Защо веганизъм?

  • 287 433
  • 3 468
# 2 850
И аз съм против кожените дрехи и не ползвам такива. Мисля, че и световната тенденция е за намаляване на потреблението на кожени дрехи, за да не страдат животните като ги дерат. Но това няма нищо общо с веганството, просто веганите са си решили и по тази струна да свирят.
Доколкото знам, никой не дере животните на живо.
Като го заколиш за ядене, е срамота да му изхвърлиш кожата без да я оползотвориш, си мисля!
А, веганите да свирят и на дудук ако искат. Mr. Green

Животните, които се отглеждат заради кожата се дерат живи.
По-горе бях дала линк с едно такова животно.
Виж целия пост
# 2 851
И аз съм против кожените дрехи и не ползвам такива. Мисля, че и световната тенденция е за намаляване на потреблението на кожени дрехи, за да не страдат животните като ги дерат. Но това няма нищо общо с веганството, просто веганите са си решили и по тази струна да свирят.
Доколкото знам, никой не дере животните на живо.
Като го заколиш за ядене, е срамота да му изхвърлиш кожата без да я оползотвориш, си мисля!
А, веганите да свирят и на дудук ако искат. Mr. Green
Ако е добитък - да. Норки, лисици, чинчили и прочие животинки, които не са ядат...  Stop
Виж целия пост
# 2 852
И не само защото не се ядат и месото им отива "зян", а защото не ги убиват, за да не нарушават целостта на кожата. Дарачите на горките животинки заслужават да бъдат одрани живи.










Виж целия пост
# 2 853
То самото държане на толкова животни в клетки само и само някой да си начеше крастата да се покаже с някакъв рошав парцал пет пъти, е извън всякакъв разум.
Виж целия пост
# 2 854
Доста информация има, че дрането на живи животни е поредният мит, разпространяван от активисти. И докато аргументи като този, че на първо място е нехуманно, хич не тежат, то други като това, че е опасно за дерящият да не се нарани на собствения си нож заради мятащото се животно и че кожата се съсипва, защото сърцето изпомпва кръв и кръвообращението си върви, са доста убедителни.
Виж целия пост
# 2 855
И според мен гадната пропаганда за живите драни животни е доста гнусна и подла. Как по-точно ще се повреди кожата, ако животното е убито? Пълни глупости.
Виж целия пост
# 2 856
Е тогава веганите нарочно ли правят видеата, в които се показва как се дерат живи животни и после как тези животни агонизират?
Виж целия пост
# 2 857
Цеца, това е от световната коснпирация. Правят декори на фабрика, преобличат се като работници и дерат животните живи.

Какво значение има дали ги дерат живи или не?! Самото отглеждане за палтото на някоя кифла е висша форма на егоизъм.
Виж целия пост
# 2 858
Аз палта и дрехи от козина нямам.
Питах съвсем резонно на фона на последните коментари. newsm78
Предполагам, че не на всякъде дерат животните живи, ами "хуманно" ги задушават, примерно.
Виж целия пост
# 2 859
Аз също нямам дрехи от козина, не възнамерявам и да купувам. Но опита да ми удрят по емоциите някакви перковци ми се струва твърде нагла, да не кажа престъпна.
Виж целия пост
# 2 860
Аз също нямам дрехи от козина, не възнамерявам и да купувам. Но опита да ми удрят по емоциите някакви перковци ми се струва твърде нагла, да не кажа престъпна.
Аз тези с  подобните клипчета съм ги блокирала във фейса. Но съм забелязала, че основните флудове на идват от вегани. newsm78
Виж целия пост
# 2 861
Първото беше ирония.

Кафе, емоциите ти си ги създаваш. Аз хич не съм пуснала видеото, но съм убедена, че сигурно има места или случаи, където се практикува. Но дори и да не се практикува, е все тая, защото и другото ми се струва достатъчно отвратително. И все пак не намирам толкова лошо да се повдигат подобни въпроси, защото човек не за всичко може да е информиран и да се замисля.

Как се блокират такива неща във фейса? Искам да блокирам статии от сорта на: ШОК! Крият истината от нас! Това мори рака за минути!
Виж целия пост
# 2 862
Аз блокирам публикациите на потребителите - на публикацията твое дясно има една стрелкичка надолу. Цъкаш там и си избираш опция, примерно - спиране на следването и т.н.
Виж целия пост
# 2 863
Какво значение има дали ги дерат живи или не?! Самото отглеждане за палтото на някоя кифла е висша форма на егоизъм.

За мене има огромно значение. Срещу висшите форми на егоизъм нямам нищо против.

Аз палта и дрехи от козина нямам.
Питах съвсем резонно на фона на последните коментари. newsm78
Предполагам, че не на всякъде дерат животните живи, ами "хуманно" ги задушават, примерно.

Задушават ги "хуманно", да, но понякога, от много хуманност, вместо да ги задушат, само ги приспиват. 
Виж целия пост
# 2 864
Но опита да ми удрят по емоциите някакви перковци ми се струва твърде нагла, да не кажа престъпна.

Точно това ме дразни и мен най-много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия