ЮНЧЕТО върти се вече, става палаво човече.

  • 32 110
  • 754
# 540
Happy Mijjj  сподели малко повече за този утешител-одеалце, че ми стана любопитно. Голяма мъка ни е заспиването ooooh!
Виж целия пост
# 541
Happy Mijjj  сподели малко повече за този утешител-одеалце, че ми стана любопитно. Голяма мъка ни е заспиването ooooh!

Ето ги как изглеждат - http://www.reia.bg/za-bebeta/bebeshki-produkti-za-spane/uteshite … ne-i-dvchene.html

Още ги водят и като "играчки за гушкане и сън".
Тези са доста скъпи като гледам.... Нашата е на Babyono, с кравичка по средата. Беше около 10-11 лв. Около и под тази цена , предполагам, могат да се намерят по магазините. Те на практика са едно парче плат 20/20 см с възли по края и играчка.
Хубавото е, че може да ги дъвчат, да ги гушкат, да си спят с тях..
Лошото е, че като свикнели с една и не искат друга, та трябва да се пази като очите /по съвет на патили приятелки  Laughing /
Виж целия пост
# 542
И аз мислех да му взема утешително-одеалце, но все ми свършват парите за нещо друго. Непрекъснато трябва да купувам нещо Simple Smile Обикновено дебна промоциите и някои неща ги купувам в количество Simple Smile Тони заспива като си гушка пухлавото одеалце с ръчички и си покрива главичката. Имам чувството, че разви предпочитание конкретно към това одеало (добре че имам 2) и с други завивки заспива по-трудно. Гледала съм такива утешители в Хиполенд и Окайди за около 25-30 лева.
Навън излизаме с термо чорапки или чорапки с терлички или пантофи. Имаме маратонки, които още са ни големи на дължина, но и не можем да ги закопчеем, тъй като сме с доста висок свод.
Имаме зимно яке, но мисля да взема и космонавт. Колебая се за чувалче за количката.
Ние имахме подсечено зад ушето. Вероятно не съм подсушила добре след баня или от слюнка. Имам мостра на Mustela stelatopia, с която намазах 3 пъти и кожичката се оправи. Може да пробвате за вратлето. Мои приятелки с деца с атипичен дерматит използваха само течен Сано и зелената серия на А-дерма. Може да попитате в някоя голяма аптека ддали нямат мострички, за да пробвате, тъй като продуктите не са евтини, а не е сигурно, че ще дадат ефект.
Виж целия пост
# 543
Сорента Според мен няма смисъл от сухи тренировки със столчето за кола. Като качиш детето в колата и  заспива от возенето, иначе без возене е нормално да му е скучно и да се криви. Возенето с колата действа, като с возенето в количката - унася ги.

Ir-Ka Точно, защото избутват одеалото, затова е по-удобно чувалчето, то си има дупки за коланите. Продават се и универсални. Моите ги завивам с едни плюшени одеалца, които натиквам под крачетата, но успехът е нулев, защото веднага ги разбутват, като увисват и се изхлузват надолу.

Ирен Много мислих за тези чувалчета. Имам добре подплатени гащеризончета, поларени космонавти, шушлекови дебели космонавти + едно чувалче с ръкави и качулка с дупка за колана. Всичко изпробвах и установих, че няма да ми се размине без чували, защото вече много мърдат, седалките на близнашките колички са тесни и като ги опаковам в нещо дебело с ръкави и качулка, стоят като препарирани, а така ще им е малко по-свободно. Могат да се мърдат вътре, а над кръста ще са с дебели якенца и шапка (разбира се в малко по-топли дни, иначе в големите студове само космонавт). Аз избрах едни универсални чувалчета на Hauck, които в БГ струват 60 лв, но аз ги поръчах от Англия заедно със зимно яке на младежа и ползвах отстъпка от 15 паунда, която ми се полага еднократно за поръчка над 60 паунда. Така ми излязоха общо 49 паунда 2-те чувалчета + зимното яке на младежа. Ето как изглежда: https://www.amazon.co.uk/Hauck-Way-Cosytoe-Foot-Muff/dp/B001R1SJ … 640705&sr=1-1 Избрах това чувалче, защото е само 40 см широко (повечето са 45-50 см), защото има лятна и зимна страна и защото долната част може да се ползва, като отделна постелка и защото отзивите са много добри, пък ще видим...

Момичета, само моите бебета ли нямат никакви белези по рамото от ваксина ??  newsm78
Виж целия пост
# 544
И моето бебе няма нищо на рамото. Днес сутринта много внимателно го разгледах, но нищо не видях. Мама каза, че има спомен, че се появяват по-късно, но не е сигурна.
Виж целия пост
# 545
Благодаря за съветите момичета  bouquet
Още съвсем като беше малка, Софи се белеше, имаше суха кожа и сменихме козметиката с А Дерма-лосион и пяна за къпане. Праха ще го сменя, това до сега не съм изпробвала. Чай също ще пия. До сега единственото този за кърмачки пия и два-три пъти от липа. Относно външната среда, не давам да я гушат с дрехи носени навън, ръцете винаги мити, всеки ден е с чисти дрешки, които гладя... Не мисля, че е от това или поне не знам  как да поддържам по-чисто Sad Но се замислих за водата, с която я мия- казахте да е " чиста вода " тоест преварена ли?
М/удругото обрива се появи след като бяхме на гости при майката на мъжа ми. Там си скъсих живота, не искам да коментирам хигиената им и детето беше гушкано с мръсни, но наистина мръсни блузи. Това беше преди повече от месец. Възможно ли е да е от тях?
Много съм изнервена. Бабата на мъжа ми е в болница, техните са от провинцията и я зарязаха жената сама. Мъжа ми е от три дни плътно до нея, аз съм сама, притеснявам за детето си, а онези видиш ли колко се притеснявали за бабата. Боже какви хора!!! Иде ми да зарева от нерви  Cry
Софи днес ака 2 пъти, първия път нормални, сега втория леко зелени със съвсем малко слуз.
Виж целия пост
# 546
Maginka според мене няма да е от техните дрехи,защото те не са я гушкали голичка.А под памперса има ли сухота?Според мене ако няма надали ще е от праха за пране.Поне аз такава логика вкарвам за нашия случай.На нас педите каза по два пъти да плакнем дрешките и задължително гладене.
Виж целия пост
# 547
Аз и преди писах-каката няма белег на рамото. Така че не би трябвало да е проблем за тези, които нямат. За сухата кожа и обектите ай дори лекарите не могат да кажат от какво е. Ще трябва да изключвате едно по едно- прах за пране, козметика, алергии... Много е неприятно. А как успявате да накарате бебетата да спят с тия гушкалки- голямата чак сега от време на време си я прегръща. Опитах да го дам на бебето, но не го отрази. Поразмаха го насам, натам и го захвърли😁
Виж целия пост
# 548
Благодаря за съветите момичета  bouquet
Още съвсем като беше малка, Софи се белеше, имаше суха кожа и сменихме козметиката с А Дерма-лосион и пяна за къпане. Праха ще го сменя, това до сега не съм изпробвала. Чай също ще пия. До сега единственото този за кърмачки пия и два-три пъти от липа. Относно външната среда, не давам да я гушат с дрехи носени навън, ръцете винаги мити, всеки ден е с чисти дрешки, които гладя... Не мисля, че е от това или поне не знам  как да поддържам по-чисто Sad Но се замислих за водата, с която я мия- казахте да е " чиста вода " тоест преварена ли?
М/удругото обрива се появи след като бяхме на гости при майката на мъжа ми. Там си скъсих живота, не искам да коментирам хигиената им и детето беше гушкано с мръсни, но наистина мръсни блузи. Това беше преди повече от месец. Възможно ли е да е от тях?
Много съм изнервена. Бабата на мъжа ми е в болница, техните са от провинцията и я зарязаха жената сама. Мъжа ми е от три дни плътно до нея, аз съм сама, притеснявам за детето си, а онези видиш ли колко се притеснявали за бабата. Боже какви хора!!! Иде ми да зарева от нерви  Cry
Софи днес ака 2 пъти, първия път нормални, сега втория леко зелени със съвсем малко слуз.
Под външна среда имам предвид да не е алергия към праха за пране, кремовете и т.н Да я къпеш с чиста вода имам предвид да я къпеш само с вода, тоест без измиващ продукт. Чувала съм, че кожата се омекотява със маз или зехтин, но тикога не съм пробвала, тъй че няма как да кажа.
Допират ли се до вратлето й лигавници и от каква материя са?
Виж целия пост
# 549
А как успявате да накарате бебетата да спят с тия гушкалки- голямата чак сега от време на време си я прегръща. Опитах да го дам на бебето, но не го отрази. Поразмаха го насам, натам и го захвърли😁

Като го сложа да спи в легълцето си слагам върху него това "одеалце" с кравичката към него да я гледа. Буквално го завивам до гушката. После той сам посяга да я лапа, да смуче възлите и каквото там иска да я прави и заспива  Simple Smile
Виж целия пост
# 550
Максима, за дупето ли питаш?
Гръмчо, да постоянно е с лигавници, които тя не спира да дърпа. Материята им е памучна. Освен наистина да пробвам с преварен зехтин.
Виж целия пост
# 551
Максима, за дупето ли питаш?
Гръмчо, да постоянно е с лигавници, които тя не спира да дърпа. Материята им е памучна. Освен наистина да пробвам с преварен зехтин.

Да за дупето имам предвид.
Сега видях,че освен лишеите Алекс има и пъпчици по крачетата.Чудя от какво е това и нищо не мога да измисля.
Виж целия пост
# 552
Максима, за дупето ли питаш?
Гръмчо, да постоянно е с лигавници, които тя не спира да дърпа. Материята им е памучна. Освен наистина да пробвам с преварен зехтин.

Да за дупето имам предвид.
Сега видях,че освен лишеите Алекс има и пъпчици по крачетата.Чудя от какво е това и нищо не мога да измисля.
Добре й е дупенцето, не е сухичко. И аз съм по същия начин. Бях решила да ги оставя да минат от самосебе си. След като обаче се появиха и др притеснителни фактори, като акита, слуз, цвета им и повръщане, се замислих дали не са взаимосвързани.
Виж целия пост
# 553
Ние имаме такова утешително одеалце,което аз наричам гушкало,още от първия ден,но както и баткото,така и Огнян,хич не му обръща внимание. Като го гушка и си го слага на главата,от което се плаши и ефектът е обратен. Баткото чак към 4 годишен почна да гушка едно еленче,с което станаха неразелни до скоро. Прибрахве го,не защото е голям вече,а заради кучката,която направо трепери като го види и мре да го налапа. Даже го търсеше къде е скрито полеглото. Simple Smile Така че сигурно и Огнян в крайна сметка ще си избере сам своето гушкалце. За да е още по-ефективно успокояващото одеалце,може да го натъркате в себе си да мирише на мама Simple Smile
Виж целия пост
# 554
Благодаря за съветите и мненията за столчето за кола-правим сухи тренировки, но след 5 мин запова да се криви и извърта. Предполагам, че лека полека ще свикне.
За захранването - мисля да се случи поне след месец нищо , че вече е изцяло на АМ. Ще започнем с  еднокомпонентни хранения ката схемата ми във времето и месеците й ще са зеленчук(пюрета),каши,плод(пюрета),глутенови,попари,месо,риба,сокове,твърди храни.месото и то за начало заешко,ще е към 10-12 месец, а риба след 1г.за соковете особено ябълката,имаше предаване,че могат да увредят стомахчето на бебо-пектина и киселината могат да предизвикат гастрит на нежната тъкан и лигавиците. Решила съм да се внимава с това.
При алергия към млякото (кръв,слуз в акото,маслено зелени изпражнения, обриви,суха кожа и съчетание) препоръчват млеката на основа козе мляко(на тьопфер),който обаче при деца без алергия могат да предизвикат анемия.
И честито на печелившите със зъбки:)аиде повличаите крак,че ние само се обезводняваме от плюнчене и се чешем...
 
На сухо в столчето и Огнян не изкарва повече от 5 минути. В колата е друго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия