ЮНЧЕТО щастливо е детенце, хапва вече то пюренце

  • 29 094
  • 736
# 270
Бебеносещите мами моля погледнете линкчетата и си кажете мнението:
https://www.olx.bg/i2/ads/q-Раница-за-бебе/?search%5Bdescription%5D=on&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&currency=BGN&view=gallery&page=4
https://www.olx.bg/i2/ad/ergonomichna-ranitsa-100-pamuk-ID6ecVo.html#:8395f54c04

Честита месечинка на Митко bouquet
Виж целия пост
# 271
Моята раница е като тази от втория линк. На мен ми е удобна, на бебетата май също. Че и голямото юнче носих в нея. Йоана е7800 кг, не ми тежи като я нося . За зимата това ми е спасението. Не тикам количка в сняг, гушкаме се една до друга да ни е топличко. Само в лед малко ме е страх да не паднем, ама пък тоя проблем го преодолях с ледоходки.
Виж целия пост
# 272
Аз си поръчах българската раница на kaya. Като пристигне ще ви пиша дали съм доволна. Дано малката да иска да стои вътре. Притеснявам се само да не й хареса прекалено много и да не иска въобще да стои в количката.
Виж целия пост
# 273
Моят и на раницата се радва 5-6 дни и толкоз. Скоро я извадих пак, след  минути искаше да излиза от нея. Не мога да му смогна на това дете.

Днес ни дадоха направления за ПКК, урина и коремен ехограф. Искам да ви попитам, освен това, което се включва в ПКК кое е добре да се пусне още като показател? Мисля си за витамин Б12, но сега четох, че имало разлика дали ще искам само Б12 или Holo-TC(активен Б12) и Метилмалонова киселина.
Ще съм много благодарна, ако има някой запознат с това изследване и за препоръки за други. така и така ще го боцкат. Освен това мисляи кръвната му група да изследваме, че в родилното ми казаха, че това се прави само, ако е наложително, но аз искам да му знам кр.група.

А да, някъде обсъждахме и за урина, но не разбрах как точно се слага при момчетата. Може ли някой да го обясни простичко, като за мен.  Crazy
Виж целия пост
# 274
Моят и на раницата се радва 5-6 дни и толкоз. Скоро я извадих пак, след  минути искаше да излиза от нея. Не мога да му смогна на това дете.

Днес ни дадоха направления за ПКК, урина и коремен ехограф. Искам да ви попитам, освен това, което се включва в ПКК кое е добре да се пусне още като показател? Мисля си за витамин Б12, но сега четох, че имало разлика дали ще искам само Б12 или Holo-TC(активен Б12) и Метилмалонова киселина.
Ще съм много благодарна, ако има някой запознат с това изследване и за препоръки за други. така и така ще го боцкат. Освен това мисляи кръвната му група да изследваме, че в родилното ми казаха, че това се прави само, ако е наложително, но аз искам да му знам кр.група.

А да, някъде обсъждахме и за урина, но не разбрах как точно се слага при момчетата. Може ли някой да го обясни простичко, като за мен.  Crazy
Кръвта група се изследва само от венозна кръв! ПО-добре да спестите това на човечето засега
Виж целия пост
# 275
Права си, някой беше казал, че пръстчето им боцкат. То и Б12 ще е май от венозна, нали?
Кр.група отпада в такъв случай.
Виж целия пост
# 276
Grumcho,  имам репликата на Ергобейби от ОLx. Засега съм много доволна.
Виж целия пост
# 277
За кръвната група е венозна кръв, да. Спестете му го на детето. Аз на моите девойки я имам в епикризата от Родилното  . Не знам обаче дали не е защото аз съм с отрицателен резус фактор, та изследваха и тях. Взели са буквите от мен и + от баща си. А за урината- в аптеката специално казвате, че колекторът е за момиче. При мен стана без проблем като го залепих по назад, към дупето. Понеже детенце лежи всичката урина се стече вътре, аз си прелях в стерилно контейнерче. В краен случай вземате бебето на ръце, над контейнер направо, в банята, пускате да тече вода и до 5 минути ще се изпишка от звука на водата Grinning
Виж целия пост
# 278
Grumcho,  имам репликата на Ергобейби от ОLx. Засега съм много доволна.
Kitty като тези на линка ли или някаква друга?
Виж целия пост
# 279
Бебеносещите мами моля погледнете линкчетата и си кажете мнението:
https://www.olx.bg/i2/ads/q-Раница-за-бебе/?search%5Bdescription%5D=on&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&currency=BGN&view=gallery&page=4
https://www.olx.bg/i2/ad/ergonomichna-ranitsa-100-pamuk-ID6ecVo.html#:8395f54c04

Честита месечинка на Митко bouquet

Първият линк не ми се отваря, във вторият е реплика на ергобейби. Не съм виждала на живо, от групите знам, че недостатъците са умалена платка, опасни текстилни бои и риск от счупване на катарама, за такъв случай съм чела в групите във фейсбук. Знам, че има по-добри и по-лоши реплики, въпрос на късмет е на каква ще се попадне. С подложки за смучене, може да се избегне дъвкането на презрамките от бебето и опасността от текстилните бои, предполагам. За несертифицираните катарами всеки сам си преценява. Има много момичета, които си ползват репликите и са много доволни, вършат им чудесна работа. Аз прецених да вложа пари в оригинални носилки, които после мисля да продам, те държат цена.

Нас ни пращат на ПКК и урина другия месец, когато беба ще е на 5 месеца и 10тина дни, не е ли рано?
Виж целия пост
# 280
С реплика на Ергобейби съм и аз, от качествените, не я заменям за нищо! Нито има евтин вид, има емблема за органичен памук, катарамите са си обезопасени както трябва, пак нея бих я купила при нужда.
Мохини, взимаш от аптеката колектор за урина за момченце и стерилен контейнер. Измиваш добре пишлето, може и да го обтриеш с памук с риванол, залепваш колектора и слагаш памперса. Периодично надникваш, по някое време ще е пълен колекторът. Пресипваш с контейнера и носиш в лабораторията.
Виж целия пост
# 281
 Нинив, много ти благодаря.
И нашата раница е реплика на Ерго, от оlx. Освен с катарами се закопчава и с велкрю. Ако се счупи закопчалка, според мен няма риск за детето.
Виж целия пост
# 282
Grumcho,  имам репликата на Ергобейби от ОLx. Засега съм много доволна.
Kitty като тези на линка ли или някаква друга?

Аз имам ето тази https://www.olx.bg/ad/ergonomichni-ranitsi-ergobaby-ergobeybi-ta … o.html#90f0ec1290. Засега ми върши чудесна работа и не съм имала проблеми. Като визия ми харесват повече репликите от органичен памук (мислех, че всички са еднакви заради цената и не подбирах), защото съм я виждала на позната майка, но тя пък хареса повече моята, защото й се стори по-стабилна. От органичния памук са по-мекички, а моята е малко по-груба, но изглежда така сякаш би издържала по-голямо дете. Аз също много се чудих и се консултирах с въпросната майка и тя ми услужи за няколко дни с нейната раница, за да пробвам. Така прецених, че си заслужава. Не ми се дават 200 лв за раница, която може да не ми се наложи да ползвам дълго.
Виж целия пост
# 283
Нашата също е реплика на ергобейби и съм много доволна. Ето я /дори същия цвят/ https://www.olx.bg/ad/ergonomichni-ranitsi-ergobaby-ergobeybi-be … hova-ID5P9hg.html
Поръчах я от Алиекспрес за 42лв.  след 19 дни беше при мен Simple Smile От тогава малката е все в нея. Като имам някаква работа из нас и трябва да я кърмя слагам раницата и съм готова Simple Smile
Виж целия пост
# 284
Аз раница нямам и нямам намерение да вземам.Имам слинг още от каката, който ми беше изключително полезен и любим и на двете ни тогава.Бях го дала на една мама,т а си го издирва сега преди да родя.Обаче малките госпожици хич не го признаха.Та предполагам и с раницата ще е същата работа.
Кръвната група и моята и на мъжа ми е А+, така че и на децата би трябвало да е същата.Освен ако няма някакви изненади като по филмите Sunglasses
Котката тези дни полудя.Постоянно ляга и се гуши в децата.Те също я мачкат, радват й се.Навира се в тях докато спят.Сега съм я изкарала, че не знам какво да ги правя.Все пак да не им направи нещо newsm78
И това което исках да попитам мамите, които дават АМ,е в колко часа последно ядат децата и после в колко сутринта.т.е.каква пауза през нощта имат.Моите милите на 3-4,макс.6ч са изгладнели.И понеже вече кърмата е много малко си искат АМ и През нощта.Д докторката само мърмори, че много наддават и да не ги храним през нощта, но за сега не виждам как може да стане ако не се откажат сами.И не знам под "през нощта"колко часа има в предвид Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия