. И  той се изнерви. Спи му се, а нещо му пречи. Миналата седмица на 4-ти ни сложиха първата ваксина и беше много неспокоен. След това на 7-ми се поразболя - баща му донесе вирус и бебчо много кихаше и му прехъркваше нослето. Лекувах го с шуслерови соли 3 и4 , имунокинд, коризалия и вит С. Факта е , че оттогава взе да става кисел. Отделно за коликите почнахме от 8-ми да му даваме прехваления Лефакс. Та се чудя дали някое от тези неща му повлия така.
Ето и сега уж го приспахме, а се събужда вече 2 пъти и плаче

Опитай два три дена да не му даваш Лефакс. Аз с нетърпение ги чаках тези уж магически капки и какво стана след като й ги дадох-бебката се скъса да реве и стана адски неспокойна.Спрях ги и веднага  нещата се успокоиха. Мина седмица и си викам може да е било съвпадение даването на капките и неспокойствието на бебката и реших пак да опитам да й ги дам и да не повярва човек пак същата работа-рев и неспокойствие.  Thinking Тогава се убедих, че капките не само че не й действат, но и я дразнят..
По пътя на тази логика спрях даването на всякакви капки(останахме на Коликинда, понеже видимо се успокоява) и за мое учудване бебчо спря да плаче и да нервничи. Още има колики гърчи се и пъшка, но работата стана къде къде по-спокойна.

Аз също вече си нося старите дънки и съм ужасно щастлива от този факт   Mr. Green  мислех, че повече никога няма да ми станат, че преди месец пак пробвах да ги облека и ми стигнаха малко над колената и от там нагоре-греда Grinning  ,но днес вече спокойно си ги обличам Simple Smile . Имам за сваляне още 5-6 кг. , но диети ще правя в много краен случай Simple Smile сигурна съм, че с времето ще си отслабна, просто трябва търпение, все пак са минали едва три месеца от раждането Simple Smile
Виж целия пост
# 123
Вашата кака спеше ли си през нощта? 
И през ноща се будеше поне  2 пъти - хранене, носене, приспиване...
При нас от няколко дни с бебчо е някакъв ад - не може да заспи през деня. Всъщност заспива, но след 2-3 минути е буден. Особено днес беше кошмар. И  той се изнерви. Спи му се, а нещо му пречи. Миналата седмица на 4-ти ни сложиха първата ваксина и беше много неспокоен. След това на 7-ми се поразболя - баща му донесе вирус и бебчо много кихаше и му прехъркваше нослето. Лекувах го с шуслерови соли 3 и4 , имунокинд, коризалия и вит С. Факта е , че оттогава взе да става кисел. Отделно за коликите почнахме от 8-ми да му даваме прехваления Лефакс. Та се чудя дали някое от тези неща му повлия така.
Ето и сега уж го приспахме, а се събужда вече 2 пъти и плаче

Аз поне от около месец съм спряла да му давам каквото и да било. Само ВИтамин Д 2 капки всяка сутрин.
Благодаря на всичко живо и най-вече на бебчето ми, че отдаван вече не се буди нощем, последно хапване към 21-21:30 и после към 6-7 сутринта.
Правите ли някаква рутина преди дрямките?  Моят бебчо сякаш вече запомни че като го гушна и отидем в детската стая, спуснем пердетата, пуснем една песничка, и започна да го люшкам и да припявам и той се опроства на рамото ми , започва и той да припява и да си мрънка и знае че е време за дремване, слагам го в леглото , намествам го завивам го и той започва разбира се да помрънква, но като му каза "ШШшшшшш" и леко го полюшна и винаги до 5 мин е заспал.  Сега въпросът е само да прескоча момента с люшкането.

И проблемът при нас е че точно след 30 минути се буди Simple Smile
Днес ще пробвам един друг метод "Wake to sleep" т.е. като знам че един цикъл на сънят му трае около 30 минути, някъде на 20-тата минута ще отида да го разбудя леко, като го погаля или погъделичкам, но така че само да потрепне и да се помръдне малко, но не напълно да се събуди. Така уж тялото му забравяло къде е стигнало и започва цикъла на сън наново... и така уж можело да удължим дрямката.
Хаххаах...изчетох какви ли не глупости....
Виж целия пост
# 124
SstaSsYy , и аз до този извод стигнах- спирам прехваления Лефакс.
Виж целия пост
# 125
SstaSsYy , и аз до този извод стигнах- спирам прехваления Лефакс.

Между другото и ние след Еспумизан  и Саб Симплекс, давахме Лефакс, не забелязвах кой знае каква разлика и спряхме всичко... просто трябва да си го надживеят до към 3-4 месец.   
Виж целия пост
# 126
Моята дъщеря много отдавна спря да спи през деня. Само подремвах,но бях чела че това е нормално и мен никога не ме притеснявало.
 Аз днес успях да се напъхам в старите ми дънки и даже ги закопчах  Grinning . Дори излязох на разходка с едните. Не съм се теглила,но миналия месец изобщо не можех да вдигна ципа.
То и спането на моите деца, само по 30 мин си е придремване, но според мен не е нормално на тази възраст да не спят. Иначе на бебчо му се спи, става кисел, но щом го приспим спи 2-3 мин и се събужда.
Pippa, твоето бебе като не спи с какво се занимавате през деня? Търся алтернативи, защото се изморявам все на ръце да го нося. Моят бебчо трудно се оригва и го мъчи и затова често е на ръце. Но вече е тежък и гърбът ми не издържа. Купихме ме ме онзи ден активна гимнастика, но и се радва само първия ден и вече стои насила в нея. Пък и не ми харесва факта, че е легнал, защото има рефлукс и често връща.
Иначе и аз съм си влязла от доста време в дънките - то с това денонощно неспане. Остават ми още 3-4 кг и ще си върна теглото от преди раждането, но не си давам зор. Laughing
Виж целия пост
# 127


Моята бебка също има колики още и си поплаква вечер.  А сега с тези венци,  които я хем болят, хем сърбят направо пищи. Трудно й е да спи.  Цяла нощ си мята главата и си поплаква , че и писва, като я заболи. Почти непрекъснато сме на ръце.
Виж целия пост
# 128
Моята дъщеря много отдавна спря да спи през деня. Само подремвах,но бях чела че това е нормално и мен никога не ме притеснявало.
 Аз днес успях да се напъхам в старите ми дънки и даже ги закопчах  Grinning . Дори излязох на разходка с едните. Не съм се теглила,но миналия месец изобщо не можех да вдигна ципа.
То и спането на моите деца, само по 30 мин си е придремване, но според мен не е нормално на тази възраст да не спят. Иначе на бебчо му се спи, става кисел, но щом го приспим спи 2-3 мин и се събужда.
Pippa, твоето бебе като не спи с какво се занимавате през деня? Търся алтернативи, защото се изморявам все на ръце да го нося. Моят бебчо трудно се оригва и го мъчи и затова често е на ръце. Но вече е тежък и гърбът ми не издържа. Купихме ме ме онзи ден активна гимнастика, но и се радва само първия ден и вече стои насила в нея. Пък и не ми харесва факта, че е легнал, защото има рефлукс и често връща.
Иначе и аз съм си влязла от доста време в дънките - то с това денонощно неспане. Остават ми още 3-4 кг и ще си върна теглото от преди раждането, но не си давам зор. Laughing


Алтернативи: Пускам му играчката над леглото и аз слагам на гимнастиката, слагам го на спалнята и си говорим, разглеждаме апартамента, слагам в шезлонга.

Аз си върнах килата, но още имам корем. Някои дънки още не ми стават  Confused
Виж целия пост
# 129
И ние днес не сме в настроение, постоянно мрънка кадето и да го сложа, както и да го държа. Но поне преди обяд спи 1 час, на обяд -2, след обяд още 1 или 2 часа. Поне за сега ,въпрос на време е и той да намали сънят.
Виж целия пост
# 130
Добър вечер Simple Smile винаги ли оригвате бебчовците след ядене?
През ноща, като се с буди бебката, гледам изобщо да не я барам, за да не я разбудя хубаво, че после пак два часа будуване и приспиване, та храня я докато дреме и така си заспива и не я оригвам. Чудя се дали това е проблем и дали може коремчето за това да я прерязва?..

Дени какво става със спането подейства ли този метод "wake to sleep" или пак бебчо се събужда на 30-тата минута?
4akura, спря ли Лефакса и успокоиха ли се нещата?
Виж целия пост
# 131
От 2 дни не съм го давала, само с 1 изключение снощи. Още нямаме резултат. Аз пия и шуслерови соли за кърма и  с ММ си говорим и тях да спра, да не би и те да влияят.
А за оригването при нас е задължително, защото иначе много го мъчи. Ето и в момента се приспиват отново с баща си, защото като го нахраних заспа веднага и не се оригна. И ние така и очаквахме да стане - преди 5 мин. се събуди с писък и щом баща му го вдигна се оригна. И при каката ни беше така - трудно се оригваше, но не го ли стореше, после я болеше.
Виж целия пост
# 132

Дени какво става със спането подейства ли този метод "wake to sleep" или пак бебчо се събужда на 30-тата минута?
4akura, спря ли Лефакса и успокоиха ли се нещата?

Нищо не стана. Първо не бях сигурна дали съм успяла да го разбудя, защото на около 15-20 та мин беше в мн дълбок сън и не помръдваше каквото и да го правя. Втория път като пробвах определено потрепна и се размърда и продължи да спи, но пак си се събуди на 30- тата минута. Следващите 2 дрямки пак само точно 30 минути и никакво заспиване после...а е кисел и му се спи и се прозява и си търка очите поливин-един един час след това.
Единственото най- голямо постижение което имахме днес е че сутринта след първите 30 минути с много люшкане и шшшшшшткане успя пак да заспи и после спа 1 ч и 30 мин без да се пробужда! Т.е направи 3 цикъла един след друг по 30 мин успешно сам без да се разбужда....и без да е в количката. Това не се беше случвало от около 1 месец.всички останали дрямки обаче и вчера и днес само 30 мин. Продължавам с опитите.
Виж целия пост
# 133
Здравейте, момичета! Как сте днес?
При нас също е малко дневния сън, през нощта се буди два пъти за хранене, но времето минава толкова бързо и всичко се променя.
Малката сега заспа и ще гледам да сготвя нещо за вечеря, после на разходка и деня е минал.
Записах себе си и нея на ортопед в четвъртък, интересно ми е какво ще ми каже за мен, за бебето си знам, че е добре.
Успешна седмица!  bouquet
Виж целия пост
# 134
Моята дъщеря много отдавна спря да спи през деня. Само подремвах,но бях чела че това е нормално и мен никога не ме притеснявало.
 Аз днес успях да се напъхам в старите ми дънки и даже ги закопчах  Grinning . Дори излязох на разходка с едните. Не съм се теглила,но миналия месец изобщо не можех да вдигна ципа.
То и спането на моите деца, само по 30 мин си е придремване, но според мен не е нормално на тази възраст да не спят. Иначе на бебчо му се спи, става кисел, но щом го приспим спи 2-3 мин и се събужда.
Pippa, твоето бебе като не спи с какво се занимавате през деня? Търся алтернативи, защото се изморявам все на ръце да го нося. Моят бебчо трудно се оригва и го мъчи и затова често е на ръце. Но вече е тежък и гърбът ми не издържа. Купихме ме ме онзи ден активна гимнастика, но и се радва само първия ден и вече стои насила в нея. Пък и не ми харесва факта, че е легнал, защото има рефлукс и често връща.
Иначе и аз съм си влязла от доста време в дънките - то с това денонощно неспане. Остават ми още 3-4 кг и ще си върна теглото от преди раждането, но не си давам зор. Laughing

Не знам дали не е нормално при положение, че аз самата не съм спяла повече от 15 мин. Майка ми е лудвала с мен,а в детската градина все стоях наказана,защото събуждах и другите деца около мен.
 Иначе имаме цикъл на забавление с малката като не излизаме на разходка . Игра в леглото,като й омръзне в активната гимнастика,после на ръце из къщи да позяпа ,после шазлонга , гимнастика да се поизмори,хранене.
 Не е лесно и на нея й омръзва и за това гледам да излизаме на разходки. В количката спи като къпана.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия