Game of Thrones Teмa 25 - "He brings the storm."

  • 83 558
  • 742
# 360
??? kak да не таи омраза
Виж целия пост
# 361
Не че има вероятност Джон да екзекутира Санса, но за родоубийство не може да се говори. Верно, че са първи братовчеди, но би следвало да приемем Джон за Таргериан.... Да приемем Джон за Старк е все едно да приемем Санса за Тъли.
не виждам защо да не не приемем Джон за Старк? той е Старк по кръв (поне по майка), и по възпитание. Нед за него е повече баща, отколкото Регар, когото познава само по име, да не говорим, че и външно прилича на Старк, а не на Тарк. На няколко пъти разни крале искаха да го узаконяват за Старк - първо Роб, после Станис, а и него си го влече Севера. дори да узнае, че баща му е Регар, не виждам какво ще промени това, никой на юг няма да го припознае, а и той не се е завтекъл да сяда ЖТ.

Санса ако ще я възприемаме според името е Ланистър или Болтън, но ако ще я възприемаме според физиката й и възпитанието й поне в първите две книги  книга си беше си  жива Кейтлин Тъли. Разбира се тук се намесиха и други фактори във възпитанието й - Церсей, Джофри, Тирон, Петир, Олена както пък при джон - Лорд Мормон, Корин полуръката, донал ноя, Манс Райдър, Игрит,  Станис и Мелисандра.

родоубийството е обширно понятие. На теория ако убиеш братовчед пак е родоубийство. Теон го набедиха че е родоубиец, защото  е убил млечните си братя, а това е много по-далечно родство, от това да си братовчед на някого. Въпреки това не вярвам, че Джон би стигнал до там, той е много принципен и ни би следвало да очакваме такава постъпка от него. За Санса поне на теория по -бих приел че може да убие някого - когото и да е, тя малко се поизучи на ако не на политика, то поне на лицемерие, но точно Джон да убие - съмнявам се.  тя търсеше толкова време човек, който да бъде нейното семейтво, пък и ако убият Джон окончателно Публиката ще обезумее

П.С. и аз това се питам? да те изнасилят брутално и да не таиш омраза? може би Уанда има предвид, че книжната Санса, не се е срещала с Рамзи, и затова разграничавайки я от филмофия й образ не таи омаза към Рамзи? не виждам как другоятче мооже да се разбира?
Виж целия пост
# 362

Шегичка разбира се, щом Церси е Ланистър заради това, че мрази Робърт, значи и Санса е Старк
Виж целия пост
# 363
аа хахаха ясно
Виж целия пост
# 364

Шегичка разбира се, щом Церси е Ланистър заради това, че мрази Робърт, значи и Санса е Старк

Санса е Санса Старк, но е лейди Болтън. Церсей е Церсей Ланистър, защото е кралица, не е лейди някоя си.
Виж целия пост
# 365

Шегичка разбира се, щом Церси е Ланистър заради това, че мрази Робърт, значи и Санса е Старк

Санса е Санса Старк, но е лейди Болтън. Церсей е Церсей Ланистър, защото е кралица, не е лейди някоя си.

Ето това се казва полезна информация, веднага натискам Hands Plus1 Smirk
Виж целия пост
# 366

Шегичка разбира се, щом Церси е Ланистър заради това, че мрази Робърт, значи и Санса е Старк

Санса няма как да бъде Старк, защото ако обяви за недействителен брака си с Рамзи знаич е Санса Ланистър. Ако го обяви - значи е Санса Болтън. тя има два брака зад гърба си. Случая с  Церсей не е такъв, тя има един брак и един вид все едно се представя с тире - само, че не споменава името на мъжа си, а само бащиното си име.  ОСвен това Санса не е и в позицията на Церсей или  Марджери да размахва бащиното си име и бащините си цветове и да парадира с тях. Церсей  беше Кралицата, а  сега е Кралица-майка и Регент. Марджери е Кралица. Санса в Най-добрия случай е лейди-изгнаница, за чиято глава има награда. Нейното положение не е много по-добро от това на Денерис, когато живееше с Визерис, като изключим че живее в родината си, и че двамата с Джон имат малка армия.
Виж целия пост
# 367
Санса няма как да бъде Старк, защото ако обяви за недействителен брака си с Рамзи знаич е Санса Ланистър. Ако го обяви - значи е Санса Болтън. тя има два брака зад гърба си. Случая с  Церсей не е такъв, тя има един брак и един вид все едно се представя с тире - само, че не споменава името на мъжа си, а само бащиното си име.  ОСвен това Санса не е и в позицията на Церсей или  Марджери да размахва бащиното си име и бащините си цветове и да парадира с тях.
Джони, фамилиите не се сменят както става в България.  Дори в Англия и сега съпругата запазва моминското си име при брака. Лейди е титла, не означава просто госпожа.
Виж целия пост
# 368
С коя сцена ще започне според вас първи епизод.
Или със Вала или със някоя морска битка мисля аз Simple Smile
Виж целия пост
# 369
Според спойлерите
Скрит текст:
първата сцена е с Бран,който вижда армията на Краля на нощта.След това Бран и Мийра се срещат с Ед и хора от Нощния страж.Следващата сцена щяла да е на Близнаците. Mr. Green
Виж целия пост
# 370
Скрит текст:
Бран как ще премине през Вала? не би ли трябвало да е обвързан от магията на Чадата? А тази Мийра докога ще мъкнат с Бран във филма? в  книгата има ясен намек че е убита
Виж целия пост
# 371
Скрит текст:
Бран как ще премине през Вала? не би ли трябвало да е обвързан от магията на Чадата? А тази Мийра докога ще мъкнат с Бран във филма? в  книгата има ясен намек че е убита
Скрит текст:
В книгата е намекнато,че е убит Джойен,Мийра е жива и си е с Бран.Явно няма проблем да минат Вала,ако имаше,Бенджен щеше да ги предупреди.Сигурно магията на Краля на нощта действа еднократно  Grinning Пак според спойлерите лично Ед ще ги ескортира до Зимен хребет.
Виж целия пост
# 372
Скрит текст:
Бран как ще премине през Вала? не би ли трябвало да е обвързан от магията на Чадата? А тази Мийра докога ще мъкнат с Бран във филма? в  книгата има ясен намек че е убита
Скрит текст:
В книгата е намекнато,че е убит Джойен,Мийра е жива и си е с Бран.Явно няма проблем да минат Вала,ако имаше,Бенджен щеше да ги предупреди.Сигурно магията на Краля на нощта действа еднократно  Grinning Пак според спойлерите лично Ед ще ги ескортира до Зимен хребет.

Скрит текст:
магията не е на КнВ, а на Вала - не допуска нищо магично да го премине, а Бран се обвърза с магията на Чедата. Доста са опростили сюжета, за да не се налага да обясняват сложни неща. ОСвен това в книгата БРан видя за последно Мийра и Джоейн тъжен, Мийра плачеше, после му дадоха да пие нещо лепкаво и червено и повече не видя нито един от двамата, а му казаха, че са си тръгнали. във филма обаме Мийра е жива и си перка с Бран???
Виж целия пост
# 373
Няма никакво значение дали е Болтън или Ланистър, Сана си е 100% старкче до живот. И винаги ще бъде приемана от всички за Старк, каквато е до мозъка на костите си.
Виж целия пост
# 374
Няма никакво значение дали е Болтън или Ланистър, Сана си е 100% старкче до живот. И винаги ще бъде приемана от всички за Старк, каквато е до мозъка на костите си.

хъм, Станис я приемаше за Ланистър. Санса е в позицията на Теон -  (СТарк за Греджойте, Греджой за Старките) - Ланистър за Станис,* и в същото време Старк за Ланистърите, тя е  "външна". Враговете на Ланистър оценяват Санса според брачната й стойност, а Ланистър я оценяват според това на кого е роднина - на Нед Старк, на Роб Старк и  на Джон Сняг - все бунтовници. В този смисъл едните я оценяват по името, а другите - по кръвта.**

* "Чух достатъчно за правата на лейди Ланистър. "  Глава Джон в Танц на Дракони
**а иначе по възпитание Санса не е Старк, а Тъли. По физика тя също най-много прилича на Кейтлин - висока, слаба с червена коса. СПоред Леля й - "Толкова приличаш на Кейтлин". Та определено не я възприемат като Старк - ОСвен Церсей, Тивин и няколко от по "хард" Ланистърите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия