Защо веганизъм?

  • 287 431
  • 3 468
# 2 910
Телето може да бъде изядено. За чинчилата силно се съмнявам.
Виж целия пост
# 2 911
Аха, да разбирам само защото е малко животинче? А като дерат телета за чанти и обувки не е същото? Или защото става дума за кожа с косъм си кифла, кожата без косъм не те прави такава?
Телето първо се събли4а и след това не знам смъква ли рога и копита ама май не и цялото се гмурва в мела4ката за хамбургери на дядо МакДоналдс ...

Та в новопридобития вид не му трябва кожицата и ние си правим обувки от нея  Peace
Виж целия пост
# 2 912
Аха, да разбирам само защото е малко животинче? А като дерат телета за чанти и обувки не е същото? Или защото става дума за кожа с косъм си кифла, кожата без косъм не те прави такава?
На телетата им ядем месото. Не се убиват само заради кожата им.
(това вече се спомена много пъти....)

Виж целия пост
# 2 913
Преди продаваха котешки кожуси. Къде мислите, че е отивало месото?
Имам леля германка. Тя разказваше, че като дете по време на Втората световна война в Берлин от глад са яли котешко. Твърдеше, че има вкус на агнешко.
Аз пък знам, че било като заешко Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 2 914
Телето може да бъде изядено. За чинчилата силно се съмнявам.

Ами чинчилата ще се почувства поне малко полезна, толкова е изостанала в сравнение с телето hahaha
Виж целия пост
# 2 915
Аз не нося кожени дрехи.

НО да, кравите се убиват за храна. Не се убиват специално заради кожите им.
Виж целия пост
# 2 916
алоу, вие двенките, Агента и Уиш, във веганска тема сте, не на Женския пазар Mr. Green
Виж целия пост
# 2 917
Скрит текст:
Мисля, че е ясно къде е проблемът.

Не мисля, че има адекватна причина някой да иска това:
Скрит текст:
да се превърне в това:
Скрит текст:
Само и Единствено, защото някоя кифла си мисли, че така е по-интересна.

Тези животинки не са жизнено необходими за оцеляването на никого, но някой ги отглежда, за да ги убие и одере. От каприз. Да е за храна и оцеляване - ок. Да е необходимо, за да си доставиш определени нутриенти, които няма откъде другаде - ок. Ама, за да се направи някоя на фатална жена - мисля, че всеки може да си направи разликата.
Не, няма разлика. Твоите аргументи са едно към едно с тези на веганите. Че ти и без месо и кожа можеш да оцелееш - я виж колко здрави вегетарианци има.  Mr. Green Това че ти харесва телешка пържола или чанта от телешка кожа прави ли те кифла? И теленцата са мноооого сладки.  Heart Eyes

А заешка кожа може ли?Тях ги ядем.  chef И откъде знаете, че индианците не ядат чинчили??!!
Виж целия пост
# 2 918
Нели, а ядат ли тези пусти индианци чинчили?
Виж целия пост
# 2 919
Нели, а ядат ли тези пусти индианци чинчили?


Не знам за индианците, но фермерите, които ги отглеждат, вероятно ги ядат - https://www.quora.com/What-does-chinchilla-taste-like.
Виж целия пост
# 2 920
Нели, а ядат ли тези пусти индианци чинчили?

Остави, оказа се е е деликатес в Аржентина  Joy Пуснах chinchilla receipts и се облещих от изненада  hahaha Знаех си, че няма начин да се хвърля месото.

Гугъл, крий я, че замина.  chef
Виж целия пост
# 2 921
Всичко се яде по широкият свят.
Гледам "Странни храни в Америка",направо съм в потрес понякога Sad
Всякакви гризачи се ядат,дори и катерици,морски свинчета,плъхове Sick
Виж целия пост
# 2 922
Скрит текст:
Мисля, че е ясно къде е проблемът.

Не мисля, че има адекватна причина някой да иска това:
Скрит текст:
да се превърне в това:
Скрит текст:
Само и Единствено, защото някоя кифла си мисли, че така е по-интересна.

Тези животинки не са жизнено необходими за оцеляването на никого, но някой ги отглежда, за да ги убие и одере. От каприз. Да е за храна и оцеляване - ок. Да е необходимо, за да си доставиш определени нутриенти, които няма откъде другаде - ок. Ама, за да се направи някоя на фатална жена - мисля, че всеки може да си направи разликата.
Не, няма разлика. Твоите аргументи са едно към едно с тези на веганите. Че ти и без месо и кожа можеш да оцелееш - я виж колко здрави вегетарианци има.  Mr. Green Това че ти харесва телешка пържола или чанта от телешка кожа прави ли те кифла? И теленцата са мноооого сладки.  Heart Eyes

А заешка кожа може ли?Тях ги ядем.  chef И откъде знаете, че индианците не ядат чинчили??!!
Не са. "Я виж колко здрави вегетарианци има" са общи приказки. Не е доказано в дългогодишен план, а и много хора показват непоносимост към веганския режим. Аз съм от тях, например. Има много вреди, които може да си нанесеш, лишавайки се от животински продукти. Виж, ако се лишиш от чинчилско палто, а си вземеш обикновено палто, нищо няма да ти стане.

ПП. Ние сме вегетарианци (не по етични причини), но веганството е непосилно за мен.
Виж целия пост
# 2 923
Знам, че в Перу ядат морски свинчета. Даже се води и деликатес.
Какъв е извода - там, където нЕма свинска пържолка, ядат каквото им падне. Sunglasses
Виж целия пост
# 2 924
Не разбрах за зайците - може ли заешко палто? Нали ги ядем.  Laughing Че те и китайците щом ядат кучета са си в реда на нещата кучешките яки значи. Изяснихме че и чинчилите са деликатес. Та къде е тогава проблемът? Явно нищо не се хвърля. За мен телето е по-сладко от чинчилата, прекалено много ми прилича на плъх.  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия