ТРЕТИ клас - 2 тема

  • 63 962
  • 735
# 285
Вчера научих, че в час по физическо учат и хорА Simple Smile Приятно ми стана (много харесвам бг танци), ама дребен играе като спънато конче, което не му попречи да подскача и брои през целия път "едно, две, три, четири Иии пет, шест"   Party
Виж целия пост
# 286

................

Споделих в онази тема, че в нашия клас започна школа по математика по някаква европейска програма. Два пъти в седмицата по един час. Може би има светлина в тунела. Simple Smile

Това по система Jump Math ли е
нямам идея.

Решават задачи от помагало на име Немо. Ако това е ориентир.
Виж целия пост
# 287
"Немо" е помагалото, което се използва в курсовете на СМГ. Не е по Jump Math
Виж целия пост
# 288
"Немо" е помагалото, което се използва в курсовете на СМГ. Не е по Jump Math

Благодаря. "Немо" го зная. Има и за други класове. Любопитно ми е какво предствлява тази програма Jump Math. Четох официалните сайтове и каквото намерих, но ми е интересно да чуя от някого, който го е изпитал що за чудо е
Виж целия пост
# 289

А, Нем о е единствения сборник, на който Врячо се зарадва... Много добре е направен.
Виж целия пост
# 290
Като цяло, Jump Math е програма за по- лесно научаване на математиката (такава е рекламата). Американска е, а института, наел се с популяризирането ѝ в България е финансиран от "Америка за България" (което ме кара скептично да гледам на целите). Изрично пишеше (едно време, когато се рових за инфо), че било препоръчително изучаването САМО по тази програма, и едва ли не е несъвместима с програмата на МОН. Има учители, които са се съгласили да работят по Jump Math в ДУ, като в началото имаше само хвалебствия, но в последствие се оказа, че децата бяха изостанали по предмета и не се справяха толкова добре с НВО, в сравнение със съучениците им. Мисля, че за първоначално навлизане в математиката (т.е. предучилищна) е добра, защото се представяше под формата на игра, но за изучаване в 3-ти клас, не съм убедена...
Виж целия пост
# 291
Какво харесват момчетата на нашата възраст?
Дайте идеи за подарък за рожден ден.

Споделете и коледни момичеши подаръци. Моята иска куче, но тъй като знае, че нямало да го получи, щяла да си го поръча на Дядо Коледа. Хем не вярва много вече в него, хем се надява Simple Smile
Виж целия пост
# 292
Какво харесват момчетата на нашата възраст?
Дайте идеи за подарък за рожден ден.
Моят харесва неща свързани с футбола, ако детето се занимава с някакъв спорт може натам да се насочиш. За РД получи електронен дартс, който му хареса също.
Виж целия пост
# 293
И за мен е голям проблем за Коледа. Иска Iphone, но това няма как да се случи и не знам какво да купя. Нищо друго не се сеща да иска, а съм предупредила, че телефон няма да получи със сигурност. Навивам я от месеци да поръча друго, но се е заинатила и най-инетерсното е че вярва, че ще и донесе телефон, а няма, защото си има хубав телефон.
Виж целия пост
# 294
Моят харесва Лего (може и китайските фигурки имитации), пистолети Нърф и семейни игри.
Иначе се радва и на дрехи и на книги.

За Коледа си е пожелал Дръндьото, който аз изчаквах да стане популярен в училище преди да го купя. Е стана, даже малко късничко стана. Та ще търся някаква промоция, евентуално на Панаира на книгата. Взела съм един малък плюшен Йода за чорапа и дракона на Лойд от Нинджаго.

В петък отвориха Немския коледен пазар, който го харесва може да се разходи до там.

Иначе миналата седмица беше в къщи, че беше болничък. Но това не попречи да ходи на рожден ден в неделя.
Виж целия пост
# 295
Лего и настолни игри. В Имахинариум също има интересни неща.
Сега от намаленията поръчах Интерактивна карта на света и Професор Всезнайко, но не мога да дам още отзив, не са дошли.
Виж целия пост
# 296
Лего много харесва, но имаме много и досега само това искаше и подарявахме, както и цялата рода. А и сега с бебето Легото не е подходящо, заради малките частици. Ще приберем и старите до едно, защото малката ги харесва, а не може.
Виж целия пост
# 297
Става все по-трудно с подаръците...Калоян още си играе с Лего, но не знам дали би се зарадвал на такъв подарък. Не си ги пожелава вече. Харесва игри от типа на Монополи. Заплесва се по глупостите, които рекламират по телевизията, но му заявих категорично, че 100 лв. за пластмасов прилеп няма да дам  Naughty
Виж целия пост
# 298
Става все по-трудно с подаръците...Калоян още си играе с Лего, но не знам дали би се зарадвал на такъв подарък. Не си ги пожелава вече. Харесва игри от типа на Монополи. Заплесва се по глупостите, които рекламират по телевизията, но му заявих категорично, че 100 лв. за пластмасов прилеп няма да дам  Naughty
Монополи получи мин.година май за Коледа, или за Рд...такава игра му  удари и ако бяхме съгласни щеше да иска да играе всяка вечер. Обаче на мен малко ми доскучава, защото си е продължителна игра.
Скрабъл купувал ли е някой? Помня  преди n-години как играехме с майка, татко и сестра ми, наш си вариант...мама пишеше една по-дълга дума на лист и от нея съставяхме думи, тогава когато изобщо нямаше такива игри. Та една подобна си мисля, че поне може да е обучителна освен занимателна.
Виж целия пост
# 299
Скрабъл имаме и играем. И Руммикуб с цифрите. Препоръчвам и двете.
Искаше и Монополи Свят, но му отказах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия