Юлски бебета 2016 - тема 2

  • 41 677
  • 743
# 150
Донро утро, ние сме с крусти, 2 часа преди баня мажа с кокосово олио след тпва измивам главичката и взеха да намаляват. Снощи цяла нощ кашля и има хрема и сега продължава, днес ще се ходи на лекар, дано е само лека настинка!
Виж целия пост
# 151
Мерилин, Катето е така от 2 седмици. Точно мина и вчера реших да не аспирирам сополи, щот ми се струваше добре, и тази нощ пак покашляше.
Те са много малки, не могат да вадят сополи сами, не могат още да се обръщат да спят по корем, и сополите не могат да се изтичат навън. Та обикновено от това кашлят, като почнат сополите да се стичат по гърлото.
Виж целия пост
# 152
Afrikancho,ти какъв аспиратор ползваш и доволна ли си?На ме ми подариха електрически с батерийки на cleanoz и като че ли ми се,струва доста измислен и я свърши работа,я не.Тези,които се слагат на прахосмукачлата пък не са ли стряскащи за бебето
Виж целия пост
# 153
И аз мисля че е от сополите. А вашите бебоци като се наядат сами ли се откачат от цицката или вие трябва да ги спрете? Моя човек няма да спре да цока , ако аз не го спра.
Виж целия пост
# 154
Здравейте! Изчетох ви и да се включа и аз по каквото запомних Simple Smile
Все още сме изцяло на кърма и изхожданията му се сгъстиха. Ака през ден, но си е жизнен, весел.
Вчера стана на 4мес. (роди се 18 дни по-рано) и вече е 7600г,  около 68см. Не знам дали ще устискаме до 6м.за захранване. Струва ми се, че ще започне да не му стига. Дано издържим поне до 5мес и половина.
Крусти имаме няколко. Нищо не ги правя. Баткото имаше много и за него бях купувала специални козметики.
За козметиката - не сменям. Само А-дерма и Др Тайс. Много са ароматизирани повечето. Чак ме задушават.
Сополки дърпах с Бейбивак, когато беше хремав. И бебо стои. Вече схваща, че след това диша по-леко и нямам драма. Прахосмукачката е на мин, пръскам спрей, а не от дозите. Но гледам да не ги чистя често, 1 до 2 пъти.
Когато будува редувам шезлонг, активна гимнастика, стоене по корем, в леглото под въртящото. Поносваме се, клюкарче ще ми дойде Wink , но много е тежък вече. Имам раница и го слагам в нея.
Не знам как да го приуча да заспива сам. Не издържам на хленченето и реването.
За съня поспива 30мин, понякога час. С първото ми дете бях чела една книга Secrets of baby whisperer. Там има много полезни неща. Като например, че бебетата обичат да имат режим, така се чувстват по-спокойни; да наблюдаваме бебетата в началото няколко дни и ще научим сигналите им; на втората прозявка вече да го слагаме да спи, третата вече е късно и т.н. "Режимът", рутината е EASY:
E - eat
A activity
S sleep
Y you
Акушерката застъпваше, че не е комфортно да спиш с пълен стомах. За това храненето е първо, непосредствено след сън. Така и се разсейва по-малко, особено ако го хвана по-сънен. После игра, приспиване и време за мен (хаха).
Ако се сетя нещо, ще пиша.
Бъдете здрави Simple Smile
Виж целия пост
# 155
"Режимът", рутината е EASY:
E - eat
A activity
S sleep
Y you


И ние правим същото, като аз го реших сама този план, защото просто последния 1 час преди хранене е вече кисел и започва да огладнява и му се спи... Пък и е добре да не свърза само кърменето и млякото като асоциация за заспиване...
В последствие и аз четох за т. нар. EASY режим и осъзнах че аз правя точно това ..хаха

Аз пък прочетох на един дъх снощи и днес Sleep Sense Program и идеята като цяло как да приучиш детето да заспива само и колко важно е това за него самия, и за вас като родители. Естествено без малко рев няма как да се мине.
Но осъзнах , че наистина нашият бебчо се е пристрастил към полюшването . Затова обича да спи в количката или в колата, затова като го нося ама реша да седна и съм неподвижна пак мрънка, затова като се събуди в леглото ако го полюшна леглото евентуално пак заспива и т.н...
АМа всичко това наистина трябва да спре скоро , за негово добро е да знае как да се унася в сън сам самичък, без полюшване, бял шум или биберон... НО изисква много търпение и здрави нерви, добра организация, режим, рутина строги правила и т.н....

Аз например започнах от около 1 седмица нарочно да правя едно и също нещо преди дрямките - отиваме в стаята, пускаме пердетата, пускам една пееща играчка, и започвам да го гушкам и леко да го полюшвам и да припявам на музичката, и той самия започна леко да мърка и да припява и той. Отпуска се на рамото ми и така с една  рутина за 3-4 минути той разбира какво следва. Поставям го в леглото и днес например докато го завивах вече си лапна палеца и без да се разплаче просто си затвори очите и заспа... Обикновено се разплаква за няколко минути, защото го оставям в студеното гадно легло...разбираемо...хахах... Но има ефект засега/. За съжаление очаквам все пак и все още да се събуди на 30-тата минута..! НИто минута повече... ТОва е много важно да го преодолее, това значи че все още не може да се успи сам самичак, щом като се разбуди не може да се върне към съня... А му се спиииии...изморен, червени очи , търка ги, мрънка, прозява се...

ГОлеми предизвикателства.
НО важното е да са здрави децата!
Сънят обаче е много важна част от здравето на децата Simple Smile
Виж целия пост
# 156
Здравейте,
Да споделя моя опит със заспиването.Каката почти до 2г. съм я люшкала за да заспи.Даже купихме специално легло с люлеещ механизъм.В един момент просто започна да заспива сама,но голям зор беше с нея. Бебокът сега заспива сам всеки път и през деня и вечер.Нямам изграден режим просто го кърмя,оставям го в кошарката,излизам и той зяпа едни снимки на стената,гука и по някое време заспива. Моят извод е,че всичко е до самото бебе.Просто той е много спокойно бебе и почти не реве.С каката се бях видяла в чудо,но и това отмина вече е голяма и е доста по-лесно.
Виж целия пост
# 157
Здравейте,
Да споделя моя опит със заспиването.Каката почти до 2г. съм я люшкала за да заспи.Даже купихме специално легло с люлеещ механизъм.В един момент просто започна да заспива сама,но голям зор беше с нея. Бебокът сега заспива сам всеки път и през деня и вечер.Нямам изграден режим просто го кърмя,оставям го в кошарката,излизам и той зяпа едни снимки на стената,гука и по някое време заспива. Моят извод е,че всичко е до самото бебе.Просто той е много спокойно бебе и почти не реве.С каката се бях видяла в чудо,но и това отмина вече е голяма и е доста по-лесно.
Borislavka щях да те питам нали и твоето бебче беше пухкаво и изобщо мамите на пухкави бебета, дали бебетата ви плачат. Анди не плаче изобщо и имам чувството, че така изразходва по малко енергия и за това качва бързо килцата. Когато плачат бебенцата изразходват доста енергия.
Виж целия пост
# 158
Здравейте,
Да споделя моя опит със заспиването.Каката почти до 2г. съм я люшкала за да заспи.Даже купихме специално легло с люлеещ механизъм.В един момент просто започна да заспива сама,но голям зор беше с нея. Бебокът сега заспива сам всеки път и през деня и вечер.Нямам изграден режим просто го кърмя,оставям го в кошарката,излизам и той зяпа едни снимки на стената,гука и по някое време заспива. Моят извод е,че всичко е до самото бебе.Просто той е много спокойно бебе и почти не реве.С каката се бях видяла в чудо,но и това отмина вече е голяма и е доста по-лесно.
Borislavka щях да те питам нали и твоето бебче беше пухкаво и изобщо мамите на пухкави бебета, дали бебетата ви плачат. Анди не плаче изобщо и имам чувството, че така изразходва по малко енергия и за това качва бързо килцата. Когато плачат бебенцата изразходват доста енергия.
Здравей Merilin2,
Не плаче почти никога.Чак ми е странно понякога.Бях се заредила с биби,но не ги използвам,защото е много спокоен.Поне за сега.И аз мисля,че защото е спокоен и не реве затова качваше по 1,5 кг месечно.Вече сме над 7 кг. С моя мъж се шегуваме,че понякога забравяме,че имаме бебе. Но аз си взех дажбата с каката.Като се сетя с нея какво чудо беше. Joy
Виж целия пост
# 159
Нямам аз много оплаквания от заспиването - и аз като видя две прозявки и го мятам веднага в леглото - по корем ест. иначе никога не заспива, бутам бибата упорито 2-3 до 5мин, щото той върти главата на всички посоки и след малко се кротне, па заспи. Е и той спи по 30мин, но на обяд си личи, че има нужда от дълъг сън и като се разбути пак упорствам с бибата, доста повече време и повечето пъти заспива и спи поне още над час.
Крусти няма още, но и на кака му по-късно се появиха, а в парка на дечица на 8-9 месеца тепърва им излизат, така че има време.
Подути са му венците, много, едната вечер бях в див ужас - 2 часа непрекъснат рев, то не пробвах мляко, вода, биба, по гръб, по корем, само с главата надолу не го държах, люшкане, пеене, бял шум, абе всичко известно в историята и няма...рев ама рев, явно са го дразнили венците, но тогава не ми хрумна, нали е малък. От 3-4 дни има само сополи и тях ги свързвам с венците, каката всички зъби ги вади със сополи.
Одеве пробвах да направя един много хубав сладкиш с ябълки Правила съм го безброй пъти миналата година, но ето как мина днес. Настъргването на ябълките, което обикновено отнема десетина минути, ми костваше час, защото на половината бебето се събуди и трябваше да се храни.
Още вчера като ми донесоха ябълките, проверих, че имам пълен буркан грис, уви като започнах разбрах, че гриса е хванал буби, няма за кога да тичам до магазина - количка...бебе... замествам с натрошени бисквити. Още с началото обърках рецептата и вместо с плодовете, започнах със сухата смес /къде ми е бил умът Wink/ към края си усещам грешката и ще прехвърлям в друга тава... Естествено част попада на пода. Тъй като бебето пак мрънка нещо, пускам да разтопявам маслото в микровелето и след 2 пуквания - то е вътре по цялата микровълнова, ще се разтопява наново, то в купичката не останало.  ooooh!
Виж целия пост
# 160
Нямам аз много оплаквания от заспиването - и аз като видя две прозявки и го мятам веднага в леглото - по корем ест. иначе никога не заспива, бутам бибата упорито 2-3 до 5мин, щото той върти главата на всички посоки и след малко се кротне, па заспи. Е и той спи по 30мин, но на обяд си личи, че има нужда от дълъг сън и като се разбути пак упорствам с бибата, доста повече време и повечето пъти заспива и спи поне още над час.
Крусти няма още, но и на кака му по-късно се появиха, а в парка на дечица на 8-9 месеца тепърва им излизат, така че има време.
Подути са му венците, много, едната вечер бях в див ужас - 2 часа непрекъснат рев, то не пробвах мляко, вода, биба, по гръб, по корем, само с главата надолу не го държах, люшкане, пеене, бял шум, абе всичко известно в историята и няма...рев ама рев, явно са го дразнили венците, но тогава не ми хрумна, нали е малък. От 3-4 дни има само сополи и тях ги свързвам с венците, каката всички зъби ги вади със сополи.
Одеве пробвах да направя един много хубав сладкиш с ябълки Правила съм го безброй пъти миналата година, но ето как мина днес. Настъргването на ябълките, което обикновено отнема десетина минути, ми костваше час, защото на половината бебето се събуди и трябваше да се храни.
Още вчера като ми донесоха ябълките, проверих, че имам пълен буркан грис, уви като започнах разбрах, че гриса е хванал буби, няма за кога да тичам до магазина - количка...бебе... замествам с натрошени бисквити. Още с началото обърках рецептата и вместо с плодовете, започнах със сухата смес /къде ми е бил умът Wink/ към края си усещам грешката и ще прехвърлям в друга тава... Естествено част попада на пода. Тъй като бебето пак мрънка нещо, пускам да разтопявам маслото в микровелето и след 2 пуквания - то е вътре по цялата микровълнова, ще се разтопява наново, то в купичката не останало.  ooooh!


Хаха, голям смях! Simple Smile
Аз затова се отказах почти с готвенето, само ако съм в настроение и бебо е особено спокоен или спящ.. и е нещо което знам че ще приключа за 10 мин. За сметка на това вчера напазарувах всякакви полуготови замразени неща.... ЗНам, че е ужасно, но докато не влезем в някакъв ритъм, няма как... И без друго таткото иска само една салата вечер, уж е на диета Wink
Виж целия пост
# 161
И аз готвенето съм го оставила малко на заден план. От време на време само, повечко скара ядем, мъжа ми стана виртуоз на нея Grinning
Виж целия пост
# 162
Мерилин, ползвам аспиратор Маример, такъв, с който родителското тяло смуче секретите. Ползвах и едно балонче-аспиратор, но то е най-слабото, та минах на този с всмукването.
На мен педиатри ми казаха, че не е мн хубаво да се аспирират силно сополите на толкова малки бебета, тъй като се променя налягането в евстахиевите тръби. Затова да не съм ползвала аспиратора за прахосмукачка. Реших да ги послушам, че баткото цяла година вися с течност в евстахиевите и не искам подобни проблеми наново.
Виж целия пост
# 163
Мерилин, ползвам аспиратор Маример, такъв, с който родителското тяло смуче секретите. Ползвах и едно балонче-аспиратор, но то е най-слабото, та минах на този с всмукването.
На мен педиатри ми казаха, че не е мн хубаво да се аспирират силно сополите на толкова малки бебета, тъй като се променя налягането в евстахиевите тръби. Затова да не съм ползвала аспиратора за прахосмукачка. Реших да ги послушам, че баткото цяла година вися с течност в евстахиевите и не искам подобни проблеми наново.
И аз ползвам същия аспиратор Simple Smile
Виж целия пост
# 164
Krischana много забавна история  Simple Smile
Днеска и аз правих сладкиш по случей 3 месечието ни  baby_neutral  Simple Smile
Merilin и моето пухкаво момче е кротко не плачи,освен ако не е гладен  Joy преди и аз го спирах като суче,но от скоро взе сам да се пуска и да заспива
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия