Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 85 476
  • 740
# 480
Зилана,Бейбислинг и Кая са български. Аз бих заложила на нещо по-висококачествено. Може би Manduca, че любимата Boba e много плътна за лятото. Не знам как е, но Liliputi ми се види подходящ.
Виж целия пост
# 481
То хубаво ама, нямам толкова пари за слинг, ще се задоволя с нещо българско както се вижда, Благодаря много за съветите и насоките, и че ме ориентирате кое в каква възраст се използва, за предимствата, недостаъците, опасностите и т.н.
П.П. на снимките Кая ми се струва доста плътен, незнам как е реално...
Виж целия пост
# 482
И аз да се включа със скромен опит, че с правилната носилка и настройки мога часове наред да нося бебок 85 см, 12.500 кг. отпред, при положение, че съм с доста крехка структура и 45 кг. На ръце едва го вдигам и мога да го нося съвсем за кратко. В раница обаче е съвсем различно, там тежестта се разпределя много равномерно и направо се губи. Имала съм стандартна Тула и Исара от слингов плат. Слинговият плат е прекрасен - мек, идеално обгръща бебето, много по-нежен и лек от стандартна Исара. Регулируемостта на платката също е голям плюс. Но и аз нещо не мога да се разбера с колана - ръби ми и това е. Тулата се води с твърд колан, но на мен ми беше удобен. Материята на слинговата Исара все пак ми харесва много повече от тази на стандартната Тула. В момента съм се спряла на Monkey Baby - пробвах от Вълшебен възел, а вече една от библиотеките ги внася и в страната за продажба. Много лесно се наглася и ми е удобна. Мисля да заменя Исарата с такава, макар че определено ще ми липсва мекия плат на първата.
Виж целия пост
# 483
Благодаря ви за мненията момичета. Надявам се да се сработим с най-удобната за нас раница и да ви се похваля.  Hug
Виж целия пост
# 484
И аз да се включа със скромен опит, че с правилната носилка и настройки мога часове наред да нося бебок 85 см, 12.500 кг. отпред, при положение, че съм с доста крехка структура и 45 кг. На ръце едва го вдигам и мога да го нося съвсем за кратко. В раница обаче е съвсем различно, там тежестта се разпределя много равномерно и направо се губи. Имала съм стандартна Тула и Исара от слингов плат. Слинговият плат е прекрасен - мек, идеално обгръща бебето, много по-нежен и лек от стандартна Исара. Регулируемостта на платката също е голям плюс. Но и аз нещо не мога да се разбера с колана - ръби ми и това е. Тулата се води с твърд колан, но на мен ми беше удобен. Материята на слинговата Исара все пак ми харесва много повече от тази на стандартната Тула. В момента съм се спряла на Monkey Baby - пробвах от Вълшебен възел, а вече една от библиотеките ги внася и в страната за продажба. Много лесно се наглася и ми е удобна. Мисля да заменя Исарата с такава, макар че определено ще ми липсва мекия плат на първата.
Затова има и слингови Тули  Wink
Виж целия пост
# 485
Слинговата Исара тодлър за мен лично не си заслужава парите. Платът е прекалено тънък и мек, за да поеме голяма тежест.
Виж целия пост
# 486
Има нова Исара от слингов плат и канвас за колана и падинга. Явно са взели в предвид оплакването, че при слинговите раници има замятане на колана. За мен колана е много неудобен, но слинговия плат е наистина по-добър вариант от канваса. Изглежда плътен новия слингов плат на новите модели.
Виж целия пост
# 487
Здравейте, момичета!

Идвам с молба за съдействие. От една седмица се опитвам на нося бебето си ( на 2 мес.) в тъкан слинг Little Frog, памук и бамбук, като използвам Front Wrap Cross Carry. Проблемът ми е, че главата му клюмва на една страна след известно време и трябва да придържам вратлето с ръка. Как мислите, дали не стягам достатъчно или е заради съдържанието на бамбук в слинга? 
Виж целия пост
# 488
Най-вероятно не обирате добре плата.

Може да пробвате и да затъкнете малка пелена под вратът му.

Виж целия пост
# 489
И аз да се включа със скромен опит, че с правилната носилка и настройки мога часове наред да нося бебок 85 см, 12.500 кг. отпред, при положение, че съм с доста крехка структура и 45 кг. На ръце едва го вдигам и мога да го нося съвсем за кратко. В раница обаче е съвсем различно, там тежестта се разпределя много равномерно и направо се губи. Имала съм стандартна Тула и Исара от слингов плат. Слинговият плат е прекрасен - мек, идеално обгръща бебето, много по-нежен и лек от стандартна Исара. Регулируемостта на платката също е голям плюс. Но и аз нещо не мога да се разбера с колана - ръби ми и това е. Тулата се води с твърд колан, но на мен ми беше удобен. Материята на слинговата Исара все пак ми харесва много повече от тази на стандартната Тула. В момента съм се спряла на Monkey Baby - пробвах от Вълшебен възел, а вече една от библиотеките ги внася и в страната за продажба. Много лесно се наглася и ми е удобна. Мисля да заменя Исарата с такава, макар че определено ще ми липсва мекия плат на първата.
А вашата Исара ще я продавате ли 😜 .
Здравейте и от мен аз нося бебето в кенгуру за момента защото до преди седмица пищеше ако я сложа не по посока напред и просто не искаше каквато и да е ергономична раница.Днес пробвах с шал и нагласих Бейби бйорна така че тя да е към мен и краката в поза жабче успя да стои така сигурно около час и не е ревала грам... тоест имаме напредък и то голям и искам макар и с малко сръдни да се научи на ергораница.Имам обаче питане като я сложа към мен тя само се надига на колене и се опитва да рита сигурно и това е едно от нещата които не и харесва в тази поза защото ограничава свободата и.Как да се справя с това и ще отмине ли? И коя раница е най добра.В намалото бях пробвала с Исара но тогава тя изпадаше в истерии и я върнах.Чудя се пак ли такава да взимам.
Виж целия пост
# 490
havaiskoto_dupe, направете среща с някой от консултантите, които имат и библиотеки и ще можете да получите съвет за правилно поставяне, подходяща носилка, да измерите различни. Щом бебето се сърди, очевидно нещо не е както трябва, най-често е от неправилно поставяне, жега, тесни дрешки, които опъват на крачетата. Затова бебето се слага правилно и то когато е сухо, сито, в добро настроение и ненавлечено. Слагате и веднага излизате навън на кратка разходка, около блока примерно, така се залисват и постепено свикват.
Виж целия пост
# 491
Благодаря, Kalei! Hug
Виж целия пост
# 492
Здравейте!

Как хигиенизирате раниците? Имам Исара, но се чудя дали да не я бутна в пералнята или да си я пера пак на ръка  newsm78 Хич не помня какво пишеше на инструкцията, а не е при мен.
Поздрави!
Виж целия пост
# 493
Isara не съм прала, но Chimparoo пера на 40 градуса на програма за финно пране и без центрофуга.
Виж целия пост
# 494
От официалният сайт на Исара:

21.   How can I safely wash ISARA? Is it machine washable?

Wash only when necessary to increase the life of your carrier. In case of stains on the fabric, clean with soap and warm water and let it dry.

When using the washing machine,please make sure you use a mild detergent and a delicate cycle. Do not machine dry!

Please ensure all buckles are fastened before washing.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия