Юлски бебета 2016 - тема 2

  • 41 678
  • 743
# 180
vipkris, той е с поставена диагноза еквиноварусно ходило още от 5тия месец на бременността ми и аз веднага се консултирах с ортопед и рехабилитатор, които се занимават предимно с този проблем в София, чувала съм само за още един във Варна, който също го прави, но не ми харесва методът, който използва (детето седи с гипсове до 7-8м.). Та в по-леките степени на изкривяване се случват нещата и без операция, само с рехабилитация. Обаче за мое нещастие ние клоним към най-тежката степен и петата му е нагоре към подбедрицата, изглежда така все едно няма сухожилие и крака е в постоянен шпиц (нямам идея как да го обясня точно, за да си го представиш). Та ходим на рехабилитация по 2-3 пъти в седмицата от както е роден за стимулиране на еластичността на това сухожилие, обаче то като почти го няма ... нямаме избор освен да го удължаваме оперативно. Та така ... след операцията се продължава с рехабилитация и носене на специални обувки не знам си колко време, но идеята е че трябва до около навършване на 1г. +/- да проходи заедно с връстниците си, ако всичко е наред и не се налагат още операции.

Благодаря ви много за подкрепата. Simple Smile
Виж целия пост
# 181
Пожелавам ти успех,от все сърце, ще стискам палци всичко да мине  гладко и безпроблемно! 🌹
Виж целия пост
# 182
Успех с операцията! СИгурна съм, че всичко ще е наред! Малките ни бебчета са се появили , за да бъдат едно голямо предизвикателство за нас самите всеки ден , да ни изпитат колко сме силни и уверени и за да можем да разберем със сигурност какво е да обичаш безкрайно много! Simple Smile

Един въпрос отново за съня - вашите бебчета как са привечер? След 18-19-20ч?
Дани спи средно от 21:30 до към 7, яде и пак го приспивам и спи до към 9. Връзват му се 10-11-12 часа нощен сън. През деня все още се борим с 30-те минути, но напоследък като си смуче палеца сякаш понякога успява да ги прескочи, но като цяло много му се спи и с напредване на деня е все по-уморен и все с червени очи, търка си очите прозява се, мрънка... Сутрин е супер свеж... ама дори да спи 1,5ч  към 11-12ч, после едвам успява 1ч (към 15-16ч) , а привечер към 19ч - 30 мин.... И като цяло вечер сме само на ръце, иначе е много кисел.

 
Виж целия пост
# 183
Дени,а в количката навън спи ли повече?
Нощният им сън на тази възраст трябва да е точно толкова 10-12 ч.,а що се отнася до дневния сън,ние спим повечко,но така или иначе до месец,два сънят им се променя.Дневният ще стане само 2 пъти - сутрин, до час, и на обед повече-2-3 часа.Баткото даже ми спеше по-малко,сутрин по 30 мин,а на обед 1/1 и 30 мин.Но общо взето това е тенденцията при бебоците 😊 Поне така пише ,и с личния си опит потвърждавам! Така че,докато се кахъриш за 30-те минути сън,ще мине още месец и ще си сменят режима ☺И баткото ми спеше по 30 мин на всеки два часа,до 5-тия месец,Стискай зъби 😨 още малко!
Виж целия пост
# 184
_Freya_,
Много късмет и от мен!  Hug
Мисля, че и в Токуда, и в Цибалаб могат да ти направят всички изследвания.
Виж целия пост
# 185
Дени, Катето заспива около 23 часа и става в 8. От 8 до 11 се блещури, без да реве. Около 11 заспива, спи до 14. Оттам насетне до 23 спи само 1 път за около 30 минути, горе-долу около 18 часа. И това е режимът й.
Последните 2 дни малко го поразвали и дори по-миналата нощ се събуди в 3 часа.
Фрея, кога е операцията? Токуда и Цибалаб са добри опции. И аз за тях се сетих.
Виж целия пост
# 186
Дени,а в количката навън спи ли повече?
Нощният им сън на тази възраст трябва да е точно толкова 10-12 ч.,а що се отнася до дневния сън,ние спим повечко,но така или иначе до месец,два сънят им се променя.Дневният ще стане само 2 пъти - сутрин, до час, и на обед повече-2-3 часа.Баткото даже ми спеше по-малко,сутрин по 30 мин,а на обед 1/1 и 30 мин.Но общо взето това е тенденцията при бебоците 😊 Поне така пише ,и с личния си опит потвърждавам! Така че,докато се кахъриш за 30-те минути сън,ще мине още месец и ще си сменят режима ☺И баткото ми спеше по 30 мин на всеки два часа,до 5-тия месец,Стискай зъби 😨 още малко!

До преди 1-2 седмици спеше уж по 2-3 ч в количката, но именно защото го друсам и люшкам, разбужда ще се по 2-3 пъти но не спирах количката и уж продължаваше. Но именно защото забелязах че явно се е пристрастил към люшкането, реших че е добре да почвам да го уча да заспива сам и като цяло спането в количката да е изключение, а не единствения начин да го накарам да спи. Пък и застудя и така се случи че 1-2 дни не излизахме и реших че тъкмо е момента, та започна да заспива с малко "шшшшш", с музика и палеца в устата....
Та сега от последните 2-3 разходки по- скоро установявам че вече не спи така добре в количката, ама още не спи особено добре и в собственото си легло....та като цяло изморен е през деня, но знам че до към 5-6 месец сам ще свикне да спи по- дълго. Simple Smile Надявам се!
Afrikancho, браво за дългия сън през деня! Simple Smile А Катето сама ли заспива или с твоя помощ? Същият въпрос отправям и към Vipkris? Много се чудя в това ли е тайната на добрия дневен сън...из всичко, което прочетох уж така се води че е много важно да оставиш детето да се унесе само, така лесно ще спи по- дълго, защото знае как да преминава от един цикъл на съня в следващ дори и леко да се разбуди...
Виж целия пост
# 187
На 03.11 ни приемат, значи на 04.11 ще е операцията.. Оказа се, че това количество кръв, което им трябва не могат да го вземат от пръста и ще го мъчат венозно. От цибалаб ме пратиха директно в педиатрията да ходя.. Ще звъня утре на Токуда.

За съня - спи от 22-23 до 6:30-7:30 ии като се нахраним си се приспива сам за още 1-2 часа.. През деня заспива почти сам по половин един час след всяко хранене, баба му го гледа 2 дни, че бях болна и някак си го е постигнала. Обаче колкото и да е спал през деня вечер е кисел, мрънкащ и голямо търкане на очите пада.

Дали мога да му сменя коша на количката вече? Че гледам нещо почва да умалява драстично 😁
Виж целия пост
# 188
Дени, сама заспива винаги. Но забележи, че между 14 и 23 часа има само половин час сън. Ако ще на глава да застана, не мога да я накарам да заспи през тоя период. Айде примерно на ръце или върху корема ми моооже да откара още половин час отгоре на онзи половин между 14 и 23 нали, но не повече.
Фрея, защо не са ви насочили къде да изследвате или да ви пуснат в самата болница необходимите изследвания?!?
Виж целия пост
# 189
Защото едвам ги накарах да ми обяснят как стоят нещата с постъпването и престоя при тях, какво остава да ме насочат на някъде.. Ще каже човек, че ги питам някакви неща, които въобще не ми влизат в работата, такова им е отношението на секретарките и сестрите.. Не работят със ЗК, за да ми ги пуснат там.
Виж целия пост
# 190
Ужас!
 То навсякъде вярно е такова положението, но поне за бебенца не бива да е така...
Виж целия пост
# 191
Дени, сама заспива винаги. Но забележи, че между 14 и 23 часа има само половин час сън. Ако ще на глава да застана, не мога да я накарам да заспи през тоя период. Айде примерно на ръце или върху корема ми моооже да откара още половин час отгоре на онзи половин между 14 и 23 нали, но не повече.
Фрея, защо не са ви насочили къде да изследвате или да ви пуснат в самата болница необходимите изследвания?!?
Значи определено трябва да работим над това да заспива сам.
Този голям времеви интервал наистина е много странен защото на тази възраст със сигурност се изморяват на всеки 1,5-2 часа от както са се събудили от предната дрямка. Навсякъде чета именно че привечер преди лягане то е нормално последната дрямка да е съвсем кратка, явно защото са преуморени, а именно преуморатабим пречи да се отпуснат и да заспят през деня за по- дълго, затова и първата дрямка преди обяд или по обяд е най- дълга и лесна.
А пробвали ли сте по- ранен час за лягане?
При нас Дани докато беше по- малък последно ядеше към 22, и заспиваше към 22:30, но леко полеко като виждах че издържа повече време през нощта започнахбдабиздърпвам и приспиването напред, та сега яде към 21-21:10 и заспива до към 21:30 . Целта ми даже е да е заспал към 21ч , ама това ще го целим в следващите 2-3 месеца.
Добре де, и като го оставите бебчовците като им се доспи в леглото и си гледка гледката и заспиват? Без никакви стимулатори или мрънкане и рев? Определено това е голям проблем, започнеш ли да приспиващо едно бебче и свикне ли, после ще го приспивам докато стане на 2-3 г....освен ако не го пресечем този навик
Виж целия пост
# 192
Дени,африканчо,Искрен но ви завиждам за нощния сън!При нас,Калоян заспива между 21-21/30,храня го в 22/30 в просъница,и в 2-3 ч.се събужда....Пробвах с биба и чай,но реве по час и нещо..И затова се изхитрих да му давам тогава само по 30-40 мл мляко.Продължава да спи до 5-5/30,тогава давам 150 мл. и продължава да спи до 8.Докато се измием,направя кафе и поиграем,в 9/30 се храним и в 10 спи един час.Обикновенно заспива или в шезлонг а или гушнат в мен,понеже все върша нещо вкъщи и или е на шезлонг а или е в ръцете ми.Но винаги го слагам в леглото веднага ,т.е.още не е напълно заспал.Към 14 ч спим между 2-3 часа,после има една кратка дрямка преди баня от 30 мин. между 19-20 ч.Но,ние сме голям цирк като тръгнем с колата. ...то е рев,то е писъци,а бе ужас.Понеже аз карам баткото на уч - ли ще като е втора смяна и го взимам,е ужас в това кошче за кола - пищи все едно го колят през целия път на отиване и връщане !Ако някой ме види от страни,ще каже че съм луда!😨С една ръка карам,с другата дрънкам с играчка на бебето,което си реве, и същевременно говоря с баткото за последни наставления!Въобще - цирк!
Виж целия пост
# 193
Дени,африканчо,Искрен но ви завиждам за нощния сън!При нас,Калоян заспива между 21-21/30,храня го в 22/30 в просъница,и в 2-3 ч.се събужда....Пробвах с биба и чай,но реве по час и нещо..И затова се изхитрих да му давам тогава само по 30-40 мл мляко.Продължава да спи до 5-5/30,тогава давам 150 мл. и продължава да спи до 8.Докато се измием,направя кафе и поиграем,в 9/30 се храним и в 10 спи един час.Обикновенно заспива или в шезлонг а или гушнат в мен,понеже все върша нещо вкъщи и или е на шезлонг а или е в ръцете ми.Но винаги го слагам в леглото веднага ,т.е.още не е напълно заспал.Към 14 ч спим между 2-3 часа,после има една кратка дрямка преди баня от 30 мин. между 19-20 ч.Но,ние сме голям цирк като тръгнем с колата. ...то е рев,то е писъци,а бе ужас.Понеже аз карам баткото на уч - ли ще като е втора смяна и го взимам,е ужас в това кошче за кола - пищи все едно го колят през целия път на отиване и връщане !Ако някой ме види от страни,ще каже че съм луда!😨С една ръка карам,с другата дрънкам с играчка на бебето,което си реве, и същевременно говоря с баткото за последни наставления!Въобще - цирк!

Аз всяка сутрин като го чуя да се събужда към 6-7 отправям една благодарствена молитва Simple Smile
Вчера и аз трябваше да отида спешно до един банков клон в работно време, та натоварихме детето в колата - същата картинка , аз карам дрънкам пея, бебето се спуква да реве....ужасс...в клона служителят ми казва моля седнете, аз държа детето на ръце и казвам - аа, не не, права ми е по- добре и се клатушкам...хаххах...ужасс....не сме за пред хора.
Виж целия пост
# 194
Фрея, пожелавам късмет с операцията! Всичко ще е наред!

За съня цяла книга мога да напиша. До преди няколко дни нашият бандитко заспиваше към 10-10.30ч, като се буди поне по два пъти да се кърмим. От 3-4 дена обаче заспива чак към 1ч. Пак си се буди така. Понякога прави по-голяма пауза от 4-5 часа, а друг път на 2-3ч се буди. Нощният му сън обаче се удължава доста. Спим до късно, до към 10-11ч. После будува малко, занимаваме се нещо след един час вече се е размрънкал, че му се спи. Приспиването обикновено се проточва, защото не знае как да заспи, а е изморен. Спи различно, може по 30-40 мин, може и час-два. Събужда се и към 17-18 ч вече е много кисел, мрънка, сърди се, очите му стават червени. Тогава пак може да да докара час-два сън и имам чувството, че всичко се обърква. Към 20-21ч го къпем, после игра и започваме да се приспиваме. Напоследък пак започна да се буди по няколко пъти, веднага щом го оставя. Все едно някой го боцка с нещо по дупето и той се ококорва.
Голямо приключение е всичко!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия