Февруарче грамове наддава и ритничета раздава

  • 57 582
  • 745
# 195
+10 в 25 г. с. Надявам се и аз, че не са много. Храня се здравословно, но се качват кг и от въздуха хахахаха  Joy
Виж целия пост
# 196
+10 в 25 г. с. Надявам се и аз, че не са много. Храня се здравословно, но се качват кг и от въздуха хахахаха  Joy
Дааа и като сложим сега празниците ще е красота  Laughing
Виж целия пост
# 197
При мен май ситуацията е загрубяла Grinning Аз съм с 15кг повече,честито на печалившите Grinning После ще пада голям глад Grinning Да са живи и здрави бебченцата  Praynig Hug Hug
Виж целия пост
# 198
Аз съм +12 кг., но да, да сме живи и здрави, бебенцата ще ни красят   Heart Eyes baby_neutral Heart Eyes baby_neutral
Виж целия пост
# 199
Момичета, аз като отидох за първи път на консултация при АГ, който ще ме изражда, като това беше в 26г.с. и като му казах, че съм качила 10кг. въпросът му беше "Колко ще качваш на месец до края на бременността?", аз отговарям по 3кг и сама не си вярвам  Laughing, а той "Ааааа не, по 1кг." и аз като се депресирах, чак ми се дорева, ама се сдържах де Laughing Та сега с бебка се храним с плодове, салатки, месце и не ядем никакво сладко и тестени неща. Аз и без това не съм от тези дето припадат като им се дояде нещо, така че се надявам да се справя и да не стана кит до 9-я месец.  Hug
Виж целия пост
# 200
Всичко да е наред с нас и бебоците,пък после безсънието и задълженията ще стигнат да свалим килцата.Аз в 26-та съм + 13с близнаци.По празниците ще се търкаляме живот и здраве.
ПОчнахте ли с покупките???
Аз мисля Коледа,Нова година покрай намаленията да си набележа някой неща..
Виж целия пост
# 201
Аз мисля да изчакам да дойде януари, но вече едва се сдържам да не купя нещо и само разглеждам сайтовете.   Simple Smile
Виж целия пост
# 202
Аз чакам празниците да видим какво ще става с промоциите за по големите неща  Crazy
Виж целия пост
# 203
+6 бях в 24та. ще видим другата седмица и аз и бебчо колко сме. на кг не съм много качила, но коремът ми е дооооооста голям.
Виж целия пост
# 204
В 26 г.с. съм + 9. Доста ми се вижда предвид, че до финала има още 3 месеца. Мисля, че 15 кг до тогава не ми мърдат, ако не и повече...  Confused Гледам да не ям много сладко и тестяно, но всичките ми приятелки и майка ми нон стоп ми носят шоколади, бонбони - да съм си хапвала. Аз леко протестирам, ама ми се и хапва... и си хапвам.
Виж целия пост
# 205
Здравейте, момичета. Имам пристеснение и ми се иска и вие да споделите ако имате опит.
Аз съм с отрицателно Rh, а мъжът ми е положително Rh. В този случай има опасност от несъвместимост на кръвните групи. В 12г.с. и 20г.с кръвните изследвания показаха липса на антитела.
Доколкото съм запозната за превенция е добре в 28г.с. да се направи ваксина Anti-D гама-глобулин, но при последната ЖК в петък (11.11-28г.с.) доки ми каза, че щом в 20г.с. антителата са били отрицателни, всичко е ок и ваксината се слага 1 път - до 72ч след раждането.
Вярвам на лекарката, но и се притеснявам за здравето бебка. Има ли някой същия проблем и смятате ли, че е задължително да се сложи ваксината и в 28г.с.?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 206
Здравейте, момичета. Имам пристеснение и ми се иска и вие да споделите ако имате опит.
Аз съм с отрицателно Rh, а мъжът ми е положително Rh. В този случай има опасност от несъвместимост на кръвните групи. В 12г.с. и 20г.с кръвните изследвания показаха липса на антитела.
Доколкото съм запозната за превенция е добре в 28г.с. да се направи ваксина Anti-D гама-глобулин, но при последната ЖК в петък (11.11-28г.с.) доки ми каза, че щом в 20г.с. антителата са били отрицателни, всичко е ок и ваксината се слага 1 път - до 72ч след раждането.
Вярвам на лекарката, но и се притеснявам за здравето бебка. Има ли някой същия проблем и смятате ли, че е задължително да се сложи ваксината и в 28г.с.?
Благодаря предварително
Мати, не съм лекар, но това което разбрах от моят е:
- Анти D гама глобулин се дава за да не прави тялото на майката антитела към потенциално позитивния резус фактор на бебетата. Ако имаш анти тела вече няма смисъл от ваксината. Идеята е да не ги произведеш през тази бременност защото при всяка следваща реакцията им към плода ще е да го отхвърлят. Сегашната ти бебка не е в риск Simple Smile.
- Ваксината се прави в 28ма, 34та и до 72 часа след раждане в Англия и Германия, в БГ се прави веднъж след раждането масово. Моят док държи да я направи и преди раждането.
Къде се следиш? Би ли могла да поискаш второ мнение?
Виж целия пост
# 207
Здравейте, момичета. Имам пристеснение и ми се иска и вие да споделите ако имате опит.
Аз съм с отрицателно Rh, а мъжът ми е положително Rh. В този случай има опасност от несъвместимост на кръвните групи. В 12г.с. и 20г.с кръвните изследвания показаха липса на антитела.
Доколкото съм запозната за превенция е добре в 28г.с. да се направи ваксина Anti-D гама-глобулин, но при последната ЖК в петък (11.11-28г.с.) доки ми каза, че щом в 20г.с. антителата са били отрицателни, всичко е ок и ваксината се слага 1 път - до 72ч след раждането.
Вярвам на лекарката, но и се притеснявам за здравето бебка. Има ли някой същия проблем и смятате ли, че е задължително да се сложи ваксината и в 28г.с.?
Благодаря предварително
Мати, не съм лекар, но това което разбрах от моят е:
- Анти D гама глобулин се дава за да не прави тялото на майката антитела към потенциално позитивния резус фактор на бебетата. Ако имаш анти тела вече няма смисъл от ваксината. Идеята е да не ги произведеш през тази бременност защото при всяка следваща реакцията им към плода ще е да го отхвърлят. Сегашната ти бебка не е в риск Simple Smile.
- Ваксината се прави в 28ма, 34та и до 72 часа след раждане в Англия и Германия, в БГ се прави веднъж след раждането масово. Моят док държи да я направи и преди раждането.
Къде се следиш? Би ли могла да поискаш второ мнение?
NiaV благодаря за бързия отговор. Следя се в МЦ Спектромед във ВМИ по ЗК. Вярвам, че доки е добър специалист - нито съм първата, нито последната и все пак се притеснявам. Проблемът е, че явно всеки лекар има различно мнение по въпроса за ваксината в 28г.с. и не знам доколко ще е правилен варианта с второ мнение от лекар, който ме вижда за пръв път.
Имам един глупав въпрос, но не ми е ясно - това, че при двете изследвания антителата са отрицателни добре ли е или не и какво се случва ако при следващо изследване излязат положителни.
Виж целия пост
# 208
Добро утро Мати,

Разбирам те и хич не ти е глупав въпроса, вчера когато ти отговорих и аз влязох да чета. Това, което видях е, че си зависи от лекуващия лекар дали слага инжекция преди раждането- масово не слагат, а правят ежемесечни изследвания. Това, че са отрицателни значи че твоето резус негативно тяло не прави антитела които да атакуват резус положителното бебе, така трябва да бъде и това рядко се случва при първа бременност, затова ти писах, че бебка не е в риск. При раждане, амниоцентеза, аборт и други твоята кръв и на плода могат да попаднат в контакт, което кара тялото ти да произвежда антитела. Затова тук ще тестват резус фактора на бебето ти като се роди и ако е положителен ще ти сложат инжекция за да няма ефект върху следващи бременности.
Далеч съм от мисълта, че не трябва да си вярваш на лекаря. Аз ходя при док и в болница, в която ин витро центърът и рисковите бременности са на фокус и като цяло може би прекалявам с превантивните мерки, така че ако бях на твое място и ме изследваха месечно за анти тела бих взела решение за Анти-Д без да се шашкам много - или да го вземеш и сега и да не го мислиш - или след раждането и до тогава да си следиш тестовете. Надявам се да не съм ти надула главата неделно Simple Smile.
А за отчет- в 28+6 съм, плюс 9 кила и вчера изядох света. Страх ме е какво ще става по празниците!
Виж целия пост
# 209
Добро утро NiaV,
Много благодаря за разяснението. Четох за последствията от несъвместимост на кръвните групи и тотално се шашнах. Пристесняваше ме това дали ваксината е задължителна сега, но щом масово не се поставя, явно е въпрос на гледна точка на лекаря.
Ще се доверя на доки и ще остана само с тази след раждането. Надявам се всичко да е наред.
Лека бременност
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия