Юлски бебета 2016 - тема 2

  • 41 678
  • 743
# 195
Фрея, пожелавам късмет с операцията! Всичко ще е наред!

За съня цяла книга мога да напиша. До преди няколко дни нашият бандитко заспиваше към 10-10.30ч, като се буди поне по два пъти да се кърмим. От 3-4 дена обаче заспива чак към 1ч. Пак си се буди така. Понякога прави по-голяма пауза от 4-5 часа, а друг път на 2-3ч се буди. Нощният му сън обаче се удължава доста. Спим до късно, до към 10-11ч. После будува малко, занимаваме се нещо след един час вече се е размрънкал, че му се спи. Приспиването обикновено се проточва, защото не знае как да заспи, а е изморен. Спи различно, може по 30-40 мин, може и час-два. Събужда се и към 17-18 ч вече е много кисел, мрънка, сърди се, очите му стават червени. Тогава пак може да да докара час-два сън и имам чувството, че всичко се обърква. Към 20-21ч го къпем, после игра и започваме да се приспиваме. Напоследък пак започна да се буди по няколко пъти, веднага щом го оставя. Все едно някой го боцка с нещо по дупето и той се ококорва.
Голямо приключение е всичко!

ПОжелавам да влезете в ритъм съвсем скоро!
И аз се чувствам сякаш съм готова да напиша книга...хахаха..... а
ТОва което знам и аз от всичко , което прочетох е че сънят между 20 и 24ч бил най-полезен. Затова и по американските школи препоръчват супер ранен час за лягане към 19ч. Относно рутината и подготовката преди лягане е важно тя да не е супер дълга за около 20-30 минути - баня, хапване, пижама, песничка и в леглото. Сега вече друг е въпроса дали ще се приспивате или той сам ще заспи... ама като цяло ако се проточат нещата, детето ще се настрои че отново е време за игра и така става много трудно...
Виж целия пост
# 196
И аз четох,че е добре да заспиват към 19ч. Моята беба заспива точно тогава. Но не е моя заслугата, сама си го изгради тоя навик преди месец или малко повече. После се буди 2 или 3 пъти през нощта за хранене и ставането е около 7 сутринта. Опитвам се да я откажа от нощното хранене с даване на биба и вода, но засега без успех. Пробвах и да чакам 10 минути да заспи сама, при което стигаме до голям рев и много трудно заспиване след това, така че се отказах от това. През деня към 10 я слагам да спи след яденето ако е сънена, ако не е, тогава след като си поиграем още малко. Спи около час. Следващата дрямка е в количката около 13ч на разходка - пак час някъде. После към 16 пак се опитвам да я приспя с променлив успех, но спи малко тогава - около половин час. След храненето в 19 сама заспива.
Относно методът за приспиване - до скоро заспиваше само докато яде или малко след това, но четох че е грешно и ще доведе до проблеми. Реших да я оставя да се учи сама да заспива. Съответно следваше голям рев около час и заспиване от изтощение, което не ми се струва много здравословно и правилно. Методът в момента е да я сложа в леглото, пускам музикална играчка,която е само за заспиване, после разказвам приказки и клатя кошарата, а пък тя си гледа една играчка пеперуда (която също е само за заспиване) и постепенно се унася. Ако тръгне да хленчи, стискам една пискаща играчка и спира. Не трябва да й давам да зареве, защото от там нататък нищо не чува и само носене я успокоява.
Не мисля че е толкова лошо да свикне да заспива с люлеене в леглото и с моя глас, докато разказвам приказки. Напълно приемливо е, дори и за по-голямо дете. По-нататък ще махна люлеенето.
Виж целия пост
# 197
И аз четох,че е добре да заспиват към 19ч. Моята беба заспива точно тогава. Но не е моя заслугата, сама си го изгради тоя навик преди месец или малко повече. После се буди 2 или 3 пъти през нощта за хранене и ставането е около 7 сутринта. Опитвам се да я откажа от нощното хранене с даване на биба и вода, но засега без успех. Пробвах и да чакам 10 минути да заспи сама, при което стигаме до голям рев и много трудно заспиване след това, така че се отказах от това. През деня към 10 я слагам да спи след яденето ако е сънена, ако не е, тогава след като си поиграем още малко. Спи около час. Следващата дрямка е в количката около 13ч на разходка - пак час някъде. После към 16 пак се опитвам да я приспя с променлив успех, но спи малко тогава - около половин час. След храненето в 19 сама заспива.
Относно методът за приспиване - до скоро заспиваше само докато яде или малко след това, но четох че е грешно и ще доведе до проблеми. Реших да я оставя да се учи сама да заспива. Съответно следваше голям рев около час и заспиване от изтощение, което не ми се струва много здравословно и правилно. Методът в момента е да я сложа в леглото, пускам музикална играчка,която е само за заспиване, после разказвам приказки и клатя кошарата, а пък тя си гледа една играчка пеперуда (която също е само за заспиване) и постепенно се унася. Ако тръгне да хленчи, стискам една пискаща играчка и спира. Не трябва да й давам да зареве, защото от там нататък нищо не чува и само носене я успокоява.
Не мисля че е толкова лошо да свикне да заспива с люлеене в леглото и с моя глас, докато разказвам приказки. Напълно приемливо е, дори и за по-голямо дете. По-нататък ще махна люлеенето.

Браво, хубав режим сте си изградили с малката. И то по съвсем естествен начин.
Някъде четох наскоро, че ако бебето е над 7 кг , тогава можело да се говори за абсолютно прескачане на нощните хранения. А и по принцип също според всякакви световни експерти за нощен сън се говори когато имаш дупка от около 5-6 часа, а не целите 12часа без пробуждане и без ядене. Ние реално това ядене което правим към 6-7 сутринта го броя за нощно, но пак съм благодарна, че бебчо сам започна да прави доста дълги интервали по около 9 часа без ядене.
Общо взето след 6-ти месец и след 7-8 кг и напълно здраво дете може да се каже, че със сигурност вече няма нужда от нощно хранене, а се буди и мрънка по навик вече.
 
Виж целия пост
# 198
Да, пробвала съм да заспива по-рано, но естествено не по мое желание, е по нейно. Просто понякога заспива по-рано, към 21:30, да речем, и се буди към 3-4 през нощта тогава.
През деня не може да заспи, освен ако тя не иска. Аз затова казах че ѝ се разбута режимът, защото онзи ден спа през деня на няколко пъти, по час почти всеки път, и после се събуди към 3 през нощта.
Тази сутрин също стана към 6.
Напоследък излиза от ритъма си.
Ето сега още не е заспала, а отдавна мина 11.
Явно гради нов режим.
На мен ми е много добре да спи цяла нощ, разбира се, не само за да си поспивам, ами и защото страдам от много тежка аритмия, и всяко едно събуждане ми коства сърдечна криза.

Дени, изобщо не се притеснявай и не си мисли, че сега като не може да заспива само бебето, като стане на 2-3г., ще е същото. Нещата толкова бързо се изменят, от тази крехка възраст не може нищо още да се определи. Както твоето бебе не заспива само сега, така може Катето другия месец да почне да не може да се приспива сама и т.н..
Баткото до едногодишен почти го люлях в леглото и заспиваше с биба в уста и после изведнъж започна сам да си заспива около годинката.
На Катето не давам биба, защото после не ми се занимава с отказването от биба, обаче баба ѝ ѝ дава, като седи при нея, баща ѝ също... Та... плановете ми са осуетени, Mr. Green Joy

3-часовият ни сън през деня знаеш ли как го постигам, забравих да кажа!
Заспива си сама, да, но като се успи, веднага я обръщам по корем, и така спи по 3 часа.
Просто нямам време да не спи и тогава и нямам време да правя експерименти ако я остава по гръб, колко ще спи. Ако бях само с нея, щях да си правя експерименти да я оставям някои пъти по гръб, да видя кога ще се буди, но сега си я оставям по корем и така.
Ако трябва да съм честна, само 1 път я оставила майка ми по гръб, защото не знаела, че трябва да я обърне, не ѝ бях казала, и Катето спала само час и половина. Mr. Green
Виж целия пост
# 199
Може ли да добавите и нас - Адриан роден на 28.07.16 ,първа бременност.

Иначе здравейте на всички,ние пак сме на тема колики. Напоследък се възвърнаха и давам Лефакс,но положението понякога е страшно,та добре че имам слинг - постоянно се гушкаме. Mr. Green
Виж целия пост
# 200
afrikancho,
разбирам че напълно е възможно навиците да се променят - в едно нещо съм сигурна вече - няма нищо постоянно и сигурно при бебетата Simple Smile
Мен много ме е яд, че дори и бебчо да спи цяла нощ, аз се събуждам поне по 10 пъти... Или мъжът хърка, или съседите отгоре се разтропат...или ми се причува мрънкащо бебе... ужасс.... А преди имах чудесен здрав сън, спях много дълбоко...
Днес беше тежък ден - бебчо заспа сутринта към 11:20 , НО само за обичайните 30 минути и повече край не можа, и прерастна в някаква истерия и рев почти 2 часа не мога да го успокоя, яде към 13:30 и заспа в ръцете ми ( това се  е случвало 2-3 пъти за целия му живот) нарочно го оставих, защото знаех , че е изтощен и исках да се наспи, Е, спа 3 часа...хаха... НО имах възможност тъкмо да го наблюдавам, разбужда се, мърда, търка си лицето с ръце, приплаква, примлясква, пръцка... като цяло много неспокоен сън, но аз като го гушкам и му държа ръчичките и му дадох 2 пъти биберон, като се опитваше да си смуче ръцете в просъница и така успя да спи 3 часа.
Е , това няма да го правя повече... освен ако не е належащо като днес.
Сега разбирам за това по корема, мен обаче много ме е страх да го оставям по корем, именно защото имахме проблеми с повръщането и все още има рефлукс, почти всеки ден поне 1 път му се връща... и даже докато спи това се случва и той се стряска и започва да преглъща и да мляска.....
Та, страх ме е да го поставя по корем, иначе знам, че това ограничава движенията му, затова помага...

Благодаря все пак за споделената информация Simple Smile
Виж целия пост
# 201
Заспиването в 19ч ми звучи като някакъв мираж. Поне не и при нас, поне не и скоро. Ето, сега заспа, но това няма да му е вечерният сън. Ама какво да го правя като е кисел и му се спи? Сигурно и тази вечер не ни мърда заспиване в 1ч.
Виж целия пост
# 202
Дени, Катето също е с доста силно изразен рефлукс, чак се бях притеснила в началото. Бяхме на АР мляко. Досега си връща бая след всяко хранене.
Аз нямам много избор и време, затова я слагам да спи по корем, като постоянно я проверявам, през 10-тина минути някъде.
Иначе всеки ден сменям дрехи, почти на всяко хранене.
Виж целия пост
# 203
Дени, Катето също е с доста силно изразен рефлукс, чак се бях притеснила в началото. Бяхме на АР мляко. Досега си връща бая след всяко хранене.
Аз нямам много избор и време, затова я слагам да спи по корем, като постоянно я проверявам, през 10-тина минути някъде.
Иначе всеки ден сменям дрехи, почти на всяко хранене.

НИе сме все още на Аптамил АР.
Иска ми се да започна захранването, защото съм почти сигурна че като започнем с т.нар. твърди храни хем ще се засища по-добре, хем вероятно няма да връща така.. просто защото няма да е само течно мляко. Сега правя 180мл и все е гладен и му давам уж вода да си изплакне устата, а той си донапълва корема с вода...
 
Виж целия пост
# 204
Дени синът ми беше с рефлукс и повръщаше на фонтан на всяко ядене.
Но въпреки всичко го захраних на 5,5м.
Според мен недей бърза още.Изчакай поне до към пети месец.
Виж целия пост
# 205
О да, изчакай поне до навършен пети месец.
Виж целия пост
# 206
Момичета, какво мислите за ваксината за ротавируса?
Виж целия пост
# 207
Момичета, какво мислите за ваксината за ротавируса?
Няма да слагаме. Чух за странични ефекти като кръв в акото и диария. Стигат ни задължителните ваксини,които достатъчно товарят бебенцето.
Виж целия пост
# 208
Фрея пожелавам ви късмет и бързо възстановяване  Hug

Вчера бяхме на консултация,отложихме ваксината,заради зачервеено гърло,изписахани вит Ц,проспан и биозин кидс,но не съм мн сиг дали да го давам биозина,вие давате ли имуностимоланти,не са ли мн малки?
Иначе сме 7200,63см кг отгоре за месец
Виж целия пост
# 209
Дени синът ми беше с рефлукс и повръщаше на фонтан на всяко ядене.
Но въпреки всичко го захраних на 5,5м.
Според мен недей бърза още.Изчакай поне до към пети месец.


Ще изчакам още 1 месец, после мисля да започна съвсем полека, поне 1-2 седмици просто ще опитваме по 1-2-3 къжички, 2-3 различни вкуса, да видим има ли претенции и дали му харесват и чак към края на 5-ти месец, началото на 6-ти месец, вече си мисля да имаме 1 заместено ядене с пюре, после и повече и т.н...
На теория знам как стават нещата Simple Smile Въпросът е , че на практика бебчето е уникално по свое му и е толкова трудно да си сигурен в себе си и в собствените си усилия, че правиш възможно най-доброто...

А повръщанията намаляха ли след захранването при вас?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия