Зачеване на близнаци???

  • 10 356
  • 29
# 15
Да де, именно, благословия са, ако се случат случайно и всичко излезе наред.

Ако си го причиниш преднамерено и нещо се изкриви- вината си е изцяло твоя и става не благословия, ами кошмар.

Последната ми трета бременност започна с един съмнителен малък втори плоден сак...на втория преглед го нямаше и това само ме зарадва. Природата си знае работата. С моето тяло едва ли щях да износя близнаци добре.
Виж целия пост
# 16
При ин витрото също има контрол и може да не се стига до близнаци.

Обаче да си стимулираш ей така яйчниците...и като станат тризнаци, какво правим?

Всъщност никой не може да планира естествено заченати близнаци, винаги има изкуствена намеса.
Виж целия пост
# 17
Какъв ти контрол, когато имаш толкова много опити, че си спрял да ги броиш слагат и по 3 ембриона. Никой не може да гарантира, че няма да се хванат и трите.Това се и случва понякога(поне за една съфорумка се сещам на първо четене) и затова има процедура, наречена редукция.
Виж целия пост
# 18
Авторке, върви в една клиника по репродуктивно здраве, приготви една кощница пари и АКО случайно не ти се изсмеят на прищявката, подложи се на стимулации, пункции, трансфери....все някога ще стане.
Е, отнема години понякога..ама кеф цена нямал.

Виж целия пост
# 19
Навремето като ми върнаха двата ембриона, много, ама много исках да се хванат и двата. Слава богу не се.
Майка съм на недоносено дете, и тогава ако бяха двете вероятно нямаше да имам нито едно.
Виж целия пост
# 20
като майка на близнаци постигнати след множество ин витро процедури мога да кажа, че аз се страхувах точно от това, защото знаех, че ще се наложи да ги отглеждам без допълнителна помощ, освен тази на мъжа ми /както и се случва понастоящем/. Моят случай е от тези с три върнати ембриончета и триплодна бременност, която обаче в тази форма продължи до 12 г.с., когато изгубихме едното бебе. Понастоящем като съвет мога само да кажа, че близнаците са невероятно щастие, но човек, които не може да си представи огромната грижа, която се полага за тях, не бива да си го пожелава и определено няма сравнение с отглеждането на едно дете, то просто няма нищо общо.  Та, да имаш близнаци не може да бъде самоцел, без реално да оценяваш, че не всичко се изчерпва със зачеването, износването и раждането им. С желание обаче всичко се постига Simple Smile успех Simple Smile
Виж целия пост
# 21
Мечтаех да имам близнаци, но здравия разум слава Богу надделя ... беше ми криво, че едва ли не загубих едното, но истината е че нямаше да мога да се справя. И с износването, и с отглеждането после... сигурно щях да ги отгледам някак, но нямаше да е това което бих искала.
Никой не знае какви "прекрасности" ще му поднесе бременността, затова както Сигма отбеляза, можеше да нямам нито едно. Можем само да се молим на доносени бебчета, а ако е станат близнаци, то явно е някаква богословия.
Човек трябва да е реалист! Преди всичко ...
Виж целия пост
# 22
От казаното до тук все повече се убеждавам, че Господ си знае работата...
Виж целия пост
# 23
Може да се пробваш с "ирландски близнаци" с много малка разлика. Моите след година и нещо вече ще наподобяват близначки.
Виж целия пост
# 24
Това също е доста изтощителнo за организма. На него му трябва поне една година (от раждане до нова бременност) за да се възстанови напълно. Ако организмът още не се е възстановил, може също да се появят усложнения.
Виж целия пост
# 25
Определено е гадно, но го предпочитам пред близнаци. Иначе ако жената е общо взето здрава и добре хранена, две поредни едва ли ще я катурнат- все пак не ражда всяка година по едно. След второто спира и се възстановява.
Виж целия пост
# 26
Ама какви близнаци се искат точно - еднояйчни или двуяйчни?  Simple Smile
За еднояйчни не знам да е възможно....
А защо раждането на близнаци да е задължително със секцио?
Виж целия пост
# 27
Не е задължително
Виж целия пост
# 28
И аз знам, че не е задължително, но беше посочено, та реших да не съм се объркала и сега медицината да го поставя като условие. Все пак последната двойка близнаци в моя род се роди през 2000 година (естествено).
Виж целия пост
# 29
в повечето случаи лекарите не се наемат да рискуват /говоря когато няма други пречки/ с естествено раждане на близнаци, още повече когато са плод на ин витро процедури Peace не, че не се случват и естествени раждания, но те са нищожни като бройка Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия