Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 5

  • 50 588
  • 736
# 675
Мерси за куража. Връщам се от среща с адвоката и дано се успокоят страстите защото най- лошия за мен сценарии е наистина лош. Дано не се стига до него. Явно това че са справям финансово за разлика от него е само в негова полза .   
Виж целия пост
# 676
Не се притеснявайте,и това ще мине.При мен беше истински ад скандали,заплахи пълна програма.Проточи се доста сега като се сетя не знам как съм издържала,но сега вече няма проблем всичко затихна,има си и кака вече и съвсем.Безсилието ги прави агресивни,опитват всякакви номера,а коронния е да искат децата въпреки,че при 90% е само блъф за да тормозят майката.Стегнете се момичета и само напред успех на всички. Hug
Виж целия пост
# 677
И аз така мисля. Моя е реалист и знае колко е трудно и отговорно отглеждането на деца, а и ме знае че ще му кажа да ги взема като иска..та едва ли ще се престраши да блъфира!
А аз така мразя да искам помощ, особено от мъж..Това ме кара да се чувствам непълноценна.
Колата ми се прецака, върви но се дави и прекъсва, а монтьора ми иска д му я оставя вечерта и да я взема на другия ден, а не искам да моля никой да ме кара и връща. Брат ми е монтьор в БГ и му ревнах да помага. Та сега ще купувам части и ще го пускам на камерата ме напътства как да си сменя чарка. Каза че било лесно!  Rolling Eyes
Не искам никой да си мисли, че без него не ставам за нищо..Това може би ми е дефект, защото така прогоних от мен човек на когото държа..😔
Виж целия пост
# 678
Happy2016 ако е правилният човек ще имате друг шанс, не се терзай. Няма лошо да потърсиш помощ и ти го правиш от брат си. Обърни се към колеги , познати , съседи.... човека до нас или липсата му не е всичко.
Виж целия пост
# 679
И аз така мисля. Моя е реалист и знае колко е трудно и отговорно отглеждането на деца, а и ме знае че ще му кажа да ги взема като иска..та едва ли ще се престраши да блъфира!
А аз така мразя да искам помощ, особено от мъж..Това ме кара да се чувствам непълноценна.
Колата ми се прецака, върви но се дави и прекъсва, а монтьора ми иска д му я оставя вечерта и да я взема на другия ден, а не искам да моля никой да ме кара и връща. Брат ми е монтьор в БГ и му ревнах да помага. Та сега ще купувам части и ще го пускам на камерата ме напътства как да си сменя чарка. Каза че било лесно!  Rolling Eyes
Не искам никой да си мисли, че без него не ставам за нищо..Това може би ми е дефект, защото така прогоних от мен човек на когото държа..😔
Не е дефект.С времето ще разбереш,че ти е само от полза.
Виж целия пост
# 680
Здравейте мами и татковци отглеждащи сами децата си,

Уви, скоро и аз ще бъда сред вас... Предстои ми развод, макар че още се налага да живея, пардон съжителствам със съпруга си - не сме в България и не мога да прекъсна учебната година на дъщеря си...

След 10 години брак осъзнавам, че съм живяла със социопат/нарцисист... душата ми е опустошена, емоционално бавно се съвземам, а тепърва ми предстои и развод, от който много ме е страх, макар че засега говорим за споразумение. Слава богу заплахите, че ще ми вземе децата засега се смениха със съгласие да са при мен, но от този човек мога да очаквам абсолютно всичко, затова сега гледам да съм по-ниска от тревата, което не винаги ми се отдава.

Най-трудно ми е да приема, че след като отново ме върна в брака, с обещания че се е променил и че вече ние сме му най-скъпото, просто една сутрин реши да ме изхвърли от живота си като вещ с изтекъл срок на годност..
и че няма да мога да дам на децата си семейство...

Ще имам нужда от подкрепата ви...много ми е трудно, особено като се има предвид изолацията в която се намирам, и която да си призная сама трудно ще преодолея дори когато се върна в БГ

Приемам и всякакви съвети как да защитя себе си и децата при изготвяне на споразумението!
Виж целия пост
# 681
heberlea, кураж  Hug Всичко ще се нареди по възможно най-добрия начин, убедена съм!
Съвети не обичам да давам, пък и ти си го познаваш, помисли дали като си "по-ниска от тревата" е удачна стратегия. И да, в такава ситуация, според мен, трябва да имаш план за действие, не да действаш, чрез емоциите.
Пък душата ще си я попрегърнеш, позавиеш, поглезиш и няма да мине, но ще можеш да живееш със случилото се. Намирай време за неща и хора, които те зареждат положително.
Виж целия пост
# 682
 heberlea, колкото и банално да звучи - времето лекува всичко
Виж целия пост
# 683
Heberlea,
 Къде си? Аз също съм сама с децата на края на света. Всеки ден се сблъсквам с нови трудности, които трябва да преодолявам. С бнд сме в добри отношения. С времето нещата се успокояват. Тук сме за теб ако имаш въпроси. Горе главата и кураж!  Hug
Виж целия пост
# 684
Благодаря момичета!
Засега не мога да упоменавам дестинация, че е сложно при мен, но скоро започвам да работя по споразумението и вероятно ще се допитам по някои конкретни казуси - много ме е страх да не допусна грешки, които да ми струва скъпо - с такъв човек като съпруга ми, споразумението трябва да е макс защитаващо ме, защото ще използва всяка една пролука за да "играе" и спечели - за него е важно да се чувства победител, няма значение с цената на какво и какво ще причини.
Виж целия пост
# 685
Heberlea успех,дано всичко се нареди по най-добрия начин за теб и дечицата ти.Ние сме с теб винаги когато искаш да споделиш нещо или да попиташ. Hug
Виж целия пост
# 686
Благодаря момичета!
Засега не мога да упоменавам дестинация, че е сложно при мен, но скоро започвам да работя по споразумението и вероятно ще се допитам по някои конкретни казуси - много ме е страх да не допусна грешки, които да ми струва скъпо - с такъв човек като съпруга ми, споразумението трябва да е макс защитаващо ме, защото ще използва всяка една пролука за да "играе" и спечели - за него е важно да се чувства победител, няма значение с цената на какво и какво ще причини.

Аз също съм сама извън България и в момента започвам развода, имаме 2 деца. Чувствам се като теб , но трябва да се мине през това. Моя не иска споразумение....всъщност не се знае какво иска още , което ме побърква . бъди силна постъпваш правилно. Няма ли начин да не живеете под един покрив? Прилошава ми само при мисълта за такова съжителстване. Използвай докато е добронамерен да подпишете споразумение, дори и извън съдебно. После може да ти е от полза , че като се почне процедурата и може да си промени намерението , не се знае какви съвети ще получи от адвоката си.
Виж целия пост
# 687
Благодаря момичета!
Засега не мога да упоменавам дестинация, че е сложно при мен, но скоро започвам да работя по споразумението и вероятно ще се допитам по някои конкретни казуси - много ме е страх да не допусна грешки, които да ми струва скъпо - с такъв човек като съпруга ми, споразумението трябва да е макс защитаващо ме, защото ще използва всяка една пролука за да "играе" и спечели - за него е важно да се чувства победител, няма значение с цената на какво и какво ще причини.
Ако ще правиш извънсъдебно споразумение то няма силата на такова със съдебно решение.Развод можеш да получиш само със съдебно решение.Ако внесеш споразумението в съда и той го одобри (след проверка или като отстаните нередностите) то има тежеста да се изпълнява задължително,ОБАЧЕ после не може да бъде оспорвано.Т.е. и да си допуснала грешка (или той) не може да се внасят в съда за промяна.С изключение на някой клаузи които могат да се предоговарят.Издръжка,лични отношения,смяна на режим...но отново със съдебно решение.Имотни,движимо,недвижимо имущество мисля,че изобщо не могат да се оспорват.
Лично мнение:Направи го с иск към съда.
Успех!
Виж целия пост
# 688
Heberlea,добре дошла.С теб сме,ако искаш помощ.Дано мине леко делото и нямате проблеми.
Виж целия пост
# 689
Деси Simple Smile[/quote]
Не е дефект.С времето ще разбереш,че ти е само от полза.
[/quote]

Не знам...мен хем ме е страх от самотата, хем започвам да й се наслаждавам.. Rolling Eyes
Имам чувството, че съм вдигнала летвата много високо и не съм готова да правя компромиси със себе си повече! ...
Или ще бъда уважавана и няма да бъда даденост ..или сама! Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия