ЮНЧЕТО щастливо е детенце, хапва вече то пюренце

  • 29 094
  • 736
# 480
иска ми се да разбират, че това е човек, макар и малък и има нужда от лично пространство, а не е кученце, което да чешеш зад ушите и по корема и то да върти опашка Sad

Ооо - аз кучетата не давам да ми се пипат. Виж детето е друга бира - той е много контактен (чак ме дразни) и се хили на всички и те като видят засмяно бебе и аааайде - няма отърване  Grinning
Виж целия пост
# 481
Да ви се оплача-моя човек от днес кашля. Утре ще го водя на доктор да видим какво ще да е. То всички сме болни вкъщи де, та не съм изненадана..  ooooh!
Виж целия пост
# 482
Дано да му няма нищо на бебока, Ани  Praynig
Аз пък изключително се изнервям, когато целуват Софи по бузките, лицето, че понякога се моля да заплаче и да я оставят!
Миналата седмица, като бяхме на консултация, педиатърката ме попита, дали я слагам вече да седи!?  newsm78 каза да започна малко, по-малко, но аз мисля да изчакам.
И се сещам да питам, според вас хубаво ли е, когато бебка е в легнало положение да й се хванат 2 те ръчички, за да се набере да стане? При видна незаинтересованост от това действие, за мен опъването на ръцете й, биха довели само до някоя травма, друго не знам какво #Cussing out
Виж целия пост
# 483
Всякакви надежди малката да не се зарази от нашия вирус се изпариха тази нощ, почна още от 22 да сумти, опитах да и махна сополите и така се задави, че повърна, цяла нощ не може да диша, постоянно се буди с рев, ужас, спала съм 2 часа, а й аз съм болна, днес ще карам на магия. За сега няма температура, дано поне това не става. Стомаха ми е на топка, ужас, за първи път е болна и съм савсем самичка, няма кой да ни помогне, ще си се гледкаме двечките. Embarassed
Виж целия пост
# 484
Дано да му няма нищо на бебока, Ани  Praynig
Аз пък изключително се изнервям, когато целуват Софи по бузките, лицето, че понякога се моля да заплаче и да я оставят!
Миналата седмица, като бяхме на консултация, педиатърката ме попита, дали я слагам вече да седи!?  newsm78 каза да започна малко, по-малко, но аз мисля да изчакам.
И се сещам да питам, според вас хубаво ли е, когато бебка е в легнало положение да й се хванат 2 те ръчички, за да се набере да стане? При видна незаинтересованост от това действие, за мен опъването на ръцете й, биха довели само до някоя травма, друго не знам какво #Cussing out

Ние това упражнение го правим отдавна. Съвсем деликатно разбира се и само по 2-3 пъти на ден и си сяда на дупето за няколко секунди. Според мен няма нищо лошо Simple Smile
Виж целия пост
# 485
Всякакви надежди малката да не се зарази от нашия вирус се изпариха тази нощ, почна още от 22 да сумти, опитах да и махна сополите и така се задави, че повърна, цяла нощ не може да диша, постоянно се буди с рев, ужас, спала съм 2 часа, а й аз съм болна, днес ще карам на магия. За сега няма температура, дано поне това не става. Стомаха ми е на топка, ужас, за първи път е болна и съм савсем самичка, няма кой да ни помогне, ще си се гледкаме двечките. Embarassed

И ние бяхме така преди 2 седмици. Аз подсмърчах 2-3 дни гледах възможно най-бързо да се оправя, носих маски и т.н., но точно тогава и бебо започна. Имахме много тежка нощ, не е заспивал за повече от 20 мин. (четох някъде, че бебетата могат да дишат само през носа, затова им е много тежко ако са суполиви) . За щастие , за 1 седмица се оправи. Редовно промивки с физиологичен разтвор, педиатърката ни изписа Витамин Ц, Осцилококцинум и едни капки за очи, които му капах 4-5 дни и спрях.   
Дано бързо да се оправите!
Няма нищо по-гадно от това детенцето да е болно... :/ 
Виж целия пост
# 486
иска ми се да разбират, че това е човек, макар и малък и има нужда от лично пространство, а не е кученце, което да чешеш зад ушите и по корема и то да върти опашка Sad

Ооо - аз кучетата не давам да ми се пипат. Виж детето е друга бира - той е много контактен (чак ме дразни) и се хили на всички и те като видят засмяно бебе и аааайде - няма отърване  Grinning
При нас пък точно кучето е вечно на нечий скут, все си играе и иска внимание от гостите Laughing Беба, от друга страна, съм я виждала само да пуска срамежливи усмивки и то ако е в моите ръце, иначе не.

И при нас спането е кошмар вече трета вечер... ставала съм през 10-15-20-30 минути цялата нощ. Стряска се, изпуска си биберона или го бутва от устата и започва да се мята и да хленчи, докато не й го върна. Но дори тогава не се успокоява, трябва да й дам да ми гушне ръката и да заспи и чак тогава си лягам и след малко пак... Не е от глад, защото го прави от момента на заспиването си, когато е яла току що. Не знам вече. Над 21 градуса е в стаята, да не би пък да й е топло. Ще пробвам да е с лека пелена тая вечер, иначе спи само по тънко гащеризонче.

Дано бързо се оправят бебоците, чакам и аз със свито сърце първото разболяване и се моля да е като мен, а не като баща си в това отношение.
Виж целия пост
# 487
Дано да му няма нищо на бебока, Ани  Praynig
Аз пък изключително се изнервям, когато целуват Софи по бузките, лицето, че понякога се моля да заплаче и да я оставят!
Миналата седмица, като бяхме на консултация, педиатърката ме попита, дали я слагам вече да седи!?  newsm78 каза да започна малко, по-малко, но аз мисля да изчакам.
И се сещам да питам, според вас хубаво ли е, когато бебка е в легнало положение да й се хванат 2 те ръчички, за да се набере да стане? При видна незаинтересованост от това действие, за мен опъването на ръцете й, биха довели само до някоя травма, друго не знам какво #Cussing out
На мен ми казаха да не я слагам да седи преди навършрни 6 месеца.
Иначе до преди 2 седмици, примерно, и тя не проявяваше никакъв интерес към това да я повдигаш за ръце, затова го пробвах само 1-2 пъти и я оставих. Изведнъж обаче започна да се надига сама да става - от земята, от повивалника, от шезлонга, затова сега правим по няколко повторения като гимнастика и тя много се радва. Все още обаче не проявява особен интерес към обръщането, само няколко пъти се е обърнала досега.
Виж целия пост
# 488
Моят го оставям вече седнал, но с опора на гърба. Вдигам го с ръчичките, но той има желание. На няколко пъти се опита дори да се изправи направо, ама е много далеч от това.
Днес сме на задължителния ехографски преглед и се дразня, че уж е задължителен, а се налага да пишат страшни диагнози на направлението като бъбречна недостатъчност, например. Е, не може ли да измислят нещо по-нормално, а поставят диагнози, за които не са правили изследвания.
Виж целия пост
# 489
И се сещам да питам, според вас хубаво ли е, когато бебка е в легнало положение да й се хванат 2 те ръчички, за да се набере да стане? При видна незаинтересованост от това действие, за мен опъването на ръцете й, биха довели само до някоя травма, друго не знам какво #Cussing out

Педи каза от легнало положение да повдигам до седнало, но не се налага да настоявам, защото те сами се набират.  Да не говорим, че любимото им занимание е да седят в стола за хранене с изпъната назад облегалка и да зяпат. Днес започнаха да се набират за още по-седнало положение и повдигнах още малко седалката. Не знам.....чудя се да не ги повредя нещо с този стол.  newsm78
Виж целия пост
# 490
Щом сами изпитват желание, пък и нали не са изцяло седнали? За мен е рано все още, но пък всяко дете е различно. На моята бебонка още й се полежава явно. Така както не искаше да се обръща,преди 3 дни като започна изведнъж не мога да я удържа.
Не е тук мястото, но не се сещам кой да попитам, знаете ли къде мога да си напълня готварска горелка? Имам над 70 домашни яйца и така съм се насочила да направя крем брюле , ама на пуста горелка имам я и нз как да я ползвам  newsm78
Виж целия пост
# 491
Относно сядането: Давате на бебето да ви хване за палите и с вашата ръка обхващате китката на бебчо. Simple Smile Много леко го издърпвате нагоре /колкото главичката да се отдели от леглото/. Ако е готово само ще се опита да се надигне. 
Аз ѝ хващам ръчичките и броим: "раз, два, три и горе" Като кажа горе се вдига. Simple Smile Много се смее. Вече сама се изправя като хване нещо, пък било то и одеялото си.
Вече сме на 6 месеца и 9 дни. Тежи 6150 и е 65,5см. Simple Smile За един месец е качила 700гр и 2,5см
На болните бебчета и мами - бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 492
Ох, Дано бързо да оздравяват бебетата! Нас днес ни пратиха на снимка Sad Лошо, не лошо с тоя рентген, ама по-добре това от пневмония...Уж няма, само бронхит ама ми е притеснено. Вече няма температура, играе си, но още хрипти доста. Пак й сложиха и урбазон. Не смея да го откажа, че доста отпуска бронхоспазъмът. Ама пък са кортикостероиди...Вчера поне стоя повече на инхалатора, ще я мъча и днес...Бързо да се оправят всички болнички. Оплакаха се. Иначе Йоана е доста контактна, все се хили и съответно като видят нахилено бебе хората и му налитат. Мен не ме притеснява толкова, ама каката много си я пази, само повтаря "Не пипай моята Йоана!", че и гледа под вежди Grinning Малката има желание да сяда, но има време.
Виж целия пост
# 493
Кити,за мен също е рано и мисля,че избързваш, но ти си знаеш  Peace
Виж целия пост
# 494
Кити,за мен също е рано и мисля,че избързваш, но ти си знаеш  Peace

Свалям облегалката максимално назад и реално ъгълът е като в кошницата за кола, затова се надявам да не е проблем. Засега ги спирам от столчето и ще се храним само там, но все пак се чудя дали може да им навреди - все пак са полулегнали... newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия