Юлски бебета 2016 - тема 2

  • 41 678
  • 743
# 210
Здравейте момичета!

Не съм писала откакто родих, защото....нямам време! Времето все за нищо не ми стига. Иначе, много ми липсвахте и днес реших, че на всяка цена ще открия новата тема, ще почета и ще пиша. Моето бебе Калоян вече е на 3 месеца. Още го кърмя, само вечер дохранвам с малко адаптирано мляко, защото вече ми се струва, че гърдите ми са напълно празни.
Спомням си, че с батковците /имам две момченца на 8 и 10 години/ в третия месец вече правех сокчета, а в четвъртия захранвах със зеленчукови пюрета. Сега педиатърката и дума не дава да се каже за това.
Защо са променили схемата на захранване?

Имаме малък проблем - пъпчето му изскача. Има ли някое друго бебе с такова пъпче и какво го правите?
Бебчо се разплака, тръгвам! Желая Ви всичко добро!
Виж целия пост
# 211
Фрея, стискам палци да имате успех.
Виж целия пост
# 212
И аз желая успех на Фрея! Дано всичко мине леко!
Виж целия пост
# 213
Здравейте момичета!

Не съм писала откакто родих, защото....нямам време! Времето все за нищо не ми стига. Иначе, много ми липсвахте и днес реших, че на всяка цена ще открия новата тема, ще почета и ще пиша. Моето бебе Калоян вече е на 3 месеца. Още го кърмя, само вечер дохранвам с малко адаптирано мляко, защото вече ми се струва, че гърдите ми са напълно празни.
Спомням си, че с батковците /имам две момченца на 8 и 10 години/ в третия месец вече правех сокчета, а в четвъртия захранвах със зеленчукови пюрета. Сега педиатърката и дума не дава да се каже за това.
Защо са променили схемата на захранване?

Имаме малък проблем - пъпчето му изскача. Има ли някое друго бебе с такова пъпче и какво го правите?
Бебчо се разплака, тръгвам! Желая Ви всичко добро!
На нас педиатърката ни сложи лепенка за пъпче.Вече е без нея и пъпчето не е изпъкнало.Получавало се при силни напъни при коликите.
Виж целия пост
# 214
Фреяуспех и от мен ☺
Поли ние приехме добре ротавирусната ваксина.
Виж целия пост
# 215
Моето бебе хленчи през повечето време през деня. Вече се чудя нормално ли е това. Говоря за наспано, нахранено, преобуто и заобиколено с играчки бебе. 10 минути се занимава и започва с хленченето. Ако не я преместя или вдигна, постепенно стига до рев и после до жестоко дране. Като я преместя от шезлонг на активна гимнастика, пак 10тина минути и край. Не е от сега това. От както има будни периоди е такава. Преди мислех, че е защото не се е нахранила, но вече я храня с шише и съм сигурна, че й стига.
Много ми дойде днес, а още не е започнал деня. Confused Баща й само гледа къде да си намери да отиде... И на него му идва тежко вече.
Моля ви, кажете че не е само при мен! До кога?! Аз ли съм я направила такава? Как въобще мога да го променя?
Виж целия пост
# 216
Zombie, и ние сме така. Обграден от играчки, заиграе се за малко и рев. Купихме му люлка-там пък още по-зле. Трябва да е на ръце и да се обикаля из стаите и да разглежда. Взехме слинг уж на нас да ни е по-лесно, но не дава изобщо да го сложим. Мислех, че като минат коликите ще е по-добре, но..... Той и не спи през деня нормално- на 2 часа за по 30 минути.
Виж целия пост
# 217
Зомби,  провала ли си да я приспиваш след 1- 1.5ч игра да поспи. Възможно е да се изморява и затова да мрънка. Освен това може венците да я болят/сърбят. Погледни ги да не са за червени и подути.
Моята бебка, като се наспи сменям памперса, яде,  игри и като мине 1час я приспивам. Игрите са същите като вашите. Нося я на ръце и обикаляме и гледаме през прозорците, после в шезлонг,  люлка,  на леглото я слагам и пея песни и й правя като гимнастика и пак ги повтарям.  Не всеки път иска всичко.  Аз пробвам и правя това, което за момента иска и естествено винаги я пробвам я в шезлонги или на леглото с играчки, но минели час,  Час и нещо се опитвам да я приспя дори и да е за малко.  Така е по-спокойна.  Отделно венците я мъчат и някой път я успокоявам с биберон или чесалка.
Виж целия пост
# 218
Моето бебе хленчи през повечето време през деня. Вече се чудя нормално ли е това. Говоря за наспано, нахранено, преобуто и заобиколено с играчки бебе. 10 минути се занимава и започва с хленченето. Ако не я преместя или вдигна, постепенно стига до рев и после до жестоко дране. Като я преместя от шезлонг на активна гимнастика, пак 10тина минути и край. Не е от сега това. От както има будни периоди е такава. Преди мислех, че е защото не се е нахранила, но вече я храня с шише и съм сигурна, че й стига.
Много ми дойде днес, а още не е започнал деня. Confused Баща й само гледа къде да си намери да отиде... И на него му идва тежко вече.
Моля ви, кажете че не е само при мен! До кога?! Аз ли съм я направила такава? Как въобще мога да го променя?

Здравей Zombie,
Според мен е до бебче.Не се притеснявай,явно е период.След време може да е друго.С голямото дете бях по същия начин.Постоянно мрънкане,хленчене и рев до 6-ия месец някъде.После се поуспокоиха нещата и започна сама да се заиграва поне за половин час.Сега с това бебче е точно обратното.Спокоен е,не мрънка,даже не го знам кога се е събудил,щото седи в кошарата и гледа.По някое време изгука и го чувам.Но знам,че както сега е спокоен,това след някой месец може да се промени и да стане точно обратното.Не си мисли,че ти правиш нещо грешно,че бебчето мрънка.
Виж целия пост
# 219
Зомби, и Катето е така, и баткото беше така, нищо не си направила.

Сюсю, захранването се запопва на по-късен етап, защото дори и след 3-тия месец бебето може да страда от колики и няма смисъл допълнително да му се товари храносмилателната система.
Виж целия пост
# 220
Момичета, какво мислите за ваксината за ротавируса?
Мила при мен тука е от така да се каже "задължителните" или по-точно влизат в групата на безплатните от касата, за сега му дадоха първа и втора за рота вирус, остава още една до колкото знам, може да бъркам, но се дава през устата и моето бебе я понесе много добре, нямаше никакви промени в състоянието му. Чувала съм за дечица ,които ди е хващал рота вирус и преминава много тежко в болница.
Виж целия пост
# 221
Zombie,
И ние сме по същия начин. Шезлонга, гимнастиката, песнички, носене, играчки, книжки...всичко се редува през 10 мин и все мрън мрън...аз си мисля че е постоянно уморен, с неговите 30 мин спане...и е нормално да е така. Със сигурност не е гладен... моля се скоро да преодолее тези 30 мин и да си отпочива хубаво и да се събужда с усмивка....
Виж целия пост
# 222
Дени,да спира повръщането.Но това е нормално след като му се подава по твърда храна от млякото -макар и пюрирана.
Виж целия пост
# 223
Здравейте момичета!

Не съм писала откакто родих, защото....нямам време! Времето все за нищо не ми стига. Иначе, много ми липсвахте и днес реших, че на всяка цена ще открия новата тема, ще почета и ще пиша. Моето бебе Калоян вече е на 3 месеца. Още го кърмя, само вечер дохранвам с малко адаптирано мляко, защото вече ми се струва, че гърдите ми са напълно празни.
Спомням си, че с батковците /имам две момченца на 8 и 10 години/ в третия месец вече правех сокчета, а в четвъртия захранвах със зеленчукови пюрета. Сега педиатърката и дума не дава да се каже за това.
Защо са променили схемата на захранване?

Имаме малък проблем - пъпчето му изскача. Има ли някое друго бебе с такова пъпче и какво го правите?
Бебчо се разплака, тръгвам! Желая Ви всичко добро!
На нас педиатърката ни сложи лепенка за пъпче.Вече е без нея и пъпчето не е изпъкнало.Получавало се при силни напъни при коликите.

Какво представлява тази лепенка за пъпче? На мен ми казаха да правя цепка и да лепя с обикновен лейкопласт, така че пъпчето да е вътре в цепката. Обаче от това кожичката се разранява. Колко дни държахте лепенката? Ако не ти представляла трудност, можеш ли да ми изпратиш снимка, за да видя какво представлява тази лепенка?
Виж целия пост
# 224
Здравейте момичета!

Не съм писала откакто родих, защото....нямам време! Времето все за нищо не ми стига. Иначе, много ми липсвахте и днес реших, че на всяка цена ще открия новата тема, ще почета и ще пиша. Моето бебе Калоян вече е на 3 месеца. Още го кърмя, само вечер дохранвам с малко адаптирано мляко, защото вече ми се струва, че гърдите ми са напълно празни.
Спомням си, че с батковците /имам две момченца на 8 и 10 години/ в третия месец вече правех сокчета, а в четвъртия захранвах със зеленчукови пюрета. Сега педиатърката и дума не дава да се каже за това.
Защо са променили схемата на захранване?

Имаме малък проблем - пъпчето му изскача. Има ли някое друго бебе с такова пъпче и какво го правите?
Бебчо се разплака, тръгвам! Желая Ви всичко добро!
На нас педиатърката ни сложи лепенка за пъпче.Вече е без нея и пъпчето не е изпъкнало.Получавало се при силни напъни при коликите.

Какво представлява тази лепенка за пъпче? На мен ми казаха да правя цепка и да лепя с обикновен лейкопласт, така че пъпчето да е вътре в цепката. Обаче от това кожичката се разранява. Колко дни държахте лепенката? Ако не ти представляла трудност, можеш ли да ми изпратиш снимка, за да видя какво представлява тази лепенка?
Здравей,
И ние лепихме пъпчето.Купих пластири за бебешко пъпче Tegaderm.Личната му я залепи.Доколкото успях да видя натисна пъпчето на вътре като го завъртя по часовниковата стрелка,след което го прищипа от двете страни и аз сложих лепенката.Тя е водоустойчива и като го къпеш не пада.Изчакваш сама да почне да се отлепя и тогава я махаш леко.Нашата лепенка стоя 15 дена,след като я махнах не съм слагала друга,защото пъпчето вече не му изкачаше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия